dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misza02

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ośno Lubuskie
    Kod pocztowy
    69-220
    Posty
    4

    Domyślnie projekt TRYTON 3 pracownia ARCHIPORTAL

    Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzamy się z żoną do budowy domu w przyszłym roku i padł pomysł na taki projekt (parterowy bez poddasza użytkowego):
    https://archiportal.pl/projekt/tryton3-wz/

    Czy ktoś z Państwa miał styczność z tym projektem? Być może ktoś z Was buduje lub wybudował taki domek. Wszelki porady mile widziane
    Mamy pomysł aby lekko przesunąć dwie ścianki działowe oraz przesunięcie drzwi do dwóch pomieszczeń i na tym zmiany się kończą.

    rzut orginału
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tryton 3 - ori.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	420437

    rzut po naszych zmianach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tryton 3 - nasz.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	420438

    Projekt jest dostępny w wersjach ze stropem betonowym, drewnianym oraz opartym na wiązarach. I teraz pytanie - jaki strop wybrać z założeniem że poddasze nie jest i nigdy nie będzie użytkowe. Co będzie tańsze? Strop betonowy i drewniany wymuszają postawienie dodatkowych ścian nośnych wewnątrz domu.

    Za wszelkie porady z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zrobił wiązary, wtedy nie musisz mieć w środku żądnej ściany konstrukcyjnej. Ja mam tak u siebie, co prawda parterówka na planie prostokąta i dach dwuspadowy, przy czterospadowym wiązary pewnie będą droższe. Nie rezygnował bym z wnęki na szafę kosztem większej pralni, generalnie, nie wiem czym zamierzasz grzać, ale warto pomyśleć o czymś bezobsługowym typu gaz lub pompa ciepła i pralnie przenieść do kotłowni. Ewentualnie można pomyśleć o powiększeniu pokoju kosztem mniejszej kotłowni przy wyborze jednego z wymienionych wcześniej źródeł grzania.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misza02

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ośno Lubuskie
    Kod pocztowy
    69-220
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tam gdzie jest zaznaczona obecnie pralnie (1.7) będzie duża garderoba. Kotłownia natomiast z braku garażu będzie pełniła role składówki oraz miejsca przechowywania rowerów, tak więc nie chcemy jej zmniejszać.

    Ja bym zrobił wiązary, wtedy nie musisz mieć w środku żądnej ściany konstrukcyjnej. Ja mam tak u siebie, co prawda parterówka na planie prostokąta i dach dwuspadowy, przy czterospadowym wiązary pewnie będą droższe.
    Masz może wyliczenia jak kosztowo wyglądały u Ciebie wiązary a jak lany strop?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja robiłem projekt indywidualny projektowany pod wiązar. Wszystkie ściany w środku domu to działówki, które można dowolnie przesuwać, nie ma żadnej ściany działowej konstrukcyjnej i to jest plus wiązarów.
    Co do składziku na rowery w kotłowni wg mnie słaby pomysł, zagracisz sobie pomieszczenie, lepiej już pomyśleć o jakiejś małej wiacie na zewnątrz. Nie wiem czym planujesz grzać ale u mnie w kotłowni, która ma z 6m2 mam kocioł gazowy z zasobnikiem, pralkę, suszarkę, reku, deski do prasowania odkurzacze itd. Pomieszczenie jest prawie na maksa wykorzystane. W domu takie pomieszczenie jest potrzebne gdzie możesz w jednym miejscu przechowywać te wszystkie wymienione wyżej rzeczy.
    Sam mam obecnie rowery w garażu, ale też planuje zrobić na nie wiatę na zewnątrz i przenieść część rzeczy, bo ten garaż jest wiecznie zagracony.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misza02

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ośno Lubuskie
    Kod pocztowy
    69-220
    Posty
    4

    Domyślnie

    Taki urok kotłownio-graciarni Niestety na początku musi tam się znaleźć dużo gratów bo nie wiem czy tak szybko powstanie garaż...

    Co do wiązarów to na pewno spory plus z brakiem ścian nośnych wewnątrz budynku (w skali w/w projektu daje to dodatkowe 3 m2 pow. użytkowej).
    Dalej jednak zastanawia mnie różnica w kosztach - czy te 3m2 są warte ewentualnej różnicy w cenie jakby okazało się że strop żelbetowy lub drewniany będą tańsze od wiązarów.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Żelbetowy na pewno nie będzie tańszy, tradycyjny drewniany ewentualnie może być trochę taniej. Ale jak policzysz, że pod działówki potrzebujesz ściany fundamentowe (dodatkowy materiał i robota) to też nie wiem. Plusem wiązarów jest też to, że montaż trwa 3 godziny a nie dwa tygodnie, masz certyfikowane suszone, impregnowane drewno a nie to co się na tartaku trafiło, wszystko jest równo i dokładnie a nie jak chłopakom wyszło. Więc nawet jak się każe, że tradycyjny drewniany jest trochę tańszy, to moim zdaniem warto dopłacić do wiązarów.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewciaa_k

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    5

    Domyślnie Tryton 3 Teriva

    Witam,
    my z mężem też wybraliśmy ten projekt - jesteśmy na etapie załatwiania formalności i na wiosnę chcielibyśmy ruszyć z budową.
    Też zdecydowaliśmy się na parę zmian. Między innymi na taką samą jak autor wcześniejszego wpisu - likwidacja szaf wnękowych na korzyść pralni/garderoby. Dodatkowo "zamieniamy na miejsce" łazienkę z pokojem, aby była przy ścianie z kotłownią i przedłużamy (do ziemi) okna z tyłu domu oraz trochę powiększamy okno w łaziance, aby nie wyglądało jak lufcik wentylacyjny.
    My zdecydowaliśmy się na strop typu Teriva, między innymi dlatego, że będziemy dom budować na wsi i trochę obawiamy się myszy oraz nie chcemy aby strop "trzeszczał" jak się będzie po nim chodzić... Dodatkowa ścianka nośna nie będzie dużą różnicą w kosztach budowy (wszystkie ściany chcemy stawiać z betonu komórkowego). Ale każdy ma inne potrzeby i gusta... :)

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    misza02

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ośno Lubuskie
    Kod pocztowy
    69-220
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. Decyzja w końcu zapadła. Tryton 3 Zaczynamy załatwiać papiery. Jeszcze tylko dylemat nad konstrukcją dachu. Do lata mamy czas. Ewciaa_k robiliście może kosztorys ja wygląda z tym stropem? Jak możesz to przedstaw

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomaszmich

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    CZOSNÓW
    Kod pocztowy
    05-152
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    Czy ma ktoś z Państwa postawiony dom z projektu Tryton 3b?? Rozważamy z żoną kupno tego projektu, ale zanim kupimy chcielibyśmy zobaczyć jak na żywo wygląda.
    Proszę o kontakt 662 445 136,

    Z góry dziękuję

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewciaa_k

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie

    Po bardzo długim oczekiwaniu na mapy do celów projektowy w końcu mamy już fundamenty
    Poszło nam ok 26m3 betonu - wykonawca zrobił trochę wyższe ławy...
    Aktualnie wyliczamy cenę terivy w różnych składach - dodam, że zdecydowaliśmy się również na strop nad tarasem.

    Pozdrawiam!

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewciaa_k

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nasz dom po długich przemyśleniach będzie mieć mniej-więcej taki rzut:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tryton 3 - rzut - po zmianach.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	431502

  12. #12

    Domyślnie

    Witam czy buduja Panstwo juz ten dom? MAM kilka pytan

  13. #13

    Domyślnie

    Szukam kogos z WLKP kto buduje dom tryton 3b proszę o kontakt [email protected]. Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika28081992

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    RYKI
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam szukam kogoś kto buduje dom w lubelskim oraz jeśli ktoś może proszę o zdjęcie z budowy na maila [email protected]

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewciaa_k

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Panią, my budujemy w lubelskim, powiat zamojski.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika28081992

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    RYKI
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam na jakim etapie budowy jesteście państwo Czy wykonywaliscie zmiany w projekcie?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewciaa_k

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zapraszam na grupę na FB. Nie ja ją otworzyłam, ale jest tam nas trochę i można wymienić się uwagami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony