dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Koszt domku 100-110 m2

    Witam forumowiczów. Mam pytanie do osób które już domek budowały, budują bądź osoby mocno związane w temacie. Planuje budowę domku kanadyjskiego. Jednak większość prac chce wykonać sam. Najważniejsze prace chce oddać do zrobienia firma.
    Więc moje pytanie, czy orientuje się ktos w kosztach jaki by był koszt budowy płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni, wybudowanie szkieletu i obicie z zewnątrz OSB oraz szkielet dachu z obiciem OSB. Oraz ściany działowe.
    Domek prostu parterowy 100-110 M2 z dachem dwuspadowym salon z kuchnią dwie łazienki 3 pokoje i pomieszczenie na pompę ciepła i rekuperator.
    Czy ktoś orientuje się w kosztach ?
    Z góry dziękuję. Budować się będę w Wielkopolsce, mile widziane polecanie firm.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witaj,
    Jestem na etapie wykończenia wnętrza.
    Buduje się pod Poznaniem.
    Firma robiła mi fundament (murowany z bloczkow) oraz dom do stanu surowego zamkniętego wykonczonego z zewnątrz (razem z oknami, roletami, drzwiami wejsciowymi, zewnętrznym ociepleniem, tynkiem i drewnem na elewacji oraz komin i całe pokrycie dachu dachówką betonowa na gotowo z rynkami itp)
    Wzięli za wszystko 160000brutto. Standard swietny: drewno kvh, okna trzyszybowe, drzwi zewnętrzne drewniane za 5000 w cenie.
    Od wejścia na plac do zakończenia etapu który robili 2,5 miesiąca z czego 3 tygodnie postoju bo dostawca okien zawalił.
    Dom parterowy 80m2 dach dwuspadowy.
    Pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, a jaka firma buduje u Ciebie domek ? Sądzisz że dobrą cenę wzięli ?

  4. #4

    Domyślnie

    I powiedz mi ile cm ocieplales dom i czym ?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Firmę masz na priv. Biorąc pod uwagę zastosowane drewno (kvh) i estetykę wykonczenia budynku uważam że cena jest adekwatna.

    Co do ocieplenia: ściany zewnętrzne 10cm styropianu + 15cm welny skalnej, ściany działowe 10cm welny skalnej, strop 30cm welny skalnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    pozwolę sobie podłączyć się po pytanie.
    Interesuje mnie firma, która wybuduje pod Mosiną dom 110-140m2 w technologii szkieletowej, piętrowy z dachem 2 spadowym. W wersji "pod klucz"
    Polecanie jakieś firmy z okolic Poznania??

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Ceny domów drewnianych szkieletowych w ostatnim czasie zwyczajnie oszalały. Widziałem przypadki, gdy domek 100 m2 użytkowej był za 500 tyś PLN bez wielkich bajerów.

    Standardowy koszt takiego domu powinien wynosić około 200-250 tyś PLN stan deweloperski bez robót mokrych (typu gładzie i szpachla G-K) robiony systemem zleconym. Cena drewna konstrukcyjnego KVH suszonego i czterostronnie struganego jest względnie stała i wynosi między 1200 a 1500 pln brutto m3 (info z różnych stron). Ile takiego drewna może pójść na taki dom? Z 20-25 m3? Nasz przyjechał na 2 tirach (100 m2). Płyta MFP 12tka na ściany to np około 18 pln /m2 w Castoramie, zakładam że taki wykonawca ma spore rabaty przy większych zamówieniach, Płyta podłogowa MFP lub OSB jak kto woli to około 50zł /m2 za grubość 25 mm.
    .

  8. #8

    Domyślnie

    Na cenę domu szkieletowego składa się więcej czynników niż tylko drewno i płyta! Pamiętajcie że wynagrodzenia poszły do góry, stal na fundamenty wariuje, poput duży na tą technologię a fachowców mało! Dużo kosztuje izolacja takiego budynku, instalacje, dobre okna i setki małych a istotnych rzeczy.
    Na dzień dzisiejszy koszt materiałów na 1 m2 domu szkieletowego to 1700-2000 zł. Bez fundamentów, robocizny, do stanu deweloperskiego.

  9. #9

    Domyślnie

    Ile dają za taka reklame?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony