dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 318
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #2521
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Czyli robić i po sprawie a wyjdzie dwa razy taniej .

  2. #2522
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    15 dni wrzesnia minelo co dalo 62.2 kWh na kWp. 4 dni z bardzo mala produkcja a reszta ladna. Dzis 24.05 z 4.34 na dachu.

  3. #2523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie wczoraj ładna parabola się trafiła
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200914-215317.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	448177
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200915-192849.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	448178

    A dzisiaj bardziej ostry
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-09-2020 o 18:30
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #2524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    U mnie wczoraj ładna parabola się trafiła
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200914-215317.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	448177
    niezły cyc taki jak wiszący pionowo w dół ale do góry nogami

  5. #2525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    niezły cyc taki jak wiszący pionowo w dół ale do góry nogami


    Ogólnie patrząc na obie instalację południową, wschodnią i zachodnią to był wielki cyc. Tak jak obraz z filmu Halo... halo " Z wielkim cycem" von Klompa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200915-193246.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	448179
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    15 dni wrzesnia minelo co dalo 62.2 kWh na kWp. 4 dni z bardzo mala produkcja a reszta ladna. Dzis 24.05 z 4.34 na dachu.
    Pytanie do Pana: na jaki kierunek świata ma Pan ustawione PV. Jaka jest moc pojedynczego panela PV. Jaki wynik osiągnął Pan od 01.01.2020. W październiku 2020 montuje na stronę zachodnią dachu 12 x longi 370Wp (4,44kw), moje zużycie roczne 2350-2550 kw. Dzięki Serdeczne za odpowiedź.

  7. #2527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rigeza

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Uście Gorlickie
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    33

    Domyślnie

    U mnie (południowa Małopolska) 62,7 kWh/kWp.
    8,16kWp + Huawei sun2000 8ktl. Kąt 30*, odchylenie od południa 20* na zachód. Instalacja na garażu.

  8. #2528
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał iotr Zobacz post
    Pytanie do Pana: na jaki kierunek świata ma Pan ustawione PV. Jaka jest moc pojedynczego panela PV. Jaki wynik osiągnął Pan od 01.01.2020. W październiku 2020 montuje na stronę zachodnią dachu 12 x longi 370Wp (4,44kw), moje zużycie roczne 2350-2550 kw. Dzięki Serdeczne za odpowiedź.
    Mam dach ok 15 stopni na wschod czyli SSE, nachylenie dachu 25 stopni. Instalacje mam od 7 lipca wiec nie powiem ile rocznie robi ale jestem dobrej mysli bo ten nie caly lipiec byl ok, sierpien byl tez elegancki a teraz juz ujawniaja sie minusy malego nachylenia dachu ale za to w lecie ma przewage. Panele mam dah solar 310W.

  9. #2529

    Domyślnie

    Kto z was ma PV na stronie wschodniej lub zachodniej ? Lub współdzielony wsch-zach. Jak wygląda to z uzyskiem ?

  10. #2530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał iotr Zobacz post
    Kto z was ma PV na stronie wschodniej lub zachodniej ? Lub współdzielony wsch-zach. Jak wygląda to z uzyskiem ?
    znajomy ma 8,6 kwp wsch-zach po równo a max moc ok 6kw i uzyski jak z 6kwp zwróconej na południe.

  11. #2531

    Domyślnie

    Cytat Napisał iotr Zobacz post
    Kto z was ma PV na stronie wschodniej lub zachodniej ? Lub współdzielony wsch-zach. Jak wygląda to z uzyskiem ?
    W jednej z instalacji 5000 Wp wsch- zach. max moc to 3200 W a to 64% natomiast uzysk (w skali prawie już roku) to 930 kWh z 1 kWp a to 83% pobliskiej instalacji skierowanej na południe

  12. #2532

    Domyślnie

    Dlatego Gaweł nadmienił że z 8,6kW robi się aż 6kW.
    Rocznie może to zrobi 6MWh ale to tak jakby zamontować gaz w samochodzie i jeździć nadal na benzynie Było to na trawnik rzucić poziomo efekt pewnie byłby lepszy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #2533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dlatego Gaweł nadmienił że z 8,6kW robi się aż 6kW.
    Rocznie może to zrobi 6MWh ale to tak jakby zamontować gaz w samochodzie i jeździć nadal na benzynie Było to na trawnik rzucić poziomo efekt pewnie byłby lepszy.
    Dokładnie, po prostu taka instalacja jest droższa z uwagi na gorsze warunki i będzie się zwracała dłużej, w skrócie większe nakłady średni efekt.

  14. #2534
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Bzdury gadacie... mam w-z 8KWp paneli i falownik 6KW- od połowy marca mam zrobione 5,6MWh a maj i czerwiec korzystny to za bardzo nie był- fakt, że najlepsze już za mną jeśli chodzi o uzyski ale w skali całego roku optymistycznie szacuję 6,5-7MWh

    gaweł- zwróć uwagę tylko, że 6KW na południe uzyska w dobrych warunkach moc maksymalną tylko przez chwilę, przewymiarowana w-z o 30% jest w stanie wydać z siebie 6KW przez 3h
    marcin- to co zaoszczędzisz na panelach wydasz na stelaże i gdzie tu jest oszczędność? ok można to połączyć z wiatą na samochód ale nie każdy potrzebuje i ma na to miejsce, na dachu nie przeszkadza! A przewymiarowana w-z przynosi efekty przy złych warunkach pogodowych np. maj czerwiec kiedy było deszczowo i pochmurno miałem takie same uzyski (w przeliczeniu na 1KWp) jak mój brat z instalacji południowej.
    Zapłaciłem za instalacje 26k/8KWp =3,25/KWp- wszystko kupiłem sam, firma zamontowała- gawel proszę wskaż mi gdzie ten mój większy nakład i średni efekt

  15. #2535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Bzdury gadacie... mam w-z 8KWp paneli i falownik 6KW- od połowy marca mam zrobione 5,6MWh a maj i czerwiec korzystny to za bardzo nie był- fakt, że najlepsze już za mną jeśli chodzi o uzyski ale w skali całego roku optymistycznie szacuję 6,5-7MWh

    gaweł- zwróć uwagę tylko, że 6KW na południe uzyska w dobrych warunkach moc maksymalną tylko przez chwilę, przewymiarowana w-z o 30% jest w stanie wydać z siebie 6KW przez 3h
    marcin- to co zaoszczędzisz na panelach wydasz na stelaże i gdzie tu jest oszczędność? ok można to połączyć z wiatą na samochód ale nie każdy potrzebuje i ma na to miejsce, na dachu nie przeszkadza! A przewymiarowana w-z przynosi efekty przy złych warunkach pogodowych np. maj czerwiec kiedy było deszczowo i pochmurno miałem takie same uzyski (w przeliczeniu na 1KWp) jak mój brat z instalacji południowej.
    Zapłaciłem za instalacje 26k/8KWp =3,25/KWp- wszystko kupiłem sam, firma zamontowała- gawel proszę wskaż mi gdzie ten mój większy nakład i średni efekt
    Nie rozumiem co ma moc maksymalna chwilowa do całkowitego uzysku Uzysk 7Mwh/rok z 8 kwp to dno nie średni efekt i za to 26 000 zł , jaki jest przewidywany czas zwrotu z tej inwestycji, aby prąd był za darmo bo na razie jeszcze nie jest.

    U mnie z 3,92 kwp uzysk przewidywany do końca br to 4 Mwh obecnie jest już 3,35 Mwh i to nie szał bo kierunek co prawda południowy ale daszek płaski ok 14 st, gdyby kąt był co najmniej 30 stopni byłoby zdecydowanie lepiej. Koszt 17900 po ulgach 10200 czas zwrotu 3 do 3,5 roku

  16. #2536

    Domyślnie

    @gaweł jaki zwrot?
    Oni myślą że zainstalowali PV bo to modne się zrobiło, to się nie ma zwracać to ma tylko działać.Jak za 5 lat przestanie działać to się wyrzuci - co Ty robisz jak TV Ci się popsuje śmietnik i to nawet nie ten na elektrośmieci bo na wsiach takich tematów nie ma.Jest zielony kubeł do którego wrzucasz wszystko "inne".
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #2537

    Domyślnie

    Dlaczego 875 kWh z 1kWp to miałoby być dno? a 1020 to jest cycuś, to jest raptem 145 kWh i ok. 70 zł różnicy rocznie i z tego powodu kogoś pozbawiać możliwości produkowania własnego prądu? i ta kwota miałaby wpłynąć na nieopłacalność i jakiś dłuższy okres zwrotu czy też miałoby się nie zwrócić
    @gawel I nie ma co pisać że byłoby zdecydowanie lepiej gdyby nie kąt. Ci co mają wsch-zach też mieliby lepiej gdyby nie ....... domu nie da się przestawić a fotowoltaikę się chciało i też nie ma co się fascynować ceną za zainstalowany kW bo tu akurat można sporo manipulować aby udowodnić że mam lepiej, taniej
    @marcin I co sugerujesz pisząc że oni zainstalowali bo to modne, że też wyrzucone pieniądze, nie. To się tak samo zwróci jak i Twoje się zwróciły

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Bzdury gadacie... mam w-z 8KWp paneli i falownik 6KW- od połowy marca mam zrobione 5,6MWh a maj i czerwiec korzystny to za bardzo nie był- fakt, że najlepsze już za mną jeśli chodzi o uzyski ale w skali całego roku optymistycznie szacuję 6,5-7MWh

    gaweł- zwróć uwagę tylko, że 6KW na południe uzyska w dobrych warunkach moc maksymalną tylko przez chwilę, przewymiarowana w-z o 30% jest w stanie wydać z siebie 6KW przez 3h
    marcin- to co zaoszczędzisz na panelach wydasz na stelaże i gdzie tu jest oszczędność? ok można to połączyć z wiatą na samochód ale nie każdy potrzebuje i ma na to miejsce, na dachu nie przeszkadza! A przewymiarowana w-z przynosi efekty przy złych warunkach pogodowych np. maj czerwiec kiedy było deszczowo i pochmurno miałem takie same uzyski (w przeliczeniu na 1KWp) jak mój brat z instalacji południowej.
    Zapłaciłem za instalacje 26k/8KWp =3,25/KWp- wszystko kupiłem sam, firma zamontowała- gawel proszę wskaż mi gdzie ten mój większy nakład i średni efekt
    Co ty piszesz?!? Chcesz się licytować czy jak?
    A jak ktoś ma falownik 6kW i południową instalację też trochę przewymiarowuje? Znasz konkretne, pracujące istalacje czy tylko sobie dywagujesz? Obstawiam to drugie....zapoznam się z konkretnymi przykładami, a potem zabieraj głos...Rok temu obserwowałem swoją instalację Pd i instalację niedaleko mnie W/Z (PV Monitor) która była mocniejsza o 1,5kWP. Jakieś było zdziwienie, jak krótko po montazu widziałem, że moja instalacja produkowała 2-3 razy więcej prądu.
    Instalacje W/Z mają swoje plusy, ale też i minusy....
    Dopiero w późniejszym okresie ta instalacja zaczęła produkować więcej niż moja instalacja, ale finalnie w skali roku, moja instalacja wyprodukowała sporo więcej prądu, mimo mocy mniejszej o 1,5kWp. A instalacja w sąsiedztwie produkowała o kilka dni dłużej...Służe skanami do wglądu...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 17-09-2020 o 19:12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #2539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A to instalacja W-Z się nie zwróci ?
    Ciekawe...

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Uzysk 7Mwh/rok z 8 kwp to dno nie średni efekt i za to 26 000 zł , jaki jest przewidywany czas zwrotu z tej inwestycji, aby prąd był za darmo bo na razie jeszcze nie jest.
    Księgowy i nie potrafi policzyć ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to instalacja W-Z się nie zwróci ?
    Ciekawe...



    Księgowy i nie potrafi policzyć ?
    nie mówię ze ie tylko pytałem kiedy?

Strona 127 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony