dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 119 z 318
Pokaż wyniki od 2.361 do 2.380 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #2361

    Domyślnie

    Witam, instalacja 9,32 kWp kierunek południowy wschód i południowy zachód dała w lipcu 1390kwh
    149kwh/1Kwp więc wynik nie odbiega od innych instalacji.
    Zwrot z inwestycji w 2 Lata jest całkiem prawdopodobny
    Polecam wykonywać instalacje w własnym zakresie jest to banalne !.

    Pozdrawiam

  2. #2362

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasiasty25 Zobacz post
    Polecam wykonywać instalacje w własnym zakresie jest to banalne !.

    Pozdrawiam
    Dopóty się dach nie zhajcuje.
    Pozdrawiam.

  3. #2363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasiasty25 Zobacz post
    Witam, instalacja 9,32 kWp kierunek południowy wschód i południowy zachód dała w lipcu 1390kwh
    149kwh/1Kwp więc wynik nie odbiega od innych instalacji.
    Zwrot z inwestycji w 2 Lata jest całkiem prawdopodobny
    Instalacja 9,32 kWp kosztowała ok. 10.000 PLN?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #2364

    Domyślnie

    Jeżeli zrobiona z poniemieckich paneli i na patykach, to cirka +- coś koło tego

  5. #2365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Dopóty się dach nie zhajcuje.
    Pozdrawiam.
    Możesz napisać dlaczego ma się „zhajcować” dach przy samodzielnym montażu ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #2366

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw dlaczego ma się to spalić możesz coś o tym napisać? Najwyżej trzeba będzie je zdemontować
    d7d instalacja kosztowała mnie 18 tyś co prawda nie otrzymałem jeszcze zwrotu z termomodernizacji ani dotacji z "mój prąd" ale liczę że nie będzie tym problemu i własnie wyjdzie tyle co napisałeś .
    Panele i inwerter kupiłem nowe u naszych małych skośnych przyjaciół.
    Oczywiście wiem że jest to chiński badziew który doprowadzi do pożaru dachu a w najlepszej sytuacji po prostu przestanie działać po kilku tygodniach.
    Dziękuje za wyjaśnienie że po prostu to się nie może udać.
    Na chwilę obecną wyprodukowane od 23 czerwca 1840kwh jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam

  7. #2367
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Nie rozumiem czemu ma się spalić, czy sugerujecie że jeśli ktoś ryobi sam dla siebie to robi gorzej, mniej staranie czy mówiąc kolokwialnie byle jak?

  8. #2368

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    U mnie już 12% większy wynik niż w symulacji, a jeszcze zostały 3 dni lipca
    Finalnie skończyło się na 150,57kWh/1kWp
    Wynik niezły, ale do ATH z kwietnia daleko
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #2369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Lipiec 2020 najlepszy z lipców

    2018 - 137,20
    2019 - 148,40
    2020 - 152,38 kWh/kWp

  10. #2370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Nie rozumiem czemu ma się spalić, czy sugerujecie że jeśli ktoś ryobi sam dla siebie to robi gorzej, mniej staranie czy mówiąc kolokwialnie byle jak?
    Głupoty pisze i tyle. Sam się nie zna i wie, że gdyby coś takiego zrobił to by się bał że coś spierdzielił i się zapali. Jedną miarą określa wszystkich.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #2371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasiasty25 Zobacz post
    ... instalacja kosztowała mnie 18 tyś co prawda nie otrzymałem jeszcze zwrotu z termomodernizacji ani dotacji z "mój prąd" ale liczę że nie będzie tym problemu i własnie wyjdzie tyle co napisałeś .
    Panele i inwerter kupiłem nowe u naszych małych skośnych przyjaciół.
    Dotację 5.000 zł dostaniesz na panele i inwerter zakupiony od "przyjaciół" ? Nie jest wymagana faktura?
    Podobnie z ulgą termomodernizacyjną.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #2372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Lipiec 2020 najlepszy z lipców

    2018 - 137,20
    2019 - 148,40
    2020 - 152,38 kWh/kWp
    Potwierdzę że tegoroczny lipiec najlepszy, mimo że tak rewelacyjnych wyników nie mam
    2017 - 128,1
    2018 - 124,7
    2019 - 127,6
    2020 - 135,1

  13. #2373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    lipiec 2019: 137,5kh/kWp
    lipiec 2020: 144kWh/kWp

  14. #2374

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dotację 5.000 zł dostaniesz na panele i inwerter zakupiony od "przyjaciół" ? Nie jest wymagana faktura?
    Podobnie z ulgą termomodernizacyjną.
    Specjalnie dzwoniłem dopytać o ta sprawę przed zakupem i otrzymałem informacje ze nie musi to być polska faktura ale potrzeba załączyć potwierdzenie przelewu jeżeli chodzi o mój prąd. Dziś w końcu otrzymałem umowę od PGE wiec może niebawem się dowiem czy dostanę tą dotacje.

    Jeżeli chodzi o ulgę termomodernizacyjna to posiadam fakturę za opłacony VAT czy to zaakceptują to nie wiem, najwyżej odliczę tylko te rzeczy co kupiłem w Polsce czyli stelaż , zabezpieczenia, kable itp.

    Jestem dobrej myśli

    Pozdrawiam

  15. #2375

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasiasty25 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o ulgę termomodernizacyjna to posiadam fakturę za opłacony VAT czy to zaakceptują to nie wiem,
    O tym, że nie zaakceptują możesz dowiedzieć się np. po 5 latach jak US zrobi kontrolę i będziesz musiał oddać razem z odsetkami.


    Cytat Napisał pasiasty25 Zobacz post
    Specjalnie dzwoniłem dopytać o ta sprawę przed zakupem i otrzymałem informacje ze nie musi to być polska faktura
    Ja niedawno przez telefon dowiedział się też, że wygrałem odkurzacz i garnki, pomimo że w żadnym konkursie/loterii nie brałem udziału
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 04-08-2020 o 06:07

  16. #2376

    Domyślnie

    Grisza trzymaj kciuki abym nie dostał tej dotacji!

    Pozdrawiam

  17. #2377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Pasiasty,
    dlaczego miałbyś nie dostać dotacji z Mój Prąd ,jeśli masz faktury za sprzęt "legalnie" opłacone ?
    Jeśli w regulaminie nie ma zapisu ,że towar musi być dostarczony z PL -a Vacik opłacileś z importu jak należy, to niby w czym ma być problem ?
    Państwo dostało co miało dostać , to i Ty powinieneś dostać to co Ci się należy....
    Jak dla mnie "ryzykujesz" wstrzymanie programu lub wypłat , tak samo jak wszyscy (którzy chcą złożyć wniosek lub oczekują na jego rozpatrzenie).
    Pzdr

    PS
    1.Mam nadzieję ,że nasze dachy się jednak nie sfajczą
    2.U mnie koszty PV (a co za tym idzie -zwrot inwestycji) występuje w dwóch wariantach :
    a) z uwzględnieniem kosztów konstrukcji wiatki tj ok 24 000pln po dotacji i zwrocie PIT
    b)bez kosztów wiatki (bo teoretycznie nie musiałem jej budować) tj ok 18 000pln (gdybym położył np na dachu)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #2378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Pytanie 12
    Czy dokumentem potwierdzającym zakup elementów instalacji musi być faktura czy też może to być umowa cywilno-prawna? Mówimy o przypadku gdy Wnioskodawca nabył np. nowy nieużywany inwerter od nabywcy który kupionego inwertera nie mógł zastosować w swojej instalacji.

    odpowiedź
    Do wniosku należy dołączyć kopie faktur za dostawę i montaż instalacji. Nie przewidziano innego dokumentu, zatem nie ma możliwości załączenia umowy cywilno-prawnej.

    Pytanie 24
    Czy do wniosku można dołączyć kopię faktury w innym języku niż język polski wystawioną na terenie UE?

    odpowiedź
    Do wniosku o dofinansowanie można dołączyć kopię faktury w języku obcym wystawioną na terenie UE. Dane na fakturze powinny jednoznacznie wskazywać, że dotyczą instalacji wnioskowanej do dofinansowania (np. nazwisko Beneficjenta, adres, nazwa towaru/usługi). Obowiązkowym załącznikiem jest też dowód zapłaty faktury.

    Dodatkowo zgodnie z ustawą o rachunkowości na żądanie organów kontroli Wnioskodawca może zostać poproszony o przedstawienie wiarygodnego tłumaczenia na język polski wskazanych dokumentów księgowych.

    https://mojprad.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/

    Może nie potrzeba faktury VAT jeżeli zakup nie był z terenu UE.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #2379

    Domyślnie

    Witam, dziś znowu zadzwoniłem do "doradców energetycznych" ma być faktura orginał + tłumaczenie oraz potwierdzenie przelewu.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Pozdrawiam

  20. #2380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Faktura z Polski, z UE czy z innych terenów?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 119 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony