dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mimichal

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie "projekt" rekuperacji

    Witam.

    Deweloper wykonał rekuperację w ten sposób:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jest.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	422164

    Nie konsultował ze mną projektu przed wykonaniem (podejrzewam, że nawet nie wykonał) a wspominałem, że w pomieszczeniu gospodarczym ma być pralnia.

    Moja propozycja była teraz taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycjaaa.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	422166

    Z tym, że oni mają już po podłączane na fulla rozdzielacze i wszystko podwieszone. Nie chcą tego rozbierać bo "robota od nowa". (jak dla mnie to musieliby tylko zamienić rozdzielacze na większe i rozprowadzić kolejne 3 rury niedaleko).
    Zaproponowali zrobienie w pom. gospodarczym tylko wyciągu 25m3/h (1 wymiana na godzine). Czy to nie za mało na suszenie prania?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycjainstalatorta.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	422167
    I problem jest też taki, że wejście do pomieszczenia gospodarczego miało być całe zabudowane meblami w kuchni (brak podcięcia pod drzwiami). Dlatego chciałem tam zrównoważony obieg. Czy wystarczy, że od czasu do czasu się tam przejdzie +słabe uszczelnienie drzwi meblowych w kuchni aby dopływało tyle powietrza?
    Czy wystarczy tak jak oni zaproponowali...?

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystkie trzy rysunki przedstawiają spartoloną instalację.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mimichal

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Co jest złego w mojej propozycji (zdjęcie środkowe)? Dodam, że nawiew w salonie jest wysoko (pustka nad salonem) i nie skierowany bezpośrednio na miejsce gdzie będzie się siedzieć.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimichal Zobacz post
    Co jest złego w mojej propozycji (zdjęcie środkowe)? Dodam, że nawiew w salonie jest wysoko (pustka nad salonem) i nie skierowany bezpośrednio na miejsce gdzie będzie się siedzieć.
    Wywiew i nawiew w tym samym, niewielkim pomieszczeniu. Niepotrzebne wywiewy.
    Za mała powierzchnia przekroju nawiewów i wywiewów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony