dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie, bo mam dach dwuspadowy o kącie 55 st... dom w stylu Alzackim, takiego zaprojektowałem...
    Poniżej czopucha jest wyczystka, w którym wkładam lusterko i sprawdzam drożność komina... jest czysty.
    Z dna wyczystki wygarnąłem płaty, które same pod wpływem własnego ciężaru i ruchów termicznych blachy wkładu, odrywają się od ścianki... czyli, można powiedzieć, że mam komin samooczyszczający
    Kominiarz był u mnie 3 lata temu... wiem, że powinien dwa razy w sezonie

    To są właśnie, te płaty kominowe z dna wyczystki..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	platy kominowe.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	441946
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 18-03-2020 o 15:01

  2. #22
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No widać czarna sadza.

  3. #23
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał WENTOR Zobacz post
    My też możemy się pochwalić czystym spalaniem pelletu.
    Zobaczcie i oceńcie sami: https://youtu.be/ft10fYnswZg
    Zobaczyłem najnowszy, komentarz o treści , całe szczęście, że zdążyłem skopiować, będę teraz mógł wszędzie, pokazywać.
    Ranger17 minut temu
    Przy współprądowej technice spalania - ta sadza... (rozgrzana i świecąca na żółto.!) - jest tak rozrzedzona przejrzystymi spalinami... (N2+CO2+CO+H2O-->para wodna) - że jej nie widać "gołym" okiem nad tym kominkiem.
    Aby tę sadzę wykryć - nie wystarczy tylko przez tych... 8sek. "testować" tą... chusteczką.!
    Aby Test mógł być wiarygodny - należy nad tym, żółtym płomieniem zawiesić jasny garnek z zimną wodą... (tak, jak nad palnikiem kuchennym z niebieskim płomieniem.!).
    Wtedy, po zagotowaniu np. 1-litra - tej wody - dopiero obejrzeć dno tego naczynia...

    "Ranger" czystespalanie.info
    .................................................. ............
    No.., i co ? Teraz, po kilkunastu minutach - znowu patrzę, a... tu Komentarzy = 0 - (zero.!)
    Rzeczywiście, masz rację - kiedy tak piszesz - (cytat twojego !)... :
    "Nadajemy na innym "poziomie", więc nie będę z tobą wchodził w zbędną dyskusję."
    .................................................. ...
    We waszym "poziomie" tej, "uczciwej", rzeczowej i merytorycznej Dyskusji - jest jedynie taki... "argument nie do odrzucenia" - ("klajstrowanie" ust, kasowanie "niewygodnych" Komentarzy, aby sprzedać "kit" - Ludziom mniej Zorientowanym w Procesie palenia !)...
    .................................................. ...
    Człowieczku, udowadniasz, że nie masz pojęcia o Procesie spalania, kiedy pokazujesz malutki płomyk świeczki (z krótkim, optymalnym knotem, aby emitował malutki objętościowo płomyk !). Nie masz pojęcia o spalaniu dyfuzyjnym - szczególnie we Warunkach, gdzie są zamknięte przestrzenie piecowo - kominowe - (a nie na otwartej przestrzeni z malutkim płomyczkiem świeczki !). Ale nawet tu, już przy dłuższym knocie - jest już emisja sadzy nad tą żółtą częścią rozgrzanej sadzy. Nie rozróżniasz rodzajów i rozpiętości niebieskich płomieni !

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post

    można powiedzieć, że mam komin samooczyszczający
    u mnie komin pierwsze czyszczenie przeszedł po 6 latach, tez sprawdzam drożność lusterkiem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #25
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    Widzę że musiałeś wezwać posiłki. RANGER - kto to jest
    konstruktor lalek i rekwizytów, technologia budowy maszyn
    Sadza występuje zawsze tam gdzie gorący płomień zetknie się z zimnym płaszczem wodnym. Co do koloru, najgorętszy płomień jest koloru jasno-żółto-przezroczystego (białego od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F) i basta.
    PS.
    Wasze "zboczenie" nad kolorem płomienia
    Nie rozróżniasz rodzajów i rozpiętości niebieskich płomieni !
    za wszelką cenę jest "chorobliwe" i osiągalne jedynie w warunkach laboratoryjnych gdzie paliwo jest super przygotowane. Warunki domowe odbiegają znacząco nie mówiąc już o umiejętnościach użytkowników kotłów którzy rozpalają swoje kotły kartonami i węglem grubym bez drewna. Większość użytkowników mających kotły na paliwo stałe nie ma nawet pieńka i siekiery w okolicy kotła. Jedynym atutem w ich kotle jest dmuchawa a nawet dwie i niebieski płomień w wymienniku lub popielniku.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 18-03-2020 o 18:43

  6. #26
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    I co z tego, że jest najgorętszy skoro kopci sądzą???
    Po za tym masz nieaktualne i błędne informacje https://pl.m.wikipedia.org/wiki/P%C5%82omie%C5%84
    Jak mają takie ujowe kotły jak MPM i inne ulepy kotłowe obecne na rynku to co się dziwisz.
    Tutaj masz niebieski płomień z opony jak widać się da.
    Ciekawe co to za super przygotowana labolatoryjna opona????
    https://youtu.be/7K169XiUuyI
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 18-03-2020 o 18:55

  7. #27
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    Tutaj masz niebieski płomień z opony jak widać się da
    Jaki niebieski, sadzi czerwienią na końcach że hej - uczę się od Ciebie.
    Ciekawe co to za super przygotowana labolatoryjna opona????
    Sucha.
    PS.
    Opona to pikuś, sprawdź kawałek dywanu lub chodnika.

  8. #28
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie tam widzisz czerwony chyba na obudowie MPMu.
    Cegły są rozgrzane do białości i przez co kolor biały nakłada się niebieski kolor płomienia.
    Co dywan gorszy?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 19-03-2020 o 07:00

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Coś nie mogę cytatów wstawić to tak napiszę.
    Wiktor626
    konstruktor lalek i rekwizytów, technologia budowy maszyn

    Odpowiadam :
    Kto to jest..? Pasjonat.., m. inn. - w zgłębianiu Procesu spalania paliw stałych, mgr inż. - "Projektowanie, Technologia Budowy Maszyn" -
    (5-ć lat pracy w biurze konstrukcyjnym huty "Baildon",
    Człowiek, który z racji wyuczonego zawodu - ma "w paluszku" - opanowany zakres Nauk Ścisłych + uzupełnienie z Jego innych Pasji - (żeglarstwo, kapitan) - Wiedza o przepływach czynnika (meteorologia, tworzenie cyklonów, konwekcja gazów i wiele innych !).
    A... kim ty jesteś - skoro chcesz weryfikować Innych (zwłasza takich, co nic nie sprzedają - tylko jednostronie COŚ nam dają.!).
    Pokaż twoje dokonania !
    Skoro wszedłeś na Jego Blog-Forum - dlaczego pominąłeś te, opisane tam Jego kwalifikacje (których większość teraz ja muszę - jako niegodziwość - tobie wypominać.!).?
    .................................................. ............
    Jestem zarejestrowanym Użytkownikiem Jego Forum-Blogu - wystarczy mi już zgromadzona tam przez Niego - ilość wiarygodnych Źródeł - (m. in. w zakładce pt. "Bibliografia".!) - nie licząc już TEGO.., co tam On napisał...

    Wiktor626
    Sadza występuje zawsze tam gdzie gorący płomień zetknie się z zimnym płaszczem wodnym.

    Odpowiadam :
    Kompletna bzdura, nie masz pojęcia o Procesie.!
    Sadza + CO - jest Wynikiem Procesu Redukcji - we wyniku niedoboru tlenu podczas spalania - przy nadmiarze paliwa (szczególnie gazów pirolitycznych przy jednoczesnym spalaniu odgazowanego wcześniej - węgla.!).
    Natomiast - jako rozgrzana do żółci - wytrąci się i zostanie na zimnej przeszkodzie. Na rozgrzanych - nie wytrąci się (tylko odrobina z lotnym popiołem na wymiennikach - dając popiołowi szary kolor.!).
    Większość - jako niewidoczna dla oka - idzie ze spalinami do atmosfery.

    Wiktor626
    Co do koloru, najgorętszy płomień jest koloru jasno-żółto-przezroczystego (białego od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F) i basta.

    Odpowiadam :
    Kolejną piszesz bzdurę.! Max temperatura ze spalania "normalnych" paliw - to do 1400*C.! Dlatego Człowiek musiał nauczył się "sztucznie" produkować z węgla kopalnego - koks hutniczy, aby podnieść tę temperaturę do ponad 1500*C - tak, żeby można było topić surówkę np. w piecach hutniczych. W Średniowieczu - w "dymarkach" uzyskiwano max temperatury do ok. 1350*C.., i to przy użyciu czystego węgla drzewnego + silne miechowanie powietrza z dwóch stron (mimo, że już kopali dobry węgiel kamienny.!). Taka temperatura pozwalała jedynie rozgrzewać "surowiec" - do temperatury tzw. - "plastyczności" (aby wielokrotnie przekuwać i jedynie przez takie, kowalskie kucie - zgrzewać.!).
    A... temperatury stref - max +1400*C - (ze żółtym płomieniem świecy.!) - podaje Wikipedia

    Wiktor626
    PS.
    Wasze "zboczenie" nad kolorem płomienia

    Nie rozróżniasz rodzajów i rozpiętości niebieskich płomieni !
    za wszelką cenę jest "chorobliwe" i osiągalne jedynie w warunkach laboratoryjnych gdzie paliwo jest super przygotowane. Warunki domowe odbiegają znacząco nie mówiąc już o umiejętnościach użytkowników kotłów którzy rozpalają swoje kotły kartonami i węglem grubym bez drewna. Większość użytkowników mających kotły na paliwo stałe nie ma nawet pieńka i siekiery w okolicy kotła. Jedynym atutem w ich kotle jest dmuchawa a nawet dwie i niebieski płomień w wymienniku lub popielniku.

    Odpowiadam :
    No., kolejny "popis wiedzy" w tym Temacie.!
    To... zobacz sobie te, twoje - "chorobliwe, laboratoryjne warunki".!
    Rozkład temperatur - nijak się ma, kiedy masz taki Przykład, gdzie przejrzysto - błękitny płomień rozgrzewa prawie połowę, dolnej części pion postawionej cegły - do prawie białości !... (patrz film nr 9., a przy tej Okazji - zobacz sobie na pozostałe z komorami, oraz - ten - 13-ty, dot. spalania pelletu !)... :
    https://czystespalanie.info/bibliografia/filmy/2/
    Tam są wrzucane długie, grube klocki (do tych komór)
    oraz - ten Prolog :
    https://czystespalanie.info/prolog-d...lania-biomasy/
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 19-03-2020 o 12:20

  10. #30

    Domyślnie

    Dmucham na świeczkę, prawie zgasła ooo!! jest niebieski płomień, super mam czyste spalanie. Ale zaraz, ktoś powiedział że niższa temperatura wtedy jest. To nic, w zamian mamy czysty jak łza wymiennik i taką samą emisję do atmosfery. A mówi się że czyste spalanie jest najbardziej ekonomiczne. No nic to wracamy do kopcenia bo przecież sensem grzania jest podniesienie temperatury, nie? Magistry Inżyniery już mogą się pochwalić jakimś swoim działającym niebieskim superpaleniskiem, czy jeszcze wszystko w fazie dyskusji? Bo wiedzy oraz chęci do wyprowadzania z błędu innych jak widać nie brakuje.
    Pozdrawiam serdecznie.

    PS. A cha chciałbym dodać, u mnie za strefą sadzy mam fioletową poświatę, no to co to kurna jest?
    Może jakiś elaboracik.

  11. #31
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    zorzk7
    Witam Ciebie (również serdecznie !)..,
    Rzeczywiście, bardzo króciutki elaboracik, bo - Temat jest jak "rzeka".
    Na wstępie - info..., obecne, moje wpisy - konsultuję bezpośrednio ze Współwłaścicielem Blogu-Forum - czystespalanie.info - którego jestem zarejestrowanym Użytkownikiem i mam bezpośredni kontakt z Administratorem - "Ranger".
    Szanowny Kolego, mam pytanie zasadnicze.
    Czy Ty chcesz merytorycznie i rzeczowo - dyskutować.., czy tylko (tak, jak wielu innych, "wszystkowiedzących" megalomanów !) - w "przepychankach" - te Magistry, Inżyniery - hateing`ować...???
    Pytanie takie zadaję - nie bez Przyczyny, bo robiąc taki wpis o "niebieskim płomieniu" - udajesz, że nie znasz opisu tego płomienia przez Twojego Przyjaciela tutaj... :
    https://www.piec-zero.ga/wp/blue-flame-pl/
    Gdybyś miał kłopot dot. znalezienia opisu z temperaturą w tym Dziale - kopiuję fragmencik... - cytat... :
    .../... W płomieniach żółtych wypromieniowanie energii jest naturalną barierą powstrzymującą przed wzrostem temperatury. W płomieniach niebieskich tego mechanizmu nie ma. Jeżeli konstrukcja palnika jest “za dobra”, to temperatura może przekroczyć granicę 1400-1500°C powyżej której azot atmosferyczny utlenia się do tlenków azotu.../...
    .................................................. ....................................

    Od siebie jeszcze dodam..,
    a... gdyby jeszcze ciebie ciekawiło - ile tych NOx-ów... (temperaturowych.!) -
    tworzy się w tym przedziale - to... Ranger... podaje Nam gotowy wykres...
    (patrz na ten.., szaro-błękitny zakres pola.!)... :
    https://czystespalanie.info/bibliogr...i-azotu-nox-3/

    .................................................. ............................
    Druga, moja wątpliwość dot. tej - "szczerości Twoich Intencji" :
    dlaczego nie próbujesz nawiązać bezpośredniego kontaktu z "Rangerem",
    i merytorycznie nie ciągniesz z Nim Dyskusji - kiedy On i Paweł dokonali konkretnych wpisów u Ciebie tutaj... :
    https://www.youtube.com/watch?v=f0kXHFQEQJU
    Dlaczego nie dopuszczasz komentarzy u Siebie pod tym, Twoim i tematycznym filmem (w Sprawie "niebieskiego" !)... :
    https://www.youtube.com/watch?v=rkoM7a5-omg
    Czegoś się boisz ?
    Wyżej podałem ten link... :
    https://czystespalanie.info/prolog-d...lania-biomasy/
    oraz ten, dotyczący komór zgazowujących - gdzie są te, wzorcowe, wysokotemperaturowe, błękitne płomienie... :
    https://czystespalanie.info/bibliografia/filmy/2/
    To już nie tylko teoretyczna Wiedza, tylko Fakty zebrane ze Świata. Ranger wobec takich, bezstronnych Faktów - sam już więcej nic nie musi pokazywać (pond to, co pokazał !) - dla Nas, którzy prawdziwie dociekają Wiedzy i rozwiązań.
    A`propos -
    jakie masz zastrzeżenia do wypowiedzi "Rangera" - przy Jego wstępnej analizie obu płomieni (żółtego i niebieskiego) ?
    Udowodnij Jemu w oparciu o wiarygodne Źródła - w których miejscach On się myli, lub robi - nadinterpretację !
    Dlaczego ignorujesz Jego ten Blog-Forum ?

    Pozdrawiając również - serdecznie..,
    czekam na konkretne odpowiedzi (na powyższe !)...
    PS.
    Myślę, że tzw. "Dobro Sprawy" - powinno wyprzedzać skłonności egocentryczne (wiemy i podziwiamy - ile napracowałeś się przy Twoich, testowych konstrukcjach !)...
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 30-03-2020 o 11:20

  12. #32
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Widzę zmasowany atak na zwykłego użytkownika kotła dolnego spalania (pomyliliście osoby). Życzę powodzenia w badaniach i czekam na super kociołek który może w przyszłości kupię.

  13. #33
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Wiktor626
    No, widzę, że zrozumiałeś i dotarły do Ciebie - powyższe Argumenty w mojej odpowiedzi dla Ciebie na poprzedni, Twój wpis !
    Tak, jestem tylko tym, "zwykłym użytkownikiem" - takiego kotła.
    Ty wiesz - "co w trawie piszczy", bo... ta Osoba już wcześniej była poddana tym, zmasowanym atakom na "info-ogrzewanie", oraz tutaj - kiedy tylko wywołała Temat pt. "czyste spalanie z płomieniem od niebieskiego do prawie przejrzystego z błękitną poświatą" ! Ostatecznie - ta Osoba - wycofała się, uznajac, że wkroczyła w już zarezerwowane "rewiry" dominujących &samców, wszystkowiedzących o spalaniu - megalomanów, i którzy wielbią swoje kociołki z cieplutkim płomieniem ("żółciutkim jak słoneczko")...
    Ta, atakowana Osoba - nie promuje Siebie dla zapewnienia przyszłych zysków ze sprzedaży Swoich kociołków (nie zamierza takich produkować !). Przekazuje tylko prawdziwą WIEDZĘ o Procesie spalania (za darmochę !) - dlatego podlega tym, zmasowanym atakom...
    Tylko inteligentni, Zainteresowani - mogą skorzystać przy takiej Okazji (konkurujący Producenci dotychczasowych kociołków 5-tej klasy - żółtego, mieszanego ze spalinami i rozrzedzanego płomienia !)...

  14. #34

    Domyślnie

    Witajcie.
    Mtdeusz - nic nikomu nie zamierzam udowadniać, ani dociekać kto ma rację. każdy może wejść poczytać i wyrobić sobie własną opinię na temat.
    Chętnie poczytam ten zmasowany atak na info-ogrz. Prześlij linka z łaski swojej.
    pozdrawiam i życzę mniej napinania.

  15. #35
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Witajcie.
    Mtdeusz - nic nikomu nie zamierzam udowadniać, ani dociekać kto ma rację.

    Odpowiadam :
    Takiej odpowiedzi się spodziewałem.!
    "Klasyczny unik" - wtedy, gdy Argumentów brak !
    Ale przecież sam prosiłeś o ten - "elaboracik" do Dyskusji - (ma się rozumieć.!). Czyli co.., po to tylko wszedłeś, aby znaleźć tych - (jak tu kiedyś napisał jeden
    z... &samców.!) - "zwolenników swoich".?

    Piszesz :
    każdy może wejść poczytać i wyrobić sobie własną opinię na temat.

    Odpowiadam :
    Tak, tyle że... ta większość - (oprócz troller`ów - ślepo, fanatycznie broniących swoich "racji" - z odrzucaniem wiarygodnych Źródeł.!) - uczciwie i prawdziwie poszukującej Wiedzy w Temacie - najchętniej poczytałaby takich Polemik, gdzie Spór byłby oparty głównie na wiarygodnych Źródłach i Faktach z realu.

    Piszesz :
    Chętnie poczytam ten zmasowany atak na info-ogrz. Prześlij linka z łaski swojej.

    Odpowiadam :
    Wobec powyższego - (i... twojego, ironicznego, poprzedniego wpisu.!) -
    nie będę ci ułatwiał naboru do twojego "rewiru" - (tych - "zwolenników... ".!)
    To są niereformowalni, patologiczni egocentrycy... (szukaj ich sobie - sam.!)...

    Piszesz :
    pozdrawiam i życzę mniej napinania.

    Odpowiadam :
    I.. vice versa - z taką samą szczerością -
    (tak od serca.!)... pozdrawiam(y)...
    Postscriptum...
    Popieram takie zdania :
    "bez...- prowokowania - nie ma Powodu...
    do... - n a p i n a n i a"..!
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 20-03-2020 o 16:46

  16. #36

    Domyślnie

    To które kotły spełniają twoich oczekiwań ?

  17. #37
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Do mnie to pytanie..???
    Bo... ile razy jeszcze mam wklejać - ten sam link...
    (o pojedynczych, amatorskich i firmowych, udanych "przypadkach" -
    z komorami zgazowującymi.!)...???

    https://youtu.be/7K169XiUuyI
    https://czystespalanie.info/bibliografia/filmy/2/
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 20-03-2020 o 20:39

  18. #38
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @?;
    No, widzę, że zrozumiałeś i dotarły do Ciebie
    że wkroczyła w już zarezerwowane "rewiry" dominujących &samców, wszystkowiedzących o spalaniu - megalomanów, i którzy wielbią swoje kociołki z cieplutkim płomieniem ("żółciutkim jak słoneczko")...
    Bez przesady - brak czasu i bezsensowna wymiana na argumenty w trudnej tematyce procesu spalania, którą można porównać z inżynierią kosmiczną.
    PS.
    Mówisz czyste spalanie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-stove-design-challenge-1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	442015

  19. #39
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytujesz - jako zaprzeczenie... :
    No, widzę, że zrozumiałeś i dotarły do Ciebie

    Moja odp. :
    No, płonna nadzieja i przedwczesna była, ta... moja "diagnoza".!

    Cytujesz - (wyrwane z kontekstu.!) - jako solidarny z wymienionymi, poniższymi... :
    że wkroczyła w już zarezerwowane "rewiry" dominujących &samców, wszystkowiedzących o spalaniu - megalomanów, i którzy wielbią swoje
    kociołki z cieplutkim płomieniem ("żółciutkim jak słoneczko")...

    Bez przesady - brak czasu i bezsensowna wymiana na argumenty
    w trudnej tematyce procesu spalania.../...

    Moja odp. :
    Porównanie do zwierzątek i ich "rewirów" - jest rzeczywiście...-
    obrazą dla tych Stworzeń, bo TO wynika z Ich naturalnej genetyki -
    (aby mogły zachować Gatunek.!).
    Homo Sapiens... (normalny.!) - czerpie Wiedzę zewsząd - w rozumieniu,
    że... "Człowiek uczy się do końca Swojego życia", oraz.. Wiedza, to... "pieniądz"... (a... "pecunia non olet".!)...
    Tylko tacy... (normalni.!) - sa Autorami Postępu... (cywilizacyjnego, technologicznego.., etc.!). Ci...- "inni"... (rozumiejący Argumenty ze Źródeł - "inaczej".!) - są tymi...- "hamulcowymi" Postępu.! Ale... najgorsi są ci,
    którzy wiedząc, że nie mają Racji... (przy niedoedukowaniu.!) -
    szukają tych...- "zwolenników swoich", aby toczyć troller`skie boje dla...
    obrony tej, "papierowej korony wszechwładnych...- cysorzy".
    Jako niereformowalni, patologiczni egocentrycy, nieznajacy Pokory...
    wobec Nauki i Faktów - nie mogą dopuścić do "utraty twarzy" w tych,
    swoich "rewirach"... (z potulnymi "barankami".!)...

    Piszesz dalej... :
    .../... którą można porównać z inżynierią kosmiczną.

    Moja odp. :
    taka TO jest ta, "inżynieria kosmiczna"... (kolejny raz podaję ten link -
    wskazując film nr-y : 9, 13, oraz - 14 - dla kogoś, kto jest "odporny"...
    na Źródła i Fakty.!)... : https://czystespalanie.info/bibliografia/filmy/2/

    PS


    W tym, twoim - postscriptum... -
    Mówisz czyste spalanie: + jakiś ekranik
    ``````````````````````````````````````````````
    Moje pytanie... :
    O CO biega, o TO, co jest na tym ekranie.?
    Chodzi tobie... o takie, jakieś...- spalanie.?
    "Efekt" widać z prawej, te jęzory kolorowe.!
    Piękne, malownicze te kolorki - (pastelowe.!).!

    Nooo... i... - właśnie... (bez zbędnego czekania na odp..!)

    TO pokazuje : CO ppm = 1 (musi być przy tym więcej sadzy.!)
    %-cent O2 w spalinach = 7,0 (musi być ogrom N2+CO2 - "gaśnicy", która blokuje dostęp tlenu do gazów pirolitycznych.!)

    Co TO znaczy...???
    Że... wali zimnym powietrzem z dmuchawy...
    (azot = 75% + tlen = 21% (tylko tyle z azotem.!)...

    Efekt...??? Nooo... - widzimy w piecu - obok...!!!
    Walą "jęzory"... pomarańczowo, czerwono i brunatne...
    (przy już nawet malutkiej, sadzowej żółci.!).!

    Nasz, jasny garnek z zimną wodą - szybciutko "pomalujesz"...
    na piękny, czarniutki kolor... (od spodu - całkiem i równiutko..,
    po bokach... gdzieś tak do połowy wysokości...-
    już nie tak...- równiutko.!)...
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 30-03-2020 o 09:49

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    WENTOR napisał:

    "Biopellet można być porównać z naszym kotłem Red Compact 24 z 2011 roku. Tam zasadza działania i wyświetlacz były bardziej podobne. Tu możemy się zgodzić"


    Red compacta też za darmo nie rozdawaliście O ile pamiętam stał tyle co Selecta, czyli koło 15k - Ferroli 7,9k
    I nie pisz, że z 2011, bo jeszcze goniliście resztki compaktów w 2018, ale jak zwykle na potrzeby antyreklamy info jak każde od Was...

    KURTYNA!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony