dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 153
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kolejny dzień to już końcówka zabawy z drenażem. Zasypałem rurę, przykryłem geowłókniną i spiołem górę z dołem tak aby powstał rękaw ze żwirem za pomocą spinek. Poźniej uszczelniłem przepust na kanalizację oraz dodatkowy na całą resztę z rury PP75mm za pomocą szybkoschnącej zaprawy wodoszczelnej CX 5 marki Ceresit. Zaprawa schnie praktycznie natychmiast, po rozrobieniu z wodą zostaje ok. 2 minut zanim zamienia się w kamień. Fajna sprawa ale wolałbym coś co pozwala na chociaż 5 minut pracy, tak strasznie się trzeba śpieszyć lub robić na raty. Na koniec wleciał ostatni styropian i wyszło że wyliczyłem praktycznie wszystko na 0, zostało pól płyty.






  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Następny dzień zacząłem od rozkładania folii kubełkowej. Żeby folia nie spadła przygniotłem ją deskowaniem z szalunków. Po godzinie 7 przyjechał pierwszy z 8 transport piasku tzw. wanną o ładowności 25 ton. Chwilę później kolejny i wreszcie pojawił się i koparkowy. W międzyczasie przywiozłem z wypożyczalni zagęszczarkę 200kg.










  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Ponieważ był tylko koparkowy i ja nie udało się skończyć wszystkiego. Nawet superszybka dostawa piasku sterowcem Goodyear Blimp nie pomogła.










  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Nie czekając na kolejną wizytę koparki na weekend wypożyczyłem skoczka. I trzeba powiedzieć, że to był dobry wybór. Skoczek zagęszcza lepiej, ale mniejszą powierzchnie. Trzeba też go trzymać non stop i kierować na odpowiednie tory. Jak ubijamy już zagęszczony teren zaczyna tańczyć i wtedy też skacze jeszcze wyżej. Zużyłęm ponad 12 litrów benzyny, ale uścisk dłoni mam teraz stalowy














  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lockin Zobacz post
    Poźniej uszczelniłem przepust na kanalizację oraz dodatkowy na całą resztę z rury PP75mm za pomocą szybkoschnącej zaprawy wodoszczelnej CX 5 marki Ceresit. Zaprawa schnie praktycznie natychmiast, po rozrobieniu z wodą zostaje ok. 2 minut zanim zamienia się w kamień. Fajna sprawa ale wolałbym coś co pozwala na chociaż 5 minut pracy, tak strasznie się trzeba śpieszyć lub robić na raty.
    Do rozrabiania tej masy spróbuj używać bardzo zimnej wody. To powinno nieco spowolnić proces wiązania a dodatkowe 1-2 min.

    PS. Podziwiam robotę. Elegancko i dokładnie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dużo piachu poszło do zasypania ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @maaszak
    Dzięki za info, faktycznie wode brałem z butelki i miała temp +25 stopni

    @PaRa
    Obliczyłem że poptrzebuje ok. 140m3 piachu, razy 1,5 wyszło 210 ton.Tak więc w moim przypadku 8 dostaw wanną po 25 ton i starczyło.

    Status po zasypaniu się nie zmienił, wyrównałem wszystko, nadmiar piachu zrzuciłem obok budynku i trochę wszystko uporządkowałem. Wczoraj też byłem z kosą spalinową żeby pozbyć się chwastów, bo zaczęły zasłaniać działkę od strony sąsiadów, którzy chcąc nie chcąc trochę pilnowali mi działki. Miałem opcję na szybkie wylanie chudziaka w tym tygodniu przed urlopen (wyjazd w sobotę, kierunek Bałtyk), ale musiałbym szybko wkopać kanalizę, a nie wiem czy dostałbym wszystko od ręki, poza tym zostaje kwestia podlewania betonu, a tego zdalnie nie da się robić. Tak więc kanaliza i chudziak będzie za 2 tyg po powrocie


  8. #48

    Domyślnie

    Samorób na urlopie pracuje na budowie a nie leży nad morzem

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lockin Zobacz post
    Status po zasypaniu się nie zmienił, wyrównałem wszystko, nadmiar piachu zrzuciłem obok budynku i trochę wszystko uporządkowałem. Wczoraj też byłem z kosą spalinową żeby pozbyć się chwastów, bo zaczęły zasłaniać działkę od strony sąsiadów, którzy chcąc nie chcąc trochę pilnowali mi działki. Miałem opcję na szybkie wylanie chudziaka w tym tygodniu przed urlopen (wyjazd w sobotę, kierunek Bałtyk), ale musiałbym szybko wkopać kanalizę, a nie wiem czy dostałbym wszystko od ręki, poza tym zostaje kwestia podlewania betonu, a tego zdalnie nie da się robić. Tak więc kanaliza i chudziak będzie za 2 tyg po powrocie
    Beton po wstępnym związaniu raz polać wodą i szczelnie zakryć folią budowlaną 0,2 na kilka dni - to starczy. Chyba, że upał rozkręci się na serio koło 30st... więc fakt, mimo wszystko warto być na miejscu i kontrolować sytuację.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Przy CX-5 - mieszać szybko np. wkrętarką i małym mieszadłem i nie bawić się w ręczne mieszanie. Jak trochę większe ubytki to łączyć z czystem piaskiem - trochę wolniej wiąże wtedy.
    A poza tym zamiast CX-5 można użyć CX-20 ten ma czas wiazania 20 min. Dopiero po jego związaniu już cienko CX-5 w celu dodatkowe doszczelnienia. Sprawdzone, działa elegancko.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dobra, urlop urlopem ale przyszedł czas na powrót. Można powiedzieć że zacząłem z grubej rury
    Najpierw przyszła pora na małe zakupy w królestwie rur, węży, kolanek i innych takich. Kupiłem wszystkiego z nadmiarem i okazało się, że bez przyczepki ani rusz.
    Pierwsza przymiarka na sucho pokazała, że powinno wszystkiego starczyć.
    Wszystkie podejścia w domu są z rury Fi110, głowna rura wychodząca na zewnątrz to Fi160, a do garażu idzie podejście do pieca na skropliny oraz do odkamieniacza z rury Fi75.









    Ostatnio edytowane przez lockin ; 28-08-2021 o 23:22

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Zaczęło się kopanie i układanie wszystkiego z odpowiednim spadkiem. Przy każdym skrzyżowaniu wyjmowanie uszczelki do przymiarki i dalej wkładanie jej z powotem i smarowanie pastą poślizgową.














  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Tak było wczoraj i dzisaj po testowaniu spadku już z wiadrem i wodą przyszła kolej żeby wszystko zakopać. Najpierw zamuliłem wodą pierwszą warstę i póżniej ubiłem wszystko ręcznie babą. Zostało jeszcze przed wylaniem założyć kołnierze przy każdej rurze żeby beton nie zalał podejść.










  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Lecimy dalej. Najpierw zamówiłem magnezową listwę do betonu oraz przedłużki do niej o długości 7m. Przyszło wszystko razem z wygodną walizką do przenoszenia. Póżniej wizyta w castoramie i zakup profili sufitowych, które wypoziomowałem na środku budynku, żeby łatwiej było ściagać nadmiar betonu. A betonu weszło dokładnie 11,5m3, grubość chudziaka 12cm. Zostało poł taczki betonu i to co w koszu.Tak więc mamy stan 0.
















  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kilka dni lania wody mineły szybko i lecimy z przygotowaniami do pierwszej warstwy ścian. Zacząłem od malownia gruntem Icopala miejsc gdzie będzie zgrzewana papa pod ściany budynku. Następnego dnia docinanie papy pod ściany z zakładem oraz układanie i zgrzewanie na miejscu.













    Ostatnio edytowane przez lockin ; 09-09-2021 o 11:59

  16. #56

    Domyślnie

    Jak ta listwa? Warta gra świeczki? Jednak kosztuje ładne parę złotych.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Dla mnie jak najbardziej warto. Było nas tylko 2 i to znacznie przyśpiesza wyrównanie betonu na gotowo. Z tego co widzę po kanałach budowlanych taka listwa jest stosowana nawet po przejechaniu listwą wibracyjną. Chciałem wypożyczyć ale nigdzie nie było więc kupiłem, mam jeszcze strop więc koszt mogę podzielić na pół.

  18. #58

    Domyślnie

    Też to widziałem właśnie na kilku filmikach ale tak w oczy kuje ten tysiąc za takie zdaje się nie zbyt wymyślne urządzenie, jednak skoro też polecasz to chyba kupię bo też będzie brak rąk do pracy i też jeszcze mi dochodzi strop
    Ewentualnie jeśli będziesz pierwszy ze stropem niż ja ze swoim zerem to możesz mnie zapisać jako chętnego na odkupienie

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Bedę paiętał, jak miałbyś blisko wpadaj zawsze pożyczę.

    W międzyczasie zacząłem kłaść pierwszą warstwę ścian. To jest dopiero zabawa. Miałem sam robić, ale ostatecznie kupiłem 3 stojaki do poziomowania pierwszej warstwy. Wszystko rozkładasz, poziomujesz, sprawdzasz niwelatorem i jak wszystko gra dopiero wtedy mozesz się brać za murowanie. Później po położeniu pustaka i tak wyrównujesz z małą poziomicą. Idzie to dość wolno.








  20. #60

    Domyślnie

    To taka złośliwość losu, pierwsze kroki w murowaniu na jednej z najgorszych do roboty i najważniejszych zarazem warstw...

    Niestety mam zdecydowanie daleko i słowo pożyczać nie figuruje w moim słowniku )
    Wynająć to jeszcze ale mam za daleko także wcześniejsze propozycja w mocy, terminy mają szanse się zgrać )

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony