dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak. Chciałem Althermę z ori hydroboxem ale nie szło tego tak zrobić, remont tego piekiełka trwał dość długo, trzeba było wyciąć kocioł, posprzątac cały bajzel i zapprowadzić tam trochę porządku. Byłbym bez wody z 1,5 miesiąca, trzeba było kupić bojler z grzałką i jeszcze tego samego dnia wpiąć go do instalacji CWU żeby było się jak umyć.
    To jest Termika 140L z płaszczem, ściągnięcie ACV za długo by zajęło.
    A jaki masz SCOP na CWU i do jakiej temp grzejesz wodę ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli podszedłeś do sprawy podobnie jak ja.
    A co do hydraulików to chyba tak źle trafiłeś bo są hydraulicy i hydraulicy
    Jeszcze co do zasobnika CWU, Clarnet miał trochę wątpliwości czy płaszcz będzie wystarczającej mocy i czy pompa nie będzie taktować
    Ale grzeje wodę pięknie i szybko jak na razie i nie taktuje.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    A jaki masz SCOP na CWU i do jakiej temp grzejesz wodę ?
    Ja to wiesz trzymam się zdala od kalkulatorów
    Mam mieć ciepłą wodę i ciepło w domu.
    Główne buforowanie raz na dobę do 53 stopie, w razie jak wybabrają to jest tak zwany dogrzew, do 45 między głównymi buforowaniami.
    Co do temperatur w pomieszczeniach to czujniki są zaprogramowane tak samo jak przy kotle groszkowym.
    Ze sterownika kotła był podgląd dla wszystkich kto chciał zobaczyć a teraz na centralce nie ma już takiej możliwości a szkoda.
    Jeden pokój córki ma ustawione najniżej 23 stopnie, jak przyjeżdża z "wygnania" do domu podnoszę z fona na 24, łazienka i pokój rodziców 25.
    Reszta pomieszczeń po 24.
    Aha ta nowa kotłownia ma 20 stopni, wejście jest poza domem i bezpośrednio z podwórka, było trochę miejsca to zrobiliśmy jeszcze taki prysznic letni, kabina 100 na 120cm, chętniej wszyscy chodzą się tam kapać bo jest dużo miejsca a chłopaki rosłe.
    Zaprogramowałem tam czujnik na te 20 stopni a w godzinach bodajże 16-ta do 22-ej czy 23-ej jest 24 jakby ktoś chciał się kapać żeby było ciepło.
    Niech mi ktoś nie pisze dlaczego tyle, jak chce o tym podyskutować to proszę rozmawiać z moimi kobietami ale może ta rozmowa przykro się skończyć dla takiego pacjenta gdyby próbował im wmawiać ze to za gorąco
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 30-09-2018 o 12:20

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czyli podszedłeś do sprawy podobnie jak ja.
    A co do hydraulików to chyba tak źle trafiłeś bo są hydraulicy i hydraulicy
    Jeszcze co do zasobnika CWU, Clarnet miał trochę wątpliwości czy płaszcz będzie wystarczającej mocy i czy pompa nie będzie taktować
    Ale grzeje wodę pięknie i szybko jak na razie i nie taktuje.
    Kiedy instalowałem PC pomyślałem sobie , że skoro mam już swojego galmecika 140 ltr , to sprawdzę jak będzie działać układ.
    No i to był duży błąd-nie przewidziałem , że duży przepływ w PC będzie wypłukiwał rudy szlam z płaszcza...
    Do tego COP latem było max 2.7 i PC taktowała -Panas ma do takich zastosowań za dużą moc min (no i galmecik ma tylko 0.9m2 powierzchni wymiany)
    Po instalacji 300 ltr termiki z 3.4m2 wężownicą (i długim płukaniu systemu...)-wszystko jest ok (nie taktuje i latem COP ok 4)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Baniak nowy, rury nowe, pompa nowa.
    Może a raczej na pewno Alherma ma możliwość zejścia dość nisko z mocą, jak pamiętam latem COP podają 3,2.
    W ogóle byłem zdecydowany na pompę 6kW ale po rozmowie z Clarnetem była zmiana na 8kW, ja się nie bałem że będzie za mała ta 6-tka ale dlatego że są grzejniki i gdy właczy się grzanie bojlera grzejniki nie będą grzać jakiś czas a mocniejsza pompa szybciej dogrzeje bojler.
    Dla mnie jest to jasne.
    Mają userzy na nowych domach, mniejszych domach, pompy 9kW, myślę że chociaż na "oko" źle sobie pompy nie dobrałem

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zatwardziały węglarz koroka65 ......
    To się nazywa konwertyta ale spokojnie z tą euforią , czekamy na wyniki grzania w okresie zimowym (np. ze stycznia)

    Życze zadowolenia z nowych zabawek i odczuwalnych finansowych korzyści
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A widzisz ją gdzieś w moich wpisach? znaczy tą euforię
    Ja nie mam czasu żeby się tym bawić jedno wisi na dachu drugie w kotłowni i ma działać, na razie działa.
    Po zimie będzie wszystko wiadomo.

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Proszę niektórych "starych, zatwardziałych" pompiarzy żeby wygodnie usiedli w fotelach, trzymali się mocno boczków, uprasza się również o zapięcie pasów bezpieczeństwa żeby z tychże foteli nie wypaść
    A zatem do rzeczy
    Zatwardziały węglarz koroka65 ( dalej nim jest ) od 20-ego czerwca zainwestował z instalację PV o mocy 7,32kWp ( o czym już pisał na forum ).
    To jeszcze nic
    Od 31 lipca 2018-ego roku w jego kotłowni zawitało nowe urządzenie grzewcze w postaci pompy ciepła, ( tak nie jestem pijany ) Daikin Altherma 3 o mocy 8kW.
    Artur, Liwko, Varme? mówiłem zapnijcie pasy, nie płace odszkodowań jeśli spadliście z foteli z powodu nie zapięcia tychże pasów pomimo ostrzeżenia
    Do tych którzy mnie nie znają z poprzednich lat: mam starą poniemiecką budę, 135m2, obecnie doszło jeszcze około 9m2 grzanej kotłowni ( zapominam o niej ).
    Instalacja jak wiecie to same grzejniki. Odciąłem kocioł, i pod rurki podpięta pumpa
    Jako że nie bałem się nigdy nowości, prawie cały czas testowałem prototypy najnowszych kotłów eko groszkowych firmy Instalco i źle na tym nie wychodziłem i postawiłem również postawić na nowość i sprawdzić na własnej skórze to o czym pisali tutaj Ci właśnie najbardziej "zatwardziali"
    Także panowie, bójcie się teraz
    Pompę zakupiłem u naszego forumowego kolegi pompowego Clarneta.
    Jak to wygląda do dzisiaj?
    Od 31 lipca do 31 sierpnia czyli miesiąc pumpa wszamała 66,5kWh na podgrzewanie CWU ( 6 ludków w chałupie )
    Obecny miesiąc od 31-ego sierpnia do 30-ego września gdzie od 25-ego ustawiłem sobie harmonogram ogrzewania wg. programatora tygodniowego , czyli:
    Od 4-ej do 7-ej rano, i pod wieczór od 16-ej do 20-ej.
    Odczyt sprzed 3 minut z podlicznika pompy to 145,6kWh.
    145,6 - 66,5 = 79,1kWh ( tyle za wrzesień )
    Są założone podliczniki na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną także żadnych czarów-marów nie będzie.
    Jakby ktoś myślał że jaja sobie robię ( a pewnie będzie to uznane za jakąś prowokację ), mogę zrobić fotki jak wygląda teraz kotłownia.
    Cieszę się że mogłem Wam poprawić humory w tą piękną sobotnią noc
    W okolicy maja 2019 powiem Wam jak to jest naprawdę
    Lo matko....
    Ale już masz efekty,miesiąc za cwu 70-80kWh to daje Ci 40zl w taryfie G11,czyli przy węglu nie osiagalne.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-09-2018 o 23:40

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Lo matko....
    Żyjesz?
    Przecież pisałem żebyś zapiął pasy

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Żyjesz?
    Przecież pisałem żebyś zapiął pasy
    To było nie uniknione,po prostu czy się komuś podoba czy nie i nie zależbie od przekonań pompa ciepła a zwlaszcza powietrze-woda była i jest jedynym i to w dodatku bezobslugowym źródłem ciepła,która gwarantuje niskie rachunki za ogrzewanie.
    Teraz będziesz miał sam wszystko na tacy i z pierwszego źródła,chociaż grzejniki nie do końca to potwierdzą.
    Będzie tanio,będzie niskie zużycie energii ale gdyby była podlogowka byłoby mniej i taniej.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A już zaczynałem się martwić, hehe
    Arturo myślałem o podłogówce w tej trochę ogarniętej kotłowni ale stwierdziłem że szkoda sobie poope zawracać, trzeba być konsekwentnym
    Czas gonił a kawałkiem szkoda się babrać.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, znalazłem inka do tego tematu w wątku "Panasonic Aquarea". Wszystko bardzo ładnie opisane i wraz z żoną będziemy go śledzić bo również się zastanawiamy nad wyborem pompy powietrznej do naszego aktualnie budowanego domu. Najważniejsze co nas interesuje to koszty ogrzewania, jak to się ma do rzeczywistości oraz wiadomo awaryjność. Budując domu postawiliśmy komin praktycznie z dwóch powodów:

    1. ogólny koszt instalacji w kotłowni bo wiadomo jak to na budowie, liczy człowiek liczy a tu nagle jakieś niespodziewane dodatkowe wydatki i klops po pompie i powrót do pierwotnej wersji czyli pellet...
    2. lubimy nowinki ale mimo wszystko jest jakaś wewnętrzna blokada, a co gdy padnie zimą...?

    Na ten moment mieliśmy oferty pomp NIBE Split AMS/HBS 10-16 4,0-16 kW oraz Viessmann Vitocal 200-S 201.D10. Panasonic Aquarea z tego co zauważyłem jest dość szeroko opisywana na tym forum. Daikin jak dla mnie to jest nowość, nie słyszałem wcześniej o tym urządzeniu, czym się wyróżnia spośród pozostałych?
    Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to dla nas nowinka i zaczynamy się rozczytywać w temacie tak więc wszelkie informacje są w cenie
    karoka65 pisałeś, że clarnet montował Ci sprzęt, skoro jesteś zadowolony chyba się do niego odezwiemy, jedyny problem to odległość bo my jesteśmy z województwa świętokrzyskiego.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Stratus o awaryjności nic Ci nie napiszę bo to świeża sprawa, pompy nie przepracowały jeszcze nawet sezonu grzewczego, ja jestem daleki od zachwalania czegoś co nie popracuje chociaż ze 3 czy 4 lata
    Na razie działa.
    Co do kosztów ogrzewania nie będziemy się mogli w jakikolwiek sposób porównać bo jak tu porównywać nowy domek ze starą poniemiecką budą?
    Jak pisałem sam żeby wiedzieć więcej mam zamontowane podliczniki na jednostce zewnętrznej i wewnętrznej jak minie zima będę już wiedział jaka jest prawda, na razie grzeje się woda i od 25 września w zaprogramowanych godzinach ( 7 godzin/dobę ) włącza się ogrzewanie, nie wygląda to źle ale to dopiero początek jesieni i to ciepłej ostatnimi dniami.
    Przyjdzie grudzień, styczeń, luty, co wtedy wskażą podliczniki?
    Dlaczego Altherma 3? to nowa pompa a ja niby nie nowy już ale lubię nowe rzeczy tylko z aut nowych rezygnuję i wolę na starość te stare
    Co Do Clarneta, wie co i o czym mówi, jest też mobilny, do mnie ma chyba ze 150km.
    Kilka dni po montażu chciało mu się też wpakować zadek w auto i przyjechać żeby trochę nakłaść mi do łepetyny odnośnie ustawień itp.
    Temat nie jest mi obcy bo hydraulikę podłączyli moje chłopaki ale ja mam doświadczenie w sterownikach do węgla, te pompowe mają kilka innych myków o których się dowiedziałem w trakcie tej wizyty.
    Jak czytam forum i wiadomości o innych pompach to ogólnie w tak drogich urządzeniach ich sterowniki to straszna bieda, niektóre sterowniki groszków czy pelleciaków biją je na łeb, ewentualnie za ciężkie pieniądze trzeba doposażać pompę w to co moim zdaniem powinno być w tych czasach standardem.
    Do tego dochodzi R32 i możliwość zasilania instalacji z wyższymi temp. zasilania, raczej nie będzie mi to potrzebne posiadając wiedzę o swoim domu jakimi temp. operowało się przy groszku ale jak to mówią lepiej mieć jak nie mieć

  14. #34

    Domyślnie

    karoka65 minoł listopad jak się to sprawuje jakie masz złużycie za listopad i jak teraz w mrozy jaka temperaturę puszczasz na grzejniki. ???

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podbijam pytanie kolegi adrian228, jak sprawuje się sprzęt oraz jak przedstawia się zużycie prądu?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Na koniec miesiąca podaję w tym wątku:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7745952
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #37
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale niech znów nie narzeka że poniemiecki dom zły , sam taki mam 120m2 na parterze i grzanie do 23-4 stopnie potrzebuje ok 2-3kw jak narazie więc nie psiocz tak znów .

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam, zaraz narzeka

  19. #39
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oj tam, oj tam, zaraz narzeka
    Panie Wiesławie, czekam tylko na "raport" zużycia po całej zimie. zamierzam w przyszłym roku zamontować PC do swego "klocka" z lat 70, bez ocieplenia, z samymi kalafiorami. mam już dosyć węgla i jego coraz gorszej jakości z roku na rok.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Varme jak już wydajesz na coś kasę nigdy nie licz na jakieś zwroty, jej po prostu już nie ma, znaczy tej kasy.
    Czy wydane pieniądze na telewizor, kino domowe, lodówkę, meble czy samochód kiedykolwiek się wrócą?
    Heh, samochód to dopiero jest skarbonka a jednak ludzie je kupują i to już nie jeden stoi na podwórku a prawie każdy dorosły domownik ma swój.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony