dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    To badanie to sensu nie ma przecież gołym okiem widać ze coś nie tak z tym piaskiem. Wydam 600 zł żeby się dowiedzieć ze grunt jest źle zageszczony. WChodzi pret dosc gleboko z oporem oczywiscie ale wchodzi. Doradcie mi proszę jak to naprawić nieskuwajac chudziaka. Ten chudziak ze 10 do 15 cm ma. Myślę o sposobie drugim? Co myślicie?

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Sory chodziło mi o 3 pomysl czyli wyciąć kwadraty dokopać sie do warstwy nienaruszone i zalać betonem. Utworzą się slupy pod płyta chudziaka i nie siedzie więcej. Co myślicie?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    To badanie to sensu nie ma przecież gołym okiem widać ze coś nie tak z tym piaskiem. Wydam 600 zł żeby się dowiedzieć ze grunt jest źle zageszczony. WChodzi pret dosc gleboko z oporem oczywiscie ale wchodzi. Doradcie mi proszę jak to naprawić nieskuwajac chudziaka. Ten chudziak ze 10 do 15 cm ma. Myślę o sposobie drugim? Co myślicie?
    Myślę że istnieje niestety szansa że podbudowa chudziaka z czasem siądzie i będzie duży kłopot. Na Twoim miejscu ,by spać spokojnie zrobiłbym następująco- pociął chudziak fleksem na bloki które da się podnieść/przesunąć np 40x40cm czy 50x50cm lub większe jak dasz rady, wyjął na bok ze dwa rzędy i porządnie zagęścił odsłonięty piach, potem przesunął dwa rzędy na ubity piach i tak po kolei pasami zagęszczałbym pasami całe powierzchnie, na koniec zrobił wylewkę wyrównująca nawet jak będzie miała zaledwie parę cm , chudziak jest wyłącznie warstwą wyrównującą powierzchnię podłoże i nie jest stropem , nie musi przenosić żadnych obciążeń po za ściskaniem od ciężaru ścian działowych. taką metodą nie będzie trzeba całości skuwać ,wywalać gruzu i płacić za nowy beton, a jak dobrze zagęścisz to na pewno będzie stworzona nowa nośna powierzchnia pod ściany działowe i podłogę tyle że się narobisz.bez zagęszczenia wycinanie i zalewanie betonem nic nie da bo wtedy podparty punktowo chudziak zacznie być obciążany na zginanie właśnie jak strop i może popękać, tylko i wyłącznie zagęszczenie może coś zmienić na lepsze , zagęszczarka tak od 200 kg w górę .
    powodzenia Tomraider.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 11-11-2018 o 18:40

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Myslalem o tym ze beton może być przy tej metodzie obciążony na zginanie ale ten chudziak to B15 konstrukcyjny. Poza tym planuje we wylewkach nad styropianem dać siatkę fi 6 mm na całości. Albo jeszcze inny pomysł wylać na tym chudziaku belki żelbetowe kotwione w scianie fundamentowej tak co 60 cm z 4 pleców. Belka wysoka na min 10 cm. Co sadzisz ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Myslalem o tym ze beton może być przy tej metodzie obciążony na zginanie ale ten chudziak to B15 konstrukcyjny. Poza tym planuje we wylewkach nad styropianem dać siatkę fi 6 mm na całości. Albo jeszcze inny pomysł wylać na tym chudziaku belki żelbetowe kotwione w scianie fundamentowej tak co 60 cm z 4 pleców. Belka wysoka na min 10 cm. Co sadzisz ?
    Sorry ale żadne rozwiązania które proponujesz nie mają sensu. żaden chudziak o grubości ok 10 cm z najlepszego betonu nawet zbrojony prętem 10mm w dodatkowej wylewce na nim itp nie ma szans unieść ścian działowych bez podparcia podbudową czyli zagęszczonym piachem . musiałbyś zrobić praktycznie strop a to kosztuje pracę i kasę więc i nie ma kompletnie sensu. piach trzeba absolutnie konkretnie zagęścić tak by nigdy nie osiadł , a wtedy co na nim wylejesz to wsio ryba ,każdy beton jest dobry na ściskanie, nawet pocięte bloki z paru centymetrową wylewką dadzą spokojnie radę przenieść obciążenia na ściskanie bez najmniejszego problemu.
    pozdrawiam Tomraider.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Moją intencją było sprawdzenie czy kruszywo jest faktycznie tak źle zageszczone że trzeba to naprawiać. Może się okazać że wcale nie jest tak źle.

    Jeśli natomiast będzie źle to czeka Cię niestety skucie wszystkiego, wybranie do połowy (czyli 45cm) kruszywa i zagęszczenie skoczkiem (+modlitwa żeby ściany nie popękały), zasypianie drugiej warstwy i kolejne skakanie. Żadna zagęszczarki płytowa (którą jesteś wstanie wnieść do domu) nie zagęści 90cm (a nawet 45cm).

    Tyle w temacie.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    No właśnie taki strop chce zrobić. Ala gestozebtowy tylko zamiast pustakow stropowych dać styropian pomiędzy zebra. Rozpiętość miedzy ścianami to niecałe 4 m. Myślę że belki z 4 pretow co np 50 cm pomiedzy to styropian. Potem wylewłaśnie z 5-6 cm zbrojną siatka. Powstanie strop

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    No właśnie taki strop chce zrobić. Ala gestozebtowy
    strop ala gęstożebrowy będzie ala skuteczny. poczytaj ile w np teriwie jest zastosowanej stali żebrowanej ,belek rozdzielczych ,wieńców i jaką ma wysokość. odbierz priv.

    ps. miałem zapchaną skrzynkę odbiorczą ,już jest opróżniona ,można pisać na priv
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 11-11-2018 o 20:46

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Myślę że wycięcie w betonie siatki kwadratów na taki pokój 4 mx4 m 5 kwadratów równomiernie rozlozonych i dokopananie się do warstwy nosnej i zalanie betonem wystarczy. Na całość siatka fi 6 mm zgrzewana i przykotwiona we wszystkie sciany fundamentowe i zalanie 4 - 5 cm betonem wystarczy. Wiem ze pewnie nikt tak nie robi ale nie mam wyjscia. Podłoga zadziała jak na stopach fundamentowych z wentylIwana przestrzenią której otrzywisnie nie będzie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Myślę że wycięcie w betonie siatki kwadratów na taki pokój 4 mx4 m 5 kwadratów równomiernie rozlozonych i dokopananie się do warstwy nosnej i zalanie betonem wystarczy. Na całość siatka fi 6 mm zgrzewana i przykotwiona we wszystkie sciany fundamentowe i zalanie 4 - 5 cm betonem wystarczy. Wiem ze pewnie nikt tak nie robi ale nie mam wyjscia. Podłoga zadziała jak na stopach fundamentowych z wentylIwana przestrzenią której otrzywisnie nie będzie.
    Jeżeli dokopiesz się do warstwy nośnej to powinno być ok bo nic więcej nie siądzie .To dobre rozwiązanie.
    pozdrawiam Tomraider

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Wiem ze powinno być inaczej ale nie jestem w stanie tego skuc. Gość który to wycinać na próbę ten kwadrat mówił ze twardy beton jak cholera. Nie mam sumienia tego psuć. Dziekuje ci Tomraider za pomoc i pomysły. Odezwę się jak to wyszło. Myślę że tak za miesiąc.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Myślę że wycięcie w betonie siatki kwadratów na taki pokój 4 mx4 m 5 kwadratów równomiernie rozlozonych i dokopananie się do warstwy nosnej i zalanie betonem wystarczy. Na całość siatka fi 6 mm zgrzewana i przykotwiona we wszystkie sciany fundamentowe i zalanie 4 - 5 cm betonem wystarczy. Wiem ze pewnie nikt tak nie robi ale nie mam wyjscia. Podłoga zadziała jak na stopach fundamentowych z wentylIwana przestrzenią której otrzywisnie nie będzie.
    Jeżeli faktycznie jest źle zagęszczone podłoże całe te zabiegi nie uratują przed osiadaniem. Siatka fi 6 to żadno zbrojenie na zginanie, a taki chudy na slupach będzie próbował pracować jak strop ale bez zbrojenia - fi6 pomijamy porostu siądzie.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Jajmar skąd ta pewność? A podloga na na legarach na gruncie tyle lat funkcjonowała? Legary podparte były o slupy murowane.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Jajmar skąd ta pewność? A podloga na na legarach na gruncie tyle lat funkcjonowała? Legary podparte były o slupy murowane.
    Jakie legary o czym Ty piszesz? O betonie pisałeś do tej pory....

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Dlaczego według ciebie slupy nie sa w stanie przenieś ciężaru na grunt nośny płyty chudziaka + styropianu + wylewki zbrojnej? Bo co im stoi na przeszkodzie. Odległości między slupami i ścianami mogą być okolo 1 m max. Po co według ciebie się wstawia siatki zbrojeniowe ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Dlaczego według ciebie slupy nie sa w stanie przenieś ciężaru na grunt nośny płyty chudziaka + styropianu + wylewki zbrojnej? Bo co im stoi na przeszkodzie. Odległości między slupami i ścianami mogą być okolo 1 m max. Po co według ciebie się wstawia siatki zbrojeniowe ?
    Gdzie napisałem że problem jest w słupach? Nie wiem jak planujesz te słupy rozmieścić pisałeś coś ze na pomieszczanie 4x4 to 4-5 sztuk , nie wiem jak Ci wyszło że co metr będą......... ja widze problem w "płycie" z pseudo zbrojeniem............... czytaj ze zrozumieniem.

    Radzili Ci już zbadaj podbudowę............. a nie kombinuj. Ale to Twoja kasa.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Jeżeli slupy zrobie 40 na 40 to około 1 m każdej strony będzie

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Podbudowa jest do dumy skoro jestem w stanie tam pret wbić na 90 cm

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Jeżeli slupy zrobie 40 na 40 to około 1 m każdej strony będzie
    Narysuj to......... pomieszczenie w skali i te słupy 4 w 16 m2 co metr bo moja wyobraźnie nie ogarnia.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Sciana 1 m + 40 cm+ 1m + 40cm+ 1 m sciana

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony