dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie czy ktoś stosował farbę termoizolacyjną ? Interesują mnie opinie uzytkowników

    Wiem, że temat jest kontrowersyjny, ale że zbliża się czas odświeżenia elewacji, pomyślałem, że może by pomalować farbą tremoizolacyjną. Czy ktoś z tego forum stosował taka farbę i czy dała jakiś zauważalny rezultat czy też szkoda zachodu - to tylko marketing ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    sprawdź jaka jest lambda i grubość jaką położysz i potem się zastanów czy warto

  3. #3

    Domyślnie

    ok - ale mnie intersuje czy ktoś to faktycznie użył i z jakim skutkiem. Teoria jest mi już znana

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał akagi66 Zobacz post
    ok - ale mnie intersuje czy ktoś to faktycznie użył i z jakim skutkiem. Teoria jest mi już znana
    jednak nie.
    gdyby byla Ci znana nie byloby takiego pytania.
    fizyka/matematyka dziala tak samo wszedzie, w calym wszechswiecie.
    no chyba ze bierzemy pod uwage rozwazania swiatow rownoleglych i alternatywnych rzeczywistosci, gdzie istnieje jednak plaska ziemia. ale z tego co mi wiadomo, zwolennikow tej teorii sie leczy mocnymi srodkami farmakologicznymi.
    Takie watki to albo trolling albo nieudolna proba maketingowa, albo.. nazwijmy rzecz po imieniu - jezeli pytanie faktycznie jest powazne - dowod na brak myslenia osoby zadajacej pytanie.

    probuje Cie nie urazic w tej wypowiedzi... a z kazdym slowem dalej jest coraz trudniej.
    wiec jezeli pytasz powaznie - nie to nie zadziala, nie to nie jest fajne, nie ... nie ... nie...

    Parametr izolacyjnosci cieplnej jaki by nie byl(zakladam mozliwe dostepne na naszej planecie izolatory 0,014 aerogel-stworzony po wielu latach przez NASA jako material do izolacji termicznej skafandrow kosmicznych dla astronautow), w przypadku farby o grubosci kilku mikronow da opor cieplny porownywalny z ... zdecydowanie ponizej pol centymetra styropianu. (bez liczenia dokladnie, ale wlasnie cos kolo tego).

    Edit: wlasnie zmarnowalem 5min swojego zycia na napisanie tego i wstawienie fajnej graficzki obrazujacej doskonale cale zagadnienie.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-10-2018 o 21:02
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał akagi66 Zobacz post
    ok - ale mnie intersuje czy ktoś to faktycznie użył i z jakim skutkiem. Teoria jest mi już znana
    Nawet jak ktoś użył rzeczonej farby, to i tak się nie przyzna, aby nie narazić się na pośmiewisko.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    OMG.. kliknąłem w goglach farba termoizolacyjna ... Ale są lepsi, mają już farby termo inteligentne.
    O ja pierdziu... Jeszcze chwila i najbliższą partie w szachy będę grać z wiaderkiem farby... No...no...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Tzn Panowie aż tak mocno nie wyśmiewajcie się z tego, bo powiedzmy jakies 2 % prawdy jest w tych "farbach", jeżeli jakiś system cieplny oddaje ciepło poprzez promieniowanie podczerowne to taka farba majaca jakąs wieksza zdolność odbijania jest w stanie zahamować jakis tam mały procent utraty ciepła. Wiadomo marketing marketingiem, tam pracuja nałogowi manipluatorzy i kłamcy. Taka farba coś tam robi ale czy warto ją stosować już inna kwestia....
    Tak samo jak np w karetkach są te folie aluminizowane, jak sie pacjenta nimi okryje to pacjent ma kapeczke lepszy komfort cieplny anizeli bez, bo folia odbija troszke ciepla organizmu tracongo poprzez pronieniowanie .....

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Tzn Panowie aż tak mocno nie wyśmiewajcie się z tego, bo powiedzmy jakies 2 % prawdy jest w tych "farbach", jeżeli jakiś system cieplny oddaje ciepło poprzez promieniowanie podczerowne to taka farba majaca jakąs wieksza zdolność odbijania jest w stanie zahamować jakis tam mały procent utraty ciepła. Wiadomo marketing marketingiem, tam pracuja nałogowi manipluatorzy i kłamcy. Taka farba coś tam robi ale czy warto ją stosować już inna kwestia....
    Tak samo jak np w karetkach są te folie aluminizowane, jak sie pacjenta nimi okryje to pacjent ma kapeczke lepszy komfort cieplny anizeli bez, bo folia odbija troszke ciepla organizmu tracongo poprzez pronieniowanie .....
    w obrebie bledu obliczeniowego...
    takie cos nalezy po prostu wyszydzic, przezuc, wypluc zmieszac z blotem.
    to nasz obowiazek powiedzialbym nawet
    technologie a'la slynny szkodnik TB
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Tym razem się z Toba trochę nie zgodzę, chodzi mi o to, że takie farby mają jakieś tam zdolności odbijania promieniowania podczerwonego i pewne własciwości tych farb są pozytywne. Bo ciepło nawet z podłogówki w iluś tam kilku procentach przekazuje się poprzez promieniowanie i jeżeli farba ma takie własciwości odbijające to ileś tam procent z tych procent ciepła przekazywanego przez promieniowanie zostanie odbite do środka pomieszczenia a nie pochłoniete poprzez ścianę, to może przełozyć się na troszkę lepszy komfort cieplny.
    Problemem jest to, że marketingowcy próbują pokazać to jako produkt super hiper itd aby go sprzedać i zarobić kupę szmalu. A to, że dość mocno naciągaają rzeczywistośc i efekt jest mizerny to inna sprawa.

    Tak więc takie farby powinno się traktować jako uzupełnienie termoizolacji ale pod warunkiem, że te farby nie bedą spacjalnie drozsze od "normalnych" w tej samej jakości.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tak się buduje domy pasywne stary durszlak pomaziać farbą i U=0,07 Wm2/k. Lepsze od pomp ciepła TB z COP 10.
    http://www.farbytermoizolacyjne.info/
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 19-07-2020 o 09:41
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #11

    Domyślnie

    Zwyczajnie działanie placebo . Taniej hurtem kupić folię ratunkową od producenta w rolce i okleić tymże ściany.
    W farbie trzeba wierzyć że rozsmarowana na ścianie stworzy ciągłą powierzchnię odbijającą nie tylko dla naszego oka . Ale i faktycznie w termowizji

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Po to są łowce - żeby je strzyc, bo wełny/ siana mają za dużo. Nie tylko radiacja, ale konwekcja i kondukcja tu ma miejsce.
    ~z tego co pamiętam, to wzrost oporu cieplnego ściany wynosi ~0,08W/m2K.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krychabig

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Farba termoizolacyjna nie zastąpi 15-20 cm styropianu co najwyżej 5cm. Farba termoizolacyjna działa zupełnie inaczej jak styropian czy wełna. Miesiąc temu pomalowałem w środku domek letniskowy tą farbą. Kolega sprawdził mi termowizją i różnica jakieś 3-5 stopni C. Plus jest taki, że nie trzeba żadnego fachowca tak jak np. przy docieplaniu styropianem, tylko wystarczy umieć malować wałkiem. Ja korzystałem z moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-07-2020 o 17:34 Powód: Spam.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o straty na przenikaniu to nic to nie da. Ale ile może odbić promieniowania? Pewnie taki zysk jak z folią alu w podłodze

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makaczyni

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-037
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Trochę późno ale dopiero przeczytałem
    Farby te nie powinny być uważane jako termoizolacja tylko jako termo-refleksja. Dużo jest nieprawdziwych informacji na temat tych farb. Jeśli ktoś nie zna zasady działania tego produktu to nie wie gdzie i w jakich warunkach go używać. Widzę Pan z MedBudu nie jest jednak zbyt pożytecznym doradcą...

  16. #16

    Domyślnie

    Podstawowym pytaniem jest to, czy ta farba jest wyrobem budowlanym a co za tym idzie czy producent oznakował go B lub CE i dołączył KDWU lub DWU gdzie byłyby wskazane właściwości wyrobu w odniesieniu do tych, które są określone w dokumencie odniesienia. Jeżeli producenci nie uznają tego za wyrób budowlany (a żaden z producentów nie znakuje tego wyrobu B lub CE) to nie mamy legalnej możliwości stosowania tej farby jako wyrobu budowlanego wpływającego na podstawowe właściwości obiektu budowlanego czyli np. izolacyjność termiczną określoną współczynnikiem przenikania ciepła. Innymi słowy, żaden projektant nie ma prawa przewidzieć tej farby jako wyrobu wpływającego na izolacyjność termiczną przegród a żaden kierownik budowy i inspektor nadzoru nie może dopuścić jej do stosowania na budowie przy wykonywaniu robót budowlanych (czyli np. robót termomodernizacyjnych). Jeżeli natomiast ktoś ma taką wiedzę, iż jest w stanie opracować indywidualną dokumentację techniczną, która wykaże (obliczeniowo), iż zastosowanie tej farby wpłynie na parametry izolacyjne danej przegrody to wtedy można takie coś uwzględnić ale w ramach całej ściany/dachu a nie jedynie jednej z warstw. Warto zwrócić uwagę, iż ze współczynnikami odbicia i pochłaniania mamy do czynienia przy szkle ale nikt tych współczynników nie bierze pod uwagę podczas określania współczynników izolacyjności termicznej gdyż to są dwie różne rzeczy. Innymi słowy, współczynnik izolacyjności termicznej będzie taki sam niezależnie od tego jakie są warunki na zewnątrz a odbicie/pochłanialność będzie funkcjonować jedynie w pewnych warunkach i przez określony czas. Tak czy inaczej, jeżeli ktokolwiek wpadnie na genialny pomysł aby stosować tą farbę na moich budowach to raczej będzie musiał ją usunąć, chyba że otrzymam prawidłowo sporządzoną IDT.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony