dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77
  1. #61

    Domyślnie

    NIe no wiem ze pewnie cudow nagle nie bedzie, niestety nie mam glowic termostatycznych w pokoju, wiec w zasadzie ustawilem na termostacie pokojowym 21 stopni i wtedy piec przechodzil w standby - histereza byla 1 stopien. Jak juz spadlo do 20 i piec sie zalaczyl to troche trwalo zanim znow zrobilo sie 21 wiec sie zastanawiam czy nie zmniejszyc tej histerezy kosztem czestszego wlaczania pieca

    Jaki czas masz/macie ustawiony na standby ? bo u mnie jest to domylsne 5 minut i sie zastanawiam czy nie jest to ciut mało.

    Poczatkowo liczylem ze na pewno spale tone wiecej (wegla szlo 3tony) ale teraz mam wrazenie ze moze to byc 5 a nawe 6 co mnie troche martwi. W przyszlym roku chyba rozwaze wymiane grzejnikow na nowe albo ocieplenie scian tyle ze musze pomyslec, ktore z tych rozwiazan przyniesie bardziej wymierne korzysci albowiem raczej finanse nie pozwola zrobic dwoch rzeczy na raz.
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Pytałem się wcześniej Ciebie o kilka rzeczy jak temp. zadana kotła i zdjęcia instalacji, od ilu stopni włącza się pompa a ty zaczynasz kombinować. Stand by jest ok. To 5 minut kiedy kocioł się wygasza.

  3. #63

    Domyślnie

    Zadana kotła = 65
    Pompka startuje: 50 (bieg 2 ustawiony)

    Zdjecia wrzuce jak wroce do domu
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Zadana kotła = 65
    Pompka startuje: 50 (bieg 2 ustawiony)

    Zdjecia wrzuce jak wroce do domu
    Najlepiej ustawić kocioł na 70*, pompka od 60* bo masz zawór 55*. Co znaczy bieg 2 ustawiony.

  5. #65

    Domyślnie

    Pompka bardzo podobna sie wydaje, drugi bieg tak jak tutaj widac na dolnym poziomie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa-wilo-varios-pico-251-7-130.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	435756
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  6. #66

    Domyślnie

    Czy ktos moze rzucic okiem na te zdjecia spalonego pelletu i powiedziec czy moge nim palic w Lagunie? powstaja takie malutkie spieki ktore sie rozpadają pod dotykiem dłoni.

    https://drive.google.com/open?id=1Az...gre6YMDZpJCuD7

    https://drive.google.com/drive/folde...lLTuHerKGRL42V
    Ostatnio edytowane przez Kvothe ; 10-10-2019 o 18:48
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  7. #67
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Każdym możesz palić najwyżej twój kocioł za milion eksploduje.

  8. #68

    Domyślnie

    mtdeusz - ok czy dla Laguny to bedzie jakis problem czy nie? pale pierwszy sezon nie wiem czy tego rodzaju "spiekanie" jest groznie czy nie
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  9. #69
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Spieki żużlowe/stopiony popiół.
    Może się przyklejać do metalu i zablokować wszystko.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ty nie słuchaj tego co pisze @mtdeusz Ty nie kombinuj czy masz spieki czy nie, jeśli palnik to czyści, ty się weź za poprawę instalacji którą Ci spece spiepszyli. Ile razy mozna mówić jak do ściany? Ustaw kocioł tak jak Ci pisałem wyżej i przeczytaj jaki masz zawór, zamiast tego zabezpieczającego powrót:

    ATM 343 - termostatyczny zawór mieszający przeznaczony do regulacji temperatury w domowych instalacjach ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Posiada funkcję "bez oparzeń".

    Teraz rozumiesz? Bierz za ryj hydraulika bez pojęcia i zrób z tym porządek jak Ci zależy na kotle.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-10-2019 o 22:38 Powód: atak personalny

  11. #71

    Domyślnie

    eliks: Tak troche zauwazylem, po tych odpowiedziach mtadeusz czulem sie jak bym trafil na elektrode... czyli miejsce gdzie nikt Ci nie chce pomoc.

    Sprawe z Hydralikiem zaczne jutro od napisania maila i zobaczymy czy beda chcieli to zrobic bezkosztowo na co szczerze licze bo finansowo juz ledwo zipie.

    Jak czytalem Twoje wczesniejsze posty to troche testowales roznych pelletow, to tak ze zdjec myslisz ze mam sie czego obawiac? nie chcialbym sobie dolozyc kolejnych problemow

    Dzieki!
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie no teraz jest moda na pompy bo to prostsze i bezobsługowe a jak walnie płyta główna to się kupuje drugą pompę a nie wymienia motoreduktory, palniki, sterowniki i Bóg wie co jeszcze. Raczej pójdę w tym kierunku.

    @kvothe - teraz poważnie, jeśli palnik sobie radzi to nic się nie bój. Ale ja miałem dużo różnych pelletow i wszystko lepiej lub gorzej ale się paliło a palnik sobie z tym radził. Do dziś palę pelletem A2 za 700zl i nie narzekam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-10-2019 o 22:39 Powód: usunięty post

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    W przyszlym roku chyba rozwaze wymiane grzejnikow na nowe albo ocieplenie scian .
    Lepiej inwestować w ocieplenie.Grzejniki żeliwne mogą być w porządku,tylko uzbroić w głowice.Dobrze docieplić rury w kotłowni,żeby było jak najmniej strat postojowych i przesyłowych.
    Masz potężny akumulator w postaci grubych murów.Zanim to zagrzejesz trochę paliwa pochłonie.Wiem jak to działa u mnie bo mam cały dół w ogrzewaniu podłogowym.Jak wyziębię podłogę to kocioł bardzo długo pracuje.

  14. #74
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flinek

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Działdowo
    Kod pocztowy
    13-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj Eliks,jestem nowy na tym forum i chciałbym porozmawiać o kotle na pellet . Mam zamiar w tym roku zmieniać piec i jestem w dylemacie pellet czy na gaz.

  15. #75

    Domyślnie

    Bardzo rzadko tu wpada, jest na Info-Ogrzewanie

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał flinek Zobacz post
    Witaj Eliks,jestem nowy na tym forum i chciałbym porozmawiać o kotle na pellet . Mam zamiar w tym roku zmieniać piec i jestem w dylemacie pellet czy na gaz.
    No hej. Jak masz grzejniki które możesz zasilić dość niską temperaturą to idź w gaz, kupisz Termeta Golda za 3800 i masz po problemie. Ja u siebie gazem palić nie mogę bo na rozbujanie bierze mi 3m, w dodatku grzejniki aluminiowe ze słabą konwekcją których już nie mogę przedłużyć i grube stalowe rury. Pellet kupuje za 700zl, w tym roku będę miał to samo po 680zl, w domu mam minimum 23* i nie narzekam, ten kocioł czyszczę raz w sezonie.
    Jednak co do gazu jeszcze. Teście mieszkają w 100 letniej kamienicy. Wywalili kaflaka, śmieciucha i po nowemu pexy, przewymiarowane grzejniki gdzie zasilanie 36-40* starcza na całą zimę żeby w połowie domu trzymać 24*. Wyobraź sobie że ogrzewanie wychodzi im taniej niż węgiel i drewno które było wcześniej. Dlatego tak jak mówię, wszystko zależy od instalacji, tego gdzie mieszkasz i po ile chcesz kupować opał, bo jeśli masz płacić za pellet 900-1000zl to z jakąkolwiek instalacją na gazie wyjdziesz tak samo.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kojarzę Dino jak dobrze pamiętam? Ja nie widzę w tym nic złego, a widziałem to wcześniej niż on, dlatego nie dałem żadnego ostrzeżenia. Nie przejmuj się tym.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony