dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Optymalna twardość wody

    Jaką jest optymalna twardość wody w domu mieszkalnym? Woda z sieci ma twardość ponad 20 stopni w skali niemieckiej. Ustawiłem zmiękczacz na 5 stopni i nie wiem czy nie za miękką lub za twardą?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    U mnie bylo 22. Serwisant Viessmanna który uruchamial stacje ustawil na 8 i powiedzial, ze tak jest ok.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jaką jest optymalna twardość wody w domu mieszkalnym? Woda z sieci ma twardość ponad 20 stopni w skali niemieckiej. Ustawiłem zmiękczacz na 5 stopni i nie wiem czy nie za miękką lub za twardą?
    Zalecamy ustawienie 6 stopni w skali francuskiej. Przy takiej twardości nie pojawiają się już osady na armaturze a woda nie jest całkowicie zmiękczona.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zalecamy ustawienie 6 stopni w skali francuskiej. Przy takiej twardości nie pojawiają się już osady na armaturze a woda nie jest całkowicie zmiękczona.
    A jakie ma to zalety, względem zmiękczania na maksa? Że nawet jak ktoś nie ma osmozy, to przez rok wypije tyle wapnia, co jest w plasterku sera?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kaizen A Ty ile proponujesz?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja ustawiłem na maksa.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Ja zazwyczaj ustawiam na maksa czyli na zero... a tylko jak komuś szczególnie nie pasuje to przestawiam na wyższą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja zazwyczaj ustawiam na maksa czyli na zero... a tylko jak komuś szczególnie nie pasuje to przestawiam na wyższą.
    I Ty, znawca, piszesz takie rzeczy? Woda "0" jest niewygodna, niesmaczna i ...upierdliwa.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja zazwyczaj ustawiam na maksa czyli na zero... a tylko jak komuś szczególnie nie pasuje to przestawiam na wyższą.
    Bo tak najłatwiej. Śruba wykręcona i ...gitara, po co bawić się z pomiarem (wielokrotnym) twardości, skoro prawie każdy klient ...jest "nie awanturujący się".

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Woda "0" jest niewygodna, niesmaczna i ...upierdliwa.
    No i mam ekran do czyszczenia Szwagier tak powiedział, czy zmiękczacz na obrazku widziałeś i do takich oczywistych wniosków doszedłeś? Bo to że nie miałeś doczynienia ze zmiękczoną wodą to oczywiste - wtedy byś wiedział, że taka woda jest przede wszystkim nieszczęśliwa.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też zmiękczam wodę do zera i nie widzę powodu, żeby mieszać. Nie po to kupiłem zmiękczacz, żeby osadzały się osady wapienne. Woda nie jest głównym źródłem dostarczania wapnia i magnezu do organizmu a wręcz pomijalnym. To już naprawdę musi być woda mocno zmineralizowana, czyli tzw. lecznicza.

    Jedyny powód mieszania wody miękkej z twarda to rury miedziane. Woda miękka jest mocno agresywna dla miedzi i będą wytrącać się jony miedzi, które w nadmiarze są szkodliwe, toksyczne dla organizmu. Ale jak każdy wie dla wody użytkowej nie powinno stosować się rur miedzianych bez względu, czy woda jest zmiękczona, czy nie. Nawet o tym wspomina Rozporządzenie Ministra.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Jedyny powód mieszania wody miękkej z twarda to rury miedziane. Woda miękka jest mocno agresywna dla miedzi i będą wytrącać się jony miedzi, które w nadmiarze są szkodliwe, toksyczne dla organizmu. Ale jak każdy wie dla wody użytkowej nie powinno stosować się rur miedzianych bez względu, czy woda jest zmiękczona, czy nie. Nawet o tym wspomina Rozporządzenie Ministra.
    Możesz podać to Rozporządzenie Ministra ?

  13. #13

    Domyślnie

    Nie mogę bo bym musiał szukać. Skoro mam szukać to sam sobie poszukasz. Poza tym to nie jest nakaz, tylko zalecenie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    No to podaj chociaż którego Ministra.
    Odpowiedź w stylu "sam poszukaj" źródła na które się powołujesz jest kiepska.
    Ale jak każdy wie dla wody użytkowej nie powinno stosować się rur miedzianych bez względu, czy woda jest zmiękczona, czy nie.
    Nawet o tym wspomina Rozporządzenie Ministra.
    To jest tylko zalecenie?
    Nie powinno to bardziej znaczy "nie należy" stosować.

    Tutaj chyba mają odmienne zdanie
    https://instalacjezmiedzi.pl/zastoso...-i-ciepla-woda
    ale to jest stowarzyszenie "miedzi".

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    No to podaj chociaż którego Ministra.
    Odpowiedź w stylu "sam poszukaj" źródła na które się powołujesz jest kiepska.

    To jest tylko zalecenie?
    Nie powinno to bardziej znaczy "nie należy" stosować.

    Tutaj chyba mają odmienne zdanie
    https://instalacjezmiedzi.pl/zastoso...-i-ciepla-woda
    ale to jest stowarzyszenie "miedzi".
    Z tego co kojarze, to nawet woda o niezerowej twardości, jak se postoi nieruchomo przez noc w miedzianych rurach to pobrana rano do badania wykazuje stężenie jonów miedzi powyzej normatywnego. I to akurat łatwo przetestować - pobierasz rano wodę i wieziesz do sanepidu, zlecasz badanie na jony miedzi.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bo tak najłatwiej. Śruba wykręcona i ...gitara, po co bawić się z pomiarem (wielokrotnym) twardości, skoro prawie każdy klient ...jest "nie awanturujący się".
    Wręcz przeciwnie - sugeruję każdemu żeby sobie dopasował twardość do swoich potrzeb. To wymaga czasu i "sprawdzenia" czy dany poziom zmiękczania jest odpowiedni. Druga sprawa to to, że u każdego mieszacz zadziała inaczej - jest to zależne od ciśnienia, twardości, przepływu... nie da się na odległość ustawić komuś twardości (mówimy o poziomie cenowym normalnego zmiękczacza... w przemyśle to co innego).

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To jest tylko zalecenie?
    Na studiach miałem zajęcia na Inżynierii Środowiska z pewną panią profesor... najbardziej mi zapadło w pamięć jak opowiadała o badaniach jakie prowadziła na rurach miedzianych w instalacjach wody pitnej. Powiedziała wtedy, że rano należy zlać całą objętość wody z rur bo poziom miedzi jest w niej wielokrotnie przekroczony. I to nie chodziło o wodę zmiękczoną tylko zwykłą, surową.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Woda "0" jest niewygodna, niesmaczna i ...upierdliwa.
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Moje doświadczenia są wręcz odwrotne...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wręcz przeciwnie - sugeruję każdemu żeby sobie dopasował twardość do swoich potrzeb. To wymaga czasu i "sprawdzenia" czy dany poziom zmiękczania jest odpowiedni. Druga sprawa to to, że u każdego mieszacz zadziała inaczej - jest to zależne od ciśnienia, twardości, przepływu... nie da się na odległość ustawić komuś twardości (mówimy o poziomie cenowym normalnego zmiękczacza... w przemyśle to co innego).
    I to jest odpowiedź. Ja po kilku próbach stwierdziłem, że najlepsza dla mnie i mojej rodziny jest woda o twardości 10 st. niemieckich.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No i mam ekran do czyszczenia Szwagier tak powiedział, czy zmiękczacz na obrazku widziałeś i do takich oczywistych wniosków doszedłeś? Bo to że nie miałeś doczynienia ze zmiękczoną wodą to oczywiste - wtedy byś wiedział, że taka woda jest przede wszystkim nieszczęśliwa.
    Ktoś cię dzieciaku pytał o zdanie?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony