dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jasko13

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    34-471
    Posty
    2

    Domyślnie Ogrzewanie mieszane: grzejniki + podłogowe / prośba o poradę

    witam,

    mam prośbę o poradę związaną z mieszanym systemem ogrzewania.
    Mianowicie: wykańczamy dom, gdzie na dole na otwrtej przestrzeni- około 40m2 - oraz w łazience na 1 piętrze ma być ogrzewanie podłogowe. W pozostałych pomieszczeniach ( na piętrze: powierzchania około 70m2) mają być normalne kaloryfery. Nie będzie ich dużo bo max. 6.
    I tu moje pytanie: piec ma trzy grupy pompowe: jedna do podłogówki, jedna do ogrzewania za pomocą kaloryferów i jedna do cieplej wody w kranie.
    Czy do kaloryferów warto albo trzeba zakładać rozdzielacz? czy też lepiej zrobić to systemem trójnikowym ?

    Proszę wybaczyć laickie podejście do tematu, ale nie znam się na tym. Hydraulik wykuł ogromną dziurę w ścianie na 1 p pod rozdzielacz do kaloryferów a równolegle usłyszałem od znajomego że może on być umiejscowiony na dole w kotłowni - czy to ma sens?

    Czy jeśli piec posiada grupy pompowe to czy przy rozdzielaczach mają być dodatkowe pompy ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki to kocioł napędza?Jak wyglądają te grupy pompowe?Grzejniki zrobić na rozdzielaczu usytuowanym na piętrze czyli tam gdzie mają być grzejniki.
    Pompy ewentualne zawory 3D w kotłowni.Rozdzielacz od podłogówki z rotametrami

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jasko13

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    34-471
    Posty
    2

    Domyślnie

    kocioł na pelet - kołton. grupy pompowe dedykowane do kotła - nie wiem jakie dokładnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony