dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie Nieznośne dźwięki w mieszkaniu - bardzo proszę o pomoc, jestem na skraju załamania.

    Dobry wieczór,
    postanowiłam napisać na forum, gdyż może ktoś miał podobny problem i jakoś mi pomoże.
    Otóż od 2 tygodni w mieszkaniu pojawiają się dziwne dźwięki. Byliśmy przekonani, że to sąsiedzi nad nami.
    Byliśmy nawet dwukrotnie z ochroniarzem, jednak nikt nie otwierał. Po kontakcie z zarządcą osiedla, okazało się, że mieszkanie jest puste. Na naszą prośbę, przyjechała właścicielka ów mieszkania, abyśmy sprawdzili, czy nie ukrywa się tam jakiś człowiek i nie jeździ krzesłami po podłodze. Była absolutna cisza. Byliśmy również u innych sąsiadów, niestety oni nic nie słyszą, ani nie powodują tych dźwięków.
    Nie jestem w stanie spać, gdyż co jakiś czas słyszę (z góry?) jakby ktoś szurał krzesłem po podłodze, albo przestawiał sofę. Często słychać również jakieś łupanie. Są to na tyle głośne dźwięki, że wybudzają mnie kilkukrotnie w czasie nocy. W czasie dnia jest to do zniesienia. Jesteśmy załamani. Mieszanie ma 130 m2, uwielbialiśmy je, a aktualnie myślimy tylko o tym, co zrobić, aby w nim nie przebywać.
    Piętro 5 z 16.

    Czy ktoś z Państwa ma jakikolwiek pomysł co to może być? Sam fakt, że nie da się tego zlokalizować, jest bardzo denerwujący.
    Z góry dziękuję za każdą sugestię.

    Proszę nie pisać o duchach, bo wtedy już w ogóle nie zasnę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Spoko luz, żadne duchy, w cuda nie wierzę.
    Podejdź do tematu systematycznie. Notesik i długopis: godzina , z której strony słyszysz , co słyszysz?
    Czyli:
    Primo - wiem że trudne - lokalizacja.
    Secundo - o jakiej porze, dokładniej
    Pytanie pomocnicze: czy w pobliżu waszych okien jest rynna?

    Drobna podpowiedź. Latami "mieszkalismy" w jednorodzinnym z kunami na strychu, w budynku gospodarczym ogrodzie itp. dzieciaki znały temat doskonale. Poniekad była to niezła lekcja przyrody.
    Kun nie dało się wygonić, gdyż dach i drzewa przy budynku dawały szanse kunom a nie nam. Temat rozwiązaliśmy dopiero po remoncie dachu.
    Zapadła CISZA.
    Córka gdy poszła na swoje, mieszkała w bloku na 10.pietrze, wyżej w elewacji były otwory wentylacyjne (niezakryte) i gołębie - skutek zaniedbań spółdzielni.
    Pierwsza zima i nocą szamotanina i znane skrzeczenie na poddaszu było normą. Okazało sie że w centrum miejskiego blokowiska na 10. pietro włażą kuny i podjadają gołębie. Po szorstkiej betonowej elewacji śmigaja jak po parkowej alejce, rynną zjezdżają jak windą. Czują sie jak u siebie. Wyjśce na łowy zaraz po zmierzchu (nie zauważa się bo rozmowy, telewizor itp) , powrót z "zakupów" około 3. , 4. rano a wtedy słychac wszystko. Jak są młode to następuje szaleństwo i efekty akustyczne.
    Tyle na szybko, zacznij obserwować.
    Oswój co nieznane a oswoisz swoje lęki.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-11-2018 o 00:49

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    duchy to nie są - bardziej jakiś demon. Pewnie ktoś na was rzucił urok. Bez egzorcysty nie obędzie się.

    ps. a tak ogólnie to dźwięki nie muszą iść bezpośrednio z mieszkania nad wami. Równie dobrze może lecieć z góry z mieszkania obok, z sąsiedniej klatki schodowej

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Od 2 tygodni próbujemy zlokalizować ten dźwięk, niestety bezskutecznie. Częstotliwość tych dźwięków również się zmienia. Raz na jakiś czas jest kilkugodzinna cisza, a raz łupie i szura co chwilę. Mam takie pytanie. W jednym pokoju odpadł nam tynk z sufitu i na gwarancji zrobili nam podwieszany sufit. Czy jest możliwe, że sufit mógł "zaburzyć akustykę mieszkania i zbiera dźwięki z całego bloku"? Że powstało "pudło rezonansowe"?
    Hałasy gołębi są mi znane, gdyż pamiętam, że kiedyś u rodziców się zagnieździły. A kun w takim centrum, w jakim mieszkamy, to chyba nie ma.

    Najgorsze jest to, że mieszkamy tam ok. 3 lata i był spokój. Zero hałasów, ewentualnie jak ktoś zrobił imprezę, to coś było słychać. A teraz nagle wszystko się spartoliło.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    duchy to nie są - bardziej jakiś demon. Pewnie ktoś na was rzucił urok. Bez egzorcysty nie obędzie się.

    ps. a tak ogólnie to dźwięki nie muszą iść bezpośrednio z mieszkania nad wami. Równie dobrze może lecieć z góry z mieszkania obok, z sąsiedniej klatki schodowej
    Byliśmy u sąsiadów z 4 piętra, u wszystkich z 5, 6 i 7. Nikt nic nie słyszy. Te dźwięki są tak głośne, jakby ktoś metr ode mnie szurał krzesłem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    One moment!

    Jak dawno stoi blok? Na płaskim czy na skłonie terenu? Czy na ścianach / sufitach nie ma zarysowań? Jeśli sa jakiekolwiek to próba szkiełka i patrzysz czy nie pęka. Może to konstrukcja pracuje jeśli to wielka płyta ? Pamiętasz dźwięki z Titanica? Jeśli to monolit to teoretycznie nie powinien pracować w słyszalny sposób. W mierzalny zawsze pracuje, kwestia jak i czym to zmierzyć. To nie dla przecietnego śmiertelnika.

    Jeszcze jedno. Moze to instalacje wod-kan. lub co. Latem były te odgłosy? Przy otwartych oknach też? Może okna/szyby wpadają w rezonans - był tu gdzieś taki watek np. https://forum.muratordom.pl/showthre...=okna+rezonans
    Żurawie portowe czy stoczniowe też wydają dźwięki jak z zaświatów.
    To sa niskie częstotlowości i niosą się daleko!
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-11-2018 o 12:12

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Piszesz że zrobili wam podwieszany sufit.... Nagle się spartoliło? Po gwarancyjnej naprawie? Może tam należy zlokalizowac jak najbardziej materialne źródło hałasu? Variat pierwszy: czysta fizyka czyli 0,000115 x 10 do potęgi -6 razy delta t razy długość; znaczy się rozszerzalność profilu w funkcji tempetratury. Inna temperatura w dzień a inna ustawiona w nocy i hałasy od luźno przykręconego profilu. na próbę ustaw stałą (identyczną) temperaturę w dzień (słoneczko)i w nocy (księżyc) czyli calą dobę. Czekasz czy będzie hałas lub przynajmniej bdzie rzadziej lub mniej.
    Variant drugi: teoria ....... . Co robią wkurzeni murarze w kominach lub w ścianach? Wersja współczesna to ho, ho, ho może być bardzo bogata.
    Na razie skup się na var I.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-11-2018 o 13:57

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    One moment!

    Jak dawno stoi blok? Na płaskim czy na skłonie terenu? Czy na ścianach / sufitach nie ma zarysowań? Jeśli sa jakiekolwiek to próba szkiełka i patrzysz czy nie pęka. Może to konstrukcja pracuje jeśli to wielka płyta ? Pamiętasz dźwięki z Titanica? Jeśli to monolit to teoretycznie nie powinien pracować w słyszalny sposób. W mierzalny zawsze pracuje, kwestia jak i czym to zmierzyć. To nie dla przecietnego śmiertelnika.

    Jeszcze jedno. Moze to instalacje wod-kan. lub co. Latem były te odgłosy? Przy otwartych oknach też? Może okna/szyby wpadają w rezonans - był tu gdzieś taki watek np. https://forum.muratordom.pl/showthre...=okna+rezonans
    Żurawie portowe czy stoczniowe też wydają dźwięki jak z zaświatów.
    To sa niskie częstotlowości i niosą się daleko!
    Wieże powstały w 2011 roku. To są takie 16 piętrowe apartamentowce w centrum Wrzeszcza w Gdańsku (quattro towers). Teren płaski. Jeśli chodzi o zarysowania, to faktycznie jest ich całkiem sporo. Latem było cichutko. Jakieś 2 miesiące temu zawalił się tynk z sufitu przez właśnie takie pęknięcie, które powiększało się z tygodnia na tydzień. Zadzwoniliśmy do zarządu i ekipa remontowa zrobiła nam podwieszany sufit w tym pokoju.
    Muszę sprawdzić sprawę z oknami, bo aktualnie są ciągle zamknięte, odkąd zrobiło się zimno.

    Sprawdzę również czy dźwięki pojawią się przy ustawionej stałej temperaturze.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Owszem może zrobić się pudło rezonansowe. Ale mam pytanie odnośnie tego tynku - czy odbili cały tynk z sufitu w tym pokoju?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pewnie budynek pracuje i trzeszczy jak stara szafa gdy się o nią oprę, wracając we wstanie wskazującem. Pogadaj z mieszkańcami Śląska

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie. Została taka wielka dziura z betonem. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46503927_2245825842409452_4418195637208612864_n.jpg
Wyświetleń:	727
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	422125
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46495609_2260022067563434_4117963288480841728_n.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	422126Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46662669_972887292910920_5281632927271092224_n.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	422127

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    No to masz problem. Jak zacznie reszta odpadać to za jakiś czas to zleci na głowę razem z tym podwieszanym sufitem.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    No to masz problem. Jak zacznie reszta odpadać to za jakiś czas to zleci na głowę razem z tym podwieszanym sufitem.
    Cudownie.
    A myślisz, że to może być powodem tych dziwnych dźwięków?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie. Przecież opisujesz to jak szuranie krzesłem,a przy jakiś pęknięciach/odspojeniach tynku od betonu to raczej byłyby krótkotrwałe dźwięki.
    Czy w takiej wieży jest jedno mieszkanie na piętrze?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał pusza88 Zobacz post
    Wydaje mi się, że nie. Została taka wielka dziura z betonem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	46503927_2245825842409452_4418195637208612864_n.jpg
Wyświetleń:	727
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	422125
    To ciemne to taki beton ?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To ciemne to wylany beton gładki od szalunku, na nim biały tynk który się odspoił i babcia grawitacja ściągnęła go na głowy czy stół i fotel mieszkańców. Była fotka #11. Budynek wydaje sie monolitem, tak wygladała konstrukcja podczas budowy https://www.urbanity.pl/pomorskie/gdansk/z34804
    Budowa budziła "namiętnosci" w otoczeniu, uncle G. ->"quattro towers" wyrzuca duużo do poczytania.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie. Na piętrze jest 5 mieszkań.
    Teraz już jakby szuranie ustało, natomiast ciągle słyszymy jakby ktoś chodził nad nami. A mieszkanie wyżej jest puste.
    Ręce mi już opadły i nie mam żadnych pomysłów dlaczego nagle słyszymy każdy dźwięk.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pusza88

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to możliwe, że mimo tego, że dźwięki wydają nam się dochodzić z góry, mogą być powodowane przez sąsiada z dołu? Znalazłam taki wątek na innym forum i teraz się nad tym zaczęłam zastanawiać.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Z akustyką w bloku wszystko jest możliwe. Ale podwieszany sufit z płyt G-K to pudło rezonansowe, hałas każdego kawałka tynku spadającego na płytę będzie wielokrotnie wzmocniony, to samo z trzaskami ciasno spasowanych płyt czy profili.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zadam pytanie dodatkowe: próbowałaś spać w innym pokoju niż ten z nowym sufitem? To tańsza próba niż demontaż sufitu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony