dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie Fotowoltaika - rzetelni wykonawcy

    Witam
    zastanawiam się nad montażem fotowoltaiki - polecicie rzetelnych wykonawców? Woj. małopolskie, śląskie.
    pozdrawiam
    Tomek
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja znam tylko jednego co mi montował i jestem bardzo zadowolony,ostatnio montował też forumowiczowi i ten też jest zadowolony.Jak coś to namiary na priv.Tomek jest z okolic Sącza ale montuje na dużym obszarze.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  3. #3

    Domyślnie

    Przcie tu będą same reklamy a rzetelnych wykonawców brak. Po co w ogóle taki temat?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Przcie tu będą same reklamy a rzetelnych wykonawców brak. Po co w ogóle taki temat?
    Być może zadowolony klient coś poleci, a niezadowolony odradzi...
    jak na razie reklam brak.
    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał domeldoom Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się nad montażem fotowoltaiki - polecicie rzetelnych wykonawców? Woj. małopolskie, śląskie.
    pozdrawiam
    Tomek
    Mały rekonesans po najbliższej okolicy. Jeśli gdzieś zauważysz instalację, która Ci się spodoba, to spróbuj wypytać właściciela o szczegóły. Jak trafisz na kilku rozmownych, to rozszerzysz swoje horyzonty.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mogę polecić usługi firmy [SPAM] z Rzeszowa która działa już od 2009 roku co pozwala szacować że będzie działać długo i w razie czego świadczyć usługę serwisu i gwarancji
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2020 o 15:01

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari89 Zobacz post
    Ja mogę polecić usługi firmy Solartime z Rzeszowa która działa już od 2009 roku co pozwala szacować że będzie działać długo i w razie czego świadczyć usługę serwisu i gwarancji
    Solartime z rzeszowa - Odradzam!!! Bardzo niesympatyczni!!! Na sam widok człowiek ucieka...


    Drogi autorze, pozbieraj wyceny z okolicznych firm a my (ja na pewno) ocenimy
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 06-02-2020 o 12:54
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  8. #8

    Domyślnie

    Akurat brałem od Solartime moją fotowoltaikę i jestem zadowolony, szybki i profesjonalny montaż. Nie odczułem by ktoś był niesympatyczny. Dla mnie ważne są gwarancję i serwis, cena też była konkurencyjna jeśli chodzi o użyte podzespoły.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz121 Zobacz post
    Akurat brałem od Solartime moją fotowoltaikę i jestem zadowolony, szybki i profesjonalny montaż. Nie odczułem by ktoś był niesympatyczny. Dla mnie ważne są gwarancję i serwis, cena też była konkurencyjna jeśli chodzi o użyte podzespoły.
    Ja akurat od tej firmy nie brałem instalacji, ale jeżeli robią fotowoltanikę na takim samym poziomie jak marketing w internecie to chyba jednak warto rozglądnąć się za kimś innym

  10. #10

    Domyślnie

    Na temat ich marketingi się nie wypowiem, nie mają branża. Dla mnie liczą się konkrety a nie ,,reklamy' a oni są konkretni.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz121 Zobacz post
    Akurat brałem od Solartime moją fotowoltaikę i jestem zadowolony, szybki i profesjonalny montaż. Nie odczułem by ktoś był niesympatyczny. Dla mnie ważne są gwarancję i serwis, cena też była konkurencyjna jeśli chodzi o użyte podzespoły.
    Tego nie mogę powiedzieć, że polecam lub nie bo nie wykonali u mnie instalacji, natomiast mogę napisać, że wycenili u mnie instalacje dość drogo (ok. 5,5 tys./kW). Inna firma, też z Rzeszowa, przebiła ją ceną, która oscylowała na granicy 6 tysięcy. Co do samej wyceny, to dość rzeczowo zostało ono wykonane. To pewnie zależy na jakiego "menegera" się trafi.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz121 Zobacz post
    Akurat brałem od Solartime moją fotowoltaikę i jestem zadowolony, szybki i profesjonalny montaż. Nie odczułem by ktoś był niesympatyczny. Dla mnie ważne są gwarancję i serwis, cena też była konkurencyjna jeśli chodzi o użyte podzespoły.
    Pokażesz zdjęcie instalacji z moim postem? Czy mamy to traktować jak spam od człowieczka który zarejestrował się na forum aby polecać kiepską firmę?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko pytanie czy ta inna firma z Rzeszowa daje dobrą gwarancję ? czy materiały z jakich montują mają atesty i są porządne ? Ci z Solartime mają spore branie w mojej okolicy.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Mateusz121 Twoje wypowiedzi śmierdzą trolem , z kilometra czuć że dla nich pracujesz lub masz jakiś interes w reklamie. marcinbbb niestety miał rację, najlepiej popytaj lokalnych wykonawców lub poproś o namiary i opinie sąsiadów którzy już instalacje mają zamontowaną

  15. #15

    Domyślnie

    Mateusz ewidentnie wali w trąbę i robi tu marketing. Raportować.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Nie wiem jak odbierają to inni czytający ale ja widząc tego typu reklamę unikam firmy z daleka bo ona już na samym początku kontaktu z potencjalnym klientem zaczyna od kłamstwa.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz121 Zobacz post
    Tylko pytanie czy ta inna firma z Rzeszowa daje dobrą gwarancję ? czy materiały z jakich montują mają atesty i są porządne ? Ci z Solartime mają spore branie w mojej okolicy.
    Ta "inna" firma oferowała panele Bruk Bet BEM 370W i falownik .... Spirvent. Słyszałem o jakichś problemach tej firmy ale nie zagłębiałem się w to już, gdyż cena na poziomie 19 tysięcy była dla mnie zbyt duża jak za moc ok. 3 kW.
    To, że Solartime ma branie to tylko świadczy o dobrym marketingu. Na "Fejsie" siedzi ich kobita i ciągle zachwala. Coś w tym jest. Ceny w porównaniu z dwiema innymi firmami, od których miałem możliwość wycenić instalację, wychodziły wysokie. Zresztą napisałem to wcześniej.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Też poszukuje firm z terenu Śląska proszę o pomoc w wyborze , potrzebuje instalacje od 6,5 do 6,9 kwh
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jest tu pare osób na forum ze śląskiego, proszę o pomoc w wyborze firmy
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Mateusz121 Twoje wypowiedzi śmierdzą trolem , z kilometra czuć że dla nich pracujesz lub masz jakiś interes w reklamie. marcinbbb niestety miał rację, najlepiej popytaj lokalnych wykonawców lub poproś o namiary i opinie sąsiadów którzy już instalacje mają zamontowaną
    Z całym szacunkiem, to że ktoś jest 'lokalnym' wykonawcą, nie oznacza, że robi dobrze, często małe firmy robią instalacje budżetowe, źle uziemione oraz montaże niezgodne z obecnie panującymi przepisami - nie mówiąc o tym, że fakt panele i inwertery kupują ok, bo na to klienci zwracają uwagę, ale konstrukcje to często jakieś nie porozumienie, a warunkiem odwołania się o gwarancje do producenta jest dobrze wykonany montaż.. a to wszystko ponieważ mają tylko podstawowe szkolenia - a większość zwinie się za kilka miesięcy z rynku max 2-3 lat z rynku, a mają wejść przepisy mówiące o serwisach instalacji i wtedy znowu trzeba kogoś szukać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-03-2020 o 14:58 Powód: nie - OM a -Ą

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony