dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Porta, gerda, wikęd, kmt

    Dobry wieczór,
    poproszę o poradę w wyborze drzwi:
    1) GERDA NTT REVO 75 + ALUTHERM
    2) KMT PLUS 75 Passive + ościeżnica drewniano-aluminiowa Passive (WPC)
    3) WIKĘD OPTIMUM z TERMO
    4) PORTA ECO POLAR PASSIVE + próg ThermControl
    Z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    z tych czterech opcja 5: Wikęd Thermo Prestige (o ile nie chcesz dobrych drewnianych).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję finlandia. A co z takich dobrych drewnianych do polecenia?
    Opcja 5 , hehe Szczerze mówiąc nikt ich nie polecił... W 3 firmach te wskazali. A rozważałem Termo Prestige, bo gdzieś na forum było fajne porównanie, ale drogo wychodziły
    Ostatnio edytowane przez łojniewiem ; 25-09-2018 o 21:05

  4. #4

    Domyślnie

    KMT PLUS 75 Passive + ościeżnica drewniano-aluminiowa Passive (WPC) wycenili na 3.500 z montażem na taśmy z obu stron (jak mam w oknach)
    GERDA NTT REVO 75 + ALUTHERM wyceniona na 3.800 z montażem.
    Jutro reszta wycen

  5. #5

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie, bo znalazłem taki sposób montażu drzwi:
    https://forum.muratordom.pl/attachme...9&d=1356542009
    To mają wydrążyć kawałek BK i wstawić XPS???
    Czy coś mi się zupełnie pokićkało

  6. #6

    Domyślnie

    I dlaczego tych z tych Wikęd Thermo Prestige nikt nie polecił? Kwestia pieniędzy czy jakiś pokrętny marketing ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Dziękuję finlandia. A co z takich dobrych drewnianych do polecenia?
    Opcja 5 , hehe Szczerze mówiąc nikt ich nie polecił... W 3 firmach te wskazali. A rozważałem Termo Prestige, bo gdzieś na forum było fajne porównanie, ale drogo wychodziły
    Dawno nie studiowałem cennika, ale jeszcze rok TP od Optimum z ościeżnicą termo było droższe o jakieś 300zł.NIe rozumiem czemu przy takiej niewielkiej różnicy nie polecać lepszych.. Może przez fakt, że Optimum ma "dwa zamki" a TP jeden (lepszy). Nie każdy ma siłę by mierzyć się z ludzkimi przyzwyczajeniami
    Na temat KMT jest tu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...5-Terma-Energy

    Drewniane które ja polecam to CAL. Kiedyś moim nr jeden był Urzędowski, ale obecnie inni poszli mocno do przodu. Sporo osób poleca Parmaxa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Ceny z dzisiaj. Próbowałem trochę negocjować... Wszystko na taśmach do "ciepłego montażu"

    1) KMT PLUS 75 Passive + ościeżnica drewniano-aluminiowa Passive (WPC) - 3.500 zł.
    2) GERDA NTT REVO 75 AIR GLASS LINZ 3 kolor Antracyt + ALUTHERM, tu wstępnie aż 4.800 zł., ale myślę, że ostatecznie będzie 4.500 zł.
    3) WIKĘD OPTIMUM z TERMO - 3.770 zł.
    4) WIKĘD TERMO PRESTIGE LUX - 4.200 zł.

    I finlandia, masz rację, co do zamków, to był jeden z pierwszych argumentów handlowca, że Optimum ma dwa zamki a Prestige jeden.
    Ostatnio edytowane przez łojniewiem ; 26-09-2018 o 20:01

  9. #9

    Domyślnie

    I jeszcze chciałbym wrócić do poruszonego wcześniej problemu, tj

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    I jeszcze pytanie, bo znalazłem taki sposób montażu drzwi:
    https://forum.muratordom.pl/attachme...9&d=1356542009
    To mają wydrążyć kawałek BK i wstawić XPS???
    Czy coś mi się zupełnie pokićkało
    Czy zrobić jak z oknami, tj. położyć listwę poszerzającą?

  10. #10

    Domyślnie

    To może zna ktoś taką firmę produkującą drewniane drzwi - "Wiatrak" - m. Jastrząb/??? Może Ty kolego Finlandia coś słyszałeś?
    dostałem ofertę na takie drzwi WP 16A:
    http://wiatrak.biz.pl/?s=WP+16A
    w kolorze Antracyt. To jest 100% DĄB.
    Normalnie cena 4.205 zł. A z ekspozycji 3.000 zł, (mam podjąć decyzję do poniedziałku), bo sklep przenoszą i zmieniają wystrój.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ja mam Wikęd Thermo Prestige. Droższe od Optimum były o jakieś 200zł, więc nie opłacało się brać Optimum (z ościeżnicą termo), a podobno w Optimum jest po jakimś czasie problem z uszczelka dolną. Dom jeszcze nie zamieszkany, wiec nie wiem jak to jest w codziennym użytkowaniu, ale wyglądają solidnie. U nas posadowione na poszerzeniach systemowych PCV.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    I jeszcze pytanie, bo znalazłem taki sposób montażu drzwi:
    https://forum.muratordom.pl/attachme...9&d=1356542009
    To mają wydrążyć kawałek BK i wstawić XPS???
    Czy coś mi się zupełnie pokićkało
    Chyba odpowiedź już padła, ale na wszelki wypadek powtórzę, że takie rozwiązanie ze wszelkimi pochodnymi styropianu jest słabe z kilku powodów:
    - robiłbym wyższą warstwę by dojść do poziomu ocieplenia podłogi - wtedy nie trzeba kombinować z opaską zewnętrzną.
    - xps musi być dopasowany do progu, tak by w całości go podpierał i uszczelniał. W praktyce takie "domowe" rozwiązania to prostokąt podłożony pod próg a szczelina zapianowana. Czasem jeszcze jako "podparcie" włożone jakieś podkładki, ale one przy punktowym napraciu wbiją się w ten styrodur.

    Drzwi Wiatrak nie znam. Przejrzałem teraz na szybko ich katalog - nie zainteresowały mnie bardziej..

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ja mam Wikęd Thermo Prestige. Droższe od Optimum były o jakieś 200zł, więc nie opłacało się brać Optimum (z ościeżnicą termo), a podobno w Optimum jest po jakimś czasie problem z uszczelka dolną. Dom jeszcze nie zamieszkany, wiec nie wiem jak to jest w codziennym użytkowaniu, ale wyglądają solidnie. U nas posadowione na poszerzeniach systemowych PCV.
    Jedyny problem jaki mi przychodzi do głowy, to wypadająca uszczelka - czasem trochę za luźno może siedzieć albo o coś zaczepi. Ale to samo jest w TP
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-09-2018 o 10:47 Powód: uzupeł.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Uszczelki rzeczywiście w TP i Optimum lubią czasem wychodzić. Wystarczy podczas montażu jak dadzą kropelkę kleju i po sprawie.
    Co do progu i podparcia to są w Wikędzie klinaryty, w CALu purenity i na tym prostym rozwiązaniu można szybko i sprawnie oprzeć próg w ciepły sposób. Dla mnie osobiście XPS powoli odchodzi do lamusa - szczególnie w drzwiach typu TP Lux z Wikędu albo Passive z KMT.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja odnoszę wrażenie, że Wikęd na tym forum robi sobie reklamę, a jego jakość nie jest wcale jakaś nadzwyczajna. Zasugerowałem się opiniami, mam drzwi z Wikędu - i już w okresie gwarancyjnym pojawiły się z nimi problemy.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Ja odnoszę wrażenie, że Wikęd na tym forum robi sobie reklamę, a jego jakość nie jest wcale jakaś nadzwyczajna. Zasugerowałem się opiniami, mam drzwi z Wikędu - i już w okresie gwarancyjnym pojawiły się z nimi problemy.
    Opisz swoje problemy, bo póki co to Twój post wygląda na antyreklamę .
    Jestem na forum od 2005r. Co parę lat obserwuję naturalny wysyp postów pozytywnych dla jakiś marek. Tak już jest gdy firma jest "na fali" i to jest zwykle zasłużenie, co nie znaczy, że wady się nie zdarzają. O klasie firmy decyduje też serwis...

    Czy Wikęd to jakieś extra drzwi? W swoim segmencie tak..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16

    Domyślnie

    Witam a jakie zmki wstawiają do swoich drzwi, chodzi mi kto dla nich robi i czy sa to zami standard czy odchudzane.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Opisz swoje problemy, bo póki co to Twój post wygląda na antyreklamę .
    Jestem na forum od 2005r. Co parę lat obserwuję naturalny wysyp postów pozytywnych dla jakiś marek. Tak już jest gdy firma jest "na fali" i to jest zwykle zasłużenie, co nie znaczy, że wady się nie zdarzają. O klasie firmy decyduje też serwis...

    Czy Wikęd to jakieś extra drzwi? W swoim segmencie tak..
    Przecież opisałem -- w sąsiednim wątku.

    Ten serwis "decydujący o klasie firmy" odrzucił mi ewidentnie uzasadnioną reklamację.

    Jeśli chcesz -- mogę ci w prywatnej wiadomości przekazać pismo, jakie od Wikędu dostała firma, która instalowała mi drzwi.

    "Uszkodzenie mechaniczne, powstałe pod wpływem działania dużego nacisku".

    Podczas, gdy chodzi o wadę fabryczną trzpienia klamki. Który uległ uszkodzeniu pod wpływem nie nacisku, a (zwykłego, nie jakiegoś nadzwyczajnego z użyciem dużej siły) ciągnięcia za klamkę. Kto normalny zamykając drzwi siłuje się z klamką? Uzasadnienie reklamacji całkowicie absurdalne.

    No ale może to jednorazowa sytuacja, a na co dzień Wikęd trzyma poziom... Chciałbym w to wierzyć.
    Ostatnio edytowane przez kpc21 ; 03-07-2019 o 14:30

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Klamki Axa- dominują w Polsce ale moim zdaniem ich mocowanie jest zbyt słabe...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19

    Domyślnie

    No ale jak Wikęd jest świadom, że nie są zbyt solidne (zdecydowali się je stosować licząc się z możliwością problemów i reklamacji), to wypadałoby, żeby te reklamacje rozpatrywali pozytywnie, a nie odrzucali z wymyślonego powodu...

    Jeśli firma tak podchodzi do klienta, to raczej nie świadczy dobrze o jej klasie i profesjonaliźmie.

  20. #20

    Domyślnie

    Każda firma ma czasem wzloty i upadki, tak w popularności jak i w reklamacjach. Kiedyś rzeczywiście Wikęd miał problem z klamkami - notorycznie luzowała się śruba mocująca trzpień (to co pisze Fin o klamkach AXA powyżej). Później wyleczyli się z tego problemu. Jakiś czas po tym jak zmieniali zamki na zasuwnice hakowe to też poszła krótka seria z wadą. To od razu wymieniali jak ktoś zgłosił się do nich, bo sam też wymieniałem kilka sztuk w tym co sprzedałem. Z reklamacjami u nich nie ma problemu więc trochę mnie dziwi taka odpowiedź. Nie znam szczegółów sprawy więc ciężko mi się wypowiedzieć co tam dokładnie się stało.
    Czy na pismo odpowiadał punkt zakupu czy producent?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony