dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 133 z 133
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dobry artykuł. Pielęgnować beton konstrukcyjny trzeba. Ale co ten artykuł ma do jastrychu grzewczego i jego wygrzewania?

    Oczywiście, że sięgałem przed podjęciem decyzji. Czytałem wiele. W tym to źródło, które przywołujesz w temacie, o którym tu dyskutujemy, gdzie jest napisane:



    Znalazłeś może na tej stronie informację przeciwną?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inż.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	420684  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-10-2018 o 13:46

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Kaizen.
    Czy ty masz wszystko zgodnie z prawem budowlanym i nie tylko?
    Firmy, które projektują takie płyty a w nich rozwiązania grzewcze, czy to Legalett czy inne, pewnie wraz z projektem takiej płyty biorą odpowiedzialność za jej wykonanie zgodnie z panującym prawem budowlanym. twierdzisz, że działają nielegalnie?
    Ja tez zawsze dbam by mieć na wszystko gwarancje, ale gwarantuje ci że nawet jeśli wygrzewałeś posadzkę i pojawi się problem z jakąkolwiek jej okładzina, nic nie zdziałasz i nie dostaniesz grosza. Kolega J&D ładnie wytłumaczył dlaczego firmy zabezpieczają się protokołami wygrzewania posadzki.
    Ja twierdzę, biorąc pod uwagę czas w jakim "dojrzewa" beton płyty fundamentowej, a nawet wylewki- jakiekolwiek dążenie do potraktowania jej skrajnie wysokimi temperaturami w krótkim czasie (bo ten czas wygrzewania o którym rozmawiamy jest właśnie taki w całej skali zagadnienia) , których w większości przypadków posadzka nigdy nie dozna (OP to ogrzewanie niskotemperaturowe) jest nieco, łagodnie mówiąc niepoważne. a moim skromnym zdaniem, naraża każdy beton na możliwość dużo większych uszkodzeń niż kiedy takiej czynności nie wykonamy.
    Jak się okazuje, wygrzewanie nie pozwoli na wytrącenie takiego procenta wilgoci, jakiego byśmy sobie życzyli (patrz posty kolegów powyżej). Dla mnie totalnym kuriozum jest sama chęć pozbawienia (szybkiego) wilgoci z jakiegokolwiek betonu, biorąc pod uwagę długi czas jego dojrzewania. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę skrajnych warunków temperaturowych
    Sięgnij po fachową literaturę:http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...y_problem,9527
    Ja się z tym nie zgadzam, część wylewek robiona była w grudniu zeszłegeo roku po jednomiesięcznej bardzo dobrej pielegnacji ( wylewka przez 1 miesiac czasu była cały czas w stanie wilgotnym pod folią) nastąpiło powolne schnięcie, około maja zostały zaobserwowane lekkie zarysowania w pewnym miejscu, które w przypadku gdyby zostały pokryte płytkami to po włączeniu na 100% by pekły lub się odspoiły, ale w miedzy czasie zostało w sierpniu puszczone wygrzewanie i te zarysowanie z niecałego 1 mm zrobiło się na 3 mm. Tak więc nigdy mnie mnie przekona Wasze pierdollo na ten temat, a sadze, że jakby sie przypatrzec porzadnie Waszym wylewkom to znalazłbym wiecej rys anizeli Wam sie wydaje, tak więc bez odbioru całe szczeście, że czytający też mają możliwość przczytania też innych opinii i sobie wyobiorą....

  3. #123
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką tezę chcesz udowodnić? Że jak coś istnieje w naturze, to jest zgodne z prawem?



    Parkieciarzowi wszystko jedno. Producentowi, jak linkowełem, nie. Nie wystarczy wilgotność (zmierzona metodą CM dla Barlinka), ale oprócz tego trzeba mieć wygrzaną posadzkę. Ma to sens, bo wygrzewanie nie tylko osusza, ale przede wszystkim likwiduje naprężenia. Nie ma protokołu z wygrzewania ALBO nie ma protokołu z badania wilgotności metodą CM - nie ma gwarancji w Barlinku (ale inni producenci robią podobnie).

    Ja zrezygnowałem z gwarancji świadomie, ale sens wygrzewania widzę. Dlatego wygrzewałem.
    A zrezygnowałem, bo nie znalazłem wykonawcy ani producenta, który dałby mi gwarancję na lite drewno na podłogówce. A gres w większości ułożyłem sam, bez cudów typu mata kompensacyjna bez przenoszenia dylatacji nastawiając się, że pękną.
    No i widzisz nie czytasz ze zrozumieniem.
    Skoro twój kierownik budowy i pośrednio ty (przykładowo) łamiesz prawo budowlane, ponieważ wkładasz elementy ogrzewania w element konstrukcyjny (sam cytujesz zapis) a takim jest PF, to poświadczenie że była wygrzewana przy skali już złamanego prawa, jest małym wykroczeniem.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    to poświadczenie że była wygrzewana przy skali już złamanego prawa, jest małym wykroczeniem.
    Jakim wykroczeniem? Z którego paragrafu KW?

    Nie wygrzanie nie jest żadnym wykroczeniem. Czy dobrze rozumiem Twój tok rozumowania, że jak raz złamałeś prawo, to już nie warto go dalej przestrzegać?

    Podpisanie pod nieprawdą w celu uzyskania korzyści majątkowej (w tym przypadku nienależnego świadczenia gwarancyjnego) jest przestępstwem. To ten sam paragraf, co teraz jest afera o prezydent Łodzi. Ale to nie ma nic wspólnego z PB.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-10-2018 o 17:13

  5. #125
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Kaizen sorry ale ty niestety nic nie rozumujesz co czytasz i piszesz, działasz i myślisz jak ci co halę w Katowicach postawili a ta się zawaliła. Dla ciebie Prawo Budowlane jest niczym. W pierw sam je przytaczasz a następnie olewasz jego zapisy.
    Zamiast pisać dziesiątki postów dziennie, zwolnij tępo, zastanów się dwa razy i jeszcze raz przeczytaj zanim odpiszesz.
    Tak jak teraz postępujesz stanowisz zagrożenie nie tylko dla swojej osoby.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Dla ciebie Prawo Budowlane jest niczym. W pierw sam je przytaczasz a następnie olewasz jego zapisy.
    Gdzie niby przytaczałem PB?

    Gdzie niby olewam?

    Chyba nie nazywasz gwarancji na okładzinę prawem budowlanym?

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Zamiast pisać dziesiątki postów dziennie, zwolnij tępo
    Czemu nie ostro?

    Co z tym wykroczeniem? Na czym miałoby polegać?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-10-2018 o 19:22

  7. #127
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem
    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji budynku.
    [...]
    § 187. 1. Przewody i kable elektryczne należy prowadzić w sposób umożliwiający ich wymianę bez potrzeby naruszania konstrukcji budynku.


    Więc jazda bez trzymanki. Gwarancji oczywiście też nie ma na okładzinę, bo lepiej tego nie wygrzewać, bo jeszcze konstrukcja popęka.
    a to tu
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    a to tu
    To nie jest z Prawa Budowlanego. Do tego nie mam w konstrukcji kabli ani rurek.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Kaizen sorry ale ty niestety nic nie rozumujesz co czytasz i piszesz, działasz i myślisz jak ci co halę w Katowicach postawili a ta się zawaliła. Dla ciebie Prawo Budowlane jest niczym. W pierw sam je przytaczasz a następnie olewasz jego zapisy.
    Zamiast pisać dziesiątki postów dziennie, zwolnij tępo, zastanów się dwa razy i jeszcze raz przeczytaj zanim odpiszesz.
    Tak jak teraz postępujesz stanowisz zagrożenie nie tylko dla swojej osoby.
    Ja mam wręcz odwrotne wrażenie, Kaizen w swojej wypowiedzi nigdzie nie zasugerował, że schował kable w płytę, jego wypowiedzi są jasne i zrozumiałe (chodx nie zawsze zgadzam się z jego wnioskami ), tak wiec znowu odwracasz kota ogonem i sam pokazujesz, ze jednak masz problem z czytaniem tekstu....


    A poza tym "zwolnij tempo" bo tępym to można być a nie zwalniać...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 24-10-2018 o 20:30

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie jest z Prawa Budowlanego. Do tego nie mam w konstrukcji kabli ani rurek.
    Czy ty nie wiesz, że Warunki Techniczne są integralną częścią Prawa Budowlanego, skoro nie wiesz to nie zabieraj głosu.
    Dodatkowo przeczytaj mój post #123 gdzie daję ci do myślenia, byś zrozumiał o czym piszesz i jak podchodzisz do prawa i dla podkreślenia tego użyłem jednego słowa w nawiasie.
    Znowu wyszło że nie rozumiesz co czytasz i piszesz.Trochę mniej emocji i będzie dobrze

    jacentyy Ciebie to samo się tyczy,
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 24-10-2018 o 21:05
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Czy ty nie wiesz, że Warunki Techniczne są integralną częścią Prawa Budowlanego, skoro nie wiesz to nie zabieraj głosu.
    Nie są ustawą. Więc nie są Prawem Budowlanym.


    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Znowu wyszło że nie rozumiesz co czytasz i piszesz.Trochę mniej emocji i będzie dobrze
    Nie przypisuj mi swoich cech.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Zobaczyć ilu inwestorów tak zrobiło, robi czy będzie robić.
    Wystarczy przejechać się drogą publiczną, żeby zobaczyć również łamanie prawa. I co z tego wynika? Jaką tezę chcesz udowodnić?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakim wykroczeniem? Z którego paragrafu KW?

    Nie wygrzanie nie jest żadnym wykroczeniem. Czy dobrze rozumiem Twój tok rozumowania, że jak raz złamałeś prawo, to już nie warto go dalej przestrzegać?
    Odpowiesz na te pytania?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-10-2018 o 23:22

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Czy ty nie wiesz, że Warunki Techniczne są integralną częścią Prawa Budowlanego, skoro nie wiesz to nie zabieraj głosu.
    Dodatkowo przeczytaj mój post #123 gdzie daję ci do myślenia, byś zrozumiał o czym piszesz i jak podchodzisz do prawa i dla podkreślenia tego użyłem jednego słowa w nawiasie.
    Znowu wyszło że nie rozumiesz co czytasz i piszesz.Trochę mniej emocji i będzie dobrze

    jacentyy Ciebie to samo się tyczy,
    No to zacytujmy Twój post
    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    No i widzisz nie czytasz ze zrozumieniem.
    Skoro twój kierownik budowy i pośrednio ty (przykładowo) łamiesz prawo budowlane, ponieważ wkładasz elementy ogrzewania w element konstrukcyjny (sam cytujesz zapis) a takim jest PF, to poświadczenie że była wygrzewana przy skali już złamanego prawa, jest małym wykroczeniem.
    Chyba każdy w miarę logicznie myślący człowiek jest w stanie wywnioskować, że sugerujesz, że Kaizen złamał wytyczne rozporządzenia dotyczących warunków technicznych i włożył elementy ogrzewania do elementu konstrukcyjnego ale w żadnym jego poście nie ma takiego stwierdzenia - jest to Twoja nadinterpretacja, jak się mylę to wskaż jego konkretny post. Kaizen stwierdził tylko i wyłącznie, że zgodnie z warunkami technicznymi jest to naruszenie prawa. Dodatkowo jedynie pisze, że świadomie nie wygrzewał wylewek. Nie jest to żadne wykroczenie, ponieważ w warunkach technicznych nie ma w ogóle nic o wygrzewaniu wylewek, tak więc te wymaganie jeżeli nawet jest zawarte w normie to nie jest zapisem prawa zgodnie z polskim ustawodastwem . Jedynie Ty coś piszesz o poświadczeniu wygrzewnia ( znowu z dupy wzięte), co jak pisze Kaizen mogło by być poświadczeniem nieprawdy. Dlatego jakieś Twoje łaczenie tych dwóch rzeczy i sugerowanie braku rozumowania po stronie Kaizena jest taką Twoją manipulacją.
    A rozporządzenia to akty wykonawcze do ustaw, oczywiście że są powiaząne z PB , bo na jego podstawie są wydawane, ale mianem prawa budowlanego określa się samą ustawę a akty wykonawcze to akty wykonawcze do prawa budowlanego , oczywiście będące przepisami prawa polskiego. Nie spotkałem się z tym aby przez określnie prawo budowlane określać cały zbiór przepisów zawarty w ustawie i rozporzadzeniach....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 25-10-2018 o 15:47

  13. #133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Sorry za wykopaliska, ale przeczytałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej harmonogramu wygrzewania - szybkości wygrzewania posadzki (10 K na dzień vs. np. 5 K / dzień) oraz zasadności wygrzewania do 50 / 55 st. przy użyciu PC PW.
    Czy mógłby ktoś podzielić się najbardziej aktualnymi wytycznymi?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony