dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To dotyczy modelu 14kW. Dla 24 jest min 3kW (w praktyce 3,4 kW) - instrukcja strona 56. Ja bym wolał ten mniejszy - 14kW to i tak ogromny zapas.

    Co do zużycia, to pewnie da się kocioł ustawić lepiej. Ale fizyka jest nieubłagana. Ogrzanie (nie tylko pokrycie strat cieplnych) i odparowanie (ciepło parowania) wody technologicznej pochłania zaskakujące ilości kWh. Pierwszy sezon boli. Wygrzewanie też boli.
    Wiesz mnie zastanawiają te górne moce kotłów które komplikują życie mam PC cuw powietrzną o mocy silnika 0,44 kw daje to moc grzewczą od 0,8-2,0 kw i wody ciepłej mi nie brakuje dlatego przy podłogówkach które sa przecież dla domów dobrze ocieplonych zastanawiam sie po co dawać górne moce powyżej 10 kw? to bez sensu. Gdybym decydował się na ogrzewanie gazowe podłogowe to miałbym jednofunkcyjny mały kocioł ok 4-6 kw i dodatkowo pojemnościowy gazowy ogrzewacz wody o mocy 8-9 kw i to załatwia sprawę. Nie trzeba do podłogówki mieszaczy , sraczy całej tej przereklamowanej aparatury.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Wiesz mnie zastanawiają te górne moce kotłów które komplikują życie mam PC cuw powietrzną o mocy silnika 0,44 kw daje to moc grzewczą od 0,8-2,0 kw i wody ciepłej mi nie brakuje dlatego przy podłogówkach które sa przecież dla domów dobrze ocieplonych zastanawiam sie po co dawać górne moce powyżej 10 kw? to bez sensu. Gdybym decydował się na ogrzewanie gazowe podłogowe to miałbym jednofunkcyjny mały kocioł ok 4-6 kw i dodatkowo pojemnościowy gazowy ogrzewacz wody o mocy 8-9 kw i to załatwia sprawę. Nie trzeba do podłogówki mieszaczy , sraczy całej tej przereklamowanej aparatury.
    czyli niestety musze przebolec to wygrzewanie budynku jak wszystko bedzie zrobione juz i zaczniemy mieszkac to wtedy podam Wam spalania Pozdrawiam
    Pow użytkowa: 200m2, Pow. grzanych podłóg: 79m2, Ogrzewana kubatura: 521,6m3, Ściany beton komórkowy: 24cm + 12 cm + 15 cm Styro (0,33λ), Fundament: 10cm Styropian fundamentowy (0,35λ), Podłogi: 15 cm Styro (0,39λ), Poddasze: 25 cm Wełna (0,35λ), Strop: Styro 13cm (0,39λ) + 15 cm Styro (0,33λ). Okna 2 szyby, Kocioł gazowy kondensacyjny: Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C + Zasobnik: Bosch w120-5o, Cyrkulacja: Wilo-Star-Z Nova, 2x Pompa c.o: Grundfos UPM3 FLEX AS.

  3. #43

    Domyślnie

    Brixen jak piec się sprawuje?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony