dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie O takim jednym który wyszedł z "szafy" :)

    Proszę niektórych "starych, zatwardziałych" pompiarzy żeby wygodnie usiedli w fotelach, trzymali się mocno boczków, uprasza się również o zapięcie pasów bezpieczeństwa żeby z tychże foteli nie wypaść
    A zatem do rzeczy
    Zatwardziały węglarz koroka65 ( dalej nim jest ) od 20-ego czerwca zainwestował z instalację PV o mocy 7,32kWp ( o czym już pisał na forum ).
    To jeszcze nic
    Od 31 lipca 2018-ego roku w jego kotłowni zawitało nowe urządzenie grzewcze w postaci pompy ciepła, ( tak nie jestem pijany ) Daikin Altherma 3 o mocy 8kW.
    Artur, Liwko, Varme? mówiłem zapnijcie pasy, nie płace odszkodowań jeśli spadliście z foteli z powodu nie zapięcia tychże pasów pomimo ostrzeżenia
    Do tych którzy mnie nie znają z poprzednich lat: mam starą poniemiecką budę, 135m2, obecnie doszło jeszcze około 9m2 grzanej kotłowni ( zapominam o niej ).
    Instalacja jak wiecie to same grzejniki. Odciąłem kocioł, i pod rurki podpięta pumpa
    Jako że nie bałem się nigdy nowości, prawie cały czas testowałem prototypy najnowszych kotłów eko groszkowych firmy Instalco i źle na tym nie wychodziłem i postawiłem również postawić na nowość i sprawdzić na własnej skórze to o czym pisali tutaj Ci właśnie najbardziej "zatwardziali"
    Także panowie, bójcie się teraz
    Pompę zakupiłem u naszego forumowego kolegi pompowego Clarneta.
    Jak to wygląda do dzisiaj?
    Od 31 lipca do 31 sierpnia czyli miesiąc pumpa wszamała 66,5kWh na podgrzewanie CWU ( 6 ludków w chałupie )
    Obecny miesiąc od 31-ego sierpnia do 30-ego września gdzie od 25-ego ustawiłem sobie harmonogram ogrzewania wg. programatora tygodniowego , czyli:
    Od 4-ej do 7-ej rano, i pod wieczór od 16-ej do 20-ej.
    Odczyt sprzed 3 minut z podlicznika pompy to 145,6kWh.
    145,6 - 66,5 = 79,1kWh ( tyle za wrzesień )
    Są założone podliczniki na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną także żadnych czarów-marów nie będzie.
    Jakby ktoś myślał że jaja sobie robię ( a pewnie będzie to uznane za jakąś prowokację ), mogę zrobić fotki jak wygląda teraz kotłownia.
    Cieszę się że mogłem Wam poprawić humory w tą piękną sobotnią noc
    W okolicy maja 2019 powiem Wam jak to jest naprawdę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratuluję " zmądrzenia", spektakularnych wyników pewnie nie będziesz miał, chałupa stara, nie przystosowana do pompy...
    Sam mam zamontowana pompę i wszystkim opowiadam jak super tanio będzie, mam podlicznik i kilka osób będzie sprawdzalo czy przypadkiem chwilówki nie będę musiał brać na zapłacenie rachunku po zimie. Oby to wszystko co obiecują spełniło się bo wyjdę na idiote.
    Daikin to na pewno super nowoczesna pompa ale tania nie jest, a i dużo słyszałem że ewentualne części to potrafią puścić z torbami.... dlaczego akurat Daikin, z takim bagażem doświadczeń nie dałeś się omamic marketingowemu belkotowi....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Za jakiś czas , gdy skończy żywot mój peleciak dołożę Pv do dyszki i popęłnię to samo co Ty , także będę obserwować wyniki .
    Ile szło opału na ile metrów do tej pory i przy jakim ociepleniu ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Karoka-witaj w klubie „pompiarzy”.
    A na jakich temp pracowały grzejniki w sezonie ?
    No i zapytam jeszcze o gaz- czy masz przy działce przyłącze ?
    Pzdr

    PS
    A zydelek stoi przy PC w kotłowni ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Karoka-witaj w klubie „pompiarzy”.
    A na jakich temp pracowały grzejniki w sezonie ?
    No i zapytam jeszcze o gaz- czy masz przy działce przyłącze ?
    Pzdr

    PS
    A zydelek stoi przy PC w kotłowni ?
    Właśnie to zaawansowany sterownik mojego kotła eCoal bardzo dużo mi pokazał, jeśli poda mu się dane, wylicza średniodobową moc, zużycie paliwa itp.
    Nigdy nie prowadziłem żadnych notatek ile spaliłem za sezon, żadnego ważenia paliwa czy innych takich praktyk, stoi pełna wiata także trzeba było to się sypało i tyle
    Widziałem że niektórzy prowadzą taką księgowość w tych sprawach że aż strach pomyśleć co jest z innymi rzeczami dnia codziennego jak węgiel waży się co do dkg na wadze łazienkowej aż taki walnięty to ja nie jestem ale chcą niech ważą, ja mam mieć ciepło.
    Sprawdziłem kilka zasypów czy pokrywają się z tym co liczy sterownik i wsio.
    Nie robiłem żadnych obliczeń, jak zwykle z kotłami tak i teraz wszystko odbyło się na moje "oko"
    Bobrow gazu nie ma, choćby był pewnie bym go i tak nie założył
    Dlaczego? bo tak
    Zydelka nie ma, bo i po co.
    Zydelek to ja już przeżyłem kiedy kupiłem pierwszy kocioł z podajnikiem, jak się to ogarnęło też nikt tam nie zaglądał, nasypać groszku, wynieść popiół i tyle.
    Nie należę do tych co siedzą i się przyglądają czy czasem coś nie psuje, wisi i podobno ma grzać, na razie grzeje.
    Powierzchnie macie podaną w pierwszym poście.
    Przy -18 ostatniej zimy na instalację szło chyba 45 stopni i jeszcze głowice radiowe trzymały grzejniki co chwila zamykając przepływy.
    Mam w każdym pomieszczeniu na grzejniku głowicę radiową i czujnik temp. i wilgotności, system po kotle groszkowym, tam było wszystko ładnie spod sterownika widać, obecnie steruje tym wszystkim taka centralka, po starym systemie Bero. Były takie na początku zanim obsługę głowic i czujników nie wprowadzono do eCoala.
    Można mieć kontrole na każdym systemie grzewczym, aplikacja na fona jest darmowa podobnie jak i do sterowników.
    W pompach widzę straszną "biedę" jeśli o to chodzi.

  6. #6
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Panie Wiesławie, ja już wiedziałem dawno o "tym" fakcie. Niemniej jednak gratuluję. Głownie PC. O panelach nie wspominam. Jak dla mnie zbędny wydatek. Bez dotacji 50%, zupełnie nieopłacalne. Też się długo zastanawiałem. Ale to moje zdanie.
    Co na to Pańska "kotłowo-węglowa mafia koleżeńska"? Szczęki im chyba poopadały na dobre, jak się dowiedzieli

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Za jakiś czas , gdy skończy żywot mój peleciak dołożę Pv do dyszki i popęłnię to samo co Ty , także będę obserwować wyniki .
    Ile szło opału na ile metrów do tej pory i przy jakim ociepleniu ?
    Napisze Ci w maju na przyszły rok jak to wygląda naprawdę, nie interesują mnie jakieś taryfy, nie będę tu pisał głupot o cenach netto prądu po 29gr bo wychodzi mi 52gr do płacenia za kWh. Będę wiedział ile pompa zeżarła prądu i podobnie rozbuduje PV na tyle żeby nie przekroczyć 10kWp, dużo nie zostało ale jeszcze coś się zbilansuje.
    Ocieplenie? jak to stara buda tu coś odpadło, tam coś odparzyło, żeby było ładnie, naklejone 5cm grafitu na ściany, jedna ściana zachodnia gdzie przeważnie pizga wiatr a ścianka szczytowa miała tylko 12cm tam naklejone 15cm styro. Po remoncie dachu włożone 15cm, dobrej wełny w krokwie, nie chciałem obniżać poddasza. Wełny zostało to na strop poszło następne 15cm i tak było chyba ze 3 czy 4 lata, po remoncie i ociepleniu dachu spalanie spadło bardzo drastycznie pisałem kiedyś o tym na forum w watkach węglowych.
    Miałem tam dołożyć na ten strop ale tak ciągle coś do roboty i tak sobie to stało do teraz.
    Wracaliśmy z tydzień temu z oględzin kotłowni od przyszłej klientki i po drodze wstąpiliśmy do Casto w Nysie.
    Akurat była promocja na jakąś dziwną wełnę, lambda biedna ale cena 6,60/m2.
    Myślę mam dać ponad 2 dyszki za metr trochę lepszej lambdy to wezmę więcej tej i pewnie więcej pożytki z tego będzie.
    Jak zaczęliśmy z synem pakować do busa to tak naładowaliśmy że od dwóch dni jest te 15 stare w krokwiach a na stropie na (2/3 stropu) 60cm, na pozostałej części tej ( 1/3 ) to jest część nad schodami tam gdzie idzie sobie ciepełko schodami na górę 75cm

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Karoka,
    sterowanie masz rzeczywiście wypas !
    W pierwszym sezonie całkiem sporo czasu poświęciłem na ustalenie najbardziej optymalnych parametrów-teraz tylko kontrola COP co jakiś czas.
    Kiedy w zeszłym roku w firmie założyłem T-capa 9kW (+PC P/P 11kW, ale praktycznie nie jest uruchamiana) zamiast Elektrometu z podajnikiem (38kW !) -ustawienia poszły praktycznie z ręki...
    A masz już G12W ?No i zapytam o sprzęgło-jak masz wpiętą PC , bezpośrednio ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie Wiesławie, ja już wiedziałem dawno o "tym" fakcie. Niemniej jednak gratuluję. Głownie PC. O panelach nie wspominam. Jak dla mnie zbędny wydatek. Bez dotacji 50%, zupełnie nieopłacalne. Też się długo zastanawiałem. Ale to moje zdanie.
    Co na to Pańska "kotłowo-węglowa mafia koleżeńska"? Szczęki im chyba poopadały na dobre, jak się dowiedzieli
    Mafia
    Jak pan wie mimo ja już wiekowy się powoli robię ale nowości nigdy się nie bałem.
    Pewnie gdybym nie miał tego stera z taką decyzją byłoby ciężko.
    Jak będzie zobaczymy.
    Co zaś do paneli na razie działają i coś tam produkują, od 20 czerwca do dzisiaj prawie 3 tysiące kWh, jak orzechy i liście oblecą czeka mnie małe strzyżenie drzew bo juz teraz słoneczko niżej i zaczyna mi cień z drzew wyłazić na dach.
    Zawsze będzie lżej dorzucić to co brakuje do 10-tki niż całą dziesiątkę na dach

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wycięty kocioł z całą armaturą i pompa bezpośrednio wlutowana w instalację, żadnych sprzęgieł, buforów.
    Grzejniki mam przewymiarowane a jak sobie tak czytałem po nocach to wyczytałem że to dobre dla pompy

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wycięty kocioł z całą armaturą i pompa bezpośrednio wlutowana w instalację, żadnych sprzęgieł, buforów.
    Grzejniki mam przewymiarowane a jak sobie tak czytałem po nocach to wyczytałem że to dobre dla pompy
    Ok-masz głowice termostatyczne na grzejnikach.Rozumiem , że min na jednym grzejniku masz non-stop otwarty przepływ lub masz jakiś bypass ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Daikin to na pewno super nowoczesna pompa ale tania nie jest, a i dużo słyszałem że ewentualne części to potrafią puścić z torbami.... dlaczego akurat Daikin, z takim bagażem doświadczeń nie dałeś się omamic marketingowemu belkotowi....
    Jak pisałem nie boje się nowości widzę co jest z kotłami, producenci starają się wytwarzać coraz lepsze produkty a nie gorsze to chyba lepiej nabyć ten nowszy.
    Czytałem o tych całych gazach, nowa Altherma jest już na R32 myslę że inni producenci również pójdą w tę stronę a starsze gazy będą wypierane przez nowe.
    Wybrałem Clarneta bo jest obryty z Daikina, maja serwis i w 1,5 godzinki w razie draki mogą być u mnie.
    Jako sprzedawca kotów widzę jak działają ludzie, najpierw dzwoni i chce wyciągnąć jak najwięcej informacji a najlepiej to siedzieć godzinami i mu to wszystko w mailach opisać żeby miał wszystko na "papierze" później zaczyna się polowanie na ceny i próba wymuszenia zakupu na 8% a szwagier zamontuje.
    W końcu udaje się znaleźć debila który chce zarobić i sprzedaje na 8% podpisując się pod tym co natworzył szwagier albo jakiś pijaczyna zza sklepu.
    Kasa poszła a zaczyna się zderzenie z rzeczywistością. Brakuje pomysłów co z tym zrobić żeby działało zaczynaja się podchody i tutaj wraca zbłąkana owieczka, a może by pan to zobaczył, ustawił itp.
    Niestety ja już dość czasu panu poświęciłem i za frajera robił nie będę a za kasę jak chciałeś tanio.
    Nie chcę być taką zbłąkaną owieczką bo mi byłoby po prostu wstyd do takiego kogoś później zwrócić się o pomoc.
    Napiszę Ci więcej, mogłem sobie tą pompę ściągnąć sam, na firmę musiałbym zapłacić 23% VAT, później ją sobie sprzedać na 8%, zamontować hydraulicznie, szukać jakiegoś chłodziarza żeby podłączył linię. Powiem Ci że wyszło by mi to drożej i jeszcze trząsłbym poopą czy nie dowali się do mnie US.
    Takie chwilowe cwaniactwo i pozorna taniość może się później odbić czkawką.
    Oczywiście ja tak do tego podchodzę kto inny może sobie szukać i kombinować tylko niech pomyśli też o tym co będzie później a nie tylko teraz.
    Ale się robaźgrałem

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Ok-masz głowice termostatyczne na grzejnikach.Rozumiem , że min na jednym grzejniku masz non-stop otwarty przepływ lub masz jakiś bypass ?
    Sama Altherma ma w komplecie taki bypass, Clarnet przyjechał przejrzał ustawienia, wyregulował przepływ na bypasie i na razie wsio działa.
    Nie wiem jak inne pompy ale ta bardzo ładnie moduluje mocą i jest cicha, głośniej chodzi mi klima jak jednostka Althermy, pewnie jak mróz przyjdzie zrobi się trochę głośniejsza, na razie to ledwo pyka.
    Otwarta jest tylko drabinka w łazience tam ciepła nigdy nie ma za dużo.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 30-09-2018 o 11:09

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Sama Altherma ma w komplecie taki bypass, Clarnet przyjechał przejrzał ustawienia, wyregulował przepływ na bypasie i na razie wsio działa.
    Nie wiem jak inne pompy ale ta bardzo ładnie moduluje mocą i jest cicha, głośniej chodzi mi klima jak jednostka Althermy, pewnie jak mróz przyjdzie zrobi się trochę głośniejsza, na razie to ledwo pyka.
    Otwarta jest tylko drabinka w łazience tam ciepła nigdy nie ma za dużo.
    Fajnie to wszystko przedstawiłeś-dojrzały klient i profesjonalny dostawca , aż miło się czyta.
    Jak przyjdą defrosty to daj znać proszę jak jest z hałasem na grzejnikach-nie wiem jak jest w Daikinach , u mnie w Panasie obiegówka zapitala na maxa , że aż rury w kotłowni w rezonans wpadają (z tego m.in względu mam sprzęgło).
    Niech Ci sprzęcik jak najdłużej służy.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Karoka -dodam tylko , że się z PC i grzejnikami mocno naraziłeś naszemu forumowemu „snafcy” (na A)
    I do tego mógłbyś mieć gazik-same ciężkie grzechy człowieku popełniłeś������
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Karoka -dodam tylko , że się z PC i grzejnikami mocno naraziłeś naszemu forumowemu „snafcy” (na A)
    I do tego mógłbyś mieć gazik-same ciężkie grzechy człowieku popełniłeś������
    Hehe, z Arturem i innymi to ja tu nie takie boje toczyłem
    Ja tam nic nie chwalę na razie, trzeba czasu, on to zweryfikuje.
    Widzę takich i teraz na forum że kocioł jeszcze stoi na palecie a już wszystkim poleca że najlepszy bo mu tak sprzedawca powiedział
    Jak mi się uda zapodam parę fotek kotłowni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180725_125139_resized_20180930_121953688.jpg
Wyświetleń:	549
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	419516   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_134053_resized_20180930_121953502.jpg
Wyświetleń:	505
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	419517   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_134111_resized_20180930_121953141.jpg
Wyświetleń:	466
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	419518   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_134121_resized_20180930_121952603.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	419519   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_134126_resized_20180930_121952810.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	419520  


  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Udało się to jeszcze jedno mi zostało.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180802_201415_resized_20180930_121952976.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	419521  
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Udało się to jeszcze jedno mi zostało.
    Masz pod PC podpięty zas CWU dwupłaszczowy ok 150 l ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak. Chciałem Althermę z ori hydroboxem ale nie szło tego tak zrobić, remont tego piekiełka trwał dość długo, trzeba było wyciąć kocioł, posprzątac cały bajzel i zapprowadzić tam trochę porządku. Byłbym bez wody z 1,5 miesiąca, trzeba było kupić bojler z grzałką i jeszcze tego samego dnia wpiąć go do instalacji CWU żeby było się jak umyć.
    To jest Termika 140L z płaszczem, ściągnięcie ACV za długo by zajęło.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi Samsunga montowal dystrybutor na Polskę, w razie w nie zwala na instalatora który źle zamontowal.
    Myślałem nad Daikinem ale wyszedł by drożej niż mnie wyszła cała kotłownia łącznie z podłogowka.
    Rynek cen pomp ciepła to zamknięty rynek gdzie nikt naprawdę nie wie jakie są rabaty od cennika, ja strzelam że oscylują w granicach 40-60%, a na większość pewnie ok 50%, klient dostaje 15-25% i myśli że ma tanio.
    No cóż ja już mam to za sobą, zostało jeszcze podpięcie wody i już z hydraulika nie chce mieć nic wspólnego.... dla mnie to najgorsza cześć fachowców z jaką mam do czynienia.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony