dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie Gerda wygrywa u mnie

    Drzwi z Gerdy mam już długie lata i nie narzekam. To naprawdę dobra jakość, solidne wykonanie i do tego dobrze się prezentują.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArtekG

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-277
    Posty
    3

    Domyślnie

    Doprawdy? Pozazdrościć panie Marcinie(jeden_post)1415.

    Drzwi Gerda mam już długie 5 miesięcy i nadal nie został rozwiązany identyczny problem, co występujący na poniższym filmie.

    https://youtu.be/RKr90DJ7XIM

    I bynajmniej za stan rzeczy nie winię mojego autoryzowanego instalatora, a jedynie firmę Greda. Więc dla równowagi - szczerze nie polecam.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pan Marcin (dwa posty wyżej) został zbanowany za hurtowy spam. Niedopatrzeniem moderatora było pozostawienie tego postu (zwykle usuwamy wszystkie), ale skoro już ktoś się do niego odwołał, to niech zostanie ku przestrodze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArtekG

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-277
    Posty
    3

    Domyślnie

    To ku przestrodze jeszcze dwie wiadomości:

    Dobra wiadomość jest taka, że z firmą Gerda da się komunikować się za pomoc a maili.
    Niestety, zła jest taka, że nie otrzymamy innej odpowiedzi jak poniższa:

    "Potwierdzamy odbiór przesłanej przez Państwa wiadomości, została
    ona przekazana do odpowiedniego działu.
    Odpowiedź na Państwa wiadomość zostanie wysłana w możliwie
    najkrótszym czasie zgodnie z obowiązującymi zasadami.

    Z Poważaniem

    Dział Obsługi Klienta
    [stopka_nowawersja]
    Administratorem Państwa danych osobowych jest Gerda sp. z o.o. z siedzibą
    w Sokołowie. Więcej informacji
    o przetwarzaniu danych znajdą Państwo w naszej Polityce
    Prywatności<https://www.gerda.pl/polityka-prywatnosci.html>,
    kontaktując się z nami korespondencyjnie
    lub pod adresem e-mail: [email protected]<mailto:mailtoda...owe@gerd a.pl>


    Wiadomość została wygenerowana automatycznie, prosimy na nią nie
    odpowiadać. Dziękujemy."

  5. #25

    Domyślnie

    Polecam kontakt mimo wszystko z miejscem zakupu drzwi (o ile to nie była siedziba Gerdy ). Pisanie maili bezpośrednio do producenta z pominięciem sprzedawcy zazwyczaj przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. Zamiast skracać proces reklamacji - wydłuża go. Pomijam to, że nie jesteś stroną (handlową) dla Gerdy, tylko jest nią pośrednik w postaci salonu gdzie kupiłeś drzwi.
    Co do reklamacji to powodzenia. U mnie to był jeden z głównych powodów przez który pożegnałem się ze współpracą z określonymi firmami. Jak mam zarobić X złotych na sprzedaży drzwi firmy X czy firmy Y, to wybiorę tą gdzie nie będzie problemów z reklamacjami, serwisem itd. Zakładam tu hipotetycznie, że drzwi są identycznej jakości.

  6. #26

    Domyślnie

    odświeżę temat nie tyle w kwestii samych drzwi lecz samych ościeżnic Alutherm OPTIMA Ud 0,99 W/m K 2K m.in Gerdy inni producencie też mają "ciepłe ościeżnice" pytanie dotyczy raczej kwestii faktycznej izolacyjności? Czy warto inwestować w moim przypadku jest to ok 780zł dopłaty do modelu TT OPTIMA TERMO 60.

    Dodam, że w standardzie montowane ościeżnica PERFOTHERM ma Ud 1,09 W/m2.
    Z góry dzięki za pomoc

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Pewnie wiele osób uzna inaczej, ale ja uważam że w przypadku tak małej powierzchni jak drzwi czyli około 2m2, nie ma sensu inwestowanie w cokolwiek lepszego pod kątem energooszczędności.

    Cytat z innego wątku:
    Jeżeli chodzi o szczelny montaż to tak - warto.
    Ja mam drzwi Wikęd Normal jakieś najtańsze Wypełniłem ościeżnicę pianką zamkniętokomórkową która mi została z dachu i dałem taśmę wiatroszczelną z zewnątrz.
    Poza kiepską regulacją skrzydła nie mam zastrzerzeń

    Z tego co pamiętam ościeżnica Termo kosztowała jakieś 800zł, różnica Ud między Premium a Premium Termo to 0,2, przy 2m2 powierzchni daje to 32kWh energii rocznie, 19zł prądu, czyli zwrot w 42 lata Albo 3x dłużej jak grzejesz pompą ciepła lub gazem.

    Lepiej kupić zwykłą i wypełnić ją pianką, da to więcej niż komory i przekładka w ościeżnicy Termo.

    Ogólnie inwestycja w ciepłe drzwi przy ich powierzchni to strata kasy. Jak ktoś potrzebuje obliczenia to łatwo to zrobić: powierzchnia m2 x różnica Ud x 24 h x 30 dni x 6 miesięcy x 19 stopni /1000 daje wynik w kWh rocznie.
    Przy 2m2 i różnicy Ud rzędu 1.0 wychodzi jakiś 1000zł za 30 lat, przy grzaniu pompą/gazem (0,2zł/kWh).
    Ktoś dodał tam jeszcze kwestię tego że droższe drzwi mogą mieć lepsze uszczelki - tak na to warto zwrócić uwagę.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Pewnie wiele osób uzna inaczej, ale ja uważam że w przypadku tak małej powierzchni jak drzwi czyli około 2m2, nie ma sensu inwestowanie w cokolwiek lepszego pod kątem energooszczędności.

    Cytat z innego wątku:


    Ktoś dodał tam jeszcze kwestię tego że droższe drzwi mogą mieć lepsze uszczelki - tak na to warto zwrócić uwagę.
    dokładnie uważam tak samo, miałem nadzieję, że ktoś udzieli jeszcze innych mocnych argumentów za tak bądź za nie

    Jeśli się buduje dom na tip top passywny, energooszczędny i ma na wydanie kupe kasy to zapewne ma to większe znaczenie.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż.. moje zdanie jest podobne. Inwestowanie w oscieżnicę alu z przekładką z powodu tej nieznacznie lepszej "ciepłoty" mija się z celem.
    Pozostają kwestie techniczne. Alu niby trochę sztywniejsza, ale widziałem orłów którzy dali radę ją rozepchnąć o parę mm, także to nie kwestia materiału co rąk.

    Aluminiowe mogą mieć lepsze uszczelki (system osadzenia) bo w stalówkach bywa różnie - to jest tylko "nasza" myśl techniczna i potrafi czasem mieć skłonność do wypadania.
    Z tym że to żadne konkretne argumenty. Sobie wziąłbym zwykłe (tzn drewniane, ale jakbym miał garaż, to zwykłe stalowe).

    Za alu przemawia jednak kwestia łączeń z naświetlami. Wtedy jest bezwzględnie wskazana.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30

    Domyślnie

    Samo Ud nie jest czymś za co można poświęcić te kilka stów. Moim zdaniem Termo z Wikędu czy Energy z KMT maja inne zalety dla których warto wybierać taką ościeżnicę. Choćby jej sztywność, bardzo przyjazna jest też z ciepłym montażem oraz świetnie łączy się z naświetlami bocznymi / górnymi. Ma ona całą masę zalet. Samo Ud jest oczywiście promowane, bo ludzie tego oczekują. Wcześnie promowane mocno było hasło "drzwi antywłamaniowe" na którym wybiła się mocno Gerda. Co do wyliczeń to może i ktoś dobrze to liczył - nie sprawdzałem. Są w życiu ciekawsze rzeczy jak sprawdzanie ile złoty rocznie zaoszczędzę na wymianie ościeżnicy. Nikt za to nie liczy ile ciepła ucieknie z domu jak włączy się okap w kuchni.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Nikt za to nie liczy ile ciepła ucieknie z domu jak włączy się okap w kuchni.
    Jakto nikt nie liczy? W zimie obieg wewnętrzny z filtrem węglowym, żeby kilowaty i potrzebna wilgoć została wewnątrz, w lecie wywiew na zewnątrz aby nie podgrzewać domu
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #32

    Domyślnie

    Cześć,

    To teraz ja odświeżę trochę temat. Po 20 latach zaczęła rozpadać się klamka w drzwiach no-name lokalnego producenta. Drzwi bez ocieplenia, stalowe, albo aluminiowe - tego nie wiem dokładnie. Klamka z kompletu od drzwi, więc za cholerę nie da się dobrać nowej klamki z identycznymi rozstawami maskownic, itd. Byłem w firmie(fabryce) co robili moje drzwi i powiedzieli, że już takich klamek nikt nie produkuje. Trzeba robić nowe otwory montażowe, więc drzwi by miały dziury. No dobrze, raz na 20 lat można sobie zmienić drzwi...

    Dom starego budownictwa, nieocieplony, więc niby nie potrzebuję drzwi dla domu pasywnego, czy energooszczędnego. Chociaż nie tak do końca. Teraz mamy takie czasy, że jak się nie kupi coś lepszego, za większe pieniądze 4-5 tys. pln to drzwi mogą się rozpaść od samego patrzenia się na nie...

    Na tę chwilę celuję w dwie marki - GERDA i WIKĘD. Z Gerdy to NTT REVO a z Wikęda to Optimum Termo, albo Termo Prestige Lux. Drzwi muszą mieć przeszklenie(lustro weneckie), bo korytarz nie ma okna, więc doświetlenie jest tylko przez drzwi. Także nie ma możliwości wykucia i zamontowania jakiegoś dedykowanego progu, bo trzeba byłoby niszczyć gres schodowy i z korytarza. Skrzydło musi mieć opadający próg, czy jakieś inne uszczelnienie - szczotkowe, gumowe, czy cokolowiek.

    Czemu ościeżnice ocieplone? Niby aluminiowe ościeżnice są bardziej sztywne, wytrzymałe i mimo wszystko warto dopłacić. Zgadza się?

    Teraz kwestia samych zamków, rygli, itd. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że Gerda tutaj lepiej wygląda już abstrahując od tej legendarnej niezawodności, jakości zamków Gerda, co jest moim zdaniem kompletną bzdurą. Porównując do zamków co oferuje Wikęd to Gerda tutaj wypada chyba jednak lepiej?

    Teraz co do wad. Widziałem trochę filmików Gerdy z wadami jak nieszczelności domykania drzwi. Dla Gerdy to jest całkowicie normalne - bez komentarza... Wikęd też ma(miało) jakieś wpadki. Czy mam to brać pod uwagę? Sugerować się jednym, czy kilkoma filmikami?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W przypadku wymian drzwi dla mnie istotne są możliwe wymiary do zastosowania. Oczywiście że da się je w miarę dobrać, ale zwykle kosztem światła przejścia.

    Gerdy od paru lat nie znam (została mocno w tyle swego czasu). Wikędy polecam. W mojej ocenie: Premium do starego domu wystarczy, ale jak się da wstawić Optimum to czemu nie.

    Lustro weneckie i światło? to nie idzie w parze. Lustro zabiera ok 70% światła. Refleks nie jest już taki "ciemny".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #34

    Domyślnie

    Nie musi być jakiegoś super doświetlenia. Po prostu, żeby nikt w dzień nie zaglądał przez przeszklenia. W aktualnych dzwiach jest lustro weneckie i jest ok. Chyba to lustro weneckie - nie wiem dokładnie jak wygląda lustro refleksowe.

    Co masz na myśli dokładnie z tym Optimum. Co za problemy mogą być z jego wstawieniem? Dziś metrówką sprawdziłem i na podstawie wymiarów, rysunków technicznych drzwi, czy to Gerda, czy Wikęd muszą być 90-tki. Tutaj nie ma problemu.

    Tak jak pisałem gres z korytarza jest zlicowany z płytkami schodowymi. Nie wiem jak to jest teraz w nowoczesnych drzwiach i uszczelnieniem spodu skrzydła? Co rekomendujesz? Bo są opadające progi, progi wpuszczane w posadzkę - to u mnie odpada, jakieś doszczelnienia szczotkowe, gumowe, itd.

    Powiedz, pakować się w te aluminiowe ościeżnice, czy to nie ma kompletnego sensu, pozostać przy stalowych?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-09-2020 o 20:59

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Istotne jest co namierzyłeś. W otwór 100cm możesz czasem zmieścić max drzwi ze światłem przejścia 85cm. Dobrze jak wejdzie "90". A dla TermoPrestige może się okazać, że ledwie 80tki...

    Lustro weneckie: błyszczy się srebrem jak to lustro..

    Próg - dobre drzwi mają 4-stronną przylgę, są ok.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #36

    Domyślnie

    75 strona -> https://wiked.pl/wp-content/uploads/...a-2020_web.pdf. Powiedz, co oznacza "N" przy szerokości? Np. 90N. Między 90 i 90N jest znaczna różnica, tylko z czego ona wynika.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ze światła przejścia. 90 to 90cm. N oznacza drzwi o 5cm węższe. Kompromis. Grubość za mniejsze przejście.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38

    Domyślnie

    Byłem jeszcze raz zmierzyć jakiej szerokości jest otwór w ścianie. Jest to 97 cm, ale na gotowo. Tynk chyba trochę zachodzi na ościeżnicę, do tego trzeba jeszcze doliczyć szczelinę na piankę, niech będzie po 1 cm na stronę w najgorszym przypadku. Jeszcze to można trochę poszerzyć skuwając pustak. Myślę, że szerokość otworu w ścianie uzyska się jakieś 100 cm bez problemu, może trochę więcej.

    Od biedy bym wstawił TERMO PRESTIGE LUX 80, czyli ze średnicą skrzydła 86,8 cm. Szerokość otworu w ścianie musiałaby być 103 cm - wymiar z zapasem pod piankę

    OPTIMUM - 80( szerokość skrzydła 85,1 cm), albo 90N(szerokość skrzydła 90,1 cm)

    PREMIUM - 90( szerokość skrzydła 92,7 cm), albo 90N(szerokość skrzydła 87,7 cm)

    TPL jest chyba totalnie bez sensu. W Optimium można zastanowić się na 90N + ścieżnicę stalową 12-tkę, albo TERMO. Jakby były problemy ze szerokością ściany to 80-tka Optimum. W PREMIUM 90-tka z ościeżnicą 11 albo 9, TERMO odpada.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-09-2020 o 23:19

  19. #39

    Domyślnie

    Są jeszcze drzwi od KMT i Mar-Tom. Warto tymi markami się zainteresować?

  20. #40

    Domyślnie

    Chyba pójdę w GERDA GSX SZT HANOWER 6. Nie dlatego, że to są drzwi RC3, nawalone 15 rygli i inne cuda wianki. Wychodzę z założenia, że konstrukcyjnie, wytrzymałościowo w perspektywie czasu drzwi byłyby lepsze niż seria NTT REVO, czy TT OPTIMA, czy od WIKĘDa. Czy jednak się mylę?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 22-09-2020 o 21:11

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony