dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kostrzewa minibio 10kw zapytanie o poprawności działania

    Witam mam pytanie otóż posiadam piec Kostrzewa mini bio z palnikiem Platinium Bio. Mam pytanie ponieważ jest to dopiero mój pierwszy sezon grzewczy z tym piecem i po ustawieniu histerezy 4 stopnie i temperatury zadanej 55 stopni kociol nagrzewa się do 55 I ani drgnie przez co cały czas pracuje i nie przechodzi w tryb postoju czy tak ma być?

    Dmuchawe mam ustawioną Maks - 50 % , Pośrednią - 40 % oraz Minimalną na 33%

    Podawanie peletu wynosi 2.1/17.9 przy 33% dmuchawy

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kupujcie kotlow Kostrzewy. Jest to gow.. . o. Opinii pelno pozytywnych ale to sa opinie na zlecenie lub piszą osoby, ktore użytkują kocial kilka dni. Ja mam 1,5 roku kostrzewe eei 16kw i non stop sie cos psuje. Po miesiacu wyswietlacz, po 3 grzalka, minął rok znowu grzalka ( platna 200zl),bierze rdza, alarmy budza co tydzien w srodku nocy (nieudana pruba rozpalrnia - bardzo czesto, i inne komunikaty). Strach pomyśleć jak gwarancja sie skończy. Znajomy ma 6 lat kociol Red i zero awarii. Jednym zdaniem, kotly Kostrzewa są jak francuskie samochody - ladne, ale non stop sie cos psuje!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Trzeba było kupić RED. Przecież był sprawdzony u znajomego
    Powielasz swoje wpisy w drugim temacie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Autorze tematu zajrzyj do instrukcji i przeczytaj ile wynosi minimalna temp. dla tego kotła.Dokup regulator pokojowy i wezwij serwisanta do ustawienia różnych ustawień.Na fabrycznych będzie to kiepsko chodziło.Do Czarny 80: dla twojej informacji wyświetlacza jak też grzałki nie robi Kostrzewa tylko podwykonawcy którzy robią również dla innych producentów.Jeśli kocioł bierze rdza to oznacza ,że tak jak autor tematu w ogóle nie przeczytałeś instrukcji obsługi albo słabo.Nieudana próba prawdopodobnie jest spowodowana zbyt niską dawką paliwa do rozpalania.Ogólna słabość tego kotła polega na tym ,że ma wymiennik poziomy który bardzo szybko zarasta pyłem i przez to szybciej spada sprawność no chyba ,że częściej będziemy czyścić wymiennik.Co do Reda to muszę cię uspokoić szwagier miał "szczęście" i "przyjemność" dwóch napraw w ciągu 2 sezonów i do tego serwis z bani czytaj nieosiągalny>No jakiś pan przyjechał od montażu kominków a od głównego dystrybutora przecież nie jest mega daleko bo jakieś 190km.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony