dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Zrobisz to bez paroizolacji podkrokwiowo, prawda?
    Masz tam jakiś strych ? Jeżeli tak, to jak widzisz odseparowanie strychu od dołu? Wełnę na/między jętki/kleszcze ?

    Jestem na etapie podjęcia decyzji, i właśnie mam dylemat. Więźby absolutnie nie można z obu stron szczelnie zamykać, podobnie wełny

  2. #42

    Domyślnie

    Czy można ocieplić nakrokwiowo poddasze tylko płytą PIR tak by nie dawać już wełny czy czegokolwiek między krokwie? Chcialbym je mieć widoczne i mam lekką awersję do kartongipsu?

    Dach odeskowany

  3. #43

    Domyślnie

    Panowie, proszę się nie śmiać - na forum weszła kobieta.
    Odziedziczyłam po pradziadkach pół bliźniaka i tak sobie powoli w nim dziobię. Niestety, żadnego męskiego wsparcia, więc uczę się na własnych błędach, radach "fachowców" i sama muszę się wdrożyć w każdy temat, zanim coś ruszę, żeby mnie nie zrobili w ch.
    Domek parter (ok 54m2) + poddasze użytkowe + podpiwniczona 1/2 domu.
    Zakończyłam wymianę dachu i elewację. Teraz przyszedł czas na docieplenie środka, tj. poddasza + c.o.
    I tu się zaczyna moja edukacja w temacie - co pod dach? Aktualnie wygląda to tak:
    krokwie + mebrana + kontrłaty + łaty + dachówka ceramiczna. Ale co pod spód? Na chwilę obecną widzę po prostu krokwie i mebranę.
    Wiedziałam, że jest wata i pianka PUR. Teraz kolega wspomniał coś o tych płytach PIR. Znalazłam Wasz wątek i rozważam watę między krokwie i na to PIR + k-g. Tylko jakie to powinno być wtedy grube? I o czym pamiętać?

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    moim zdaniem płyta PIR nie ma sensu. Jest to bardzo dobry ale drogi materiał i najlepiej układać go warstwą ciągła na poszyciu dachu a nie miedzy krokwie.
    Pozostaje wybór między pianka natryskiwana a wełną. Nie wiem czy można natryskiwać pianke PU na membranę. Piankę dobrze dać jak ma się skomplikowane kształty typu lukarny. Jak kształt dachu jest w miarę prosty to chyba można zastosować wełnę.

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,
    A co myślicie o takim układzie. Poważnie rozważam płytę PIR, szczególnie ze względu na zaoszczędzenie miejsca

    Płyta na krokwiowo a miedzy wełna

    od strony zewnętrznej
    dachówka
    łaty i kontrłaty
    folia
    płyta PIR 10 cm
    deskowanie
    folia
    Wełna 15 cm (grubość krokwi 16 )
    płyta KG

    Co ważne wentylacja mechaniczna na poddaszu (pytanie czy na nieogrzewanym stryszku też montować )

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonia24 Zobacz post
    Panowie, proszę się nie śmiać - na forum weszła kobieta.
    Odziedziczyłam po pradziadkach pół bliźniaka i tak sobie powoli w nim dziobię. Niestety, żadnego męskiego wsparcia, więc uczę się na własnych błędach, radach "fachowców" i sama muszę się wdrożyć w każdy temat, zanim coś ruszę, żeby mnie nie zrobili w ch.
    Domek parter (ok 54m2) + poddasze użytkowe + podpiwniczona 1/2 domu.
    Zakończyłam wymianę dachu i elewację. Teraz przyszedł czas na docieplenie środka, tj. poddasza + c.o.
    I tu się zaczyna moja edukacja w temacie - co pod dach? Aktualnie wygląda to tak:
    krokwie + mebrana + kontrłaty + łaty + dachówka ceramiczna. Ale co pod spód? Na chwilę obecną widzę po prostu krokwie i mebranę.
    Wiedziałam, że jest wata i pianka PUR. Teraz kolega wspomniał coś o tych płytach PIR. Znalazłam Wasz wątek i rozważam watę między krokwie i na to PIR + k-g. Tylko jakie to powinno być wtedy grube? I o czym pamiętać?
    Ułóz dwa razy wełnę zarówno między jak i pod krokwiami. Zastosowanie 25-30cm izolacji pozowli na spełnienie wymogów Warunków Technicznych i zapewnienie energooszczednego standardu przegrodzie. Wełnę sugerowałbym skalną najlepiej o wpsółczynniku lambda 0,035 W/mK
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony