dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gpawel

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Połaniec
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    2

    Domyślnie Bardzo zimne mieszkanie na parterze

    Witam serdecznie,

    kupiłem mieszkanie ponad 2 lata temu i od początku zmagam się w nim z problemem z temperaturą i jej odczuwaniem wewnątrz. Na ścianach płyty GK (pod spodem był tynk mozaikowy, dlatego poprzedni właściciel zdecydował się na regips), sufity podwieszane, na podłodze panele, w przedpokoju oraz kuchni płytki. Okna plastikowe, parapety wymienione na nowe, w tym roku budynek docieplony dodatkowo warstwą styropianu 10-12 cm (różna grubość, by wyrównać elewację) oraz zrobiona nowa elewacja, blok z końca lat 80. Łącznie z poprzednią warstwą styropianu (blok był wcześniej już docieplony) i klejami to prawie 30 cm warstwy...

    Zwracam się o pomoc bo już z rodziną nie dajemy rady, zbliża się zima, obecnie 3 stopni na zewnątrz, termometr w kuchni pokazuje 18 stopni, termometr w pokojach 23 stopnie ale absolutnie nie czuć tej temperatury i po prostu jest zimno. W zeszłym roku wymieniliśmy uszczelki w oknach (tam, gdzie były sparciałe) i dokonaliśmy regulacji mimośrodów. Docisk ramy ustawiony na maksa. Uszczelniliśmy uszczelkami bocznymi i dolną uszczelką drzwi wejściowe.

    W mieszkaniu termometry pokazują 21,5 - 23 stopnie (w zależności od termometru i pory dnia), jednak absolutnie nie czuć tej temperatury. Jest po prostu zimno. W zeszłym roku walczyłem ze spółdzielnią o interwencję w sprawie drzwi wejściowych, ponieważ na klatce jest zimno. Naklejono uszczelki do drzwi (już odpadły) oraz odkręcono kaloryfer na klatce, jednak to tylko 3 żeberka ale zawsze coś.

    Miesięcznie koszty ogrzewania w czynszu to 180 zł, a mimo tego w domu jest po prostu zimno. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny, nie wiem czy zapłacić firmie za badanie termowizją 400 zł? Próbować wywalczyć izolację stropu w piwnicy (pewnie nierealne) lub izolować wełną w piwnicy pod jednym z moich pokoi na własny koszt? Kupić higrometr i sprawdzać wilgotność i w przypadku zbyt dużej wilgotności (tego nie czuć, by była za duża) kupować wentylator wyciągowy, a może montować wywietrzniki w oknach? Poradźcie coś, pomóżcie. Idzie sezon grzewczy, pewnie mrozy a u mnie znowu będzie niby 22 stopnie w środku ale temp. odczuwalna będzie o wiele niższa :/

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gpawel

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Połaniec
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kupiłem dzisiaj higrometr oraz drugi termometr. Termometr wskazuje 20 stopni celsjusza, higrometr:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comment_LdVguD11DTOBp3DG76PSRU05ZLaFJ9K0,w400.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	419310

    W chwili obecnej (okolice godziny 19) już ponad 80%.

    Pomóżcie coś... Zakupiłem dzisiaj osusacz powietrza.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziwne, u mnie niecałe 50% a pogoda za oknem deszczowa. No i w domu gotowanie itp.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Larry9

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pewnie od piwnicy, jak nie ma piwnicy to po prostu od fundamentów Ci ciągnie, a obok masz jakiś sąsiadów? Może jeszcze masz mieszkanie gdzieś z brzegu, albo zboku nie grzeją/nikt nie mieszka i ciężko je ogrzać. Przemyśl jakąś izolację porządną na podłodze, albo nawet ogrzewanie podłogowe

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Może byś podał powierzchnię mieszkania to można ocenie te 180 zł za ogrzewanie.
    Rocznie za ogrzewanie jest 12 x 180 zł = 2.160 zł ??
    Kup jeszcze jeden termometr. Może być z Lidla
    Co robisz że masz 75% wilgotności ??

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Z taką wilgotnością w okolicach 80 procent nie odczujesz nigdy komfortu ciepła , albo jakiś sposób lub urządzenie do osuszania albo w oknach u góry zrobić co najmniej 10 dziurek fi 12mm coś to pomorze ale nie od razu , najlepiej by sprawa załatwiła klimatyzacja bo ona ma funkcję suszenia , ja znów walczę u siebie ze zbyt suchym powietrzem przeważnie 40 procent ale zimą spada do 30 a to też nie dobrze jedyny plus to taki że przy 23-24 stopniach czujesz się jak na saharze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony