dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki grzejnik wybrać?

    Miałem duży 38m2 pokój. Postawiłem ściankę działową, by zrobić dwa pokoje. Pokój zewnętrzny, nieprzechodni jest jednak bardzo zimny. Mam tam jeden grzejnik aluminiowy, który niestety nie wyrabia. Czy możecie polecić dobór odpowiedniego grzejnika do pokoju 19m2 z dwoma zewnętrznymi ścianami?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Serwisbb

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Scunthorpe
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrleon Zobacz post
    Miałem duży 38m2 pokój. Postawiłem ściankę działową, by zrobić dwa pokoje. Pokój zewnętrzny, nieprzechodni jest jednak bardzo zimny. Mam tam jeden grzejnik aluminiowy, który niestety nie wyrabia. Czy możecie polecić dobór odpowiedniego grzejnika do pokoju 19m2 z dwoma zewnętrznymi ścianami?
    Witam

    Jeśli dom jest nieocieplony i posiada 2 ściany zewnętrzne wysokość pomieszczenia to 3m .
    to grzejnik o mocy : 3526 W
    Np. grzejnik płytowy 33/600/1600

    Proszę podać więcej informacji na temat domu . Izolacja , rodzaj pieca, jakie okna , wysokość pomieszczenia .

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Serwisbb ; 05-10-2018 o 17:15

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisbb Zobacz post
    Witam

    Jeśli dom jest nieocieplony i posiada 2 ściany zewnętrzne wysokość pomieszczenia to 3m .
    to grzejnik o mocy : 3526 W
    Np. grzejnik płytowy 33/600/1600


    Proszę podać więcej informacji na temat domu . Izolacja , rodzaj pieca, jakie okna , wysokość pomieszczenia .

    Pozdrawiam
    Łukasz
    zarąbiście. saunę mu każesz zrobić?


  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wiesz jak ma ocieplone a po drugie od czego są baterie termostatyczne? Lepiej tak niż ma pokój niedogrzac.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Dom jest ocieplony styropianem 12. Wysokość pomieszczenia 3,25 m.

  6. #6

    Domyślnie

    Cv22x1200/1400 lub z podłączeniem bocznym c22x1200/1400 w zupełności wystarczy


  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Serwisbb

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Scunthorpe
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    zarąbiście. saunę mu każesz zrobić?
    Wymiary grzejnika podałem do nieocieplonego budynku .
    Teraz już wiemy że jest ocieplenie ścian więc zgadzam się z tobą że powinien wystarczyć grzejnik 22/600/1400

    Niestety nadal nie wiemy czy nad tym pokojem mamy inne pomieszczenie , dach , rodzaj ocieplenia dachu itd.

  8. #8

    Domyślnie

    nie ma znaczenia, taki w co podałem w zupełności wystarczy, z drugiej strony możesz mieć racje, nie wiadomo czym ogrzewa i jaki jest ten grzejnik aluminiowy co nie dogrzewa.


  9. #9

    Domyślnie

    Nad pokojem już nic nie ma. Dach, kryty papą. Obecnie jest tam grzejnik 10x600x1100.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Serwisbb

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Scunthorpe
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrleon Zobacz post
    Nad pokojem już nic nie ma. Dach, kryty papą. Obecnie jest tam grzejnik 10x600x1100.
    jakieś okna w pokoju ? jakie wymiary i jakość okien ? czy dach jest ocieplony ?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony