dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie Witam Problem z drogą dojazdową

    witam mam działke 69/5 w księdze mam wpisane ( USTANOWIONO NIEODPŁATNIE NA ZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ NA RZECZ KAŻDOCZESNEGO WŁAŚCICIELA DZIAŁKI GRUNTU NR 69/5 SŁUŻEBNOŚĆ PRZECHODU I PRZEJAZDU PASEM O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW )

    jest napisane w księdze że mam 5 m ale na mapie wychodzi,że potem droga ma jakieś 2,5m? jak to interpretować ? ta działka zaznaczona na czerwono ma 24 ary i niby mam tam 5 m ale granica działki sąsiada jest inaczej i mowi ze tam jest droga 2,5-3m ??? ktoś miał podobny problem ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	420052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	420053  
    podloga 20cm 0 .038, sciany ,BK24+25 styropianu 0.033, okna 3 szybowe 0.08 w warstwie ocieplenia , skosy i poddasze 33cm welny 0 .035 WM+GWC(jasiek)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    pewnie podobny zapis jest dla działki 69/4, gdzie służebność jest w działce 96/1.
    - tak czy nie, " Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd " ... " Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budowlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5 m "
    nikt tym samym nie może zawęzić tej szerokości !
    - jeśli wcześniejszy podział nieruchomości nie pozwala na zapewnienie szerokości jw - pozostaje wniosek do Ministra o odstępstwo od przepisów budowlanych.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nim otworzysz mape zawsze wyskakuje uwaga która musisz zaakceptować (OK), że mapa służy tylko do celów poglądowych itd. Ważniejsza jest treść opisu, mapa to tylko obrazek. Zlecasz wskazanie punktów granicznych i geodeta będzie wiedział co zrobić.
    Plus uwaga Łukasza.
    O mapach z netu wolę się nie wypowiadać

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    łukasz w księdze działki 69/4 jest (USTANOWIONO NIEODPŁATNIE NA NIEZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ SŁUŻEBNOŚĆ PRZECHODU I PRZEJAZDU PASEM O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW PAS O SZEROKOŚCI 5,0 METRÓW NA NIEZABUDOWANEJ DZIAŁCE GRUNTU NR 69/4 O POWIERZCHNI 24 ARÓW OD JEJ STRONY WSCHODNIEJ NA RZECZ KAŻDOCZESNEGO WŁAŚCICIELA DZIAŁKI GRUNTU NR 69/5) ,a co jest w ksiedze działki 69/1 nie wiem , mam tez mapke ze starostwa, tam tez wyglada ze ta droga ma około 2,5-3m .. , i pisac do ministerstwa aby zaakceptowali droge 3m ? , czytałem tez o wyznaczenie drogi koniecznej? ? jest droga ale żeby ją poszerzyli ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	420096  
    podloga 20cm 0 .038, sciany ,BK24+25 styropianu 0.033, okna 3 szybowe 0.08 w warstwie ocieplenia , skosy i poddasze 33cm welny 0 .035 WM+GWC(jasiek)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Masz nr KW księgi władnącej, to w treści wpisu jest numer księgi obciążonej. Wpis będzie podobny , ale sprawdź -> ekw.ms.gov.pl
    Pięć metrów to jest 5,0 .
    Enter.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony