dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zniszczone drzwi!!!!!!

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ollek

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    1

    Exclamation Zniszczone drzwi!!!!!!

    Witam
    Pisze gdyz potrzebuje porady specjalistow lub uzytkownikow forum.
    Nie dawno wstawialem drzwi do domu i robilem tynki. Na codzien nie mieszkam w Polsce. Kilka dni temu bylem na urlopie gdzie zazwyczaj sprawdzam postep i jakosc prac. Gdy wszedlem do domu odrazu rzucily mi sie w oczy strasznie brudne drzwi, no ale nic jak to na budowie moze sie przybrudzily pylem(Chodz nie wiem skad on sie znalazl). Na kazdym urlopie ogarniam cala budowe po robotnikach zmiatam, odkurzam, myje okna itp... Tym razem bylo tak samo odkurzylem i zaczelem myc okna. Odrazu zaczely sie schody gdyz stracilem wszystkie paznokcie na skrobaniu szyb z jakies ciezko schodzacej substancji moim zdaniem, wrecz jestem pewien ze byl to zaschniety grunt, gdyz pracowalem kilka lat przy elewacjach z kamienia gdzie caly czas uzywalismy gruntu i wiem jak wyglada zaschniety grunt. No ale stracilem ogrom czasu ale sie udalo wiekszasc okien zmyc ( juz sie przyzwyczailem do sprzatania po fachowcach). Gdy zaczelem myc drzwi zauwazylem ze od gory jest pelno plam tej samej substancji co na oknach ten sam kolor czerwony/ brazowy troche przezroczysty...zaczelem skrobac je paznokciem, ale nie schodzily bo struktura drzwi jest chropowata nie taka sama jak szyba. Po umyciu calych drzwi i znalezeniu duzych ilosci duzych plam zauwazylem ze na drzwiach sa ogromne przebarwienia !!!!! Gdy otworzylem drzwi w pelnym sloncu odrazu zauwazylem ze nie tylko plamy po gruncie sa przy miejscach gdzie ktos probowal czyscic tylko jest to jedna wielka plama ciagnaca sie od gory w dol!!!!! Wyraznie widac ja pod slonce!! Cos musialo im sie rozlac i jedyna rzecza ktora mogla to zrobic jest grunt!! Po wstawieniu drzwi zrobilem tylko tynki i nikt nie byl na budowie od tamtej pory. Przejrzalem wiadra ktore zostaly na budowie po niech i znalazlem wiaderko po gruncie tego samego koloru, sluzy do gruntowania betonu przed tynkami (czerwony/ brazowy kolor), byl jeszcze zolty i zielony ale nie pasowaly do plam na oknach i drzwiach.

    Moim zdaniem ktorys z fachowcow malowal sufit nad drzwiami gruntem i spadlo mu wiadro i oblalo drzwi, badz oparl walek o sciane ktory sie przewrocil i przejechal po drzwiach. Zobaczyli to dopiero jak juz grunt zaschnol i probowali to zmyc rozpuszczalnikiem badz benzyna ekstrakcyjna. A kazdy kto ma chodz troche pojecia o rozpuszczalnikach powinien wiedziec ze rozpuszczalnika nie stosuje sie na PCV!!!!!!.
    Oczywiscie zkontaktowalem sie z fachowcem ktory wykonywal u mnie tynki i przedstawilem mu zaistniala sytluacje, zasugerowal mi ze pcv mozna myc zmywaczem do paznokci, oraz oczywiscie ze to nie oni, gdyz nawet zaschniety grunt jest zmywalny woda, i ze prawdopodobnie plamy powstaly podczas mojego mycia drzwi plynem do szyb, albo ze drzwi byly takie od poczatku i ze takie zamontowali, tylko ze kiedy oknoplast je montowal tesciu dokladnie je obejrzal i mowi ze tego nie bylo!!! Jak sie go zapytalem jakim cudem zniszczone drzwi same pochlapaly szyby ta samo chemia, odpowiedzial ze to niemozliwe, ale na szczescie jak zobaczylem drzwi to z tego wszystkiego nie umylem okien w garazu na ktorych wciaz sa plamy a nawet zacieki po gruncie...

    Drzwi byly bardzo drogie i nacieszylem sie nimi 3 tygodnie!!!Dlatego nie odpuszcze i bede chcial zwrotu pieniedzy. Chcial bym zebyscie zerkneli na zdjecia i powiedzieli czy moja teza jest sluszna, oraz jak moge wrazie czego udowodnic jesli sytlacja sie tak potoczy. Co powinnienem zrobic wziac jakiegos eksperta ktory zrobi mi ekspertyze przed sadowa czy moze wyslac probkie do labolatorium jesli takie jest!! Niewiem co mam robic, ale bedzie ciezko odzyskac pieniadze za drzwi. W weekend ma przyjechac i zobaczyc, gdyz powiedzialem ze musi przyjechac i to zobaczyc...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0128.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	419413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0129.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	419414Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0131.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	419415Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0132.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	419416Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0134.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	419417

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ale co Ty coś chcesz od Oknoplastu ? To ich "firmowe" podforum - założenia nakierowane na tematy związane ze stolarką Oknoplast.
    Co do drzwi - kup nowe skrzydło i po kłopocie.
    Nie wiem jak się grunt znalazł na drzwiach i kto zawinił.
    Poszukaj prawnika, który zechce zarobić i próbuj..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony