dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Oswietlenie sterowane pilotem

    Potrzebuję pomocy w stworzeniu zestawu sterującego oświetleniem z pilota. Niestety z elektryki nie zbyt mocny jestem.... Nie wiem na czym to wykonać, na jakiś sterownikach radiowych ??

    Czy ktoś może ma coś takiego u siebie ?

    Moja lepsiejsza połówka zażyczyła sobie mieć sterowanie na jednym pilocie do 2szt lamp stających ( podłączone w rożne gniazda w salonie) oraz do sterowania dwoma żyrandolami zawieszonymi w tym samym salonie co lampy stojące.

    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak na etapie kładzenia instalacji rozwiązać od razu to zadanie żeby później już nie kombinować ??
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 22-10-2018 o 08:07

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym to ogarniał na domoticz lub supla

  3. #3

    Domyślnie

    Moze od razu zrobić na Siemensie albo Beckhoffie? To tylko pare tyś zł przecież...
    Ludzie, człowiek chce 2 lampki włączać...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Potrzebuję pomocy w stworzeniu zestawu sterującego oświetleniem z pilota. Niestety z elektryki nie zbyt mocny jestem.... Nie wiem na czym to wykonać, na jakiś sterownikach radiowych ??

    Czy ktoś może ma coś takiego u siebie ?

    Moja lepsiejsza połówka zażyczyła sobie mieć sterowanie na jednym pilocie do 2szt lamp stających ( podłączone w rożne gniazda w salonie) oraz do sterowania dwoma żyrandolami zawieszonymi w tym samym salonie co lampy stojące.

    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak na etapie kładzenia instalacji rozwiązać od razu to zadanie żeby później już nie kombinować ??
    Wejdź sobie na stronę Zamela tam masz odbiorniki i nadajniki exta Free. Odbiorniki dopuszkowe. Powinieneś spokojnie ogarnąć

  5. #5

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Popatrz na systemy Philips Hue lub Ikea Tradfri - da się z tego zrobić systemy i mniej i bardziej złożone, sterowane z pilota lub z komórki/tabletu lub nawet głosem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Philips Hue lub Ikea Tradfri
    To to samo akurat. Philips dla nich murzyni te zarowki

  8. #8

    Domyślnie

    Ikea czy Philips to widzę tylko chyba żarówki i pilociki do tego... Do lamp stojących jeszcze w miarę ale do żyrandola z kilkoma żarówkami już nie bardzo chyba... W dodatku chcielibyśmy mieć to na jednym pilocie....

    Bardziej już wolałbym coś w stylu tego co brencik pokazał, Tylko jak to trzeba byłoby podłączyć ? Za pomocą jakiś przekaźników czy czegoś ?? Ogólnie to potrzebujemy tylko pomysłu i po krotce opisu co jak do czego a z reszta już tato jako elektryk sobie powinien poradzić Niestety nie ma on wiedzy w tych tematach i nie siedzi na co dzień w elektryfikacji domków więc wszelkie nowinki techniczne nie są mu zbyt mocno znane...

  9. #9

    Domyślnie

    Mam w domu kilka lamp sufitowych sterowanych pilotem. Jak na razie piloty ...leżą w szufladzie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    My mamy aktualnie sterowanie tyle że na zasadzie gniazdek i do nich podłączonych lampek i używamy także jak dla nas przydatna rzecz.... W nowym domku chcieliśmy tez do tego dołączyć dwa żyrandole jednak tego na gniazdkach już nie zrobimy....

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Moze od razu zrobić na Siemensie albo Beckhoffie? To tylko pare tyś zł przecież...
    Ludzie, człowiek chce 2 lampki włączać...
    no i właśnie na domoticzu wyjdzie tanio

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zobacz co oferuje Philips hue, szczególnie w połączeniu z głośnikiem amazona. Jeśli zależy Ci na efektownym sterowaniu oświetleniem w salonie to będziesz mega zadowolony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony