dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jakub84

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    1

    Domyślnie Vaillant EcoTec 186 - optymalna praca?

    Witam.

    Mam pytanie do znawców tematu odnośnie optymalnej pracy zestawu (tak aby było ciepło, ale i by rachunek za gaz nie wykończył portfela ).

    Posiadam w swoim domu:
    - Vaillant EcoTec 186
    - zasobnik 100 L
    - dom (segment środkowy) - powierzchnia użytkowa do ogrzania - ok. 130 m2
    - podłogówka cały parter - ok 60m plus pietro kaloryfery ok 70m
    - JEDEN OBIEG - łączony kaloryfery i podłogówka (tak , wiem , nie jest to najlepsze rozwiązanie ale takie robił deweloper)
    - sterownik CALORMATIC 350 na piętrze (bez pogodówki)
    - cztery RTL-e dla pomieszczeń z podłogówką (przykręcone na poziom 2);

    Po kilku tygodniach grzania i obserwacji nurtuje mnie pytanie - czy i jaki jest optymalna temperatura pracy pieca ? Ustawiam na piecu 40-42st - czy nie za nisko ? Czy może nie ma jednoznacznie optymalnej temperatury pracy (zależy ona od poziomu temperatury na zewnątrz?).

    Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    To czy zależy ona od temperatury na zewnątrz jest uzależnione od tego czy posiadasz czujnik temperatury zewnętrznej.
    RTL-e dla podłogówki świadczą o spartolonej instalacji i pójściu totalnie na skróty.
    Oczywiście będzie to działać ale ekonomika pod psem bo kocioł jest skonfigurowany na utrzymanie stałej temperatury zadanej czynnika grzewczego a jego załączanie i wyłączanie jest uzależnione od strat ciepła tegoż czynnika.
    Po pierwsze to sprawdź czy masz zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej.
    Po drugie to jeśli nie ma czujnika temp. zewnętrznej to powinieneś w niego zainwestować lub poprosić serwisanta o jego zainstalowanie po uprzednim podciągnięciu dwuprzewodowego kabelka z kotła na zewnątrz do północnej lub północno wschodniej ściany budynku
    Po trzecie to sam VRC350 jest regulatorem pokojowym a nie pogodowym.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-11-2018 o 17:16
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony