dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Moje gapiostwo z tym bezokapowym, zapomniałem/nie zwróciłem uwagi
    Nie miałem na myśli kalenicy a tyle co zakończenie dachu przy desce bocznej/szczytowej, tam wydaje mi się że logicznym jest robienie jakiejś "burty" żeby gdzieś nie próbowało zaciekać ale widziałem też realizację bez tego (być może błędne, nie wiem), dlatego pytam co udumałeś z tym fantem zrobić
    Najbardziej podobało mi się gdzieś wykonanie tego elementu z kantowki drewnianej (dach z nadbitka więc jej część była widoczna), od strony dachu "burta z papy", na kantowke obróbka z blachy która potencjalna wodę albo prowadziła na papę albo na zewnątrz (mini okapnik) a wszystko nakryte oczywiście bocznymi dachówkami.
    Wykonanie dachu to dla mnie jeden z ciekawszych etapów, dlatego dopytuje )

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Przy tych kominkach zastanawia mnie jak to ma działać skoro na dachu będzie dachówka? Wiem że dachówka nie jest super szczelna na powietrze, ale nie będzie go przez to za dużo wpadać. Według mnie nie będzie to dobrze działać. To jest dobre gdy się ma gont na dachu i nie ma jak zrobić wlotu na powietrze między ociepleniem a deskowaniem. Ale Ty przykrywasz to dachówką, więc zatykasz dopływ powietrza. Z drugiej strony na górze masz tylko strych (pewnie na jakąś graciarnie) więc nie będzie za dużych potrzeb na dostęp do świeżego powietrza. Ja u siebie przy goncie mam szczelinę między deskowaniem a ociepleniem na 2-3cm, w kalenicy jest odpowiedni wylot i w okresie letnim szalu nie było z powietrzem. Zobaczy się co będzie w chłodniejsze jesienne dni. Ma nadzieję że u Ciebie nie będzie niczego niepokojącego.

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kolejne dwa tygodnie minęły i w zasadzie dach gotowy. Zostały do położenia gąsiory w poniedziałek i koniec. Wyszło super, jestem mega zadowolony zarówno z ekipy jak i dachówki )
    Razem z dachem od razu też inne tematy wleciały, a mianowicie odgromówka oraz fotowoltaika. Cały osprzęt do odgromówki kupiłem w kolorze czarnym i będzie się świetnie komponował z dachem. Na razie założone mocowania pod dachówką, zostały do założenia te na gąsiorze i można rozłożyć drut. Co do fotowoltaiki to od razu przy kładzeniu dachówki wleciały ochwyty pod 20 paneli, rozkład wschód-zachód zgodnie z dachem. Na koniec nie tylko dachowe sprawy idą do przodu ale też bardziej przyziemne. Zacząłem kłaść elewacje, standardowo grafit 20cm. Kleje wszytsko w systemie Atlas (klej+siatka+najprawdopodobniej tynk).




















  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie masz zaufania do kleju w piance ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Jak najbardziej mam, w końcu dom budowałem pustakami Dryfix. Po prostu pianoklej do styropianu ma tendencje do rozprężania się przez pierwsze 10min dlatego warstwę startową kładę na zaprawie aby uniknąć niespodzianek. Następne lecę metodą hybrydową.

    Dach skończony. Płaska dachówka to był zdecydowanie dobry wybór. Aż szkoda na ten dach teraz dawać panele.
    W międzyczasie przyszły parapety, zdecydowałem się na blachę 0,7mm w kolorze antracyt. Miałem je sam wyginać, ale mam kilka parapetów dłuższych niż 2m, a do takiej maszyny nie mam dostępu. W międzyczasie powoli jadę z elewacją. Najwięcej schodzi na docinki wokół okien. Pocieszające jest to że ta strona domu ma najwięcej okien, kolejne będą dużo prostsze.











  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A jest może system gdzie w miejscu paneli nie dajemy dachówki ?

    https://www.tesla.com/pl_pl/solarroof jest fajne tylko ta cena.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Systemy są ale nadal najtaniej wychodzą panele. Inna sprawa jak te panele się teraz zwracają przy nowym systemie rozliczeń.

    A wracając do budowy elewacja chwiliowo staneła w miejscu bo zająłem się panelami. Trochę roboty z tym było, przestawiania rusztowania, skakania po dachu i gimnastyki, ale połowa paneli jest już na dachu. Przy okazji założyłem odgromówkę na gąsiorze. A w międzyczasie zająłem się wreszcze dachem płaskim na garażu. Pierwsza warstwa na stropie to paroizolacja aluminiowa Strotex AL 150, na to wełna skalna 20cm, później membrana dachowa też Strotex Toples oraz wylewka spadkowa z mixokreta z plastyfikatorem.






















  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hej, jakieś postępy na budowie ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Ostatni wpis w tym roku. Prace idą do przodu, choć powoli. Ekipa dalej ta co zawsze
    Zakończyłem temat dachu płaskiego na garażu. Bez żadnych udziewnień na wylewkę poszedł podkład Icopala oraz 2 warstwy papy SBS. Odpływ attykoway kupiłem na znanym portalu aukcyjnym i wyrzuca wodę przez ogniomur. Do zrobienia została obróbka smamego ogniomuru blachą.
    Temat elewacji idzie powoli. Styropian mam już na całej ścianie zachodniej, większości południowej i części wschodniej. Klej i siatke udało mi się położyć tylko na połowie ściany zachodniej ze względu na pogodę, albo lało albo temperatura spadała do zera.
    W międzyczasie dorobiłem się ogrzewania w postaci klimatyzatora Rotenso Ukura 5kW z pakietem zimowym. Póki co nie pracował za dużo ale daje rade ogrzać parter i na taki efekt liczyłem.
    Ostatnia rzecz to nowa droga, co prawda nie ma w tym mojego udziału ale wreszcie mam wszędzie na osiedlu nowy asfalt, dojazdy na budowę bajka




















    Ostatnio edytowane przez lockin ; 31-12-2022 o 11:09

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Z elewacją jest trochę zabawy, a żeby nią robić to musi być dobra pogoda i temperatura. A kołkujesz ten styropian czy ufasz przyklejeniu? Duże są szpary miedzy płytami styropianowymi do uzupełnienia pianką? Jak oceniasz same płyty? U mnie na uzupełnienie szczelin poszły dwa kartony pianki. Jakbym to robił byle jak to pewnie 5puszek by starczyło, ale wolałem nie żałować pianki.

  11. #151
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BieloP

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Zakręt
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakieś postępy w 2023?
    Śledzę wątek od zeszłego roku

  12. #152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dobra, trochę zaniedbałem forum i pora dodać jakiś update za ostatnie pół roku. Prace idą do przodu na kilku frontach więc po kolei. Elewacja przez pogodę i trochę brak czasu jeszcze nie jest skońćzona. Została ostatnia ściana od strony wejścia do domu/garażu i można jechać z tynkiem. W międzyczasie z elewacją zająłem się środkiem kiedy na zewnątrz pogoda nie pozwalała na pracę. Najpierw poszła elektryka, ale póki co tylko na parterze. Przewody prowadze po suficie i nie ma u mnie walających się kabli po ziemi. Nie robiłem bruzdowania, wszystko jest na uchwytach do kabli na ścianie. NIe wiem ile kabli poszło ale łącznie kilkaset metrów, najbardziej problematyczne okazały się rolety. Długo się zastanawiałem jakie rozwiązanie wybrać i ostatecznie do silnika każdej rolety z osobna mam doprowadzony przewód 5x1,5mm2 który idzie do rozdzielnicy (moje rolety maja dodatkowy 5 przewód do ustawiania/regulacji), a następnie z rozdzielnicy znowu do puszki każdej rolety osobno idzie kabel 4x1,5mm2 do sterowania ręcznego. Dopóki nie było kabli z rolet instalacja wydawała się nie specjalnie duża patrząc na ilość kabli przy rozdzielnicy, ale jak doszły rolety wręcz przeciwnie. Z tego powodu na piętrze kable do i z rolet nie będą schodziły na parter tylko tam zrobię osobną rozdzielnicę tylko dla rolet. Będzie to wtedy sterowane na 2 sterownikach osobno parter i osobno pietro. Kolejny temat tynki wewnętrzne. Tak zrobiłem je sam i nie wiem czy był to dobry wybór ponieważ temat okazał się bardzo czasochłonny. Wybrałem tynki gipsowe mp75 nakładane tynkownicą i kompresorem, warstwa 1.5cm (1cm to grubość samych listew prowadzących, dodatkowo 5mm to grubość uchwytów poziomujących listwy przykręcanych do ściany). Teoretycznie samo nakładanie tynku idzie szybko, ale niestety samo nakładanie tynku to może mniej niż 1/3 czasu jaki schodzi na to. Najpierw kupa czasu schodzi na przygotówkę czyli obrabianie okien przed tynkowaniem, osadzanie i poziomowanie (a własciwie pionowanie) listw prowadzących, a wreszczie jak już tynkujesz to tynk znika tak szybko że co chwila trzeba dorabiać nowy a więcej niż ok 1,5 worka na raz nie dam rady rozrobić ze względu na ciężar takiego pojemnika (rozrabiam wszystko na zewnatrz bo w środku miałbym sajgon przy mieszaniu). Póki co parter jest skończony i na razie odpoczywam od tego tematu. Co jeszcze? Położyłem drugi string fotowoltaki od strony wchodniej i wreszcie całość instalacji chodzi i produkuje prąd którego na razie nie zużywam praktycznie wcale ale liczę że zimą wreszcie klimatyzator będzie chodził 24/7. Jakby ktoś pytał moja instalacja 9kW wschód-zachód (8paneli wschód, 12 paneli zachód) produkuje dziennie ok 37kWh. Mam też porównanie instalacji o tej samej mocy u sasiada obok mnie ale ustawionej na południe i śrenio u niego produkcja dzienna jest wyższa ok 10-15% zależnie od dnia. Kolejny temat to dach płaski na garażu, położyłem też w końcu papę po całości i wygiołem na profesjonalnej giętarce 2m obróbki blacharskie, które póki co czekają na skończenie elewacji. Chyba tyle w temacie póki co.























    Ostatnio edytowane przez lockin ; 30-08-2023 o 04:53

  13. #153

    Domyślnie

    Poważne pytanie, od kogoś, kto przechodzi przez to rn. Czy nie powinieneś spróbować odnaleźć w sobie tego potencjalnego, niesamowitego szczęścia? Czy poleganie na innych, aby czuć się najlepiej, jak kiedykolwiek, będzie naprawdę zdrowe? Chciałbym usłyszeć twoje myśli https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/
    Ostatnio edytowane przez rogen22 ; 12-11-2023 o 09:10

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony