dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czy istnieje coś takiego jak doradztwo w wyborze działki budowlanej?

    W skrócie: poszukujemy z mężem działki budowlanej. Poczytaliśmy trochę, "odrobiliśmy pracę domową" i wiemy jak wiele czynników trzeba uwzględniać. Niestety oboje jesteśmy osobami zapracowanymi i nie mamy czasu weryfikować wszystkich działek, które nam się podobają. W związku z tym, czy są jakieś firmy lub eksperci, którzy świadczą kompleksowe usługi tego typu? Np. sprawdzają stan prawny, warunki zabudowy, lokalizację, a nawet wykonują badania gruntu? Nie znaleźliśmy takich ofert, stąd pytanie tutaj. W razie czego zapraszam na priv. osoby, które mogłyby nam coś doradzić. Zależy nam również na doradztwie jeszcze przed wyborem działki, np. określamy co chcemy, a doradca mówi nam na co konkretnie w tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę, czego unikać itp. Proszę o pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Są biura i agencje nieruchomości. Może warto sprawdzić kilka biur i zapytać czy prowadzą specjalny research dla kupujących. Zazwyczaj w pierwszej kolejności będą chcieli Wam wcisnąć to co już mają w ofercie. Ale może uda się trafić na kogoś bardziej ambitnego. Z pewnością będziesz musiała zapłacić za to prowizję przy zakupie. Weź również pod uwagę, że działki prezentowane przez pośrednika najczęściej wyceniane są wyżej niż takie, które kupujesz bezpośrednio od osoby prywatnej. To na czym wam zależy zawrzyjcie w umowie o pośrednictwo czyli wszystkie te aspekty, które chcecie mieć sprawdzone przed zakupem.
    Jeśli się zdecydujecie na biuro pośrednictwa, to sprawdźcie również, czy współpracujecie z człowiekiem posiadającym licencję. Będzie to osoba bardziej doświadczona z bardziej profesjonalnym podejściem.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  3. #3

    Domyślnie

    jak chcesz pozbyć sie pozbyć sporej ilości pieniędzy to warto się zainteresować takim "doradztwem"

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś naszego pytania. Potrzebujemy konkretnych porad fachowca, np.:
    - lokalizacja działki (nam zależy pod lasem), z której strony jej wjazd itp.
    - rodzaj gruntu
    - kształt, wielkość
    - rozmaite inne kwestie prawno-logistyczne.
    Samemu tego nie ogarniemy, nie znamy się na tym, chcemy wynająć kogoś, kto nam spisze dokładnie co i jak potrzebujemy itp.
    Takie normalne doradztwo. Nie chcemy kupować ziemi od agentów, biur itp. Chcemy wiedzieć na co zwracać uwagę kupując działkę.
    Wiemy, jaki dom chcemy i mamy różne swoje oczekiwania, chcemy żeby ktoś nam fachowo wyjaśnił, czego mamy pilnować wybierając działkę.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pani.jota Zobacz post
    chcemy wynająć kogoś, kto nam spisze dokładnie co i jak potrzebujemy itp.
    Co i jak potrzebujecie to najlepiej powinniście wiedzieć Wy. Nikt za was tego nie zrobi.

    Stan prawny sprawdza każde biuro, zresztą chyba przy pośrednictwie również odpowiada (przynajmniej teoretycznie) za wady prawne. Lokalizację sami musicie wybrać, tak jesteście zagonieni że nie wiecie gdzie chcielibyście mieszkać? Warunki zabudowy: albo działka ma MPZP i sprawdzenie tego to 15 min w internecie (biuro też załatwi ci wypis z planu) albo go nie ma i wtedy tak na 100% nie wiesz czy dany dom zbudujesz na tej działce dopóki nie wystąpisz o warunki zabudowy. Badanie gruntu to jak już na 100% będziecie pewni danej działki, jakbyście chcieli badać każdą, to pójdziecie z torbami.

    Cytat Napisał pani.jota Zobacz post
    Nie zrozumiałeś naszego pytania. Potrzebujemy konkretnych porad fachowca, np.:
    Wiemy, jaki dom chcemy i mamy różne swoje oczekiwania, chcemy żeby ktoś nam fachowo wyjaśnił, czego mamy pilnować wybierając działkę.
    Moim zdaniem to zadanie dla architekta który będzie adaptował projekt do działki.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6

    Domyślnie

    Działkę kupuje sie bezpośrednio od jej właściciela, co pozwala uniknąć zbędnych kosztów na pośrednika (około 4%)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Nie musi być 4%.
    Czasami warto poświęcić 2%-4% lub konkretną kwotę aby ktoś poszukał działki i wszystko załatwił za Inwestora.
    Sądzisz, że szef banku, prezes dużej firmy, prawnik, lekarz informatyk czy inny człowiek który ma pieniądze a nie ma czasu będzie długo myślał nad wydaniem tych 4% wartości działki ?
    Działka za 400 tys. zł to ~10-15 tys zł za usługę.
    Dla jednych to bardzo dużo a dla innych stosunkowo niedużo.

    Napisałeś "zbędne koszty"
    Jeżeli masz na widoku konkretną działkę to możesz poszukać właściciela.
    Jeżeli znasz się na "wszystkim" to możesz ją kupić od właściciela.

    PS- nie jestem pośrednikiem
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-11-2018 o 09:41

  8. #8

    Domyślnie

    Albo ja źle tłumaczę, albo ludzie niekumaci A może obie rzeczy na raz...

    Jeździmy z mężem, oglądamy działki, podoba nam się jedna. Dzwonimy do właściciela i chcielibyśmy mu zadać trochę pytań. Nie wiemy jednak jakich. I po to potrzebujemy eksperta, żeby nam wszystko wyjaśnił. My wiemy, że chcemy działkę blisko lasu, wiemy jakiej wielkości i jakiego kształtu, ale pojęcia nie mamy o pozostałych rzeczach typu rozmaite służebności, wjazdy, położenia względem stron świata, rodzaje gleby, plany miejscowe i wszystkie te inne nudne, ale ważne pierdoły. I od tych pierdół właśnie kogoś potrzebujemy. I za to właśnie jesteśmy w stanie zapłacić fachowcowi, tak jak płacimy hydraulikowi za przepchanie kibla,.

    Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. Pytanie brzmiało: gdzie znaleźć takich fachowców?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pani.jota Zobacz post
    Dzwonimy do właściciela i chcielibyśmy mu zadać trochę pytań. Nie wiemy jednak jakich. I po to potrzebujemy eksperta, żeby nam wszystko wyjaśnił.
    Aha.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Raczej nie znajdziecie kogoś, kto oferuje taką usługę na rynku. Jeśli to Wam w czymś pomoże, to ponownie zapraszam do przeczytania https://onaionbudujadom.com/jak-kupi...lke-10-rzeczy/ jeżeli po lekturze nadal potrzebowalibyscie wiecej informacji to zapraszam do kontaktu na priv tutaj lub poprzez stronę. Ekspertem nie jestem ale z tematem zakupu jestem bardzo na świeżo, niedawno byłem w podobnym punkcie, również zdawałem pytania. Może będę umiał Was pokierować i podpowiedzieć o co jeszcze można dopytać.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszpawlik Zobacz post
    Raczej nie znajdziecie kogoś, kto oferuje taką usługę na rynku. Jeśli to Wam w czymś pomoże, to ponownie zapraszam do przeczytania https://onaionbudujadom.com/jak-kupi...lke-10-rzeczy/ jeżeli po lekturze nadal potrzebowalibyscie wiecej informacji to zapraszam do kontaktu na priv tutaj lub poprzez stronę. Ekspertem nie jestem ale z tematem zakupu jestem bardzo na świeżo, niedawno byłem w podobnym punkcie, również zdawałem pytania. Może będę umiał Was pokierować i podpowiedzieć o co jeszcze można dopytać.
    Pięknie dziękujemy. Skorzystamy na pewno

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony