dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 153
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Po wiązarach przyszła pora na rzeczy których nie miałem czasu zrobić wcześniej. Przede wszystkim schody doczekały się w końcu zbrojenia i szalowania. Do tego żeby nie marnować okaji betonu z pompy postawiłem i zaszalowałem ścianę ogniową na garażu. Wszystko zalane za jednym zamachem betonem B25.Na koniec przyszła pora na zdjęcie stemplowania i deskowania stropu po ponad 3 miesiącach od wylania, a w garażu folii z sufitu. Akurat jak skończyłem lanie schodów ekipa która wykonuje nową drogę na naszym osiedlu dojechała przeed moją działkę. Za miesiąc bedzie asfalt po położeniu krawężników.

    @Happek
    Pytałeś jak się ściaga folię, odchodzi sama ale w miejscach gdzie weszła między deski zostają małe kawałki.

    @L.mArK
    To co przyjechało dźwigiem to już wszystko. Na to idzie pełne deskowanie i papa.























    Ostatnio edytowane przez lockin ; 01-04-2022 o 10:52

  2. #122

    Domyślnie

    Czyli wszystko w normie, jak ją zabetonowaleś to siedzi...jak zabetonowana

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Prace powoli ale idą do przodu. Przyszła kolej na przykrycie dachu. Dokupiłem kolejny m3 desek impregnowanych z tartaku oraz od razu wszystkie łaty oraz kontrłaty. Łacznie już chyba miałem ok 5m3. Zanim ekipa weszła na dach skończyłem murowanie szczytów. Ekipa przyjechała w czwartek rano i w piątek popołudniu już było gotowe. Zużyli 95% wszystkich desek na deskowanie, na to poszła papa na osnowie poliestrowej PYE PV 250 S52 z Jarocina ponad 150m2 o grubosci 5.2mm. W kalenicy w deskowaniu została szczelina wentylacyjna, która standardowo zostanie przykryta taśmą kalenicową i gąsiorem. Teraz czekam na dachówkę która ma przyjść za 3 tygodnie. PS. Poddasze ma wysokość 2m i wyszło bardzo fajne pomieszczenie













    Ostatnio edytowane przez lockin ; 27-04-2022 o 12:03

  4. #124

    Domyślnie

    Patrzę na te kontrłaty i myślę jak przy ostatniej wycieczce motocyklem po okolicy oglądałem kilkanaście domów gdzie papa aż się błyszczy od "papiaków"....to jest dramat co ludzie sobie dają zrobić na dachu

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Pogoda rozpieszcza więc są i postępy. Przede wszystkim wreszcie wykonałem przyłącze wody. Do tej pory ratował mnie sąsiad, a od przyszłęgo tygonia jak MPWiK założy licznik będę niezależny. Powoli też zbiża się termin montażu okien oraz drzwi wejściowych i bramy garażowej. Z tego tytułu wszystkie otwory trzeba przygotować i ocieplić nadproża XPSem. Taka zabawa na któą schodzi kupa czasu.
















  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Ale cisza, nic się nie dzieje, prawie...
    Skończyłem przygotówkę okien, termin montażu to 2 tygodnie o ile nie będzie obsuwy z dostawą z fabryki, zobaczymy. W międzyczasie kupułem tynk knaufa MP75, prawie 2 tony i przywiozłem to przyczepką na budowe, tak będę sam robił tyynki wewnętrzne agregatem i tynkownicą. Dalej przyjechała papa na izolacje poziomą na chudziaku. Zacząłęm od garażu jeszcze 2 rolkami papy która została z fundamentów Icopal Fundament 4.0 a dalej będzie dedykowana do wnętrza papa Icopal Base 35 SBS. Na koniec wstawiłem listwy pod tynkowanie ściany gdzie będzie montowana brama garażowa i tam chce zrobić ścianę na gotowo zanim przyjedzie brama.
















  7. #127

    Domyślnie

    Czekam na relacje z tych tynków, co czym jak i dlaczego tak a nie inaczej

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Na tynki jeszcze trochę poczekamy, ale póki co zamykam wreszcie budynek. Przyjechały okna, brama oraz drzwi. Cały montaż to 4-5 dni i jeszcze trwa. Brama już na gotowo. Wiśniowski Uni Pro malowana pod kolor drzwi wejściowych. Drzwi wejściowe Vetrex Saveur Premium model lumiere. Okna Vetrex LumUP. Wszystko antracyt. Montaż szczelny na taśmy z zewnatrz i powłokę Illbruck wewnątrz, do tego ciepłe podkłady/purenit pod wszystkie okna i drzwi.














  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Widzę że antracyt trzyma się mocno, trochę okienek masz w domu.
    Drzwi tarasowe to suwanka ? Dobrze widzę, że jest chwyt od zewnątrz budynku ?
    Zastanawiam się jak będą prezentowały się schody wewnętrzne jednobiegowe, nie często je widać.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Antracyt pasuje do nowoczesnego wzornictwa tak jak i płaska dachówka. Drzwi tarasowe to tak zwany Slide Up. System przesuwny który wszedł do sprzedaży niedawno i jest mniejszym bratem systemu HST. Część przesuwna jest na osobnym profilu i całość wygląda po zamontowaniu jak 2 okna sklejone ze sobą. Co do schodów widziałem już kilka razy takie ustawienie i uważam że jest ono optymalne. Obecnie mam u siebie w bliźniaku zakręcane i to jest porażka zarówno do chodzenia jak i wnoszenia czegokolwiek.

    Dziś ostatni dzień montażu - zakładanie rolet i uszczelnianie połączenia okien z murem.

    PS. Chyba nie pisałem wcześniej ale dachówka płaska już czeka na dekarzy na montaż.











    Ostatnio edytowane przez lockin ; 07-07-2022 o 10:36

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Sam mam okna, drzwi i bramę w antracycie + parapety, obróbki blacharskie i rolety. Tynki, kiedyś prawie białe, dziś już bardziej szare
    U rodziców były schody ze spocznikiem, pamiętam kombinacje z wnoszeniem wersalki, itp. Dziś mam najlepsze schody bo mieszkam w parterówce i niemam żadnego stopnia.
    Wrzuć zdjęcie okna tarasowego po montażu, wyglada ciekawie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #132

    Domyślnie

    No widać precyzję i reżim technologiczny papa 5mm robi wrażenie.
    Jakieś doświadczenie w kładzeniu tynków?

    Schody proste git. Jakbym kiedyś robił poddasze to tez takie bym chciał.

    U siebie też robiłem dużo antracytu, a teraz już bym robił mniej Drzwi wejściowe już przemalowałem na żółto, bo miałem już żółte akcenty na elewacji dla przełamania monotonii i żeby mieć inne od wszystkich
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Biały ma to do siebie że po jakimś czasie już nie jest biały. Nie wiem na ile mycie karcherem pomaga. Okno tarasowe masz na zdjeciach poniżej. I udało mi się porównać je do nowego HST w profilu Veka u sąsiada. Faktycznie są do siebie bardzo podobne. Zakładam że HST jest cięższy ponieważ u niego przy montażu są użyte dodatkowo stopy po obu stronach okna które stabilizują konstrukcję, gdzie Slide montowany jest jak zwykłe okno tarasowe na kotwy i dyble tylko. Mechanizm zamykania jest bliżniaczy z tą różnicą że przy Slide okno delikatnie wchodzi do środka ościeżnicy przy zamykaniu (czyli dojeżdza do końca i delikatnie wchodzi w okno jakieś 5mm) gdzie przy HST tylko dojeżdza do końca i zamykasz. Jest to widoczne również na szynie po której jedzie okno. Dodatkowo szyna HST jest wypukła, natomiast Slide wklęsła. Ostatnia różnica to mały próg w Slide, gdzie HST jest prawie na płasko.

    @Daniellos_
    Papa 5.2mm to faktycznie gigant. Na fundamenty jak najbardziej warto. Na krycie wstępne deskowania na dachu dwuspadowym to trochę przerost formy nad treścią, śmiało można dać coś 4mm. Na izolacje poziomą już idzie dedykoawa papa Icopala do wnętrz któa też ma 4mm i to inaczej się rozkłąda, inaczej zgrzewa niż pape 5.2 (obie dla porównania obok siebie na ostatnim zdjęciu). Co do tynków to kładłem już ręcznnie gładź cementowo wapienną + zacieranie na mokro. Jest to w zasadzie taka sama robota jak przy tynku, z tą różnicą że tynk będę zarzucał tynkownicą + kompresor, a nie ręcznie Lekko nie było ale w grę wchodziło albo to albo wszędzie GK.

    Skończyłem izolacje poziomą całego parteru łącznie z garażem. Poszło prawie 100m papy do wnętrz Icopal Base 4mm. Rozkłada się to całkiem przyjemnie. Wszystko zgrzewałem zakładami i to jest najlesze rozwiązanie. Na teraz mogę już się brać za wod-kan oraz elektrykę, jest jeszcze do skończenia hydroizolacja dachu płaskiego nad garażem. Wstępnie planuję zrobić paroizolację z papy wywiniętej na ściany.



















    Ostatnio edytowane przez lockin ; 18-07-2022 o 10:52

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że rozwiazanie w Twoim oknie / drzwiach jest lepsze, niż rozwiazanie w moim domu.
    Mi zależało na estetyce, i jednej płaszczyźnie przy zamkniętym oknie. Na pewno będziesz zadowolony z produktu tej firmy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #135

    Domyślnie

    Nie wiem czy foty oszukują ale jak widziałem na początku wspominałeś o 25cm stryro w podłogi, zmieniłeś plany? Dosyć nisko wydają się te drzwi i okno tarasowe

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Miało być 25cm ale po tym jak okazało się że fundamenty muszą być na tej samej wysokości co fundamenty sąsiada zostało miejsce tylko na 20cm

    A jak już o tym wspomniałeś to zamówiłem cały styropian i na podłogę i na elewację, trochę noszenia było bo prawie 200 paczek. Kupiłem od razu wełnę elewacyjną skalną w płytach 20cm na mur ogniowy między mną a sąsiadem oraz na dach na garażu. Do tego klej do styropianu i siatki Gravis U oraz kilka worków kleju do wełny. Na koniec kupiłem EPDM i uszczelniłem drzwi wejściowe i tarasowe, jak będzie robiona elewacja to dojdzie do tego jeszcze obróbka blacharska która wode z epdma ze ściany wyprowadzi poza xpsa i folie kubełkową. Zacząłem też wiercic otwory pod puszki elektryczne bo już najwyższy czas.


















  17. #137

    Domyślnie

    Patrząc na skalę zakupów zastanawiam się czy przewidujesz tak ambitne zakończenie sezonu czy taki jeszcze większy "sukces" rządu

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Zależy kto jak rozumie sezon. Dla mnie to koniec roku i choć zimą na zewnątrz średnio się robi to w środku jak najbardziej. Styropian może się uda rzucić na ściany gdzieś wrzesień październik.

    A wracając do budowy to wreszcie przyszła kolej na dachówkę. Zaczęło się standardowo od łacenia oraz deski czołowej i zrobienia odpowiedniego spadku do rynny. Później obróbki blacharskie deski czołowej oraz ustawienie runny poprzez haki doczołowe oraz samo mocowanie rynny. Wszystko wyliczone co do sztuki i do metra. Na to przyszedł pas nadrynnowy oraz wróblówka bez grzebienia. Kolejny etap to wentylacja pełnego deskowania i założenie kominków wentylacyjnych MDM pomiędzy każdą krokwią. Na koniec założyliśmy obróbkę blacharską ściany szczytowej oraz tymczasowe rury spustowe. To wszystko 5 dni roboczych dla 2 osób.
















  19. #139

    Domyślnie

    Te kominki to ma być dodatkowy czy jedyny wlot powietrza pomiędzy deskowanie a ocieplenie, weź coś rozjaśnij
    Planujesz jeszcze jakieś wloty spod podbitki jak to się klasycznie niby robi?
    Co udumałeś od szczytu? Bo nie widzę żeby robił jakieś "burty" z papy ale zdjęcia nie są tak blisko żeby to oceniać, rzuć trochę szczegółem wykonania

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Kominki to jedyny wlot powietrza pomiędzy deskowanie a ocieplenie, pomysł na to znalazłem na forum gdzie ktoś przy takim dachu jak mój czyli bezokapowaym o to pytał. Nie ma podbitki w takim dachu, styropian z elewacji praktycznie licuje się z obróbką deski czołowej, choć u mnie ze względu na nietypową deskę czołową (zakupiona razem z wiązarami suszona i heblowana w odcinkach po 7m) kilka centymentów będzie okap wystawał poza obrys (dochodzi jeszcze fakt że sama obróbka podrynnowa deski czołowej też celeowo ma mini okapnik żeby woda nie zachodziła na elewacje). Na szczycie jest papa dopóki nie zostanie położona dachówka, wtedy rozcinam papę w kalenicy, na to idzie taśma kalenicowa paroprzepuszczalna i oczywiście gąsior. Burty z papy chyba też mogą być, ale to zobaczymy jak już bedzie ten etap.
    Ostatnio edytowane przez lockin ; 25-08-2022 o 09:50

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony