dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie Ferroli Biopellet zamiast Red Compact, Red Selecta po kilku miesiącach użytkowania.

    Obiecałem, że po kilku miesiącach użytkowania tego kotła napiszę kilka słów w temacie obsługi i samej pracy kotła. Mam nadzieję, że moje spostrzezenia pomogą chociaż kilku osobom w wyborze bardzo fajnego i chyba niedocenionego kotła jakim jest Biopellet 24KW
    Kociołek kosztował mnie 7900 na 8% i jest to dokładnie połowa jaką musiałbym dać za to samo z innym napisem i wiem, co piszę, bo oglądałem kotły innego producenta na żywo i naprawdę nie ma za dużo różnic.
    Na wstępie napiszę, że jestem mega zadowolony i był to niesamowicie trafny wybór, bo brane były pod uwagę kotły duuużo droższe takie jak red selecta, red compact, czy nawet lidia która już jest w miarę sensownej cenie.
    Jak co niektórym wiadomo przed montażem założyłem tu wątek z prośbą o poradę i ewentualną wycenę ile mnie to moze kosztować.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ko-silver-24kw

    Zdania były podzielone i raczej kocioł był mi odradzany niż polecany, ale ciekawość i cena wygrały
    Więc tak, kociołek chodzi w trybie automatycznym tzn. wł się na ządanie termostatu pokojowego i po osiągnięciu zadanej temperatury w najchłodniejszym pomieszczeniu wchodzi w stan wychładzania i czuwania. W każdym pomieszczeniu mam głowice termostatyczne a tam gdzie jest czujnik grzejnik jest rozkręcony na max. Co mnie bardzo mile zaskoczyło, to polskie menu na wyświetlaczu kotła.
    Sam w sobie kocioł nie wymaga żadnych ustawień, nastaw i naprawdę obsługa sprowadza się do dosypania pelletu i przyciśnięciu przycisku, to wszystko.
    Samo czyszczenie wykonuję co kilka dni włączając na 30 sec odkurzacz, to wszystko....
    Troszkę mały zasobnik na pellet, bo w granicach 40-45kg, ale tyle samo jest w konstrukcjach typu red compact, czy red selecta.
    Kociołek zasila u mnie aż 20 grzejników, trzy piętra z czego w piwnicy mam ustawioną temp 15 stopni i grzejniki nie rozkręcają się póki co w ogóle.
    Na dzień dzisiejszy spalanie mam w granicach 12-15kg/24h, temperaturę mam ustawioną w dzień 22,5* ale dopiero od 14-23 i 20,5 od 23-14
    Miałem kilka problemów z zaworami termostatycznymi, bo mi wydawały różne dżwięki, ale z pomocą tu doświadczonych kolegów uporałem się z problemem i jestem niesamowicie szczęśliwym człowiekiem.
    Polecam ten kociołek ludzią którzy marzą o red selecta a portfel na to nie pozwala. Ja wpadłem na tą konstrukcję zupełnie przez przez przypadek i zaryzykowałem.
    Z serwisem nie ma problemu i byłem zdziwiony, że po dokonaniu decyzji okazało się, że mogę go zakupić u mnie w mieście

    Link z pracy kociołka

    https://www.youtube.com/watch?v=t_CKTtIRyM8

    Chętnie odpowiem na pytania jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Niedoceniony bo może za tani. Jak Edilkamin Termika była po 7000zł to też szału na to nie było, podobnie jak Laguna gdy kosztowała 9500zł.

    Ma to wbudowany układ pompowy? Wentylator wyciagowy? Jak czyści palnik?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Niedoceniony bo może za tani. Jak Edilkamin Termika była po 7000zł to też szału na to nie było, podobnie jak Laguna gdy kosztowała 9500zł.

    Ma to wbudowany układ pompowy? Wentylator wyciagowy? Jak czyści palnik?
    Tak, ma wbudowany układ pompowy czyli naczynie i pompa z dwoma trybami pracy (liniowy i jakiś tam jeszcze, nie znam się na tym) oraz posiada wentylator wyciągowy.
    Komora spalania jest czyszczona ciśnieniowo, bo nawet w trakcie pracy pojawia się komunikat "czyszczenie puli ognia" a po wygaszeniu zawsze jest pusto w tym "koszyczku" ewentualnie kilka cięższych koralików niewypalonych zostaje do ponownego rozpalenia.
    Tak jak napisałem, jest to naprawdę super alternatywa dla Red Compact, czy Red Selecta jeżeli ktoś bierze pod uwagę kocioł o takiej charakterystyce działania, to jest to ta sama konstrukcja a cena póki co jest kosmicznie niska, bo jaki kocioł za 7450,- z mocą 18kw można kupić?
    Mój jest 24kw i zapłaciłem za niego 7900-, co uważam za super ofertę a jest naprawdę solidnie wykonany...
    Wiadomo, że Laguna, to już zupełnie inna konstrukcja i bardziej wypasiony kocioł, ale jakbym miał dać 16k za Selectę a zobaczyłbym u kogoś Ferroli, to dostałbym ataku serca
    Ostatnio edytowane przez RadoRado ; 16-11-2018 o 14:47

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tak jak Ci mówię, cena i reklama. Ja kupiłem Lagune jeszcze za 9500zł i też jestem mega zadowolony. Teraz gdy kocioł kosztuje kilka tysięcy drożej, sprzedaje się go więcej bo reklama i polecenia użytkowników, sprawily że ludzie chętniej po ten model się zgłaszają. A twój Ferroli jest tańszy od większości polskich smieciuchów z palnikami gdzie za wentylator wyciągowy trzeba dopłacić 1300zł albo w ogóle jest niedostępny. To potwierdza, że Włosi potrafią robić kotły.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Tak jak Ci mówię, cena i reklama. Ja kupiłem Lagune jeszcze za 9500zł i też jestem mega zadowolony. Teraz gdy kocioł kosztuje kilka tysięcy drożej, sprzedaje się go więcej bo reklama i polecenia użytkowników, sprawily że ludzie chętniej po ten model się zgłaszają. A twój Ferroli jest tańszy od większości polskich smieciuchów z palnikami gdzie za wentylator wyciągowy trzeba dopłacić 1300zł albo w ogóle jest niedostępny. To potwierdza, że Włosi potrafią robić kotły.


    Jest dokładnie tak jak piszesz. Rok temu zaczynałem z tematem kotłów i Laguna była jeszcze w przyzwoitych pieniążkach, ale jak zadzwoniłem do Wojtka "Puławiaka" już w tym roku koło czerwca była tylko w sferze marzeń, bo zaproponował mi moc jak dobrze pamiętam 24 kw a to już podchodziło pod 20k i zainteresowałem się red compactem, ale chwilę póżniej okazało się, że już jest wycofany i znowu temat kręcił się koło 20k czyli Red Selecta aż wreszcie natrafiłem na ten kociołek

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czy ten kocioł spala tylko diamentowy pelet czy z peletem za 350 zł też sobie poradzi?

  7. #7
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    To potwierdza, że Włosi potrafią robić kotły.
    Jedynym zadaniem tych kotłów jest przyciągnąć klienta swoim wyglądem i gadżetami.
    Najlepsze kotły robią Czesi i Litwini oraz jedna firma w POLSCE. Decydując się na wybór kotła do jednego z moich domów zrobiłem porządne rozeznanie u fachowców z tej branży. Wybór padł na MPM DS II (instalacja buforowa) z najnowszym palnikiem wirowym i powiem wam że wszystko co wychodzi z tej firmy jest dopracowane z pasją. Myślę że MPM Bio-Pell bije pod względem wydajności ten elegancki "mebel".

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Weś idź z tym gównem (nie obrażajmy g#wna) mpm bo nie wytrzymam.To jest taki kopcących ulep że hej.

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tak i
    Tak totalnie kopcący ulep.
    Na infoogrzewanie jest o problemach kopcenia z tym kopcącym ulepem jest 612 stron.
    Najgorszy palnik wirowy do którego potrzebny jest wentylator górniczy bo stawia takie opory przepływu a czystego spalania nadal nie ma.
    To nie jest wymiennik z MPM i taki wymiennik powstaje jak hajcujesz 500 stopni w komin że ci się wszystko z wymiennika powupala.
    Zawieś garnek z zimną wodą na kominie tego MPM zobaczymy jak ładnie okopci się sądzą z niecałkowitego spalania.
    Kopcący ulep mpm tak potrafi?
    https://youtu.be/7K169XiUuyI
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 17-03-2020 o 21:23

  10. #10
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Na infoogrzewanie jest o problemach kopcenia z tym kopcącym ulepem jest 612 stron.
    Kocioł to połowa sukcesu - pozostała część to:
    1. Prawidłowa instalacja (ochrona powrotu 55'C),
    2. Suche paliwo (wilgotność poniżej 20%)
    3. Umiejętność obsługi tego kotła (kocioł dla inteligentnych).
    Przekieruj ich na grupę wsparcia MPM DS na Facebooku.
    To nie jest wymiennik z MPM i taki wymiennik powstaje jak hajcujesz 500 stopni w komin że ci się wszystko z wymiennika powupala.
    Widok wymiennika w kotle Zębiec z najnowszym palnikiem wirowym. Projekt realizowany przez firmę od której kupiłem kocioł - LINK.
    Temperatura na czopuchu podczas rozpalania jest w granicach 200'C . Najnowszy palnik wirowy działa na zasadzie przyjęcia na siebie energii kinetycznej bez względu na siłę ciągu kominowego.
    Zawieś garnek z zimną wodą na kominie tego MPM zobaczymy jak ładnie okopci się sądzą z niecałkowitego spalania.
    Bardzo proszę - widok komina w trakcie czyszczenia przed sezonem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-09-21.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	441930
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 17-03-2020 o 21:53

  11. #11
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Widać po rysach na ściankach że komin po czyszczeniu a nawet jeśli nie to niżej widać pokłady sadzy.

    Nie odpowiedziałeś na moje ostatnie pytanie czy MPM tak potrafi?
    https://youtu.be/7K169XiUuyI

  12. #12
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    a nawet jeśli nie to niżej widać pokłady sadzy.
    Jakiej sadzy - lampa w telefonie nie sięga głębiej.
    czy MPM tak potrafi?
    Potrafi jeszcze lepiej, ciszej i taniej (przykład):
    https://youtu.be/8rYyxALHhv8
    PS.
    Największe temperatury w kotle robimy "powoli" z małą ilością tlenu.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 17-03-2020 o 21:55

  13. #13
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak potrafi to pokaż film.
    Przedstawiciel handlowy mpm a taki niedoedukowany.
    Najczystsze spalanie to jak najszybsze spalanie.
    Żółty płomień = niespalona sądza.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 17-03-2020 o 22:08

  14. #14
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Pokazałem ci tyle co miałem - mam nadzieje że tego nie znajdą.
    Przedstawiciel handlowy mpm a taki niedoedukowany.
    Jaki przedstawiciel, chyba właściciel - niedouczony to jesteś ty.
    Żółty płomień = niespalona sądza.
    Żółty kolor to najgorętsza część płomienia, który zmienia się płynnie od niebieskiego do żółtego. Wynika to z tego, że na wydajność procesu spalania kluczowy wpływ ma określona ilość tlenu.

  15. #15
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No widać jaki niedouczony ten przedstawicel handlowy mpm xd.
    Nawet nie chce filmu z mpm pokazać bo wiadomo że kopci na całą okolicę.
    Najgorętszy i najczystszy płomień to masz niebieski.
    W zepsutej kuchence gazowej masz żółty płomień który kopci garnki, żółty płomień spalanie niecałkowite wydziela się niespalona sadza.
    Ale trudno oczekiwać takiej wiedzy od przedstawiciela handlowego mpm skoro ich konstrukcja jest taka , że Janusz że szwagrem w szopie by to zrobili lepiej.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 18-03-2020 o 07:15

  16. #16
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    No widać jaki niedouczony ten przedstawicel handlowy mpm xd.
    Nadajemy na innym "poziomie", więc nie będę z tobą wchodził w zbędną dyskusję.
    Najgorętszy i najczystszy płomień to masz niebieski.
    W zepsutej kuchence gazowej masz żółty płomień który kopci garnki, żółty płomień spalanie niecałkowite wydziela się niespalona sadza.
    Rozmawiamy o innej materii / paliwie (gaz - paliwo stałe).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1423300441_by_takijeden_500.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	441939 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1214413.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	441938
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 18-03-2020 o 10:16

  17. #17
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał WENTOR Zobacz post
    My też możemy się pochwalić czystym spalaniem pelletu.
    Zobaczcie i oceńcie sami: https://youtu.be/ft10fYnswZg
    Gdzie tam widzisz czyste spalanie?
    Ja tam widzę żółty płomień czyli niespaloną sadzę.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Gdzie tam widzisz czyste spalanie?
    Ja tam widzę żółty płomień czyli niespaloną sadzę.
    Nie masz racji, jeśli masz temp w kotle 70 st i suchutki pellet nie ma sadzy..
    --------
    Obiecane foto wymiennika...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymienik.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	441943
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 18-03-2020 o 12:57

  19. #19
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Firma co robi kotły na pelete a wiedzy jak zwykle brak.

  20. #20
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie masz racji, jeśli masz temp w kotle 70 st i suchutki pellet nie ma sadzy..
    --------
    Obiecane foto wymiennika...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymienik.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	441943
    Zawieść na kominie garnek z zimną wodą zobaczymy jak ładnie się okopci.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony