dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ada28

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie NIedomykające/opadnięte stare drzwi balkonowe

    Witam.

    Wprowadziłam się do mieszkania, w którym drzwi balkonowe nie domykają się na dole i zostaje ok. 5 mm szpara. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że drzwi po prostu opadły. Niestety są to stare drewniane drzwi, bez możliwości jakiejkolwiek regulacji na zawiasach. Próbowałam przycierać je papierem ściernym na dole, ale nic to nie dało. Jeżeli nie da się z tym nic już zrobić to czym w takim razie mogłabym to uszczelnić tak aby nie wiało tamtędy - najwyżej nie będę ich otwierać całą zimę.

    Z góry dziękuje za pomoc, poniżej zamieszczam zdjęcie jak to wygląda od strony balkonu.

    Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/30e15539d4f0e.jpg.html


    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie da się tego nijak podnieść? Np .zdjać skrzydło i włożyć podkładki pod zawias?
    A wiesz co dokładnie obciera i blokuje możliwość zamknięcia? Czasem na dole skrzydła jest wkręcona śruba i ona blokuje gdy całość opadnie.
    Jak już nic nie znajdziesz, to trzeba poszukać uszczelki samoprzylepnej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ada28

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie

    Próbowałam sama podnieść, ale nie dałam rady, może uda się w przyszłym tygodniu kogoś poprosić i zobaczymy. Śruba jakaś jest, ale ona w ogóle nie bierze udziału w zamykaniu, więc nie zawadza. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co dokładnie obciera, bo próbowałam przetrzeć papierem ściernym na dole, ale nie pomogło. Zmierzyłam różnicę między drzwiami, a podłogą w pokoju i pomiędzy pomiarami w dwóch punktach - od lewej do prawej - jest 3 mm różnicy, dlatego pomyślałam o tym, że opadły, choaż równie dobrze może być krzywa podłoga. Co do uszczelek to kupiłam i założyłam nowe, jednak szpara jest na tyle duża, że i tak dość mocno czuć nawiewający chłód. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wepchnąć tę 0,5 cm szparę jakiś materiał izolujący, może doradzicie jaki? Aha, jeszcze koleżanka mi powiedziała, że może drzwi się wypaczyły, ale wydaje mi się, że gdyby tak było to mogłabym je dopchnąć nogą na siłę.

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez ada28 ; 20-10-2018 o 13:27

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może naklej uszczelkę z obu stron - na skrzydło i na ramę? Przynajmniej na długości szpary. 0,5 cm uszczelki pewnie da się kupić, poszukaj dobrze w sklepach.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak wygladają zawiasy?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A z mojego doświadczenia tą śruba często przeszkadza. Możesz ja wkręcić lub całkiem wykręcić?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ada28

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie

    przemo1 gdybym tak zrobiła to pewnie już w ogóle bym ich nie zamknęła.

    Kaizen zawiasy wyglądają tak: https://zapodaj.net/709fa4660656f.jpg.html

    W drzwiach wewnętnych również mam podobne i je akurat da się podnieść, a tych balkonowych wcale nie da rady ruszyć. Może po prostu brak mi siły

    finlandia zwykłym wkrętakiem - a takie mam tylko na stanie - nie da rady tej śruby wykręcić, ale tak jak napisałam wcześniej ona nie ma wcale kontaktu z progiem. Chociaż jeżeli to nie zaskodzi to mogę spróbować z nią podziałać i jak mi się uda pozyskać odpowiednie narzędzie do jej wykręcenia to wykręcić,całkowicie czy dokręcić?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jeżeli drzwi tylko opadły, to otwórz, podnieś (można jakąś dźwignią od spodu), zdejmij z zawiasów i podłóż podkładki (może nawet ze dwie albo i trzy). Są niby dedykowane, ale to tylko kwestia rozmiaru.
    Przydadzą się dwie osoby, jak nie masz wprawy i/lub siły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony