dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator do mieszkania - płaski pod sufit (Mistral SLIM 300 EC ???)

    Chcę w mieszkaniu zainstalować wentylację mechaniczną z reku. Powierzchnia to 96m2, wysokość do sufitu podwieszanego 2,85m. Ilość osób 2+2.
    Szukam płaskiego rekuperatora do podwieszenie na suficie i zakrycie go sufitem podwieszanym (z rewizją) w przedpokoju. Z tego względu ma być możliwie najcichszy. Przeszukując w necie trafiłem na Mistral SLIM 300 EC (ma bardzo kompaktowe wymiary - wysokość 28cm. W zasadzie nie mogę znaleźć innego płaskiego rekuperatora, który miałby w okolicach 300. Większość płaskich do podwieszenia to 200.
    Chętnie usłyszę jakieś za i przeciw, ewentualnie może coś innego jest na rynku?? Ważne żeby był cichy i nie żarł prądu zbyt dużo.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie doradzi??

  3. #3

    Domyślnie

    Szukasz grubszego podsufitowego bo te co widziałeś są za cienkie? No to weź jakiś grubszy.
    Nie ma za co.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #4

    Domyślnie

    JanWerbinski Nie zrozumiałeś. Szukam cienkiego. Ten mistral ma jak pisałem wyżej 28cm grubości i jest to jeden z cieńszych rekuperatorów na rynku. A jeśli chodzi o strumień w okolicach 300m3/h to w zasadzie nie ma innych poniżej grubości 30cm. Owszem są inne poniżej tych 30cm ale na ogół strumień max to okolice 200m3/h. Są to oczywiście jedynie moje rozeznania. Stąd temat na forum, liczę, że ktoś coś doradzi i nakieruje. Nie siedzę w instalacjach, jestem inżynierem ale w innej branży. Być może ktoś ma większe rozeznanie na rynku i poda jakąś alternatywę dla tego urządzenia.

    Dzwoniłem do Pro-venta z pytaniem czy ten reku podwieszony do sufitu i zasłonięty sufitem podwieszanym będzie słyszalny (pomijam samą instalację). Przekierowywali mnie po kolei (bok->dział techniczny->serwis->) aż trafiłem na człowieka, który ma podwieszonego mistrala pod sufitem w kamienicy. Mówił, że na niskich biegach nie słychać w zasadzie w ogóle. U mnie sypialnie są daleko oddalone od przedpokoju gdzie będzie reku więc powinno być ok. Do moich danych wyjściowych też zasugerował Mistral SLIM 300 EC. Oczywiście trzeba do tego zaprojektować sensowną instalację.

  5. #5

    Domyślnie

    Każdy rekuperator będzie słyszalny w mieszkaniu. Jeśli szukasz cichego, to AirPack Home.
    To że myślisz o Mistralu jest co najmniej zastanawiające...
    Tak jakbyś nawet nie widział zdjęć obu urządzeń, nie mówiąc o porównaniu na żywo.
    Popatrz sobie gdzie są wentylatory i jak są wygłuszone.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #6

    Domyślnie

    Byłem w dwóch firmach montujących rekuperatory i instalacje (w ich showroomach). W jednej był zamontowany Airpack home a w drugiej Aeris next 450. Oba na pierwszym biegu. thessla była zdecydowanie głośna (za głośna). Aeris był cichutki, śmiem twierdzić, że po przykryciu 2xGK nie będzie słyszalny w ogóle. Pobawiłem się chwilę nastawnikiem i w przypadku aerisa na 2 biegu w dzień przy normalnym życiu słyszalność będzie pomijalna. No chyba, że wszystko wyciszymy i będziemy się wsłuchiwać. Trójkę pomijam bo tego używa się chwilowo.
    To że myślisz o Mistralu jest co najmniej zastanawiające...
    a co Cię tu tak zastanawia?? Pytam serio, nie znam się na instalacjach wentylacyjnych dlatego szukam porady.
    Zaproponowałem ten rekuperator ponieważ jest płaski, ma wydatek 300m3/h i idealnie mieści mi się pod sufitem. Szukam jednak jeszcze jakiegoś bo co to za wybór z jednego. Jeśli możesz jakiś podrzucić to śmiało. Thessla niestety nie ma płaskiego, który będę mógł zamontować pod sufitem.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie AirPack Home też jest bardzo głośny - słychać go w połowie piwnicy. Za to nie słychać piętro wyżej. Inne rekuperatory mają silniki nawiewu za wymiennikiem co dodaje kilka decybeli, więc muszą być głośniejsze. Mają też słabszą izolację piankową, która przy okazji tłumi dźwięki. Ważą 20 kg mniej czyli cienka blacha itp. Nie wierzę że będą ciche. Dlatego dziwi mnie że porównujesz Mistrala.

    Nie wiem jak można porównywać rekuperatory na pierwszym biegu jeśli nie wiemy jaką wydajność dla danego biegu ustawiono na każdym z nich. Myślę że sprzedawcy ustawili tak, żeby klienci wybierali ten rekuperator, który daje większy zysk. To normalne. Duże znaczenie ma rodzaj kształtek. Np. u mnie strasznie szumią kolanka fi200 Spiro na wywiewie. Z kolanek wydobywa się większy hałas niż z rekperatora. Nie przeszkadza to w żaden sposób, bo nie słychać w części mieszkalnej.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #8

    Domyślnie Zehnder ComfoAir 200

    Witam po przerwie.
    Z różnych powodów remont mocno mi się przesunął i dopiero w maju startuję. W tym czasie sporo było przemyśleń i pomysłów na reku i aktualnie wybrany został Zehnder ComfoAir 200. Ma być zamontowany na ścianie i zabudowany GK z dużą rewizją zasłoniętą szafą (w plecach będzie dziura). Kanał wyrzutni będzie wpięty w komin a czerpni pobiegnie pod podłogą pomiędzy belkami stropowymi. Jaką izolację zastosować na kanał czerpni? starczą 3 cm maty?? Strop drewniany i niechałbym żeby sąsiadowi coś kapało. Wklejam też rysunek z lokalizacją anemostatów. Czy z waszego doświadczenia lokalizacja jest w porządku czy coś może skorygować?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZEHNDER.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	429552

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony