dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 32
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 621
  1. #321
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może szersza częśc z szufladami a nad nimi wąski regał?
    Na pintereście widziałam wnętrze pracowni architektonicznej, gdzie dół mieli z szerokich szafek Alex z IKEA (bez zamontowanych kółek) a górę po prostu półki.

    Tutaj inny przykład:
    Zastanawiałam się nad tym, ale obawiam się, że gabinet może być na takie szafki - głębsze dołem - po prostu za wąski.
    Ten pokój był mały od początku. A my go jeszcze zawęziliśmy, żeby powiększyć wiatrołap. To był dobry pomysł, bo dzięki temu z wiatrołapu da się komfortowo korzystać. Wstawimy tam docelowo nawet ławeczkę, i dalej da się komfortowo ubrać. Ale gabinet jednak poniósł cenę

    Wygląda to tak:


    Zielone to biurko i fotel. Biurko ma głębokość chyba 60 albo 70 cm. Co więcej, ma wysuwaną półkę z klawiaturą i myszką, “rozłożone” zajmuje więcej miejsca niż “złożone”, nie używane.
    Niebieskie to planowany kontenerek, wysokość 76 cm (tyle co biurko), głębokość 45 cm (mniej niż biurko), szerokość 52 cm (dojdzie do kontaktów, gniazdek, sterownika temp, ale nie zasłoni nic, róg nie będzie wystawał blisko przejścia - córeczka nie przywali).
    Fioletowe to regały o głębokości 25 cm (taką planowałam).

    Szerokość gabinetu to było 244 cm wg projektu. Po naszych zmianach, tam jest niecałe 220 cm szerokości. Odejmując biurko (70 cm) i regał (25 cm) zostaje 125 cm na fotel.
    Ja lubię i pracować i grać na komputerze “rozwalona” na fotelu, wyciągając nogi i opierając się mocno o oparcie. Do tego półkę z klawiaturą mam maksymalnie wysuniętą (a siedzę odsunięta od niej dosyć mocno). Więc potrzebuję trochę miejsca między biurkiem a regałami, by móc komfortowo korzystać z gabinetu. Wydaje mi się, ze zmniejszenie tego miejsca, żeby dół regałów zrobić głębszy zmniejszy komfort korzystania z komputera. Ale ta opcja kusi Boję się jednak, że będzie za ciasno.

    Skłaniam się ku regałom z półkami od dołu do góry. W sumie takie mi się podobały zawsze. Szuflady chciałam, żeby mieć miejsce na przechowywanie. Ale tak myślę, że jak kontenerek będzie za mały, to może dodam szafkę z szufladami w róg za drzwiami po prostu? Tylko w tym rozwiązaniu może być uciążliwe zawadzanie drzwiami o szuflady tej szafki

  2. #322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może regał z szufladami za drzwiami a na długiej ścianie tylko wąskie półki?
    Albo nawet one nie beda potrzebne, jak będzie regał za drzwiami?

  3. #323

    Domyślnie

    A moze wolisz gotowe meble bardzo tanie to polecam:
    https://www.meble-bestseller.pl/

    Coś tam zawsze skompletujesz a kasa w kieszeni zostanie.
    Wtedy kupujesz gotowe komody z szufladami(uchwyty mozna wymienić)a na nie zamawiasz tylko wąski regał na ksiązki.
    Bo pewnie największy koszt to regenerują szuflady.

    nie widziałam Waszych 2 odpowiedzi, ale jak podałaś wymiary gabinetu to tez obstawiam, ze na krótkiej ścianie dać głębokie regały i to wystarczy....ewentualnie przy nich dać dodatkowo coś w narozniku .
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 16-01-2020 o 13:24
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #324
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może regał z szufladami za drzwiami a na długiej ścianie tylko wąskie półki?
    Albo nawet one nie beda potrzebne, jak będzie regał za drzwiami?
    Te regały na długiej ścianie muszą być, choćby się walilo i paliło to ma być miejscówka dla moich książek

    Ale pewnie pójdą płytkie regały (25 cm głębokości) na całą długą ścianę, z półkami od góry do dołu.
    A szuflady będą koło biurka i - jeżeli okażą się potrzebne - w rogu za drzwiami.

    Gtunt, żeby zmieściło się biurko z komputerem, fotel i regały z książkami . To podstawa mojego gabinetu

  5. #325
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    A moze wolisz gotowe meble bardzo tanie to polecam:
    https://www.meble-bestseller.pl/

    Coś tam zawsze skompletujesz a kasa w kieszeni zostanie.
    Wtedy kupujesz gotowe komody z szufladami(uchwyty mozna wymienić)a na nie zamawiasz tylko wąski regał na ksiązki.
    Bo pewnie największy koszt to regenerują szuflady.

    nie widziałam Waszych 2 odpowiedzi, ale jak podałaś wymiary gabinetu to tez obstawiam, ze na krótkiej ścianie dać głębokie regały i to wystarczy....ewentualnie przy nich dać dodatkowo coś w narozniku .
    Tych szuflad w meblach za 4000 jest 3 sztuki (2 duże, 1 mała) o szerokosci 52 cm, glebokosci 45 cm. I tyle. Do tego 4 regaly 80 cm szerokosci, 25 cm głębokości, 250 cm wysokosci.

    Popatrzę na te gotowe meble, może tam to samo taniej kupie?

  6. #326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Te regały na długiej ścianie muszą być, choćby się walilo i paliło to ma być miejscówka dla moich książek

    Ale pewnie pójdą płytkie regały (25 cm głębokości) na całą długą ścianę, z półkami od góry do dołu.
    A szuflady będą koło biurka i - jeżeli okażą się potrzebne - w rogu za drzwiami.

    Gtunt, żeby zmieściło się biurko z komputerem, fotel i regały z książkami . To podstawa mojego gabinetu
    Ale muszą być ? Czy muszą na tej konkretnej ścianie ? Bo ja jestem tego samego zdania co poprzedniczki, dałabym zabudowę na krótszą ścianę - to by poprawiło proporcje pomieszczenia - no i Twoją wygodę przy biurku A tak wogóle to gratulacje, dawno mnie tu nie było a tu zmiany zmiany - mieszkacie już ... SUPER !

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Ale muszą być ? Czy muszą na tej konkretnej ścianie ? Bo ja jestem tego samego zdania co poprzedniczki, dałabym zabudowę na krótszą ścianę - to by poprawiło proporcje pomieszczenia - no i Twoją wygodę przy biurku A tak wogóle to gratulacje, dawno mnie tu nie było a tu zmiany zmiany - mieszkacie już ... SUPER !
    Fajnie, ze się pojawiłaś...
    Moze zajrzycie na mój wątek i coś napiszecie...

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ylko-do-kuchni
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #328
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Ale muszą być ? Czy muszą na tej konkretnej ścianie ? Bo ja jestem tego samego zdania co poprzedniczki, dałabym zabudowę na krótszą ścianę - to by poprawiło proporcje pomieszczenia - no i Twoją wygodę przy biurku A tak wogóle to gratulacje, dawno mnie tu nie było a tu zmiany zmiany - mieszkacie już ... SUPER !
    Dziękuję, mieszkamy już jakieś trzy miesiące. I mieszka się super

    O tej zabudowie na krótszej ścianie jakoś w ogóle nie pomyślałam. Od początku jakoś tak było, że książki idą na tą długą ścianę, żebym je widziała od razu wchodząc do pokoju
    Ale przy krótszej ścianie może być problem z ilością dostępnego miejsca na książki - może być go po prostu za mało.

    Tak wygląda ilość miejsca obecnie (przepraszam za bałagan)

    Miejscówka z biurkiem i fotelem - za fotelem chciałam wcisnąć regały o głębokości 25 cm:


    Ta krótsza ściana, na której muszę rozważyć regały:


    Przy czym krótsza ściana jest “głębsza” w tym sensie, że mogę na niej dać docelowo szafę z szufladami, taką głębszą niż regał na książki (który zdecydowanie chcę płytki, na 25 cm głębokości tylko).
    No i tych książek, które leżą dalej w siatkach, mam więcej. Jeszcze w pudłach są, część też dalej u mojej mamy została, czekamy z przewiezieniem aż będzie gdzie je postawić. Poza tym ich ilość będzie się przecież zwiększać. Od lat, odkąd mam Kindle, kupuję w zasadzie w 90% tylko ebooki, ale jednak książki papierowe też się kupuje. Mniej, ale wciąż.

    I obawiam się po prostu, że krótsza ściana będzie za mała na mój księgozbiór

    Muszę to jednak przemyśleć, przeliczyć ile tam regałów wejdzie itd
    Ostatnio edytowane przez Nayri ; 22-01-2020 o 08:59

  9. #329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Dziękuję, mieszkamy już jakieś trzy miesiące. I mieszka się super

    O tej zabudowie na krótszej ścianie jakoś w ogóle nie pomyślałam. Od początku jakoś tak było, że książki idą na tą długą ścianę, żebym je widziała od razu wchodząc do pokoju
    Ale przy krótszej ścianie może być problem z ilością dostępnego miejsca na książki - może być go po prostu za mało.

    Tak wygląda ilość miejsca obecnie (przepraszam za bałagan)

    Miejscówka z biurkiem i fotelem - za fotelem chciałam wcisnąć regały o głębokości 25 cm:


    Ta krótsza ściana, na której muszę rozważyć regały:


    Przy czym krótsza ściana jest “głębsza” w tym sensie, że mogę na niej dać docelowo szafę z szufladami, taką głębszą niż regał na książki (który zdecydowanie chcę płytki, na 25 cm głębokości tylko).
    No i tych książek, które leżą dalej w siatkach, mam więcej. Jeszcze w pudłach są, część też dalej u mojej mamy została, czekamy z przewiezieniem aż będzie gdzie je postawić. Poza tym ich ilość będzie się przecież zwiększać. Od lat, odkąd mam Kindle, kupuję w zasadzie w 90% tylko ebooki, ale jednak książki papierowe też się kupuje. Mniej, ale wciąż.

    I obawiam się po prostu, że krótsza ściana będzie za mała na mój księgozbiór

    Muszę to jednak przemyśleć, przeliczyć ile tam regałów wejdzie itd
    Tak to już jest że ilość posiadanych rzeczy ciągle się zwiększa i trzeba to gdzieś upychać ... rozważ czy np podobałoby Ci się (bo to w sumie najważniejsze) zagospodarowanie półkami plus np szuflady tej krótszej ściany a w razie potrzeby dołożyć regały na książki jeszcze na tą dłuższą ale tylko na tę część gdzie pomieszczenie jest szersze czyli do brzegu drzwi a zostawić sobie „dziuplę” bez półek naprzeciwko biurka ? Mogłoby to i nienajgorzej wyglądać i pozwoliłoby korzystać z kompa w dowolnej pozycji

  10. #330
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Tak to już jest że ilość posiadanych rzeczy ciągle się zwiększa i trzeba to gdzieś upychać ... rozważ czy np podobałoby Ci się (bo to w sumie najważniejsze) zagospodarowanie półkami plus np szuflady tej krótszej ściany a w razie potrzeby dołożyć regały na książki jeszcze na tą dłuższą ale tylko na tę część gdzie pomieszczenie jest szersze czyli do brzegu drzwi a zostawić sobie „dziuplę” bez półek naprzeciwko biurka ? Mogłoby to i nienajgorzej wyglądać i pozwoliłoby korzystać z kompa w dowolnej pozycji
    No muszę ten mój gabinet jeszcze raz rozważyć
    Wasze rady dały mi trochę do myślenia, podsunełyscie mi opcje, o których w ogóle nie pomyślałam

    Teraz muszę to przemyśleć, może wstawić wirtualne meble w sweethome

  11. #331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Fajnie, ze się pojawiłaś...
    Moze zajrzycie na mój wątek i coś napiszecie...

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ylko-do-kuchni
    Dzięki
    Już lecę !

  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można zabudować tę krótszą ścianę na dziś, a jak zabraknie miejsca w przyszłości, to zacząć montować płytkie półki czy regały na dłuższej ścianie.

  13. #333
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Można zabudować tę krótszą ścianę na dziś, a jak zabraknie miejsca w przyszłości, to zacząć montować płytkie półki czy regały na dłuższej ścianie.
    No właśnie coś takiego zaczęłam rozważać ale muszę zmierzyć tą krótką ścianę, zobaczyć ile tam by tych regałów weszło

  14. #334
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy z moim nieszczęsnym gabinetem

    Faktycznie najlepsze będzie coś takiego:


    Fioletowe to taka szafka podwójna. Na dole szuflady (2 pewnie) o głębokości 45 cm. Wyżej już regał na książki, który będzie miał głębokości 25 cm (jego półki) .Takie coś jak Elfir wyżej wkleiła zdjęcie. Szerokość całości to 250 cm (tyle ma ta krótsza ściana).

    Bordowe to regały na książki, o głębokości 25 cm, szerokości 115 cm, żeby z dolną częścią zabudowy krótkiej ściany (45 cm) było w sumie 160 cm. W ten sposób regały na długiej ścianie skończą się na równi z tym murem, co się zaczyna za drzwiami (na rysunku namalowany na czerwono).

    W ten sposób miałabym:
    - wygodną dziuple do siedzenia przy komputerze, z miejscem na odsunięcie się od biurka
    - widok na moje książki podczas wchodzenia do gabinetu (regał na wprost drzwi wejściowych)
    - wygodne przejście do kompa
    - szuflady w dolnej części zabudowy krótkiej ściany, na przechowywanie dokumentów i wszelkich innych “koniecznie potrzebnych” rzeczy

    Ale, nie mam zielonego pojęcia, jak zrobić połączenie między zabudową o 45 cm głębokości na dole i 25 cm głębokości na górze, a regałami 25 cm głębokości na sąsiedniej ścianie (na rysunku żółty kwadrat).
    Jak to rozwiązać, żeby było ładnie i praktycznie? Czy zrobić na rogu taki skos, jak mam w szafce narożnej ze zlewem w kuchni? Ale jak to połączyć z szafami z obu stron? Nie mam w ogóle na to pomysłu

    A mąż był skłonny wydać za miesiąc bez narzekania fundusze na umeblowanie mojego gabinetu. Tylko jak, jak nie wiem co kupić?

  15. #335

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o naroznik to zastosowałabym tam półki bez drzwiczek... np.tj. ;

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/pax-sza...4aAs4nEALw_wcB

    czyli w rogu na krótkiej ścianie dała regał z samymi półkami.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 24-01-2020 o 10:24
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ikea malm + billy:

  17. #337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Albo coś takiego i np dokupić głębszy tylko jeden z szufladami półkami i schować go „za drzwiami” żeby wchodząc widzieć tylko książki ?

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/billy-r...iABEgI31PD_BwE

  18. #338
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Jezeli chodzi o naroznik to zastosowałabym tam półki bez drzwiczek... np.tj. ;

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/pax-sza...4aAs4nEALw_wcB

    czyli w rogu na krótkiej ścianie dała regał z samymi półkami.
    W tym rozwiązaniu dostęp do tej części narożnej będzie bardzo utrudniony.


    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Albo coś takiego i np dokupić głębszy tylko jeden z szufladami półkami i schować go „za drzwiami” żeby wchodząc widzieć tylko książki ?

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/billy-r...iABEgI31PD_BwE
    To mi się bardzo podoba Może faktycznie coś takiego i zrezygnuję z szuflad. Bo obawiam się, że głębsza szafa z szufladami jedna będzie powodować taki "schodek" w zestawieniu z płytkimi regałami.

    Dobra, muszę dzisiaj pokombinować z tymi regałami Billy (ten narożny to jest właśnie takie coś, jak mi się podoba), pomierzyć też tą komodę Malm może faktycznie w kąt za drzwiami (takie combo jak Elfir wkleiła). Zobaczę, jak mi to wyjdzie wymiarowo, ale może się uda z Ikei fajne poskładać

    Ale im więcej o tej opcji myślę, tym bardziej mi się podoba

  19. #339

    Domyślnie

    Wersja lookatorki najlepsza Nawet nie wiedziałam, ze w sprzedazy są juz takie rozwiązania gotowe.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  20. #340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    W tym rozwiązaniu dostęp do tej części narożnej będzie bardzo utrudniony.




    To mi się bardzo podoba Może faktycznie coś takiego i zrezygnuję z szuflad. Bo obawiam się, że głębsza szafa z szufladami jedna będzie powodować taki "schodek" w zestawieniu z płytkimi regałami.

    Dobra, muszę dzisiaj pokombinować z tymi regałami Billy (ten narożny to jest właśnie takie coś, jak mi się podoba), pomierzyć też tą komodę Malm może faktycznie w kąt za drzwiami (takie combo jak Elfir wkleiła). Zobaczę, jak mi to wyjdzie wymiarowo, ale może się uda z Ikei fajne poskładać

    Ale im więcej o tej opcji myślę, tym bardziej mi się podoba
    A to ogromnie się cieszę ... pisałaś o klimacie dawnej biblioteki który Ci się marzy plus zielony kolor który masz na ścianie jakoś tak mi pasują właśnie do tego typu zabudowy plus kolor okleiny całkiem sympatyczny i nie za ciemny. Koniecznie się pochwal co ostatecznie wybrałaś no i oczywiście relacja foto z gotowej biblioteki jak najbardziej miłe widziana

Strona 17 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony