dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 153
  1. #81

    Domyślnie

    Właśnie widziałem że dają różne kantówki itp itd ale to dla mnie trochę strata kasy też myślałem o daniu deski lub nawet dwóch skręcanych ze sobą żeby potem wszystkie co do joty wykorzystać na dach, jakby nie patrzeć dachu będę miał więcej niż stropu a chce go deskować więc każda deska na wagę złota (przy obecnych cenach to nawet dosłownie)
    Także desku, testuj ja już będę miał przetestowane rozwiązanie )

    A przypomniałem sobie, giętarkę kupiłeś? Jaką za ile i czy warta?
    Dobra odpowiedzialem sobie sam na pierwszej stronie
    Ostatnio edytowane przez Happek ; 01-11-2021 o 12:14

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Zbrojenie garażu skończone. Zaliczyłem nawet prace przy sztucznym oświetleniu. Dalej poszły nadproża nad wszystkimi oknami parteru oraz wejściem do domu. Pełnia szczęścia, no prawie. Dzwonie zamówić beton do betoniarmi i co - betonu brak bo brakuje cementu i nie wiadomo kiedy będzie. Dzwonie do dwóch kolejnych, to samo. Trudno. The show must go on. Zamawiam kolejne 2 kubiki drewna z tartaku i biorę się za stemplowanie i deskowanie stropu domu. Tym razem dźwigary długie prawie na 5m z jednej deski calowej 12cm szerokości. Zagęszczam też ilość stempli oraz odległość między nimi, gdyż betonu będzie więcej.












  3. #83

    Domyślnie

    Dobrze Ci idzie bo nic po kręceniu zbrojenia nie marudzisz
    Z tym cementem właśnie mi ktoś w piątek opowiadał i pyk potwierdzasz historie z drugiego końca Polski.
    Najgorsze że produkcja cementu = gaz więc wuj wie kiedy będzie poprawa.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nawet z cementem są problemy ? Drewno, stal, XPS, EPS, robocizna, wykonawcy - wszędzie deficyt podaży i wzrost kosztów.
    Czekam na WZ dla mojej działki, pocieszające, że w miarę sprawnie idzie załatwianie sprawy zdalnie.

    Mam nadzieje, że przyjdą trochę lepsze czasy dla budowy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dobre czasy już były. A wystarczyło zacząć rok wcześniej........
    Anyway skończyłem szalunki do stropu garażu oraz wszystkich nadproży, Było trochę wiercenia pod pręty gwintowane śrubowane obustronnie i zabawy z docinaniem desek na wymiar. Deskowanie stropu domu zrobione w 2/3, niestety reszty nie można skończyć bez wylania stropu garażu inaczej będzie wisiało w powietrzu z jednej strony.










  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    W piątek wreszcie przyjechał beton po ponad 3 tygodniach czekania. Przed wylaniem uszczelniłem jeszcze wszystkie szalunki piąną, żeby nie było zacieków oraz wygiąłem i założyłęm startery do 4 słupów na murku na garażu. Betonu przyjechało 5m3. Laliśmy w 2 osoby. Wszystkie szalunki wytrzymały, deskowanie i stemplowanie tak samo. Oprócz stropu wylałem wszystkie nadproża. Betonu starczyło na styk, po zużyciu betonu który był w koszu i który trzeba było ręcznie zalać do 3 ostatnich nadproży okazało się że zabrakło 2 wiader. Cement miałem w garażu więc dorobiliśmy brakujące 2 wiadra i tym sposobem jest wszystko wylane












  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Wczoraj dzień po wylaniu zdjeliśmy szalunki. Obyło się bez niespodzianek, wszystko wylane dobrze. Zdejmowanie szalunków zajeło większość dnia, na koniec zacząłem murować pierwszą warstwę pustaków na garażu. Bez tego nie można dokończyć deskowania stropu domu, jako że na łączeniu garażu z domem stropy nachodzą na siebie na odcinku 8m.












  8. #88

    Domyślnie

    Jak z cena betonu? Odleciała czy trzyma się kupy?

    W ogóle od dłuższego czasu patrzę na te siatki oparte o ścianę, kupowałeś gotówce nie układałeś wszystkiego na stropie z pojedynczych drutów? Opowiadaj coś o tym zbrojeniu

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Cena betonu chyba jest stała, za B25 płaciłem 275pln za m3, 300pln dojazd pompy oraz 300pln za 1h pracy. Co do zbrojenia to garaż ma dolne zbrojenie stropu zrobiene w całości z drutu fi8 oraz górne zbrojenie tak samo w całości drut fi6. Natomiast te siatki co stoją to 9szt siatki fi8, oczka 15cm która pójdzie na górne zbrojenie stropu domu. Z kolei dolne zbrojenie stropu domu to całość drut fi10 dozbrajany w okolicach schodów drutem fi16. Wszedzie naokoło i w garażu i w domu dodatkowo wieńce fi12 i strzemiona fi8 oraz fi6 w garażu. Łącznie na oba stropy jest ok 2.5 tony stali, praktycznie wszystko to co widać na zdjęciach przed domem.

    Co do postępów prac to wymurowałem do końca ścianę łączącą stropy w domu i garażu oraz dokończyłęm część ścian nadproży. Reszta ścian nadproży musi poczekać bo ważniejsze było skoro ściana została postawiona dokończecznie stemplowania oraz deskowania stropu aby zacząć skręcać wieńce 12m już na stropie. W międzyczasie rozrysowałęm schody oraz zacząłem ich szalowanie.













    Ostatnio edytowane przez lockin ; 25-11-2021 o 12:34

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dzieje się pany, dzieje, póki pogoda pozwala. Deskowanie i stemplowanie schodów skończone, zostały do zamocowania stopnie ale to na sam koniec jak już będzie zbrojenie stropu i schodów na gotowo. Póki co będzie się tędy wchodziło na góre zamiast używać drabiy czy rusztowania. Teraz zbrojenie stropu, na początek wieńce, pierwszy idzie odcinek 12m w jednym kawałku. Ładne widoki mamy z góry












  11. #91

    Domyślnie

    @lockin
    Brałeś beton z Sanbetu? Ile m3? Ja w maju chcialem od nich wziąć 21m3, to w ogóle nie byli zainteresowani. Słyszałem, że lubią duże zamówienia, a nie drobnicę.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Lukasz11
    Tak, beton na strop 5m3 B25 dostałem z Sanbetu, pierwszy raz u nich zamawiałem. W sumie do dziś nie przysłąli faktury. Z kolei Abet od miesiąca nie realizuje zamówień indywidualnych, jestem na jakiejś liście oczekującej ale do dziś nie oddzwonili. Jest jeszcze Juha Beton, realizują zamówienia w podobnych terminach jak Sanbet.

    No i przyszła zima. Chyba niewiele osób się spodziewało śniegu w listopadzie. Zdążyłęm jeszcze skońćzyć wszystkie wieńce na stropie, wymurować nadproża oraz dokończyć deskowanie. Na koniec przykryłem deskowanie folią i rozłożyłem dystanse betonowe pod dolne zbrojenie. I dziś spadł śnieg...













    Ostatnio edytowane przez lockin ; 30-11-2021 o 12:29

  13. #93

    Domyślnie

    Na zachodzie lepsza zima jak na wschodzie

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Zima póki co odpuściła więc wracam do stropu. Najpierw wszystko z dołu trzeba przerzucić do góry. Za pomocnika służy rusztowanie. Budynek ma 16m długości więc lecą w całości pręty 12m i do tego już docinane 5m. Betonowe dystanse super sprawa, choć są dużó droższe niż plaskitkowe punktowe. Pierwsza warstwa dolnego zbrojenia gotowa choć układanie tego trochę zajeło i kończyłem już w ciemnościach.














  15. #95

    Domyślnie

    Pomocnik na dniówkę poszukiwany

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Pomocnik tak ale jeszcze nie teraz. Będzie potrzebny jeden lub nawet dwóch żeby wrzucić na górę te 9 siatek 5m x 2.5m opartych o ściane. I to już niedługo bo...

    Zbrojenie dolne stropu gotowe jest w 2/3. Rozłożoną mam już całą fi10 na długości oraz na szerokość. Teraz idzie już fi16, ciężkie to, trzeba nosić po 1sz dłuższe odcinki niestety ale udało mi się sporo nadgonić dzięki pracy po zmroku. Dwa naświetlacze led 30w dają radę.








  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Super to wygląda.
    Podziwiam za systematyczność
    Robi się zimno. Na kiedy planujesz zalewanie?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 05-12-2021 o 19:21
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Sativum
    Dzięki

    Co do zalewania to w poniedziałek będę dzwonił jak stoją sprawy z dostępnością betonu i ile trzeba czekać. Chciałbym za 2 tygodnie, ale wiadomo, pogoda, braki cementu itp. Na gotowo brakuje jeszcze kilku rzeczy:
    - dokońćzyć dolne zbrojenie (1-2 dni)
    - wnieść i rozłożyć siatki na górne zbrojenie i podwiązać dodatkowe pręty do tego (1 dzień)
    - zrobić szaluek dookoła stropu (1-2 dni)
    - zaklinować stemple, zapianować dziury, sprawdzić wszystko raz jeszcze (w końcu to 20cm betonu)
    - nie must have ale fajnie by było podmurować ścianę na garażu żeby nadmiar betonu wykorzystać do zalania słupów na garażu i żeby się nie zmarnowało (2 dni)
    Ostatnio edytowane przez lockin ; 05-12-2021 o 18:11

  19. #99

    Domyślnie

    Ciężko z tymi ludźmi do złapania na dorywczą fuchę ale jestem zdania że oszczędzajac na ekipie można trochę fizyczne prace podlecić (jeśli jest komu), sam gdy tylko wiem że jestem w stanie zapewnić robotę na cały dzień to odrazu puszczam wici do ludzi co czasami dla mnie pracują, przy budowie liczę że też mi się uda
    Sam wiesz ile szybciej by Ci szło gdyby ktoś ciął i podawał prenty a Ty byś układał i wiązał, przykładowo


    No i powtórzę jeszcze raz, dobrze Ci idzie bo nic na to zbrojenie nie narzekasz a z forum zbrojenia kojarzą mi się tylko z marudzeniem nad wiązaniem drucików
    Ostatnio edytowane przez Happek ; 05-12-2021 o 19:46

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Będziesz zalewał jak będzie poniżej 0? Dziś chyba wszędzie zrobiło się biało.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony