dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Tylko większość ludzi nie wiem, że ten "Panas CAP" ma dwie sprężarki i jak te co maja 16kW. Na ale moc Panas podaje, że 9kW. Jawna ściema i marketing.
    AFAIK 12kW, nie 16.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Kolega z pracy z którym rozmawiałem - nie mamy nic wspólnego z pompami. Jak się dowiedział, że się rozglądam - pierwsze co rzucił Nibe. Na forum jak czytam to nikt nie poleca. Jako całkowity laik - podszedł bym do tematu w następujący sposób. Policz sobie różnice w cenie, następnie jaka będzie różnica między tymi pompami ciepła w użytkowaniu (pewnie nie zbyt duża) i na koniec przelicz ile lat potrwa żeby droższa pompa się "zwróciła".

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Do tego zmierzam, nie ma chyba tragedii w sporadycznym załączaniu grzałek ale z jakiegoś powodu pompy PW od Nibe są tu prezentowane prawie jak jakiś totalny szmelc, nie chce się wierzyć w takie opinie.
    U mnie jest mowa o pompie ok 16 kw i tu akurat między Nibe ams 10-16 a Panasem T-Cap czy Zubadanem jest spora różnica w cenie, stąd moje pytania.
    Nibe to nie szmelc! Panasowi daleko do Nibe pod każdym względem. Moc ma faktycznie mniejszą bo fizyki nie oszukasz. Panas daje do pompy 9 kW większą sprężarkę stąd niby stała moc do -15.
    Dla CNC Nibe jest gorsze bo nim nie handluje. Kiedyś meeting był lepszy od Panasa potem LG było lepsze i tak ciągle....

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Nie ma o NIbe bo o tych pompach ludzie zapominają i tyle, na problemów, działają to po co o nich pisać?. Nie siedzą tu jak kilku klakierów Panasa od 4 -5 lat dzień w dzień.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Nibe to nie szmelc! Panasowi daleko do Nibe pod każdym względem. Moc ma faktycznie mniejszą bo fizyki nie oszukasz. Panas daje do pompy 9 kW większą sprężarkę stąd niby stała moc do -15.
    Dla CNC Nibe jest gorsze bo nim nie handluje. Kiedyś meeting był lepszy od Panasa potem LG było lepsze i tak ciągle....
    Jak szukam PC o mocy X kW, bo takie mam zapotrzebowanie przy -20, to interesuje mnie czy mi w dupę nie będzie zimno jak przyjdzie taka temp. Nie interesuje mnie czy producent dał, mniejszą, większą, różową czy zieloną jednostkę. Za to informacja, że te niby X kW, które podaje producent to tylko przy +7 już jak najbardziej.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak szukam PC o mocy X kW, bo takie mam zapotrzebowanie przy -20, to interesuje mnie czy mi w dupę nie będzie zimno jak przyjdzie taka temp. Nie interesuje mnie czy producent dał, mniejszą, większą, różową czy zieloną jednostkę. Za to informacja, że te niby X kW, które podaje producent to tylko przy +7 już jak najbardziej.
    Po to są tabele wydajności aby dobrze dobrać moc! A jak dojdzie do awarii i trzeba będzie wymienić sprężarkę 12 kW za 3500zł to powiesz, że przecież masz 9 kW i sprężarka kosztuje 2000zł. Weź pierwszą lepszą pompę z brzegu o mocy 16 kW nazwij ją 10 kW i masz stałą moc przy -15C.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Po to są tabele wydajności aby dobrze dobrać moc! A jak dojdzie do awarii i trzeba będzie wymienić sprężarkę 12 kW za 3500zł to powiesz, że przecież masz 9 kW i sprężarka kosztuje 2000zł.
    Wymienię na taką jaka będzie prawidłowa. Jakkolwiek się będzie nazywała.

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Weź pierwszą lepszą pompę z brzegu o mocy 16 kW nazwij ją 10 kW i masz stałą moc przy -15C.
    Czekaj, gdzieś to już widziałem... Weź pompę o marnej wydajności w mocno ujemnych temp i nazwij ją jakby miała 2 razy większą moc

  8. #28

    Domyślnie

    To ją nakryj plandeką i odłącz od prądu. Wtedy najdłużej jej nie będziesz wymieniał.

    Poza tym nie wiem co ma reszta do rzeczy? Skoro PC 9kW i "16kW" ma taką samą moc przy mocno ujemnych temp, to obie będą równie mocno obciążone. No chyba, że kupisz jakąś pseudo-50kW PC, która będzie miała 15kW i będzie chodziła na pół gwizdka. Wtedy to na pewno będzie tanio.

  9. #29

    Domyślnie

    Bądź tak łaskaw i wyjaśnij.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Kolego @agb po pierwsze schowaj się sobie te uszczypliwości i ironiczne komentarze do kieszeni. Po drugie sprzęt, którym ma to dbam o niego i staram się go szanować. Po trzecie Twoje wpisy nic nie wnoszą. Z tego co kojarzę to masz mieć gaz, więc poszukaj lepiej jakiegoś kotła gazowego, a nie piszesz tu, żeby pisać.
    Taki inwestorek jak @agb potrzebuje PC. No i szuka. Potrzebuje powiedzmy PC 8kW, bo tak mu ktoś policzył lub ma w projekcie. Sprzedawca np. @CNC proponuje mu właśnie T-CAP-a 9kW, argumentując, że ta pompa działa z mocą np. 8kW przy -20C bez grzałek. Nie ma nic do @CNC, bo jak każdy sprzedawca chce zarobić. Ten CAP to wygląda jak 16kW i jest zbudowany jak 16kW, o którym tu piszemy, ale @agb tego nie wie. Przychodzi potem na forum i się jara, że on grzeje przy -20C tylko PC, bez użycia grzałek, jaka ta PC super. Tylko nie jest świadomy innych rzeczy. No, ale cóż, najważniejsze, że jest zadowolony.
    Ja nie wiem kto to opowiadał o tych większych sprężarkach, ale w kółko to słyszę i śmiać mi sie chce.
    Tam nie ma żadnych dużych sprężarek tylko układ dochładzania stabilizujący ciśnienie czynnika na ssaniu w niskich temperaturach i dlatego pompa może utrzymywać stabilnie moc.
    W Panasonic nazywa się to T-CAP, w Mitsubishi Zubadan, a w Copeland EVI.
    i tyle a nie żadna magia i wielkie czy też dwie sprężarki !
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #31

    Domyślnie

    kolego @kubson, Twoje posty tym bardzie niczego nie wnoszą, szczególnie, że powtarzasz nieprawdę gdyż już pisałem, że T-CAP 9kW AFAIK ma sprężarkę od modelu 12kW. I nie ma znaczenia tutaj czy u siebie będę miał gaz, śmieciucha, czy będę palił słomą. A Ty mi wpierasz niewiedzę. A jeżeli mowa o nieświadomym kliencie to właśnie on oczekuje, że jak PC ma 9kW, to ma je jak jest zimno, a nie na plusie.

  12. #32

    Domyślnie

    Jawna ściema i marketing to jest sprzedawać 9kW przy -20 i nazywać ją 16kW. Choć Ty twierdzisz odwrotnie...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja nie wiem kto to opowiadał o tych większych sprężarkach, ale w kółko to słyszę i śmiać mi sie chce.
    Tam nie ma żadnych dużych sprężarek tylko układ dochładzania stabilizujący ciśnienie czynnika na ssaniu w niskich temperaturach i dlatego pompa może utrzymywać stabilnie moc. (...)
    Typy sprężarek podane są w dokumentacji:
    T-CAP 9kW i T-CAP 12kW - sprężarka 5JD420XBA22
    T-CAP 16kW - sprężarka 5JD650XBA22

    Dzisiaj jeszcze z ciekawości sprawdziłem dokumentację dla "zwykłych" (SDC) tego samego producenta. W jednostkach o mocach:
    9/12/14/16kW siedzi ta sama sprężarka: 5JD420XBA22

    Dla porównania osiągi dla A-15/W55:
    T-CAP 16kW / grzewcza 15,2kW / pobierana 8,96kW
    SDC 16kW / grzewcza 7,9kW / pobierana 4,95kW
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 27-10-2018 o 12:10

  14. #34

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem Nibe Splik AMS 10-12 kW + HKS 200 i SMO 20, od roku i jest ok. COP za zeszły rok wyszedł lekko ponad 3 (mam opomiarowaną pompę) i
    w całym domy tylko grzejniki, temp. w domu 21,5. Sterowanie pogodówką od tego roku czujnikiem temp.w pomieszczeniu.
    Mieszkam na wsi więc ciągłe przepięcia, braki prądu - pompa działa nic jej się nie dzieje, a cuda się dzieją, także eletronika dość wytrzymała.

    Ja wybrałem Nibe bo nie chciałem mieć składaka, tylko kompletny zestaw od jednego producenta i podpisałem umowę z firmą, która jest dość blisko i może usunąć sprawnie ewentualną awarię.

    Z rzeczy irytujących to programowanie, stopniominuty - ale da się z tym żyć.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Używam nibe10-12 od 8,12,2018,także sprawa świeża,ale pompa trzyma temperature stałą,zużycie pierwszy miesiąc940kwh,teraz widzę że zużycie spada,dom się dogrzewa wszystko musi suę ustabilizować niemam jeszcze drzwi wewnetrznych,płytkarz sie kreci ,licze ze zuzycie sie ustabilizuje noi spadnie no bowtej chwili jest zawysokie ogólnie jest em narazie zadowolony,zaznacze ze niejestem znawca tematu ,pisze o tym czego sam dotykam,dodam jeszcze ze samą pompe kupilem za 29,400 z montażem,pętle robiłem sam.jezeli komus przydadza sie moje doswiafdczenia ,chętnie przekaże .pozdr.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lord10

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nie będę się wypowiadał o innych pompach bo nie wiem ,mam Nibe 8kw dla mnie rewelacja taniej niż na węglu

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heybaca

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    GóryŚwiętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jaki masz budynek do ogrzania tym 8kw nibe? I co za model?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał heybaca Zobacz post
    Jaki masz budynek do ogrzania tym 8kw nibe? I co za model?
    Również dostałem ofertę na NIBE 8kW
    Split AMS 10-8+HK200S+SMO20 - z montażem ok. 30.000zł
    Monoblok F2040-8+HK200+SMO20 - z montażem ok. 40.000zł
    Monoblok Premium F2120-8+HK200+SMO20 - z montażem ok. 50.000zł
    Taki przegląd od podstawowej wersji po najnowszą. Jak dla mnie 50tys. to dużo za dużo. Z kolei wersja split...no nie wiem - chyba wolę monobloka

  19. #39

    Domyślnie

    A dlaczego wolisz monobloka??
    Wszystkie te ceny za 8kw pompe to jakies z kosmosu wzięte daj se spokój z Nibe czy innymi takimi.
    Zamontuj normalnego splita za normalna cene

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony