dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 133
  1. #21
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Wiesz co oznacza nawet dla wysuszonej i dobrze dojrzałej wylewki zmiana temperatury o deltte rzedu 20 stopni ? .
    Proszę, przestań.
    Moja podłoga nie widziała więcej a niżeli 33 deg. W największe 20 stopniowe mrozy. Podałem zasilanie przed sprzęgłem, trzeba by odliczyć 2-3 stopnie i mamy zasilanie na tym poziomie temperaturowym.
    Teraz jest nieco więcej, jazda tylko w 2T.
    Żadnych zmian w posadzce.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt, zasiedziałeś się znacznie na forum, szkoda czasu. Pogadaj albo z instalatorami nowych PC, albo sięgaj po literaturę fachowa. Kiedy miałeś ostatnio instrukcję PC i zalecania dot. układu podłogówki i jej temperatur?
    Przy delcie 3 oC znacznie wzrastają opory hydrauliczne, co powoduje koniecznosc zastosowania wiekszej ilosci petli, wiekszych rozdzielaczy, wiekszy koszt robocizny i wieksza energia do zasilania pomp obiegowych. Skoro tak dobrze sie na tym znasz to wiesz jaki jest okres zwrotu tej zwiekszonej inwestycji wynikajacy ze zmniejszenia Tz. Dlaczego nie zastosowac delty 1 lub 2 wtedy znowu spadnie Tz. Kto wie co producenci pomp jeszcze wymyslą

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Proszę, przestań.
    Moja podłoga nie widziała więcej a niżeli 33 deg. W największe 20 stopniowe mrozy. Podałem zasilanie przed sprzęgłem, trzeba by odliczyć 2-3 stopnie i mamy zasilanie na tym poziomie temperaturowym.
    Teraz jest nieco więcej, jazda tylko w 2T.
    Żadnych zmian w posadzce.
    Nie tak dawno w któryms wątku inwestorka wkleiła zdjecia popekanych płytek w narozach. Wygrzewania nie było. Płytki do skucia i wymiany. Moze i dobrze wyszła na tym bo zaoszczedziła na wygrzewaniu, dołozyła za naprawę.
    Ja osobiscie widziałem odklejone wszystki płytki w domu w którym nie było wygrzewania. Dosłownie na trzeci dzien po uruchomieniu ogrzewania płytki sie odspoiły, nawet nie było wiele kucia oprócz warstwy kleju. Jakie były koszty naprawy nie pytałem, ale sprawa miedzy wykonawcą i dostawcą materiałow a inwestorem oparła sie w sądzie. Wiem to dokladnie bo ja tam uruchamiałem ogrzewanie. Niestety inwestor nie wiedział ze trzeba wygrzewac a wykonawca mu tego nie powiedział. Ja bym mu na pewno nie powiedział cyt. "proszę przestań" gdyby zapytał o koniecznosc wygrzewania. Najlepiej sie doradza gdy sie nie bierze odpowiedzialnosci za swoje dorady. Takich tu doradców bez liku.

  4. #24
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie tak dawno w któryms wątku inwestorka wkleiła zdjecia popekanych płytek w narozach. Wygrzewania nie było. Płytki do skucia i wymiany. Moze i dobrze wyszła na tym bo zaoszczedziła na wygrzewaniu, dołozyła za naprawę.
    Ja osobiscie widziałem odklejone wszystki płytki w domu w którym nie było wygrzewania. Dosłownie na trzeci dzien po uruchomieniu ogrzewania płytki sie odspoiły, nawet nie było wiele kucia oprócz warstwy kleju. Jakie były koszty naprawy nie pytałem, ale sprawa miedzy wykonawcą i dostawcą materiałow a inwestorem oparła sie w sądzie. Wiem to dokladnie bo ja tam uruchamiałem ogrzewanie. Niestety inwestor nie wiedział ze trzeba wygrzewac a wykonawca mu tego nie powiedział. Ja bym mu na pewno nie powiedział cyt. "proszę przestań" gdyby zapytał o koniecznosc wygrzewania. Najlepiej sie doradza gdy sie nie bierze odpowiedzialnosci za swoje dorady. Takich tu doradców bez liku.
    Asolt. Wygrzewanie nie jest konieczne. Konieczna jest natomiast wiedza, jak dobrze wysezonować posadzkę i kiedy można na niej kłaść płytki, drewno itd.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt. Wygrzewanie nie jest konieczne.
    Pomijajac zjawiska fizyczne zachodzace w czasie wygrzewania, nawet, jak wilgotnosć jest OK, to bez wygrzewania nie masz gwarancji na okładzinę.

    A co do wilgotnosci - u mnie powierzchnia wylewki z mixokreta miala ponad 3% 6 miesiecy po ulożeniu i jakieś 3 miesiace po zakonczeniu sześciotygodniowego wygrzewania.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt. Wygrzewanie nie jest konieczne. Konieczna jest natomiast wiedza, jak dobrze wysezonować posadzkę i kiedy można na niej kłaść płytki, drewno itd.
    Jak wysezonawac wylewkę jezeli schnie ona naturalnie ok 30 dni, wygrzewanie trwa ok 30 dni. Po 60 dniach inwestor zaczyna ukladac płytki. Jak wytłumaczysz inwestorowi ze ma sezonowac wylewkę bo chce kontynouowac prace wykonczeniowe a tu musi czekac?. To są bardzo liczne przypadki. Zyjesz w swoim swiecie, uwazasz ze wykonczenie to nie wyscigi. Moze Ty sezonowałes, moze sie Tobie nie speszyło, ale przyjmij do wiadomosci ze takich inwestorów jest bardzo mało, taraz kazdy sie spieszy z zakonczeniem budowy. Poza tym czy dałbys gwarancje temu któremu doradzisz o braku koniecznosci wygrzewania a płytki by popękały. Kiedys TB obiecywał ze koszt grzania wg jego pomysłu systemu grzewczego będzie bardzo niski. Kilku chciało podpisac umowę z zastrzezeniem ze jezeli koszty ogrzewania przekroczą obiecaną wartosc TB pokryje róznice. TB nie podpisał z nikim takiej umowy. Ty finansowo bys odpowiadał w przypadku szkód wywołanych doradą o braku koniecznosci wygrzewania, podpisał bys taką gwarancję?
    A tak orzy okazji podaj linka do publikacji naukowej w ktorej jest mowa o tym ze sezonowanie wylewki (odpowiednie sezonowanie) likwiduje naprezenia. Chetnie poczytam.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 11-10-2018 o 20:47

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Proszę, przestań.
    Moja podłoga nie widziała więcej a niżeli 33 deg. W największe 20 stopniowe mrozy. Podałem zasilanie przed sprzęgłem, trzeba by odliczyć 2-3 stopnie i mamy zasilanie na tym poziomie temperaturowym.
    Teraz jest nieco więcej, jazda tylko w 2T.
    Żadnych zmian w posadzce.
    Czyli jak przypuszczałem nie masz o tym za dużego pojęcia, nie chcesz nie wygrzewaj Twoja sprawa, ale nie zachecaj innych do tego, zdarzają sie rózne przypadki o których nie masz nawet pojecia....

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt. Wygrzewanie nie jest konieczne. Konieczna jest natomiast wiedza, jak dobrze wysezonować posadzkę i kiedy można na niej kłaść płytki, drewno itd.
    To jest jedynie Twoje zdanie , abstrahując od tego co napisał Kaizen odnośnie gwarancji (nawet płytkarz może umyć rece w przypadu braku wygrzewania) nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy , w przypadku ogrzewania wylewka jest elementem grzewczym i nigdy w życiu poprzez normalne wysezonowanie nie wprowadzisz do wylewki takich naprężeń jakie sa podczas normalnej pracy podłogówki. Tak więc klejenie nawet elatstycznymi klejami na takim elemencie grzewczym na duzych powierzchniach to loteria....

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A tak orzy okazji podaj linka do publikacji naukowej w ktorej jest mowa o tym ze sezonowanie wylewki (odpowiednie sezonowanie) likwiduje naprezenia. Chetnie poczytam.
    Asolt dobrze wiemy, że takiej nie znajdzie, ja miałem taki przypadek w swoim domu, ze w jednym pokoju były złożone kafelki dość cięzkie . Wylewka była z miksokreta z grudnia i jak sie zrobiło cieplej w kwietniu maju zaobserwoałem pekniecie na 2-3 mm w takim miejscu w którym go nie powinno być - ciezar kafelek spowodowal ze wylewka tarcie wylewki o styropian nie pozwolilo wylewce na swobodny skurcz i wylewka strzelila w najsłabyszm miejscu
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 12-10-2018 o 05:40

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Asolt. Wygrzewanie nie jest konieczne. Konieczna jest natomiast wiedza, jak dobrze wysezonować posadzkę i kiedy można na niej kłaść płytki, drewno itd.

    I tu się z Tobą zgodzę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A czego nie zrozumiałeś w mojej i asolta wypowiedzi ?

  10. #30
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Czyli jak przypuszczałem nie masz o tym za dużego pojęcia, nie chcesz nie wygrzewaj Twoja sprawa, ale nie zachecaj innych do tego, zdarzają sie rózne przypadki o których nie masz nawet pojecia....
    Wybudowałem dwa budynki. W trzecim wylewałem jedynie posadzki. w żadnym z tych trzech nie wygrzewałem podłóg. Nigdy nie było problemu z jakąkolwiek okładziną. w obecnym nowym domu, po pierwszym sezonie grzania w ubiegłym roku nic się nie wydarzyło. Okładziny zakładane były na dwumiesięczne wylewki. W ciągu tych dwóch miesięcy pracowała wentylacja mechaniczna, ale bez otwierania jakichkolwiek okien, przykrywania posadzki itd.

    Asolt.
    Jestem nie tylko teoretykiem ale jak widzisz praktykiem. Ty jako wykonawca, jak wszyscy wykonawcy, dbasz o własny tyłek. Dlatego dla was wygrzewanie jest takim tyłkochronem (przepraszam za słownictwo). Bez urazy, ale ja po dwóch budynkach mam dosyć wykonawców i ich mądrości. Zwykłe cwaniactwo i buta. Ale niebawem czasy się zmienią i znów inwestor będzie najważniejszy, a nie wykonawca. teraz jest taki czas. Pamiętam Irlandię gdzie mieszkałem kilka ładnych lat w takim okresie "rozkwitu". trwało to kilka lat i wykonawca był krolem, a dźwigowy jeździł BMW za 200tys euro.
    Ale do rzeczy.
    Podstawowym problemem nowych posadzek jest .....styropian pod nimi. I to jest kłopot. Styropian, który jest układany trzeba czy nie trzeba. Popatrz na stopki forumowych guru. połowa ma PF izolowaną od dołu, 15cm a nawet 20cm XPS-a czy innego EPS-a, a mimo tego, że mają zaizolowany dom od dołu (lepiej nie można) układają na płytę styropian pod posadzkę. To po co było robić PF (chyba że warunki gruntowe nakazały itd.) izolowaną od dołu? Trzeba było tradycyjny fundament i na chudziaka zapodac ze 20-25cm EPS i na to posadzkę. Bartek którego znasz (Barth3z) ma tak zrobione.
    Styropian pod posadzkę przy zaizolowanej PF od dołu to idiotyzm w czystym wydaniu. Przy kablach czy gazie, gdzie kumulacja ciepła nie jest pożądana- jeszcze jakoś mogę to zrozumieć. Ale przy wodnej podłogówce? Ciepło oddawane jest nie tylko ku górze. nawet jak jest styro, to część jego ciepła przenika w dół. Przecież zaizolowana od dołu betonowa PF to swoisty piękny bufor. Oddzielając ją od wylewki styropianem, tworzymy zimną strefę i robimy niepotrzebnego termicznego przekładańca. Po co? A no po to, bo koledzy z forum i sąsiedzi tak zrobili.
    W rezultacie dzieją się z taką posadzką cuda. Powietrze pozamykane pomiędzy styropianami, sterczące narożniki, nierówno poukładany styropian i nierówna warstwa wylewki, rurki OP z którymi w czasie wylewania dzieją się cuda. Nic dziwnego, że po odpaleniu ogrzewania dzieją się niestworzone rzeczy
    Ja wykluczyłem styro od razu. Gdybym miał gaz lub kable, miałbym inną konstrukcję posadzki, PF byłaby nie potrzebna. Rurki zamocowane mam do PF listwami z PCV, leżą na zwykłej czarnej folii budowlanej. Nie na tej cudownej, która "odbija" (to dopiero ciekawe) ciepło w posadzce. Nawiasem mówiąc, polecanej niegdyś przez ciebie, a do dzisiaj przez innych wykonawców. nawiasem mówiąc, jest tylko dla was ułatwieniem przy rozkładaniu OP. Oczywiście, jak zwykle za pieniądze inwestora.
    Pozdrawiam.

  11. #31
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A czego nie zrozumiałeś w mojej i asolta wypowiedzi ?
    Tego, że nie do końca są ...mądre?

  12. #32
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak wysezonawac wylewkę jezeli schnie ona naturalnie ok 30 dni, wygrzewanie trwa ok 30 dni. Po 60 dniach inwestor zaczyna ukladac płytki. Jak wytłumaczysz inwestorowi ze ma sezonowac wylewkę bo chce kontynouowac prace wykonczeniowe a tu musi czekac?. To są bardzo liczne przypadki. Zyjesz w swoim swiecie, uwazasz ze wykonczenie to nie wyscigi. Moze Ty sezonowałes, moze sie Tobie nie speszyło, ale przyjmij do wiadomosci ze takich inwestorów jest bardzo mało, taraz kazdy sie spieszy z zakonczeniem budowy.
    I tego co napisałeś nie rozumiem.
    Każdy dom, to wartość od 250k i wyżej. zwykle wybudowany na całe życie za ostatnią krwawicę i bankowa lichwę. A ty tu piszesz o pośpiechu. szybko to można sobie zrobić... Przecież to nie deweloperka tylko indywidualna inwestorska budowa. Jakie w skali wartości 400k PLN czy w skali całego życia ma 2-3 miesiące, co? Dla wykonawcy liczy się kasa. więc odbywa się to tak. Wylać posadzki, koniecznie wygrzewać i szybko kłaść płytki. Jak popękają, , to nie wina konstrukcji podłogi czy OP, tylko braku wygrzewania posadzki. A jak posadzka wygrzana i popękają to wina tego kto kładł płytki, a nie instalatora OP, projektu czy panów od posadzek.
    Czyli normalnie, Made in Poland

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jak rozmowa z upośledzonym, to że wybudowałes 2 domy i wylales wylewke w trzecim to dla całości zagadnienia związanego wylewkami to własciwie nic.
    Może jesteś ślepy i zauwayżć zarysowań nie jesteś w stanie albo nie chcesz , może wyjdą za kilka lat. W sumie nie ważne, nie chcesz nie wygrzewaj, ale przestań pier...lić jak znawca zagadnienia bo biedny inwestor przeczyta po tych Twoich nedznych 2 wylewkach , przepraszam 3 i tak samo zrobi, a u niego akurat rysy przeniosą się na kafelki i bedzie kurwował , a wtedy niejaki TwoPan (za ten nick to Cie powinni zbanować) umyje od wszystkiego rece i nie weźmie za swoje słowa odpowiedzialności.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    I tego co napisałeś nie rozumiem.
    Każdy dom, to wartość od 250k i wyżej. zwykle wybudowany na całe życie za ostatnią krwawicę i bankowa lichwę. A ty tu piszesz o pośpiechu. szybko to można sobie zrobić... Przecież to nie deweloperka tylko indywidualna inwestorska budowa. Jakie w skali wartości 400k PLN czy w skali całego życia ma 2-3 miesiące, co? Dla wykonawcy liczy się kasa. więc odbywa się to tak. Wylać posadzki, koniecznie wygrzewać i szybko kłaść płytki. Jak popękają, , to nie wina konstrukcji podłogi czy OP, tylko braku wygrzewania posadzki. A jak posadzka wygrzana i popękają to wina tego kto kładł płytki, a nie instalatora OP, projektu czy panów od posadzek.
    Czyli normalnie, Made in Poland
    Nikogo nigdy nie poganiałem z kolejnymi robotami, mało widziałes, mało wiesz. To inwestorzy poganiają wykonawców, wiem ze jest Tobie to ciezko zrozumiec, taka jest rzeczywistosc. Ty widziałes dwie budowy, jak kilkaset. Wiem co mi mówią inwestorzy, jakie są ich oczekiwania. Mały procent jest takich którym sie nie spieszy, wiekszosc, zdecydowana wiekszosc chce szybko i od razu. Gdybys codzienne rozmawiał z inwestorami widzialbys czego chcą, a tak czytasz to forum i przedstawiasz swoje przemyslenia odbiegajace od rzeczywistosci, jednoczesnie zarzucając mi błedy. Jezeli zalecam wygrzewanie i to uwazasz za bład to tak jestem szkodnikiem. To ze inwestorzy tak którym tak poradziłem i którzy mają wszystko w porządku to szczegól. Wazne jest ze niezgodne to jest z forumowym specjalistą, najlepszym z najlepszych.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najlepszy jest ten fragment:

    W rezultacie dzieją się z taką posadzką cuda. Powietrze pozamykane pomiędzy styropianami, sterczące narożniki, nierówno poukładany styropian i nierówna warstwa wylewki, rurki OP z którymi w czasie wylewania dzieją się cuda. Nic dziwnego, że po odpaleniu ogrzewania dzieją się niestworzone rzeczy
    Gdzie ty sie fizyki budowli uczyłes ?
    Plyt z izolacją pod i nad w skali calego budownictwa mieszkaniowego jest marny procent, a unoszenie naroży to proces typowy dla wysychajacej wylewki betonowej, zapytaj dowolnego wylewkarza.

    W sumie to tez jest dobre:

    Styropian pod posadzkę przy zaizolowanej PF od dołu to idiotyzm w czystym wydaniu. Przy kablach czy gazie, gdzie kumulacja ciepła nie jest pożądana- jeszcze jakoś mogę to zrozumieć. Ale przy wodnej podłogówce?
    Logiki zero.
    Czy gaz wyklucza wodnà podlogowkę ?
    Czy grzejac kablami w taniej taryfie kumulacja ciepla nie jest pożądana ?

    Styropian pod posadzka na PF dal mi dwie korzysci, jedną finansową - nie musialem placic za 20 cm droższego XPS pod PF tylko za 10cm, drugą wykonawczą - łatwość w prowadzeniu instalacji, moźliwosc dokonania zmian już po wykaniu PF, przed wylewka (co siew efekcie przydalo).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Dokładnie, po prostu każdy ma inne priorytety, jak dla kogoś akumulucja płyty fundamentowej jest priorytetem , a instalacje schowa gdzies indziej , to oczywiscie niech nie robi hamburgera bo w jego przypadku troche bez sensu.....

  17. #37
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najlepszy jest ten fragment:
    Gdzie ty sie fizyki budowli uczyłes ?
    Ty nie uczyłeś się natomiast wcale. Próbujesz mi powiedzieć, że wyczyn, hucznie nazywany "ociepleniem posadzki styropianem", biorąc jego właściwości (albo raczej ich brak, bo są minimalne) na ściskanie- wpływa korzystnie na stabilność betonu, przy tradycyjnej grubości 6-8cm ? Pod styropianem i folią nie ma pozamykanego powietrza? A to ciekawe,he he....
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Plyt z izolacją pod i nad w skali calego budownictwa mieszkaniowego jest marny procent, a unoszenie naroży to proces typowy dla wysychajacej wylewki betonowej, zapytaj dowolnego wylewkarza.
    Połowa z tych "wylewkarzy", wie tez dlaczego w narożnikach jest zwykle najmniej wylewki. Druga połowa wie tez, że tam gdzie układany jest po posadzką styropian, zawsze są większe lub mniejsze problemy. Wygrzewanie nie ma tu nic do rzeczy. czytasz nawet tu na FM, ilu zdecydowało się przykryć styropian posadzka o grubości 5-6cm, bo nie było już jak inaczej? Myślisz, że ciężar posadzki nie ma tu żadnego znaczenia, szczególnie kiedy posadzka umieszczona zostaje na tak niestabilnym materiale, okraszonym dodatkowo średni, pół kilometrowym ślimakiem z rurek OP zamocowanymi do ruchomego styropianu?
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Logiki zero.
    Czy gaz wyklucza wodnà podlogowkę ?
    Czy grzejac kablami w taniej taryfie kumulacja ciepla nie jest pożądana ?
    No właśnie. logiki zero.
    Nie w każdym budynku, kumulacja jest pożądana. Nie każdy jej potrzebuje. Grzejąc kablami, łatwiej jest szybko rozgrzewać niewielką grubość wylewki ze sporą izolacja pod nią. Ale wtedy fundament jest tradycyjny, a gruba izolacja leż.y na chudziaku. Bartek (Barth3z) ma chyba najcieplejszy budynek na forum, a ocieplenie ma od środka i konstrukcję posadzki o jakiej napisałem powyżej. Myślisz, że on, projektując tak budynek liczył na jakąkolwiek akumulacje ciepła.....?
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Styropian pod posadzka na PF dal mi dwie korzysci, jedną finansową - nie musialem placic za 20 cm droższego XPS pod PF tylko za 10cm, drugą wykonawczą - łatwość w prowadzeniu instalacji, moźliwosc dokonania zmian już po wykaniu PF, przed wylewka (co siew efekcie przydalo).
    Styropian pod posadzką, nie dał ci nic po za niepotrzebną zimną strefą pomiędzy, posadzką, styropianem i PF. A i tak do tej zimnej strefy, czy ci się to podoba czy nie, pomimo styropianku- dociera część ciepła z ogrzewanej wylewki. Tylko niestety w takim wydaniu jest to tylko na twoją niekorzyść.
    A pieniędzy wydałeś sporo więcej. Tradycyjny fundament, chudziak i 20cm dobrego posadzkowego EPS-a byłby o 30% tańszy od tego nie wiadomo czego, co sobie zrobiłeś. Albo chcemy akumulacji albo nie. w 30cm betonowej wylewki, zakumulujemy więcej ciepła, a niżeli w jakimś przekładańcu 20cm beton/10cm styro/10cm beton. Nie sądzisz?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ty nie uczyłeś się natomiast wcale. Próbujesz mi powiedzieć, że wyczyn, hucznie nazywany "ociepleniem posadzki styropianem", biorąc jego właściwości (albo raczej ich brak, bo są minimalne) na ściskanie- wpływa korzystnie na stabilność betonu, przy tradycyjnej grubości 6-8cm ? Pod styropianem i folią nie ma pozamykanego powietrza? A to ciekawe,he he....
    Nie do mnie skierowane odpowiedzi ale pomimo odpowiem

    W sumie to masz rację pod wylewką zamknięta jest masa powietrza bo styropian w chyba 96 % to powietrze, argumentów odnośnie "stabilność betonu" nie rozumiem, bo od dziesiatek lat robi się tzw podłogi pływające i nie ma z tym problemu. A robi się te wylewki z kilku powodów: oddylatowuje się warswte wykonczeniową od konstrukcji budynku co ma wpływ na jej prace, inna jest akustyka takiej warstwy na dzwieki uderzeniowe, w koncu mozna w niej schowac instalacje i tymi argumentami kierują się niektórzy robiąc podłogę pływającą...

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Połowa z tych "wylewkarzy", wie tez dlaczego w narożnikach jest zwykle najmniej wylewki. Druga połowa wie tez, że tam gdzie układany jest po posadzką styropian, zawsze są większe lub mniejsze problemy. Wygrzewanie nie ma tu nic do rzeczy. czytasz nawet tu na FM, ilu zdecydowało się przykryć styropian posadzka o grubości 5-6cm, bo nie było już jak inaczej? Myślisz, że ciężar posadzki nie ma tu żadnego znaczenia, szczególnie kiedy posadzka umieszczona zostaje na tak niestabilnym materiale, okraszonym dodatkowo średni, pół kilometrowym ślimakiem z rurek OP zamocowanymi do ruchomego styropianu?
    A co piernik do wiatraka? To że w narożu może wyjść mniejsza grubość wylewki to tylko i wyłącznie wina niedokładności wykonania chudziaka plus ileś warstw papy , to ze się unosi w narozu, to nawet na betonie jak wylejesz bedzie mialo miejsce ...a styropian to ma zespół niespokojnych nóg, że go nazywasz ruchomym ?
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    No właśnie. logiki zero.
    Nie w każdym budynku, kumulacja jest pożądana. Nie każdy jej potrzebuje. Grzejąc kablami, łatwiej jest szybko rozgrzewać niewielką grubość wylewki ze sporą izolacja pod nią. Ale wtedy fundament jest tradycyjny, a gruba izolacja leż.y na chudziaku. Bartek (Barth3z) ma chyba najcieplejszy budynek na forum, a ocieplenie ma od środka i konstrukcję posadzki o jakiej napisałem powyżej. Myślisz, że on, projektując tak budynek liczył na jakąkolwiek akumulacje ciepła.....?
    To że jakiś gość zafundował sobie styropian od środka to zupełnie nic nie znaczy. Dla niego sposób kotwienia czegokolwiek do ściany nie był priorytetem, dla niego dźwieki uderzeniowe nie miały takiego znaczenia, chciał tak zrobić ok jego sprawa ale nazywanie tego idiotyzmem tak otwarcie na forum to brak szacunku dla kogoś....

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Styropian pod posadzką, nie dał ci nic po za niepotrzebną zimną strefą pomiędzy, posadzką, styropianem i PF. A i tak do tej zimnej strefy, czy ci się to podoba czy nie, pomimo styropianku- dociera część ciepła z ogrzewanej wylewki. Tylko niestety w takim wydaniu jest to tylko na twoją niekorzyść.
    A pieniędzy wydałeś sporo więcej. Tradycyjny fundament, chudziak i 20cm dobrego posadzkowego EPS-a byłby o 30% tańszy od tego nie wiadomo czego, co sobie zrobiłeś. Albo chcemy akumulacji albo nie. w 30cm betonowej wylewki, zakumulujemy więcej ciepła, a niżeli w jakimś przekładańcu 20cm beton/10cm styro/10cm beton. Nie sądzisz?
    Ameryki żeś nie odkrył, to sie nazywa przenikanie ciepła, ale oświece Cię bez hamburgera też wystepuje przenikanie ciepła ....
    i kolejny znawca płyt i ich cen się znalazł, przedstaw nam kilka różnych kosztorysów na wykonanie płyt fundamentowych i zwykłych fundamentów i nam udowodnij te 30 %....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 17-10-2018 o 08:03

  19. #39
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A robi się te wylewki z kilku powodów: oddylatowuje się warswte wykonczeniową od konstrukcji budynku co ma wpływ na jej prace, inna jest akustyka takiej warstwy na dzwieki uderzeniowe, w koncu mozna w niej schowac instalacje i tymi argumentami kierują się niektórzy robiąc podłogę pływającą....
    Płyta fundamentowa przenosi dźwięki, to żadna nowość. jak to monolit.
    Posadzki pływające, to także posadzki wylane na PF bez styropianu. To warstwa oddzielona od innej warstwy. I tyle.
    Ty nie za bardzo chyba rozumiesz o jakim rozwiązaniu pisałem. Szydzę nie z wylewki na PF, ale ze styropianu pod nią.
    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A co piernik do wiatraka? To że w narożu może wyjść mniejsza grubość wylewki to tylko i wyłącznie wina niedokładności wykonania chudziaka plus ileś warstw papy , to ze się unosi w narozu, to nawet na betonie jak wylejesz bedzie mialo miejsce ...a styropian to ma zespół niespokojnych nóg, że go nazywasz ruchomym ?
    O, jeszcze papa To co tam jeszcze masz w tej posadzce?
    A papę można stosować wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych?
    Styropian EPS o grubości 5-10cm, nie jest ani żadną szczególną termiczną izolacją, ani dobrą podbudową pod wylewkę. Ot takie najmniejsze zło z możliwych.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    to sie nazywa przenikanie ciepła, ale oświece Cię bez hamburgera też wystepuje przenikanie ciepła .....
    I mnie właśnie o to chodziło. Moja podłoga ma taką konstrukcję, aby akumulować jak najwięcej energii cieplnej . Dlatego mam 20cm izolacji pod płyta i wylewkę 10cm na płycie.
    Bez styropianu.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Płyta fundamentowa przenosi dźwięki, to żadna nowość. jak to monolit.
    Posadzki pływające, to także posadzki wylane na PF bez styropianu. To warstwa oddzielona od innej warstwy. I tyle.
    Ty nie za bardzo chyba rozumiesz o jakim rozwiązaniu pisałem. Szydzę nie z wylewki na PF, ale ze styropianu pod nią..
    ja dobrze wiem z czego szydzisz, ale nie masz do tego podstaw merytorycznych, własnie styropian daje sie pod wylewkę w celu eliminacji przenoszenia dźwieków po monolicie, poza tym służy jako warstwa do umieszczenia instalacji...


    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    O, jeszcze papa To co tam jeszcze masz w tej posadzce?
    A papę można stosować wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych?
    Styropian EPS o grubości 5-10cm, nie jest ani żadną szczególną termiczną izolacją, ani dobrą podbudową pod wylewkę. Ot takie najmniejsze zło z możliwych.
    A nie można? papa nie ma atestu higiencznego, ale stosowania bitumów wewnątrz budynku nawet Niemcy nie zakazują
    10 cm styropianu to opor rzedu 2,85 do niedawna to był standard ocieplenia ścian zewnętrznych (no tak ze 30 lat temu), a warstwa parkietu to opor rzedu 0,15, w która stronę zostanie skierowny strumień ciepła?

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    I mnie właśnie o to chodziło. Moja podłoga ma taką konstrukcję, aby akumulować jak najwięcej energii cieplnej . Dlatego mam 20cm izolacji pod płyta i wylewkę 10cm na płycie.
    Bez styropianu.
    ok i dobrze ja tak nie chciałem i co z tego ? miałem inne priorytety ...

    naprawdę nie masz wystarczającej wiedzy ani doświadczenia aby tak jednoznacznie krytykować pewne rozwiązania konstrukcyjne, a tym bardziej wygrzewania wylewek w przypadku ogrzewania podłogowego....

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony