dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Parujące szyby, ciężki przypadek

    Witam. Mam duży problem z parujacymi się szybami w domu. Jest to dom dwurodzinny piętrowy. Okna plastikowe z 2005 roku, profile to deceuninck, natomiast szyby jednokomorowe u=2.9. Wiem, że takim tematów jest mnóstwo ale zazwyczaj jest tak że ludzie np. mają słaba wentylację i rady są, aby to poprawić. Mój problem polega na tym, że próbowałem już tych wszystkich sposobów. Założyłem nawiewniki okienne w 4 oknach (mieszkanie 80m2), sprowadzilem kominiarza żeby sprawdził ciąg i w łazience było ok, w kuchni trochę słaby więc założyłem nasade turbowent. Efekt jest taki że mieszkanie jest wychlodzone jak cholera, z nawiewnikow tylko leci zimne powietrze, a okna jak były zaparowane tak są nadal i to do tego stopnia że rano muszę wycierac wodę z ziemi! Wilgotnośc w mieszkaniu utrzymuje się na poziomie 60%, temp. 22 stopni, ogrzewanie gazowe, grzejniki. Macie jeszcze jakieś pomysły co zrobić? Rozumiem że te szyby maja słaba izolacje ale żeby aż tak że z parapetu kapie woda? Dodam że problem pojawia się 3 sezon..

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof93 Zobacz post
    Witam. Mam duży problem z parujacymi się szybami w domu. Jest to dom dwurodzinny piętrowy. Okna plastikowe z 2005 roku, profile to deceuninck, natomiast szyby jednokomorowe u=2.9. Wiem, że takim tematów jest mnóstwo ale zazwyczaj jest tak że ludzie np. mają słaba wentylację i rady są, aby to poprawić. Mój problem polega na tym, że próbowałem już tych wszystkich sposobów. Założyłem nawiewniki okienne w 4 oknach (mieszkanie 80m2), sprowadzilem kominiarza żeby sprawdził ciąg i w łazience było ok, w kuchni trochę słaby więc założyłem nasade turbowent. Efekt jest taki że mieszkanie jest wychlodzone jak cholera, z nawiewnikow tylko leci zimne powietrze, a okna jak były zaparowane tak są nadal i to do tego stopnia że rano muszę wycierac wodę z ziemi! Wilgotnośc w mieszkaniu utrzymuje się na poziomie 60%, temp. 22 stopni, ogrzewanie gazowe, grzejniki. Macie jeszcze jakieś pomysły co zrobić? Rozumiem że te szyby maja słaba izolacje ale żeby aż tak że z parapetu kapie woda? Dodam że problem pojawia się 3 sezon..
    Wymień na próbę jeden pakiet szybowy na 1.0 z ciepłą ramką. Na pewno mocno poprawi to sytuację. Jeżeli efekt nie będzie satysfakcjonujący to pozostaje wymiana okien na nowoczesne z pakietami 3 szybowymi.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak mieszkanie jest wychłodzone jak cholera to gdzie jest ta temp. 22 stopnie?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Nie piszesz ile osób oddycha w mieszkaniu. Przedpiśca "bwojtek" dobrze radzi - wymień jeden pakiet na nowy. W starym pakiecie pewnie wiatr hula między szybami.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nie piszesz ile osób oddycha w mieszkaniu. Przedpiśca "bwojtek" dobrze radzi - wymień jeden pakiet na nowy. W starym pakiecie pewnie wiatr hula między szybami.
    nie no, nie wiatr, to zwykłe szyby bez powłok ani gazu
    Ale wymiana pakietów to podstawa (jeśli są o wsp. 2,9 - a to trochę dziwne jak na 2005r).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mnie tu zastanawia wilgotnosc 60%.troche duzo.
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    nie no, nie wiatr, to zwykłe szyby bez powłok ani gazu
    Ale wymiana pakietów to podstawa (jeśli są o wsp. 2,9 - a to trochę dziwne jak na 2005r).
    Niekiedy przy pomiarze czołówek oglądam okna na parterze z bliska. Widziałem różne cuda, w tym muchy i pajączki między szybami które wyglądały jak pakiet, nawet był jakiś nadruk na ramce wewnatrz. Miałem już nowe okna, więc wiedziałem na co patrzeć. Z mieszkańcami nie gadałem, nie byłem tam w sprawie okien , nie zagraża to życiu, więc nie moje tematy. Zresztą unikam dyskusji pozamerytorycznych. Można mieszkańcom nowego domu bardzo popsuć humor trafnymi uwagami. Uważam że należy dać każdemu szansę na samodzielne dojście do pewnych wniosków.

  8. #8

    Domyślnie

    Ma być merytorycznie to niech będzie. Wymień jeden pakiet na próbę, efekt będzie na pewno. Posiłkując się poważną pracą ludzi z tytułami przed nazwiskami opowiadam ;
    1. Warunki- temperatura wewnątrz 20', temperatura na zewnątrz 0'
    Na powierzchni przegrody o U=2,9 wyroszenie nastąpi przy wilgotności względnej wewnątrz 50%
    Przy U=1,1---75%
    2. Warunki- temperatura wewnątrz 20', temperatura na zewnątrz -10'
    Na powierzchni przegrody no U=2,9 wyroszenie nastąpi przy wilgotności względnej wewnątrz 37%
    Przy U=1,1---67%

    Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz rośnie "przewaga" cieplejszych pakietów.
    Wartości podane obarczone minimalnym błędem odczytu z wykresów.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie ten współczynnik i data jest na ramce. Zrobię tak jak mówicie, wymienię jeden pakiet. Ogólnie wywaliłbym te okna całe ale póki co nie mam możliwości.. A jaka powinna być wilgotnosc? Ja wiem ze w blokach z płyty ludzie mają zima 30% i musza kupować nawilżacze powietrza ale z moich obserwacji z tego co gadalem z ludźmi to właśnie maja podobnie w starym budownictwie..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony