dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Pojedynek kulinarny pomiędzy Chef Paul ,a niktspecjalny

    Zaczynamy? Czy tchórzysz ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zaczynamy? Czy tchórzysz ?
    Tutaj masz odpowiedź "Tradycyjny Rewolucjonisto"
    https://forum.muratordom.pl/showthre...82#post7723182
    unde venis et quo tendis

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie znając jeszcze odpowiedzi Guru z Kulinariów"mimo wszystko jadę do sklepu po produktu.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Produkty.Jeszcze ciut brak ale zamysł jest.Zrobię zupę (jeszcze nie wiem jaką ale na pewno zrobię łazanki z kapustą i pieczarkami z dodatkiem szponerkowej smażonki z cebulą szalotką białą.To preludium dopóki nie podejmie rękawicy.

    "przyjąć wyzwanie dawniej: Ten pierwszy - wyzywający na pojedynek bo go znieważono , zdejmował rękawice uderzał w twarz i jeśli ten drugi nie był tchórzem (tak jak Paul) ,to podnosił ją by przyjąć wyzwanie."
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-10-2018 o 06:19

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Produkty spontan jak już pisałem chcę zrobić j/w.

    i to mi Państwo wybaczcie.W pojedynku będzie mi myślami towarzyszył mój wspaniały mentor ,wspaniały człowiek ,który zasłużył się dla dobra kultury kulinarnej, tak dla kultury.To cudowny dar.







    Nostalgicznie się zrobiło.Ale najpierw produkty.















    Jeszcze jedno.Jadę na grzyby choć ponoć nie ma bo za sucho.Będą dodatkiem jak oczywiście nazbieram.Ale najpierw P.Paweł !!!!!!!!!!! "za oknami świta widać ,że rozkwita.................." rosną grzyby z prawej z lewej będą też itd.



    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-10-2018 o 06:48

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czekam ,aż wstanie.


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Produkty spontan jak już pisałem chcę zrobić j/w.

    i to mi Państwo wybaczcie.W pojedynku będzie mi myślami towarzyszył mój wspaniały mentor ,wspaniały człowiek ,który zasłużył się dla dobra kultury kulinarnej, tak dla kultury.To cudowny dar.







    Nostalgicznie się zrobiło. ...

    ...
    Co jakiś czas masz "nawroty"

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7658663




    unde venis et quo tendis

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    U misiów o małym rozumku,zagubiona jedyna komórka odbija sie od ścian czaszki co powoduje "imperatyw działania", jak mawia Wóc.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    U misiów o małym rozumku,zagubiona jedyna komórka odbija sie od ścian czaszki co powoduje "imperatyw działania", jak mawia Wóc.
    U niewierzących nawet ta jedna nie występuje.

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    U misiów o małym rozumku,zagubiona jedyna komórka odbija się od ścian czaszki co powoduje "imperatyw działania", jak mawia Wóc.
    E gościu wypad stad do epidemiologicznej sekty.Tam mendź ,a nie tu siejesz defetyzm i to moją.Wyglądasz jak idź stad.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Dobrze ci pokazał.Pamiętaj jesteś zwykłym tchórzem nic ci już nie pomoże.Chciałem dobrze by starły się kulinarne poglądy.Ten wyrafinowany i ten prosty.Nie chciałeś szkoda.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    E gościu wypad stad do epidemiologicznej sekty.Tam mendź ,a nie tu siejesz defetyzm i to moją.Wyglądasz jak idź stad.
    ...a nawet "jak skocz po pryte", NS, czaisz o co kaman.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobrze ci pokazał.Pamiętaj jesteś zwykłym tchórzem nic ci już nie pomoże.Chciałem dobrze by starły się kulinarne poglądy.Ten wyrafinowany i ten prosty.Nie chciałeś szkoda.
    Gratuluję pierwszego miejsca na podium Kulinarny Tradycyjno - Rewolucyjny Miszczu Wszechczasów
    Kiedy zaproponujesz następny pojedynek ?
    ... może po ukończeniu już swego obiecanego ponad rok temu dzieła "kulinarnych wariacji"
    https://forum.muratordom.pl/showthre...Forum-Muratora
    unde venis et quo tendis

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Gratuluję pierwszego miejsca na podium Kulinarny Tradycyjno - Rewolucyjny Miszczu Wszechczasów
    Kiedy zaproponujesz następny pojedynek ?
    ... może po ukończeniu już swego obiecanego ponad rok temu dzieła "kulinarnych wariacji"
    https://forum.muratordom.pl/showthre...Forum-Muratora
    No niestety musisz to wziąć na klatę.Nie podjąłeś rękawicy wyłgałeś się inwektywami i nadal jadem kujesz..Tak przegrała twoja stara ambicja,nachalność i szowinizm.Tchórzowi nie powinienem już odpowiadać , a łazanki wyszły z tym szponderkiem zarąbiste.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No niestety musisz to wziąć na klatę.Nie podjąłeś rękawicy wyłgałeś się inwektywami i nadal jadem kujesz..Tak przegrała twoja stara ambicja,nachalność i szowinizm.Tchórzowi nie powinienem już odpowiadać , a łazanki wyszły z tym szponderkiem zarąbiste.
    W odpowiedzi posłużę się cytatem:
    "U misiów o małym rozumku,zagubiona jedyna komórka odbija sie od ścian czaszki co powoduje "imperatyw działania" ..."
    Jesteś z tych misów, misiem największym
    Raz jeszcze gratuluję "zwycięstwa"
    unde venis et quo tendis

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    W odpowiedzi posłużę się cytatem:
    "U misiów o małym rozumku,zagubiona jedyna komórka odbija sie od ścian czaszki co powoduje "imperatyw działania" ..."
    Jesteś z tych misów, misiem największym
    Raz jeszcze gratuluję "zwycięstwa"
    No wypluj się ,ubliżaj i kąsaj jadem.Czym jeszcze zaskoczyć może publiczność człowiek bez zasad i honoru.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No wypluj się ,ubliżaj i kąsaj jadem.Czym jeszcze zaskoczyć może publiczność człowiek bez zasad i honoru.
    ... powiedział człowiek z zasadami (i swoistym poczuciem) honoru (... a może humoru) ... "żenua"

    ps -
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... Nie podjąłeś rękawicy wyłgałeś się inwektywami i nadal jadem kujesz...
    Kuj jad póki gorący
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 22-10-2018 o 01:40 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... powiedział człowiek z zasadami (i swoistym poczuciem) honoru (... a może humoru) ... "żenua"

    ps -
    Kuj jad póki gorący
    To i w jaki sposób interpretujesz moje przepisy świadczyć tylko może o twoim wychowaniu.Zawsze mnie prowokujecie opisując nieprawdę podpierając się przy tym bardzo ohydnym i wulgarnym językiem. Tak zawsze się to od was zaczyna.Żółty błazen zaczyna 60 - latek kończy. Papużki nierozłączki. Przesadzacie ale najważniejsze w tym twoim honorze jest to ,że nie miałeś już tu na FM racji bytu obrażając się na starą Redakcję do odejścia z FM włącznie.Jesteś takim samym użytkownikiem FM jak i ja i nie masz prawa do wielu wpisów jakich tu dokonujesz.To twoje i żółtego okropne choróbska..Czas na zmiany by pokazać kim jesteś.Zrobię to.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Co tam proponujesz jeszcze w pojedynku, może tatar z kurczaka? Tak jak niedawno serwowałeś bodajże swojej rodzinie, obyło się bez szpitala? Całe szczęście.
    Może jeszcze popracuj trochę (nawet więcej niż trochę) nad wiedzą i umiejętnościami, zanim jakiegokolwiek prawdziwego kucharza wywołasz na pojedynek. Szczerze mówiąc, to podróżuję dość często po kraju i zawsze mam obawy, czy nie rozchoruję się po daniach obiadowych serwowanych przez nibykucharzy. Jest coraz lepiej, rzadko zdarzają się sensacje, ale obawa pozostała. Gdy zechcę naprawdę dobrze zjeść na mieście, to mam kilka upatrzonych dobrych knajpek w okolicy, potrafią gotować. Albo sam biorę się do roboty, dbając przede wszystkim o jakość produktów, jakimiś parówkami czy a'la truflowymi smakami nie jestem zainteresowany. Nie czuję się na siłach stawać w szranki z kucharzami o wieloletnim doświadczeniu, choć słyszę częste pochwały od moich gości.
    Popracuj nad warsztatem, bo Twoje prezentacje to żenada i kompromitacja prawdziwego kucharzenia. Choć czasem coś potrafisz, chyba jakieś sushi ostatnio pokazałeś, całkiem dobrze wyglądały, czyli możesz. Chyba że to nie Twoje przygotowanie?

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co tam proponujesz jeszcze w pojedynku, może tatar z kurczaka? Tak jak niedawno serwowałeś bodajże swojej rodzinie, obyło się bez szpitala? Całe szczęście.
    Może jeszcze popracuj trochę (nawet więcej niż trochę) nad wiedzą i umiejętnościami, zanim jakiegokolwiek prawdziwego kucharza wywołasz na pojedynek. Szczerze mówiąc, to podróżuję dość często po kraju i zawsze mam obawy, czy nie rozchoruję się po daniach obiadowych serwowanych przez nibykucharzy. Jest coraz lepiej, rzadko zdarzają się sensacje, ale obawa pozostała. Gdy zechcę naprawdę dobrze zjeść na mieście, to mam kilka upatrzonych dobrych knajpek w okolicy, potrafią gotować. Albo sam biorę się do roboty, dbając przede wszystkim o jakość produktów, jakimiś parówkami czy a'la truflowymi smakami nie jestem zainteresowany. Nie czuję się na siłach stawać w szranki z kucharzami o wieloletnim doświadczeniu, choć słyszę częste pochwały od moich gości.
    Popracuj nad warsztatem, bo Twoje prezentacje to żenada i kompromitacja prawdziwego kucharzenia. Choć czasem coś potrafisz, chyba jakieś sushi ostatnio pokazałeś, całkiem dobrze wyglądały, czyli możesz. Chyba że to nie Twoje przygotowanie?
    Odpowiem Ci tak.Nie czytaj jeśli nie rozumiesz , a jeśli przeczytałeś nie interpretuj ponieważ źle wychodzisz w takiej spontanicznej scenerii nie znając i nie rozumiejąc co tu się miało wydarzyć.Czy gdzieś brałeś udział w dyskusjach na tematy kulinarne.Skoro napisałeś tą odezwę to niestety nie .Wiesz co zrobiłeś?.Obudziłeś demony.Zupełnie niepotrzebnie .Popatrz do czego doprowadza niezrozumienie puenty tego i innych topików.Tylko przeszedłeś obok tego wątku nieobojętnie choć nie dotyczy to Ciebie. Nierób tego ale popatrz co się zaraz stanie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony