dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Drugi - lecę na mniejszej histerezie stetownika pokojowego bo okazało się że wymierne korzyści jeśli chodzi o spalanie przynosi mi jeśli kocioł włączy mi się 2-3 razy więcej na dobę, ale mniej wychladza mieszkanie i kocioł nie musi potem długo gonić temperatury. Uważam że doszedłem teraz do optimum co mogę zrobić w kwestii ekonomii.
    Czyli co, lepsza mniejsza histeryza i 2-3 odpalenia więcej?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tak, pali mniej. Jak się odpali kocioł to woda w wymienniku ma grubo ponad 50 stopni. To trwa chwilę, a i dom moment się dogrzewa.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  3. #23

    Domyślnie

    Eliks to ile teraz masz odpaleń na dobę?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Teraz koło 5.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    Czyli co, lepsza mniejsza histeryza i 2-3 odpalenia więcej?
    Chodzi o mniejszą histerezę na regulatorze pokojowym.U mnie dla przykładu od 6.30-22.00 zadana 22,4 w godzinach nocnych 21,8 z histerezą 0,4 .Na piecu natomiast jest tak dobrana histereza aby przy jednym odpaleniu nagrzał do zadanej.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 05-12-2018 o 07:31
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #26

    Domyślnie

    W Lagunie nie ma takiego parametru jak histeryza kotła (chyba, że o niej nie wiem).
    Barliniak a u Ciebie ile razy na dobę odpala kociołek?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No Barliniak pisał o histerezie na termostacie pokojowym. Laguna ma histereze ustawianą też ale w trybie sterowaniu pokojowka tego nie wykorzystujesz.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    W Lagunie nie ma takiego parametru jak histeryza kotła (chyba, że o niej nie wiem).
    Barliniak a u Ciebie ile razy na dobę odpala kociołek?
    Przy takich zerowych jak teraz w zależności czy dogrzewa wodę bo czasami mu się zdarzy 4-5 odpaleń na dobę przy pracy kotła 50-60min.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #29

    Domyślnie

    2 strony a o bieżącym zużyciu pelletu może z 3 posty ... Dobrze jakby się więcej osób wypowiadało na TEMAT. Obecnie to słabo to wygląda, a takie informacje były by bardzo pomocne dla innych.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Dobrze że Twój jest na temat, chyba że umknęły mi gdzieś twoje kilogramy.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    25KG-30KG/24H

    Ogólnie kawał chałupy, ale ogrzewane na ten moment z klatką schodową około 300m.
    Jest jeszcze piwnica, ale tam termostaty praktycznie się nie rozkręcają i poddasze użytkowe również nie ogrzewane. Więc grzeję wysoki parter i piętro...
    Kocioł bardzo ekonomiczny 24KW

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Czyli grzejesz mniej więcej połowę? Jakie ocieplenie domu, kocioł, utrzymywana temperatura?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Dobrze że Twój jest na temat, chyba że umknęły mi gdzieś twoje kilogramy.
    Nie umknęły ... Nie podaję, ponieważ nie posiadam takiego kotła obecnie. Nie posiadam żadnego ... Ale jak wchodzę w temat i na 2 stronach są może 3 posty na temat to trochę słabo. Więc lepiej pomyśl po co w ogóle ta Twoja cenna uwaga!

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Przy pellecie za 1000zł to jest 5kWh
    To przy 100% sprawności wychodzi 20 groszy za kWh, a przy sprawności 80% 25 gr. Tyle kosztuje prąd w G12w w Tauronie (25 gr/kWh brutto) i nie trzeba dźwigać żadnych worków. Pellet się zwyczajnie nie opłaca.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ale to nie jest temat czy się opłaca czy nie. Nie wszyscy mają Taurona, nie wszyscy palą peletem za 1000zł i takie pieprzenie o matematyce do ceny kwh przy temperaturze w domu 23 stopnie można sobie między bajki włożyć. Mam u siebie gaz, próbowałem tym opalać, ale grube rury i ze 300 litrów wody w układzie zjadły by mnie z butami, przecież gaz też tańszy od peletu co?
    I te cholerne worki które trzeba dźwigać, o rany, argument którego nie chcę nawet komentować.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Ale to nie jest temat czy się opłaca czy nie. Nie wszyscy mają Taurona, nie wszyscy palą peletem za 1000zł i takie pieprzenie o matematyce do ceny kwh przy temperaturze w domu 23 stopnie można sobie między bajki włożyć. Mam u siebie gaz, próbowałem tym opalać, ale grube rury i ze 300 litrów wody w układzie zjadły by mnie z butami, przecież gaz też tańszy od peletu co?
    I te cholerne worki które trzeba dźwigać, o rany, argument którego nie chcę nawet komentować.
    Coś chyba jednak jest na rzeczy, skoro tak cię to zdenerwowało.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tak, Twoja niewiedza.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Tak, Twoja niewiedza.
    Bez nerw eliks,Tom1000k ma rację
    A że jest z Kędzierzyna to ma też Taurona jak ja i podobne ceny
    W każdym miejscu w Polsce każdy może mieć Taurona

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jestem spokojny ☺ Ja wiem Artur ile płacisz i tego nie neguję. Zresztą widzisz sam że w nowych domach odradzam jakiekolwiek paliwo stałe. Sam gdybym miał płacić 1000zł za pelet to bym kotła nie wymieniał a tak póki co mogę zejść akceptowalnie nisko z ceną kWh.


    Za 67 dni wrzesień, październik, listopad z temperaturą 23 stopnie zapłaciłem 544zł.
    Ostatnio edytowane przez eliks ; 11-12-2018 o 06:47

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Tylko jest taki drobny szczegół ten tani prąd w Tauronie jest dostępny przez kilka godzin w ciągu doby, a tym droższym peletem grzejemy kiedy chcemy a nie kiedy jest tańszy prąd.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony