dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 16
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 320
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Poseł Brejza chce wyjaśnień w sprawie ... jak zwykle zwlekają .
    https://m.facebook.com/story.php?sto...composer=false
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #162

    Domyślnie Coś*tu nie gra!

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Portal glogenergia chyba się mija z prawdą lub generuje propagandę, twierdzi, że prawie 8 tys. pomp ciepła z Czystego Powietrza a w nich 3125 pomp ciepła typu powietrze/woda do CWU.
    Jak to można wytłumaczyć skoro w treści programu czyste powietrze w pkt. 6.7 Inne uwarunkowania do kwalifikowania kosztów w podpunkcie 4 jest zapis "4) Warunkiem kwalifikowalności kosztów źródeł ciepła, wymienionych w pkt 6.6 ppkt 2)Tabela poz. od 1 do 8 jest zainstalowanie ich na potrzeby ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W Programie nie kwalifikuje się kosztów źródeł ciepła zainstalowanych wyłącznie do wytwarzania ciepłej wody użytkowej."
    Reklama na FM jest płatna

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał panrobert Zobacz post
    Chcę złożyć wniosek na dofinansowanie kupna pieca na pelet do nowo budowanego domu jednorodzinnego. W tym roku będzie mnie stać tylko na to. Po wprowadzeniu może za rok czy dwa będę chciał ocieplić dom z zewnątrz i tu pytanie czy będę mógł ponownie skorzystać z dofinansowania tylko już z puli dla domów istniejących? Proszę o pomoc
    Nie możesz się*starać o dofinansowanie montażu nowego kotła wraz z instalacją, jeśli WSZYSTKIE przegrody zewnętrzne włącznie z małym okienkiem niue będą spełniały wymagania techniczne WT2021. A to jest dość trudne do spełnienia a na pewno kosztowne. A skoro nie ocieplisz ścian to prawdopodbnie nie będzie U=0,20 W/m²K dla ściany, więc lipa. Takich kwiatków jest więcej, mankamenty programu czyste powietrze opisałem w artykule na moim blogu http://www.ceb.com.pl/blaski-i-cieni...ste-powietrze/
    Reklama na FM jest płatna

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Wg mnie program "czyste powietrze" jest do dopy… Najważniejsze jest ocieplenie budynku, a w drugiej kolejności wymiana źródła ciepła. U nas kolejność odwrócono (warunkiem koniecznym na dofinansowanie do termomodernizacji jest wcześniejsza wymiana źródła ciepła), i dziadki w klockach z lat 70/80-tych najpierw wymienią kopciucha- na smoka V generacji 20-25 KW, bo tylko taki zapewni ogrzanie budy, a na ocieplenie już nie starczy- i będą ładować 6 ton ekogroszku na sezon i płakać...

    Gdyby najpierw ocieplić budynek, to i w kopciuchu ilość spalanego paliwa od razu spadnie dwukrotnie, a ludzie sami po krótkim czasie dojdą do wniosku, że należy wymienić piec, może nawet na pompę ciepła...


    i wówczas eliminujemy całkowicie paliwa stałe. , a obecnie mamy w Polsce włożyć 4 miliony pieców na węgiel i pellet- CO Z TEGO, ŻE PIATEJ GENERACJI!?
    Trochę racji jest, ale nie do końca, fakt, że w pierwszej kolejności jest nacisk na wymianę*kotła w takiej kolejności: przyłącz do sieci ciepłowniczej, kocioł gazowy a dopiero później paliwo stałe, źródła elektryczne są bez priorytetu. Jeżeli dwa pierwsze nie są możliwe do podłączenia dopiero, wtedy można montować kocioł*na paliwo stałe (węgiel, pellet). Program czyste powietrze jest kompleksowym programem i zaleca się również ocieplenie newralgicznych przegród np. stropu lub dachu, ścian itd., ale nie ma faktycznie przymusu, że musi to być kompleksowa termomodernizacja. Beneficjent, zmieniając sam kocioł,*strzela sobie w kolano, bo po roku użytkowania kotła gazowego szybko wróci do WFOŚiGW po kolejne środki*do ocieplenia budynku, aby zaoszczędzić na rachunkach.
    Reklama na FM jest płatna

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie wiem o co cały problem. Zgłosiłem się, wniosek przyjęli, teraz otrzymałem informację, że wniosek został zakwalifikowany i będę się umawiał na podpisanie umowy (Katowice). Jestem na etapie budowy domu/wykańczania. Nie musiałem się tłumaczyć dlaczego nie chce gazu albo innego przyłącza z ogrzewania. Dodatkowo mogę się ubiegać o dofinansowanie kosztów związanych z podpięciem elektrycznym pompy ciepła.

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Nie wiem o co cały problem. Zgłosiłem się, wniosek przyjęli, teraz otrzymałem informację, że wniosek został zakwalifikowany i będę się umawiał na podpisanie umowy (Katowice). Jestem na etapie budowy domu/wykańczania. Nie musiałem się tłumaczyć dlaczego nie chce gazu albo innego przyłącza z ogrzewania. Dodatkowo mogę się ubiegać o dofinansowanie kosztów związanych z podpięciem elektrycznym pompy ciepła.
    Cześć,
    Jak dawno temu składałeś wniosek? Ile trwało rozpatrzenie?
    Ja też składałem, mam zarejestrowany i czekam...

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Składałem wniosek z końcem czerwca a w tym tygodniu został zaakceptowany.

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    To chyba miałeś szczęście albo ja pecha. Ja składałem wniosek z początkiem roku. Jakiś miesiąc temu dopiero go przyjęli pozytywnie z małymi poprawkami.
    Do tego zostałem poinformowany że muszę do końca roku zamontować pompę ciepła ( o dofinansowanie na PC wnioskowałem) bo po nowym roku nie wiadomo co będzie dalej z programem przy nowo budowanych domach. I jak na razie cisza, nikt się nie odzywa czy zaakceptują czy nie......

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak żona zawoziła wniosek, to podobno są 2 miejsca. Biuro podawcze i drugie gdzie udzielają informacji i tam też można zostawić. Podobno przez biuro podawcze idzie wieki, a jak dodatkowo się okaże, że coś trzeba poprawić to wieki mijają zanim poinformują. My mieliśmy kosmetyczne poprawki i w sumie może gdzie po 1 do 2 tygodni na portalu miałem już info, że sprawdzone a po miesiącu dokładnie sprawdzam właśnie na portalu beneficjenta pomyśle rozpatrzony. Nie wiem czy to ważne - ale ja wszystkie załączniki słałem przez portal razem z wnioskiem, a potem tylko zawoziłem papierową wersję.

  10. #170

    Domyślnie

    Ja wniosek składałem w Katowicach 8 lutego, zaakceptowano w lipcu, umowę podpisałem tydzień temu.

  11. #171

    Domyślnie

    Ej ja też z lutego. Otrzymałem info o przyznanej kwocie ale na podpisanie czekam.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ej ja też z lutego. Otrzymałem info o przyznanej kwocie ale na podpisanie czekam.
    Zadzwoń do nich. Na infolinii powinni Ci podać numer do osoby, która przygotowuje twoją umowę. Ja tak zrobiłem i umowę miałem gotową jeden dzień po mojej telefonicznej rozmowie z babką prowadzącą moją sprawę.

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Widzę że rozpatrują te wnioski jak im do ręki wpadną. Brak jakiejkolwiek kolejności.

  14. #174
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czy ktoś ktokolwiek już otrzymał kasę ?? czy trzeba czekać dekadę .

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A ja mam pytanie czy ktoś ktokolwiek już otrzymał kasę ?? czy trzeba czekać dekadę .
    W Katowicach przelewają podobno po około 30 dnach od złożenia wniosku o płatność Wraz ze wszystkimi załącznikami.

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jak Wam udało się dodzwonić na tą infolinie. Nie ma szans normalnie. Czekam w kolejce, automat powtarza w kółko to samo a jak przychodzi kolej na mnie to sygnał zajęty i rozłącza....

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Jak Wam udało się dodzwonić na tą infolinie. Nie ma szans normalnie. Czekam w kolejce, automat powtarza w kółko to samo a jak przychodzi kolej na mnie to sygnał zajęty i rozłącza....
    Spróbuj zadzwonić pod ten nr: 326032346

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Nie wiem o co cały problem. Zgłosiłem się, wniosek przyjęli, teraz otrzymałem informację, że wniosek został zakwalifikowany i będę się umawiał na podpisanie umowy (Katowice). Jestem na etapie budowy domu/wykańczania. Nie musiałem się tłumaczyć dlaczego nie chce gazu albo innego przyłącza z ogrzewania. Dodatkowo mogę się ubiegać o dofinansowanie kosztów związanych z podpięciem elektrycznym pompy ciepła.
    Witam,

    Nawiązując do tematu o dofinansowaniu z programu "Czyste Powietrze" oferowanego przez NFOŚiGW , warto zastanowić się nad wyborem powietrznej pompy ciepła. Jest to tańsza alternatywa dla gruntowej pompy ciepła, która do swojej pracy pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Nie będzie wtedy wymagane wiercenie odwiertów lub wykonywania kolektora poziomego. Jest to również w pełni ekologiczne oraz bezobsługowe rozwiązanie ogrzewania. W doborze odpowiedniej powietrznej pompy ciepła pomoże Państwu jeden z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Więcej informacji o pompach ciepła można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A ja mam pytanie czy ktoś ktokolwiek już otrzymał kasę ?? czy trzeba czekać dekadę .
    Po 24 dniach od złożenia wniosku o płatność kasa wpłynęła na moje konto. Wniosek składałem w Katowicach.

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ja otrzymalem informacje ze jezeli teraz bym zlozyl to i tak nie da rady bo to trwa 3 miesiac jak dobrze pojdzie a zrodlo ciepla musi byc odebrane do konca tego roku. Od nowego roku budynki w realizacji nie bd dotyczyc ten program. Jezeli jest juz zgloszenie o rozpoczeciu to juz d...a w nowym roku. Chyba ze cos babka nakrecila? Od 2020 tylko nowe domy?

Strona 9 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony