dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co tam proponujesz jeszcze w pojedynku, może tatar z kurczaka? ....................
    Tatar z piersi kurczaka



    SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

    WYKONANIE:

    Mielimy mięso z piersi,dodajemy przyprawy i przyprawę do zup, wyrabiamy, moczymy ręce w oliwie i formujemy kulki, robimy wgłębienia za żółtko używamy tyle żółtek ile robimy sztuk ( osobiście żółtko dodaje do mięska a reszta składników dekoruję). Pozostałe składniki kroimy w drobną kosteczkę. Dekorujemy.


    SMACZNEGO!
    SKŁADNIKI

    • filety z kurczaka
      2 podwójne surowe
    • żółtko jaja
    • sól
    • pieprz
    • oliwa z oliwek
    • pieczarki marynowane
      5-6 sztuk
    • cebulka
      2-3 sztuki
    • przyprawa do zup i potraw w płynie
      2 łyżeczki

    https://www.doradcasmaku.pl/przepis/303535/tatar-drobiowy

    Choć nie jadam ale kto zabroni takiemu jak Ty napisać ,że nieprawda.Jak widzisz można i nie ja tego dokonałem.



    Może być i taki :
    Tatar z parówek

    To wersja tatara dla osób, które nie jedzą surowego mięsa.



    Składniki

    1 kg grubych parówek
    3 cebule
    5 ogórków kiszonych
    3 łyżki oliwy
    żółtko
    przyprawa uniwersalna
    pieprz

    Sposób przygotowania przepisu:

    Tatar z parówek

    • 1. Z parówek usuwamy osłonki. Mielimy. Cebule obieramy. Razem z ogórkami
      kroimy w małą kostkę.
    • 2. Do parówek dodajemy żółtko, oliwę i 2 łyżki cebuli. Doprawiamy do smaku przyprawą uniwersalną i pieprzem. Dokładnie mieszamy. Wykładamy na talerz i formujemy półkulę. Wokół układamy ogórki i pozostałą cebulę.




    Tatar z łososia

    Składniki


    • 500 g. łososia surowego
    • 2 małe cebule
    • sok z 1/2 cytryny
    • sól, pieprz do smaku
    • 3-4 ogórki konserwowe


    Przygotowanie



    • Łososia kroimy w kostkę i siekamy na drobno kawałki. Wyciskamy sok z cytryny i mieszamy.

      Cebulkę i ogórek kroimy w drobną kostkę i też jeszcze dodatkowo siekamy.

      Wszystko dodajemy do łososia.

      Mieszamy wszystko doprawiamy solą i pieprzem do smaku. To jest wersja łączenia składników. Można przygotować wszystko i ułożyć obok na talerzu. Tatar gotowy.
    https://smaker.pl/przepis-tatar-z-lososia,114847,ewam45.html

    Na uwagę zasługuje zwłaszcza tatar, którego przygotowanie zajmie tylko 15 minut. Kinga Rusin oceniła go jako przepyszny. Spodziewaliście się, że można przygotować to klasyczną polską przystawkę bez grama mięsa?Składniki:
    12 pomidorów, które upieczemy
    4 cebule szalotki
    2 ząbki czosnku
    po łyżce sosu sojowego i musztardy
    1/2 łyżeczki cukru
    oliwa


    sól, pieprz, świeża bazylia lub szczypiorek
    https://kuchnia.wp.pl/takiego-tatara-jeszcze-nie-jadles-gotowy-w-15-minut-6054912153952897a





    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/tatar-z-suszonych-pomidorow-i-grillowanej-cukinii




    TATAR Z SUSZONYCH POMIDORÓW I GRILLOWANEJ CUKINII


    SKŁADNIKI

    4 PORCJE, PO 70 KCAL

    • 1 mała cukinia
    • 2 łyżeczki oliwy np. z suszonych pomidorów lub extra vergine
    • szczypta suszonego tymianku
    • 90 g suszonych pomidorów w oleju
    • 1 cebulka szalotka
    • 1 łyżeczka czerwonego octu winnego
    • 1 łyżka octu balsamicznego
    • świeżo zmielony pieprz
    • 2 - 3 krople sosu tabasco (opcjonalnie)
    • 2 łyżki posiekanego szczypiorku




    DODAJ NOTATKĘ

    PRZYGOTOWANIE


    • Cukinię pokroić na plasterki i położyć na rozgrzanej patelni grillowej. Grillować przez ok. 5 - 7 minut aż pokryje się od spodu ciemnymi paskami. Przewrócić na drugą stronę i powtórzyć grillowanie. Na koniec skropić oliwą i posypać szczyptą suszonego tymianku. Zdjąć z patelni na talerz.
    • Do pojemnika rozdrabniacza (melaksera) włożyć pomidory i pokrojoną na kilka kawałków cebulę. Rozdrobnić na małe kawałeczki, następnie dodać cukinię i powtórzyć miksowanie.
    • Dodać ocet winny i balsamiczny, pieprz, sól, tabasco i szczypiorek. Jeszcze raz krótko zmiksować.



    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-10-2018 o 08:27

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie


    Każdy może sobie fantazjować i opisywać owoce swoich dokonań w internecie. Jednak rozumny kucharz wie, jak wykorzystać czyjeś pomysły.
    Wybacz, ale nie kupuję "jak leci" wszystkich przepisów, z różnych powodów. Jedne są nie w moim guście, inne zbyt karkołomne a jeszcze inne po prostu z góry wiadome-podłe. Tatara czasem przygotowuję z wołowiny, częściej z łososia (dzikiego, bałtyckiego, na ogół ze świeżego, własnoręcznie złowionego), norweskiego unikam, z wiadomych względów. O ile "tatar" z suszonych pomidorów czy warzyw (tylko jaki to tatar, przecież to sałatka warzywna podana a'la tatar) śmiało można podawać, to kurczakowy, a tym bardziej parówkowy, pozostawię amatorom o zupełnie innym guście. Zaryzykuję twierdzenie, że żaden szanujący się kucharz, nie podałby gościom takiego wynalazku. Dostaję gęsiej skórki na samą myśl, o "tatarze" z parówek czy kurczaka.
    Skoro bezmyślnie przejmujesz takie dziwne propozycje z internetu "jak leci", świadczy to o Twoim guście.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Takie typy jak przypadkiem tasakiem ciachną sobie paluszka, to nazwą potrawę "coś tam z wkładką". Fuuj!
    Bo niby lepiej zjeść i odchorować niżby miało się zmarnować. Fuuuj!
    Paluszek od lewej dłoni.

  4. #24
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post

    Każdy może sobie fantazjować i opisywać owoce swoich dokonań w internecie. Jednak rozumny kucharz wie, jak wykorzystać czyjeś pomysły.
    Wybacz, ale nie kupuję "jak leci" wszystkich przepisów, z różnych powodów. Jedne są nie w moim guście, inne zbyt karkołomne a jeszcze inne po prostu z góry wiadome-podłe. Tatara czasem przygotowuję z wołowiny, częściej z łososia (dzikiego, bałtyckiego, na ogół ze świeżego, własnoręcznie złowionego), norweskiego unikam, z wiadomych względów. O ile "tatar" z suszonych pomidorów czy warzyw (tylko jaki to tatar, przecież to sałatka warzywna podana a'la tatar) śmiało można podawać, to kurczakowy, a tym bardziej parówkowy, pozostawię amatorom o zupełnie innym guście. Zaryzykuję twierdzenie, że żaden szanujący się kucharz, nie podałby gościom takiego wynalazku. Dostaję gęsiej skórki na samą myśl, o "tatarze" z parówek czy kurczaka.
    Skoro bezmyślnie przejmujesz takie dziwne propozycje z internetu "jak leci", świadczy to o Twoim guście.
    czy wiesz co to za watek.Nie wiesz skoro tak piszesz i niedługo dojdziemy do pojedynku miedzy sobą. Wykładnie masz dobrą ale nie tu i nie z Tobą. Zrozum to jeśli możesz.Przy okazji nie jestem kucharzem. Pietrasze spontany amatorsko i najbardziej wku....a mnie jak rad udziela kompletny laik kulinarny i zarzuca ,że nie zjadłby tego czy tego zapominając ,że nawet tego nie spróbował. Pokusiłbym się abyś wskazał np co ukuło Cię najbardziej.Wszedłeś tu nawsadzałeś mi to teraz sprecyzuj to:
    ..Wybacz, ale nie kupuję "jak leci" wszystkich przepisów, z różnych powodów. Jedne są nie w moim guście, inne zbyt karkołomne a jeszcze inne po prostu z góry wiadome-podłe. ...........

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Łał łał łał

    "No nic", zabieram się za niepecjalnego tatata...




    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 23-10-2018 o 14:17 Powód: dodatkowe zdjecie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Tada! Bęc! Tatar A LA Niespecjalny Wewiór!

    Tada!!!!


  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    czy wiesz co to za watek.Nie wiesz skoro tak piszesz i niedługo dojdziemy do pojedynku miedzy sobą. Wykładnie masz dobrą ale nie tu i nie z Tobą. Zrozum to jeśli możesz.Przy okazji nie jestem kucharzem. Pietrasze spontany amatorsko i najbardziej wku....a mnie jak rad udziela kompletny laik kulinarny i zarzuca ,że nie zjadłby tego czy tego zapominając ,że nawet tego nie spróbował. Pokusiłbym się abyś wskazał np co ukuło Cię najbardziej.Wszedłeś tu nawsadzałeś mi to teraz sprecyzuj to:
    Pitraszę, nie "pietrasze". i chodziło Ci o "ukłuło" a nie "ukuło", bo raczej nie może mnie nic ukuć.
    Wybacz, ale znam swój smak i choć jem prawie wszystko, to na tatar z kurczaka nie skusiłbym się dobrowolnie. Czujesz się urażony, niepotrzebnie, mamy po prostu inny gust. Różnica jest taka, że chętnie przeszedłbym na kuchnię Twojego niby rywala, Twoją wolę pozostawić Tobie. Prezentujesz tutaj takie dania, które raczej powinno pozostawić się dla siebie, a nie chwalić na forum publicznym. Jak dla mnie te Twoje dania są często kompromitujące, byle jak z byle czego.
    Kompletnym laikiem w kuchni nie jestem, znam swój gust i bardzo różne smaki. Właśnie za chwilę kończę i podam dzikiego sandacza (smażony krótko na maśle Ghee), podanego na czarnej soczewicy, do tego fasolka szparagowa i nieco roszponki. Proste i bardzo smaczne danie, ale nie będę tutaj świecił fotografiami, bo uważam że nie ma czym,.
    Aha, jeśli o tatarach mowa, jeśli zdołasz gdzieś kupić troć wędrowną, kup i zrób z niej tatara. Żaden inny się nie umywa, nawet z dzikiego łososia (nie mówiąc o podłym norweskim), troć jest delikatna, rozpływa się w ustach. Tylko troć musi być "srebrna". ryba już zstępująca z tarła, tzw. kelt absolutnie nie nadaje się.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Tada! Bęc! Tatar A LA Niespecjalny Wewiór!

    Tada!!!!

    Tą naklejkę dostawcy kiwi pozostawiłeś celowo? Idziesz ostro po bandzie, ale czasem może tak trzeba podkreślić parodię tematu.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Tą naklejkę dostawcy kiwi pozostawiłeś celowo? Idziesz ostro po bandzie, ale czasem może tak trzeba podkreślić parodię tematu.
    To jeszcze nie wszystko. Musztarda Kielecka Czeska!

    Tada!!!!!


  10. #30
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Pitraszę, nie "pietrasze". i chodziło Ci o "ukłuło" a nie "ukuło", bo raczej nie może mnie nic ukuć.
    Wybacz, ale znam swój smak i choć jem prawie wszystko, to na tatar z kurczaka nie skusiłbym się dobrowolnie. Czujesz się urażony, niepotrzebnie, mamy po prostu inny gust. Różnica jest taka, że chętnie przeszedłbym na kuchnię Twojego niby rywala, Twoją wolę pozostawić Tobie. Prezentujesz tutaj takie dania, które raczej powinno pozostawić się dla siebie, a nie chwalić na forum publicznym. Jak dla mnie te Twoje dania są często kompromitujące, byle jak z byle czego.
    Kompletnym laikiem w kuchni nie jestem, znam swój gust i bardzo różne smaki. Właśnie za chwilę kończę i podam dzikiego sandacza (smażony krótko na maśle Ghee), podanego na czarnej soczewicy, do tego fasolka szparagowa i nieco roszponki. Proste i bardzo smaczne danie, ale nie będę tutaj świecił fotografiami, bo uważam że nie ma czym,.
    Aha, jeśli o tatarach mowa, jeśli zdołasz gdzieś kupić troć wędrowną, kup i zrób z niej tatara. Żaden inny się nie umywa, nawet z dzikiego łososia (nie mówiąc o podłym norweskim), troć jest delikatna, rozpływa się w ustach. Tylko troć musi być "srebrna". ryba już zstępująca z tarła, tzw. kelt absolutnie nie nadaje się.
    Przecież to Ty napisałeś o tatarze z kurczaka to pokazałem Ci co jadają ludzie w sieci.
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co tam proponujesz jeszcze w pojedynku, może tatar z kurczaka?
    Napisałem także ,że ja nie jadam.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Mielony pieprz...



  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Tada! Bęc! Tatar A LA Niespecjalny Wewiór!

    Tada!!!!

    Obrałbym kiwi albo przynajmniej odkleił naklejkę, stwarza to wrażenie że autor robił to w pijackim widzie....

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Obrałbym kiwi albo przynajmniej odkleił naklejkę, stwarza to wrażenie że autor robił to w pijackim widzie....
    W tej sytuacji, autor celowo mógł pozostawić tę naklejkę (skórkę także), dla podkreślenia nieracjonalności zarówno dania jak i pojedynku.. Przecież to nie jest do jedzenia, nie nadaje się, przynajmniej ja nie znam nikogo, kto dobrowolnie pałaszował by to "coś".
    PS
    @niktspecjalny-nie co jadają, a co prezentują w sieci. W sieci istnieje tyle wierutnych bzdur i idiotyzmy nie oszczędzają także gotowania. Każdy, kto ma trochę pojęcia, nawet nie spojrzy bliżej na "tatar z kurczaka", przecież to propozycja jakiegoś imbecyla(ki). Z porad w sieci korzystam często, ale bardzo rzadko kopiuję toczka w toczkę. Najczęściej kieruję się ogólnymi wskazówkami do przygotowania, wyobrażam sobie proponowane zestawienia i wynikający z tego smak, oraz "przemeblowuję" zestawienie pod swój gust. Nieraz jakiś przepis jest dla mnie szkieletem głównym, ale dalej jest pole dla mojej inwencji. Nie traktuję przepisów jako dogmatów, lubię "czuć" smak tej głównej treści, a przypraw nie używam do zabijania smaku i aromatu tego co jem, raczej jedynie do podkreślenia. Ostatnio praktycznie nie używam cukru, a sól tylko minimalnie, tyle co konieczne, innych przypraw nie wykluczam i nie omijam ich.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Obrałbym kiwi albo przynajmniej odkleił naklejkę, stwarza to wrażenie że autor robił to w pijackim widzie....
    Tatar A LA Wiewiór jest jeszcze w trakcie tworzenia.

    Właśnie wróciłem z lokalnego organiczniaka. Miód organiczny w misiowej ...

    Tadaaaaaaa!


  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    W tej sytuacji, autor celowo mógł pozostawić tę naklejkę (skórkę także), dla podkreślenia nieracjonalności zarówno dania jak i pojedynku.. Przecież to nie jest do jedzenia, nie nadaje się, przynajmniej ja nie znam nikogo, kto dobrowolnie pałaszował by to "coś".
    PS
    @niktspecjalny-nie co jadają, a co prezentują w sieci. W sieci istnieje tyle wierutnych bzdur i idiotyzmy nie oszczędzają także gotowania. Każdy, kto ma trochę pojęcia, nawet nie spojrzy bliżej na "tatar z kurczaka", przecież to propozycja jakiegoś imbecyla(ki). Z porad w sieci korzystam często, ale bardzo rzadko kopiuję toczka w toczkę. Najczęściej kieruję się ogólnymi wskazówkami do przygotowania, wyobrażam sobie proponowane zestawienia i wynikający z tego smak, oraz "przemeblowuję" zestawienie pod swój gust. Nieraz jakiś przepis jest dla mnie szkieletem głównym, ale dalej jest pole dla mojej inwencji. Nie traktuję przepisów jako dogmatów, lubię "czuć" smak tej głównej treści, a przypraw nie używam do zabijania smaku i aromatu tego co jem, raczej jedynie do podkreślenia. Ostatnio praktycznie nie używam cukru, a sól tylko minimalnie, tyle co konieczne, innych przypraw nie wykluczam i nie omijam ich.
    Normalny człowiek wie o "co chodzi".


    ps co to za tatar bez młodego jęczmienia? Tak więc bęc! Tadaaaaaaa!!!!!


  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Rewolucyjny tradycyjny tatar musi zawierać makaron. Kupiłem 12 jajeczny, co prawda nie jest organiczny. Jaja egzotycznego ptaka o nazwie łacinskiej "bezmuzgus pospolitus".
    cdn...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Oczywiście dodam tradycyjne dotatki do tatara rewolucjonisty...



    ps na tym etapie zamienie talerz na duze naczynie szklane, tatar bedzie rósł

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Zabieram się za tradycyjny makaron do tradycyjnego tatata rewolucjonisty.


    Bęc!




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tatar niespecjalnego kretyna15.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	420631

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Poezja smaków tradycyjnego rewolucjonisty...



  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Tradycyjny tatar rewolucjonisty A La Wewiór, nabiera tradycyjnej formy.




    Topimy wszystko w oleju, grecka oliwka dziewicza 250ml, 150 ml octu jabłkowego, oczywiście ocet balsamiczny...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony