dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 153
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Po maratonie w zeszłym tygodniu obecny tydzień i podlewnie betonu to sama przyjemność. Izolacja pionowa i pozioma już czeka. Wszystko z Icopala Fundament 4.0 Szybki Profil SBS.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210620_082903.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	457287

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210426_150521.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	457288

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210426_150537.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	457289

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210426_150529.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	457290

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał chicoPL Zobacz post
    Elegancko idzie, wibrator daje chyba radę a jak z agregatem? Co to za sprzęt? Szukam czegoś do siebie
    Agregat kupiłem z silnikiem Hondy GX200. Do samego końca szukałem czegoś tańszego, ale tak naprawdę kupujesz albo Hondę, albo chińczyka i zastanawiasz się kiedy coś padnie. Kupiłem dokładnie tutaj https://allegro.pl/oferta/agregat-pr...da-10586756922

    Wibrator z kolei po dobrych opiniach kupiłem Yato. Link https://allegro.pl/oferta/yato-wibra...600-9724727093

    Całość bez problemu daje radę, agregat pali na dotyk, czy to zimny czy ciepły. Wibrator poręczny, ale buława już swoje waży. Osobiście nie wibrowałem ale efekty było widać gołym okiem i polecam.
    Ostatnio edytowane przez lockin ; 22-06-2021 o 11:31

  3. #23

    Domyślnie

    Trochę zamazany na zdjęciu ten agregat, ale wygląda jak FOGO, pewnie na silniku Hondy. Też się szarpnąłem na taki, mimo, że wart 2x tyle co marketowy chińczyk o tych samych parametrach.
    Ale wg mnie warto. Mamy z sąsiadem agregaty praktycznie tej samej mocy, z tym, że on ma z Leroya i ostatnio pożyczał ode mnie, bo jego nie dawał rady.

    Ja zainwestowałem, bo agregat będzie mi służył nie tylko na budowie, ale później jako backupowe zasilanie na okoliczność przerw w dostawie prądu. Na samą budowę pewnie jakiś mocniejszy chińczyk też da radę.

    EDIT: tak długo skrobałem posta, że autor wątku mnie wyprzedził z odpowiedzią
    Potwierdzam z paleniem na dotyk. Nawet żona chwali sobie jak łatwo go odpalić, mimo, że trzeba szarpać za linkę.
    Ostatnio edytowane przez Pablo ze wsi ; 22-06-2021 o 11:50

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Mineły 2 tygodnie od wylania ław, przyszła pora na kolejny etap. Przed weekendem rozebrałem szalunek, dno wykopu miałem zabezpieczone folią więc wszystkie deski są czyste i będą użyte ponownie przy kolejnych szalunkach. Odzyskałem też część wkrętów. Na pierwszy rzut przyszło zamiatanie i zagrunowanie ław. Konsystencja płynna więc zamiast wałkiem wszystko poszło szczotką dekarską. Szczotka po użyciu na drugi dzień zamieniła się w kamień, nie wiem czy jest jakiś środek żeby ją doczyścić, na opakowaniu ICOPAL Grunt nic nie znalazłem na ten temat.

    PS. Nie mogę dodać kolejnych zdjęć, nie ma żadnych błędów. Może przekroczyłem darmowy limit forum...

    PS2. Utworzyłem w swoim googlu udostępniony folder zdjęć.





    Ostatnio edytowane przez lockin ; 08-07-2021 o 10:32

  5. #25

    Domyślnie

    Musisz wrzucać zdjęcia przez zewnętrzny upload

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kolejna sprawa to cięcie papy na węższe pasy. Sama papa Icopala - jestem pod wrażeniem, nie jest to sztywny materiał, bardziej guma, gruba ale elastyczna. Kilka ostrzy poszło żeby wszystko podocinać.






  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Następnego dnia przyszła kolej klejenia papy. Palnik kupiłem polecany z alledrogo, butle 11kg wypożyczyłem na stacji napełniania gazu. Koszt palnika 50pln, bytla 60pln.






  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Przyszła kolej na ścianę fundamentową - u mnie niestandardowo to 3 warstwy pustaków szalunkkowych firmy Betard. Łącznnie 333 sztuki, każdy o wadze 19kg, czyli ponad 6ton. Zalane będą 5m3 betonu B25 czyli kolejne 11 ton.








  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Fundament ma swój wymiar, a pustaki swój, NIe obyło się więc bez cięcia. Tarcza 125mm i mały flex dały radę. Zostawiłem od razu przepust pod kanalizację, żeby póżniej nie rzeźbić w betonie. Muszę jeszcze zrobić mały przepust na elektrykę do szkrzynki i kable do bramy wjazdowej.





    Ostatnio edytowane przez lockin ; 08-07-2021 o 10:55

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    I zalane. Tym razem byłem sam z betonem. Przyjechało 7,2m3 i starczyło idealnie (nawet trochę zostało). Wszystko w szybkim tempie i teraz już stoi nie do ruszenia








  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Bardzo ładnie i estetycznie to robisz, widać że dla siebie.
    Tak z czystej ciekawości, czy taka wysokość sciany fundamentowej była konieczna ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Wysokość ściany była podyktowana budynkiem sąsiednim i wysokością fundamentów w tym budynku. Jako że fundamenty są na tej samej wysokośći to 3 warstwy dają taką wysokość sciany.

    Co do prac wczoraj zacząłem tynkowanie/równanie/uszczelnianie ścian fundamentowych przed nakładaniem izolacji. Kupiłem tynk Atlasa, który potwierdził opinie o tym produkcie w 100%. Mamy więc produkt który w konsystencji bardziej idzie w stronę kleju niż tynku i tak się go nanosi - paca i szpachla zamiast obrzutki. Przylega bardzo dobrze zwłaszcza jak zmoczymy uprzednio ścianę. Jest też jeden minus - nie nadaje się do zacierania, w takim wypadku warstwa nanoszoną robimy na gotowo.









    Ostatnio edytowane przez lockin ; 19-07-2021 o 11:36

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Skończyłem tynkowanie i zacząłem izolację pionową. Na pierwszy rzut idzie grunt, póżniej 2 warstwy właściwiej izolacji. Miałem wszystko zagruntować wałkiem w niedzielę, niestety przy 3 scianie wałek którego używałem rozleciał się i tak się skończyła zabawa. Kolejnego dnia odwiedziłem market budowlany, kupiłem nowy wałek i dokończyłem gruntowanie.










    Ostatnio edytowane przez lockin ; 21-07-2021 o 10:21

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Natępnego dnia postawiłem w końcu spocznik pod schody - zgrzałem papę i na to poszły 3 warstwy pustaków na zaprawie. Całość obrzucę tynkiem i zaizoluję tak samo jak resztę fundamentów. Jak przyjdzie kolej schodów na piętro do środka wleci zbrojenie schodów i całość będzie zalana betonem razem ze stropem. Przyszła też kolej nakładania właściwej warstwy izolacji pionowej - Siplast Fundament Szybka Izolacja SBS. W przeciwieństwie do gruntu konsystencją płynna izolacji jest tylko z nazwy. Nawet po wymieszaniu jest to bardziej roztopiona smoła niż płyn i tak się ją właśnie nanosi. Schodzi 2x więcej czasu niż przy gruncie, do tego trzeba pilnować żeby warstwa nie była za gruba bo od razu zaczyna spływać. Na plus deklarowane zużycie pokrywa się z reczywistością.








  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Skończyłem izolację fundamentów - na wszystkie 3 warstwy poszło 20 roboczogodzin, 2 wałki, 3 pędzle (2 małe do narożników oraz jeden ławkowiec 17cm) oraz chyba z 5 par rękawic. Ogólnie najszybciej kładzie się grunt, później pierwsza warstwa schodzi 2 razy dłużej niż grunt i dopiero druga warstwa idzie szybko praktycznie jak gruntowanie. Idziemy dalej z tematem - zamówiem 20 ton kamienia/żwiru typu otoczak do drenażu, 50m rury drenażowej, 2 studzienki 315mm wraz z pokrywami, geowłóknine 1,5m x 50m oraz 50m rękawu do rury drenarskiej. Drenażu budynku robić nie muszę bo ani go nie ma w projekcie, ani nie ma wysoko wód gruntowych, do tego cały grunt na działce to piasek/drobny żwir i nie ma problemu z rozsączaniem. Ponieważ jednak taką okazję mam tylko raz położe drenaż od strony wjazdu do posesji i reszta kamienia pójdzie na rozsączanie oczyszczalni bądź deszczówki. Zacząłem też cięcie XPSa na ocieplenie funcamentu.





    Ostatnio edytowane przez lockin ; 30-07-2021 o 11:17

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Przyszła pora XPSa, leżał na działce ponad 2 miesiące i w końcu się doczekał. Piano klej Bauhus zamówiłem polecany z allegro i faktycznie trzyma mocno i praktycznie się nie rozpręża. Taki etap prac to sama przyjemność.






  17. #37

    Domyślnie

    Żeby nie było, oglądamy kibicujemy )

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Brałeś pod uwagę płytę zamiast tradycyjnych fundamentów, z Twoim podejściem do budowy sam ( prawie ) byś ją zrobił.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek @PaRa
    Dzięki

    @PaRa
    Brałem pod uwagę płytę ale na etapie projektu (projekt indywidualny ze względu wąską działkę) wyszło wymaganie aby dostosować się do sąsiada który ma tradycyjne ławy. Tak więc zmieniłem płytę na ławy, które są posadowione na tej samej wysokości co ławy sąsiada.

    A co do prac to w weekend pomimo deszczu ruszyłem do przodu - ułożyłem drenaż, 2 nitki łacznie 15m od strony wjazdu do posesji. Kupiłem studzienkę 315mm w której otwornicą nawierciłem otwory, następnie rury w kaftanie z uszczelkami weszły do środka. W środku rury geowłoknina i żwir na dnie.










  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Rury ułożone na geowłókninie ze spadkiem do studzienki i zasypane żwirem. Ustawiłem też i zalałem fundament pod ścianę ogniową, która wystaje wg projektu 30cm poza obrys budynku pomiedzy moim budynkiem i sąsiada. Na koniec zrobiłem przewiert pod fundamentem na 2 aroty 50mm, jeden w środku z rurą PP 32mm do wody, drugi pusty będzie do skrzynki elektrycznej.








Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony