dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwesterB

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-384
    Posty
    11

    Domyślnie Rozsączenie - pomoc w wyborze rozwiązania

    Witam,

    Potrzebuję pomocy w wyborze ŚBR oraz sposobie rozsączenia.

    Grunt dobry, praktycznie sam piasek, ale poziom wód dosyć wysoki, 250cm. Ilość osób w gospodarstwie: 2+1, docelowo pewnie więcej. Zastanawiam się nad WH ZBS-6C, chociaż pewnie będzie niedociążona, z drugiej strony ma tryb zmniejszonej wydajności. W grę wchodzi również BioRock MONOBLOCK 2, ale chyba i tak nie uciekłbym od elektryki, pompa byłaby potrzebna to odprowadzenia/podwyższenia oczyszczonych ścieków.

    Zastanawiam się również jak rozsączyć oczyszczone ścieki, załączam poglądowy rysunek, północ u góry, strzałkami zaznaczyłem spadek terenu około 3-5%. Działka jest mała, 8ar. Myślałem o dwóch pakietach rozsączających 2x12m na północy działki lub 1x24m na wschodzie.
    W pierwszym przypadku cała ta woda spływałaby na dom, w dodatku byłby utrudniony dojazd wozu asenizacyjnego do oczyszczalni (brama jest w północno-zachodnim krańcu działki).
    Druga opcja to wąska 3m wschodnia granica i 24m rozsączenia, jednak nie wiem czy spadek terenu nie jest za duży i czy tak długie rozsączenie jest skuteczne.

    A może za bardzo kombinuję? Może wystarczy studnia chłonna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oczyszczalnia.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	419110  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwesterB Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję pomocy w wyborze ŚBR oraz sposobie rozsączenia.

    Grunt dobry, praktycznie sam piasek, ale poziom wód dosyć wysoki, 250cm. Ilość osób w gospodarstwie: 2+1, docelowo pewnie więcej. Zastanawiam się nad WH ZBS-6C, chociaż pewnie będzie niedociążona, z drugiej strony ma tryb zmniejszonej wydajności. W grę wchodzi również BioRock MONOBLOCK 2, ale chyba i tak nie uciekłbym od elektryki, pompa byłaby potrzebna to odprowadzenia/podwyższenia oczyszczonych ścieków.

    Zastanawiam się również jak rozsączyć oczyszczone ścieki, załączam poglądowy rysunek, północ u góry, strzałkami zaznaczyłem spadek terenu około 3-5%. Działka jest mała, 8ar. Myślałem o dwóch pakietach rozsączających 2x12m na północy działki lub 1x24m na wschodzie.
    W pierwszym przypadku cała ta woda spływałaby na dom, w dodatku byłby utrudniony dojazd wozu asenizacyjnego do oczyszczalni (brama jest w północno-zachodnim krańcu działki).
    Druga opcja to wąska 3m wschodnia granica i 24m rozsączenia, jednak nie wiem czy spadek terenu nie jest za duży i czy tak długie rozsączenie jest skuteczne.

    A może za bardzo kombinuję? Może wystarczy studnia chłonna?
    Jak do BioRock masz wstawiać pompę to chyba jedną z jej głównych zalet w reklamie zabierasz. Dlatego brałbym ZBS-6C albo poszukałbym coś z oferty Centroplastu. Drenaż to bym zrobił w tym jednym ciągu na wschodniej granicy, ale zanim wstawiłbym rury nacinane do rozsączenia to bym dał na maksa szczelnych rur, aby to i tak za dom przesunąć i odsunąć od oczyszczalni. Dałbym dużo żwiru płukanego i na to dopiero pakiety lub dalej ten sam żwir do obsypki drenażu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SylwesterB

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-384
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki, tak chyba zrobię. Zastanawiam się tylko ile powierzchni potrzeba żeby rozsączyć oczyszczone ścieki?
    Chyba nie warto rozważać ZBS-4C? Ten jeden właz trochę mnie odstrasza.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Lepiej mieć dwa włazy jak są dwie komory i brać większy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony