dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie Koncepcja Ogrzewania - Elektryczna Podłogówka + PV

    Jestem w trakcie remontu generalnego i przebudowy dwóch budynków wolnostojacych na jednej działce. Łączna powierzchnia do ogrzania/mieszkalna to około 250m2, całkowita jakieś 400+m2 ( garaż w ryle 80m2 i piwnice).
    Czytając ze ceny prądu i gazu maja skoczyć niemiłosiernie w ciągu roku czy dwóch a potem to nie wiadomo zastanawiam się czy nie zainwestować w elektryczna podłogówkę + paneli ile się da na dach. Przy założeniach 20cm grafitu na ściany, 35cm na dach, okna 3 szybowe energooszczędne i rekuperator, zakładam (ciepło właściwe) jakieś 4kw przy -20 czyli 8500kwh na budynek na ogrzewanie czyli x2 + do tego prąd bytowy. Pewnie patrzymy na panele około 20kw najmniej ? Za elektryczna podłogówką przemawia do mnie to ze można założyć ja w kleju pod płytkami (czyli szybka reakcja) jako ze cały dol będzie w płytkach a na pietrach pewnie panele lub wykładziny do podłogówki. W razie awarii prądu w gotowości będzie czekał Generator i/lub akumulatory i kominek powietrzny.

    Co sadzicie o tym pomyśle ? Kotłownia gazowa do dwóch budynków wyjdzie z 20-30k + do drugiego budynku trzeba zrobić przyłącze wiec przy dobrych wiatrach tu już mamy kilka kw paneli.
    Ostatnio edytowane przez doOh ; 04-10-2018 o 17:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony