dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Liotrek Pesiak
    Guest
    Liotrek Pesiak

    Domyślnie >>> Prośba o pomoc <<< Prace remontowe w wykonaniu amatora

    (w razie, gdyby mój post został uznany przez moderatora za wątek napisany w nieodpowiednim dziale, pokornie proszę o jego przeniesienie tam, gdzie otrzymam stosowną pomoc)



    Szanowni Państwo,

    nadszedł w moim życiu czas, gdy postanowiłem przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu - czynności raczej nie należą do mocno skomplikowanych (z perspektywy kogoś, kto jest w temacie), jednak dla mnie, osoby, która nigdy tego nie robiła, będzie to prawdziwa przygoda, dziewiczy rejs. Dodam, iż do sprawdzenia własnych możliwości, zamiast wynajęcia fachowca, nie skłoniła mnie chciwość, a ambicja



    Otóż, posiadam w mieszkaniu parę pomieszczeń (szok, prawda?^^), i w każdym z nich marzy mi się przeprowadzić mniejszą/ większą ingerencję. Nie mam doświadczenia w żadnej z czynności, dlatego też będę wdzięczny za rady nie tylko jak działać, co po kolei robić (odnośniki do ewentualnych poradników online mile widziane), ale także jaki sprzęt zakupić (nie posiadam niczego), czy brać gdzieś fachowca, ponieważ "laik tego nie zrobi", oraz za inne wskazówki maści wszelakiej. W razie, gdyby ktoś chciał pomóc, jednak potrzebował konkretnych informacji/ zdjęć, to służę pomocą


    >>Duży pokój<<

    - malowanie ścian (35*m^2);

    - malowanie sufitu (20 m^2) & jeżeli jest szansa, że się powiedzie, to jego choćby drobne wyrównanie;

    - powieszenie telewizora na ścianie;

    - zaszpachlowanie dziur po paru kołkach;



    >>Mały pokój<<

    - malowanie ścian (20m^2);

    -*malowanie sufitu (7*m^2) & jeżeli jest szansa, że się powiedzie, to jego choćby drobne wyrównanie;

    - naprawienie pęknięcia, które tak naprawdę wygląda jakby farba pękła (może wystarczy pomalować?);



    >>Przedpokój<<

    - malowanie ścian (13 m^2);

    - zaszpachlowanie otworu po drążku rozporowym (jakoś tak mi się wwiercił w ścianę...);



    >>Kuchnia<<

    - kładzenie tapety na pomalowaną ścianę (~5 m^2) - coś w stylu https://allegro.pl/tapeta-cegla-mur-...50099481.html;

    - wymiana czegoś w rodzaju okleiny wokół*położonej na ścianie kostki ozdobnej;



    >>Łazienka<<

    - wymiana silikonu wokół wanny i umywalki;



    >>Inne<<

    - wymiana listew w całym mieszkaniu;

    - wyczyścić fugi spomiędzy płytek;





    Zakładam, iż ustosunkować możecie się Państwo do każdego z wymienionych podpunktów, jednak będę wdzięczny za każdą pomóc- zarówno odnośnie pojedynczych napraw, jak i całości. Za podanie jakie farby, wałki, korytka, kleje, inne materiały są dobre, ale także jak się przygotować, jak działać i jak skończyć pracę.



    Z tego co wiem, że jest ważne, to to, iż ściany, na które planuję kłaść tapetę, i które chcę przemalować, nie pylą (jest na nich obecnie chyba druga warstwa farby) i tworzą ze ścianą zwartą konstrukcję- w związku z czym może nie jest konieczne ich gruntowanie.





    Z góry niezmiernie dziękuję za wszelkie wskazówki & w razie potrzeby pozostaję do Waszej dyspozycji!





    PS

    Chociaż wszystko planuję przeprowadzić**(o ile jest to w ogóle możliwe) z asystą drugiej, również niewprawionej osoby, to w wypadku, gdyby na ten temat trafił ktoś posiadający*umiejętności niezbędne do przeprowadzenia wymienionych przeze mnie prac, to*w razie chęci z jego strony z ciekawością zobaczę za ile i w jakim czasie byłby w stanie wykonać wszystkie lub choćby tę najtrudniejszą część usług (w takim wypadku chociaż podpatrzyłbym jakieś sztuczki od profesjonalisty).
    Ostatnio edytowane przez Liotrek Pesiak ; 01-10-2018 o 13:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony