dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 318
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #2901

    Domyślnie

    Cicho tam u mnie słońce wychodzi
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Cicho tam u mnie słońce wychodzi
    to jakaś przenośnia o słońcu narodu ?

  3. #2903

    Domyślnie

    No coś Ty...przerwę mam i kawę popijam i wracam do kręcenia kg do sufitów w kuchni.
    Zresztą zobacz jakie słońce u mnie wyszło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	450495
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #2904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No coś Ty...przerwę mam i kawę popijam i wracam do kręcenia kg do sufitów w kuchni.
    Zresztą zobacz jakie słońce u mnie wyszło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	450495
    nie bój nie bój zaraz Ci zasłonią

  5. #2905

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    nie bój nie bój zaraz Ci zasłonią
    Spokojna Twoja owłosiona słońce wyjdzie u mnie na koniec dnia jak słońce będzie zachodzić wtedy panele naklepią tyle prądu że będzie może 0,5kWh/kWp
    Bo teraz dobijam do 0,3kWh/kWp
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #2906
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jeśli była by jakaś szkoła dla osób rejestrujących się na forach to jesteś idealnym przykładem laika który ocenia osoby z wieloletnim stażem z PV setkami wartościowych postów, na podstawie swoich 16 postów i posiadacza PV od tego roku bo dali 5000+. Rozumiem że swoją wizję świata patrzysz przez pryzmat 500+ ?

    Cały pic polega na tym że to staje się już nudne... podawanie Waszych uzysków.
    Każdy z nas przerabiał to latami, a Wy nowi uważacie że robicie jakąś rewolucję podając uzyski z nowych instalacji za które płaciliście drożej niż my "dinozaury". A w szczególności podziwiam płotkę z 16 postami która ocenia nas, wieloletnich posiadaczy PV.
    Jeśli ktoś pisze że jego instalacja zrobiła 100kWh a nawet w stopce nie ma informacji jakiej mocy ma PV to tak jakby powiedzieć że mój samochód spala bak paliwa przez jakieś 4 - 5 lat. A mam taki który rocznie przejeżdża max 20km (Przegląd, myjnia i do garażu ) latem z niego podbieram paliwo do kosiarki.
    Nie wiecie co to za przelicznik kWh/kWp co to kWh, a co MWh. Od firma przyjechała zrobiła pojechała czas całej Polsce powiedzieć że mam PV jak 10 najbliższych sąsiadów. Tylko w tym temacie 150 stron postów z uzysków ale nadal za mało, podam jeszcze swoje jakby kogokolwiek to interesowało.
    nie żebym był bym jakiś stary wyjadacz ale czy nie warto dać pisać nowym młodym , bo jak nie Oni to kto będzie ''ciągnął ten wóz" forum i nie tylko, bez narybku zaniknie a starsi niech prostują , naprowadzają i uczą "świeżaków" a jak im się nie chce to niech nie zniechęcają i pozostaną z kuflem piwa , uśmiechem i pamięcią jak to sami kiedyś byli tacy "podjarani"
    pozdrawiam "dziadków"

  7. #2907

    Domyślnie

    Ale czy my komuś zabraniamy, przecie my nie możemy dawać banów. Niech piszą byle z ładem i składem aby nikt nie musiał się domyślać o co im chodzi.I podaj ą uzyski z kolektorów słonecznych czy fotowoltaiki.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #2908

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jeśli była by jakaś szkoła dla osób rejestrujących się na forach to jesteś idealnym przykładem laika który ocenia osoby z wieloletnim stażem z PV setkami wartościowych postów, na podstawie swoich 16 postów i posiadacza PV od tego roku bo dali 5000+. Rozumiem że swoją wizję świata patrzysz przez pryzmat 500+ ?
    Gdybyś ze zrozumieniem przeczytał to co napisałem to byś wiedział, że ja nie oceniałem Ciebie tylko określone zachowania, które m.in. Ty prezentujesz.
    Niemniej jednak jeśli takiej oceny potrzebujesz to proszę bardzo. W mojej opinii (a opinia bazuje na bazie kilkunastu Twoich postów, które widziałem więc przyznaję być może nie jest do końca obiektywna) jesteś megalomanem z przerośniętym ego a do tego delikatnie mówiąc niezbyt sympatycznym i kulturalnym człowiekiem.
    Nazywasz mnie "idealnym przykładem laika" jednocześnie nic o mnie nie wiedząc i stwierdzasz, że skoro śmiałem zwrócić Ci uwagę to na pewno jestem posiadaczem fotowoltaiki, na pewno założyłem ją w tym roku i na pewno jestem beneficjentem programu 500+ (bo przecież od dawna wiadomo, że "każdy pijak to złodziej a każdy złodziej to pijak").
    Jestem na tym forum od 2009 a moja aktywność ogranicza się do zaglądania w różnego rodzaju tematy, które akurat mnie w danym momencie interesują więc uprzedzając fakty informuję Cię, że do tego tematu nie zamierzam w najbliższym czasie zaglądać więc nie trudź się i nie odpowiadaj na tego posta.

    Z mojej strony EOT
    Ostatnio edytowane przez mart15 ; 24-11-2020 o 12:48

  9. #2909

    Domyślnie

    A jak bardzo się pomyliłem w sprawie 5000+ i twojej instalacji PV?
    17 postów przez 11 lat to półtora posta w roku więc jeśli ja jestem "naburmuszonym z przerośniętym ego" to jak nazwać ciebie? Zamkniętego w sobie egoistę który wstydzi się odezwać?
    Zdrówka życzę
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #2910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A jak bardzo się pomyliłem w sprawie 5000+ i twojej instalacji PV?
    17 postów przez 11 lat to półtora posta w roku więc jeśli ja jestem "naburmuszonym z przerośniętym ego" to jak nazwać ciebie? Zamkniętego w sobie egoistę który wstydzi się odezwać?
    Zdrówka życzę
    Nie ale jest takie porzekadło czasem lepiej nic nie pisać i uchodzić za osobę nierozgarniętą lub napisać i rozwiać wszelkie wątpliwości:i może to o to chodziło:

  11. #2911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    NIe wiem jak u Was, ale pażdziernik i listopad grubo poniżej oczekwiań. W tym tempie rok będzie ~5% gorszy od 2019. Patrze po okolicznych instalacjach na pvmonitorze, to tak samo. Okolice warszawy.
    Okolice Wieliczki:
    Październik 2019: wytworzone: 112,7 kWh/kWp; wywróżone: 66,3 kWh/kWp
    Październik 2020: wytworzone: 70,76 kWh/kWp; wywróżone: 66,3 kWh/kWp

    Listopad 2019: wytworzone: 41 kWh/kWp; wywróżone: 38,8 kWh/kWp
    Listopad 2020 (do dziś, czyli po 25 dniach): wytworzone: 47,5 kWh/kWp; wywróżone: 38,8 kWh/kWp (na cały miesiąc)

    Podsumowując - może czas zmienić oczekiwania

  12. #2912
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Okolice Wieliczki:
    Październik 2019: wytworzone: 112,7 kWh/kWp; wywróżone: 66,3 kWh/kWp
    Październik 2020: wytworzone: 70,76 kWh/kWp; wywróżone: 66,3 kWh/kWp

    Listopad 2019: wytworzone: 41 kWh/kWp; wywróżone: 38,8 kWh/kWp
    Listopad 2020 (do dziś, czyli po 25 dniach): wytworzone: 47,5 kWh/kWp; wywróżone: 38,8 kWh/kWp (na cały miesiąc)

    Podsumowując - może czas zmienić oczekiwania
    Wystarczy mieś dobrego wróżbitę i od razu ma się dobry humor

  13. #2913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Tutułem uzupełnienia: od początku roku do dziś wyszło 1154,7kWh/kWp na zdaniem niektórych nic nie wartych panelach polikrystalicznych i do niczego nie nadającym się Froniusie.
    Ostatnio edytowane przez mibas ; 25-11-2020 o 12:29

  14. #2914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Tutułem uzupełnienia: od początku roku do dziś wyszło 1154,7kWh/kWp na zdaniem niektórych nic nie wartych panelach polikrystalicznych i do niczego nie nadającym się Froniusie.
    Gratulacje , a jak tam w Chorwacji?

  15. #2915
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Hm zapytałem wróżbity i o dziwo prawie tyle wystuka moja instalacja ile obiecuje, około 20kWh/kWp w listopadzie. Jestem bardzo podbudowany.

  16. #2916

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Gratulacje , a jak tam w Chorwacji?
    U mnie lipa do dziś 1020kWh/kWp
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #2917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    U mnie lipa do dziś 1020kWh/kWp
    u mnie dupa nie lipa albo Dua Lipa 957 kwh/kwp

  18. #2918

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Tutułem uzupełnienia: od początku roku do dziś wyszło 1154,7kWh/kWp na zdaniem niektórych nic nie wartych panelach polikrystalicznych i do niczego nie nadającym się Froniusie.
    Zdecydowana większość użytkowników PV--ma panele polikrystaliczne, a fronius to jeden z liderów falowników.U mnie 1179,37kWh/kWp
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-11-2020 o 23:00
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #2919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    nic nie wartych panelach polikrystalicznych.
    Bzdura że nic nie warte. Każde sensowane porównanie poli i mono jakie widziałem, pokazuje że róznice są kosmetyczne. Sensowne, czyli powieszenie koło siebie poli i mono w tym samym punkcjie i o takim samym nasłonecznieniu i poczekaniu rok. Nie dzień, nie moc chwilowa tylko rok. A idealnie to 25 lat i wtedy się okaże który wybór by lepszy.

  20. #2920

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Bzdura że nic nie warte. Każde sensowane porównanie poli i mono jakie widziałem, pokazuje że róznice są kosmetyczne. Sensowne, czyli powieszenie koło siebie poli i mono w tym samym punkcjie i o takim samym nasłonecznieniu i poczekaniu rok. Nie dzień, nie moc chwilowa tylko rok. A idealnie to 25 lat i wtedy się okaże który wybór by lepszy.
    Popieram . W tamtych odległych czasach jak montowałem swoją pierwszą PV to mono--były o 100% droższe od poli.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 146 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony