dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek_s

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Tynki maszynowe knaufa

    Mam pytanie dotyczace Tynkow maszynowych knaufa (nie wiem dokladnie jak to sie pisze) Przygotowywuje sie do remontu pokoju. Chcialem zrobic w pokoju standardowa gladz gipsowa jednak slyszalem ze jest cos tanszego i o wiele lepszego. Fachowiec powiedzial ze moza zrobic tynki maszynowe knaufa. Mozecie mi pomoc i napisac jak to wyglada i czym sie rozni od gladzi? Czy mozna to zrobic w jednym pokoju (czy nie za mala powierzchnia)? Ile taki tynk kosztuje. A moze jest ktos kto robi takie tynki w okolicach Sosnowca (Zaglebia)? Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Gładź kładzie się na inne , równe podłoże, np tynk CW.

    Tynk gipsowy kładzie się na wymurówkę. Jest też gładki, ale nie aż tak, przy układaniu nie szlifuje się go, gładź do 3 razy.

    Przy tynku dopuszcza się większe odchyłki wykonawstwa.

    Tynk maszynowy Knaufa to dobre rozwiązanie. Nie radzę tylko stosowania tynku typu lekkiego MP75L, tylko MP 75. Jest bardziej wytrzymały mechanicznie.

    Wykonawca będzie Ci mówił inaczej, bo tym MP75L lżej się robi. Nie słuchaj go.

  3. #3

    Domyślnie

    może ten link ci coś wyjaśni:
    http://www.knauf.pl
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    Tynk maszynowy przy remoncie pokoju to chyba lekka przesada. Agregat i jego osprzęt zajmuje sporo miejsca, wszystko bedzie wokół wybrudzone tynkiem (nie wiem czy ten pokój jest w domu czy w bloku, ale w obu przypadkach będą spore problemy).
    No i podstawowa sprawa, moim zdaniem żadna ekipa nie przyjedzie tynkować jednego pokoju - takie tynkowanie trwało by 3godziny, a rozstawiali by się i zwijali ze trzy dni.
    U mnie przy tynkach ekipa ominęła garaż, bo było w nim za zimno. Gdy pytałem czy wchodzi w rachubę ponowny przyjazd do tego jednego pomieszczenia - szef ekipy stwierdził, że taka fucha ewidentnie nie wchodzi w rachubę.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Marek_s ,
    napisz co tam dzis jest na tej ścianie położone?

  6. #6

    Domyślnie

    Marku z Sosnowca, nie należy wykonywać remontu pokoju za pomocą tynku maszynowego np. Knaufa, weź Marku i zapytaj na klatce kto robi takie tynki ręcznie/gładź czy jak wy tam to inaczej nazywacie, bo ja z Polski centarlnej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony