dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Gmina zajęła część mojej działki

    Aktualnie jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego. Dojazd do domu stanowi wąski pasek mojej dzialki, szerokości 5m. Jednak po wytyczeniu przez geodetę okazało sie, że działka obok należąca do gminy zagrodzona jest o metr dalej niż powinna, pomniejszając mój dojazd do 4m.
    O jakiej treści napisać pismo do gminy i jaki dać termin na przesunięcie ogrodzenia, 30 dni?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zakładam że posiadasz kopię protokółu wznowienia/wskazania/ lub ustalenia granic?
    Jesli posiadasz w/w dokumenty, to piszesz np.:

    "Na podstawie czynności wskazania punktów granicznych działki oznaczonej nr ... w obrębie..... gmina ... , nr zgłoszenia OD.6640.xyzz.2018 wykonanego przez Imię Nazwisko geodety, nr uprawnień stwierdzono naruszenie mojego stanu posiadania na odcinku miedzy punktami od nr... do nr ...... Naruszenie polega na wadliwym (bezprawnym ogrodzeniu ) fragmentu oznaczonego na załączonej mapie kolorem (np.pomarańczowym) . Wzywam do usunięcia nieprawidłowego (lub bezprawnego) ogrodzenia w terminie 14 /30 dni - twój wybór . Po tym terminie wynajmuję firmę która dokona tego na wasz koszt."

    Dane gminy do wystawienia FV za rozbiórkę znajdziesz w necie.

    Należy się dobre słowo.
    Pytanie dodatkowe: gmina byłą zawiadomiona ZPO?

    Po takim debiucie nie spodziewaj się przychylności od gminy w przyszłości, za tego wójta.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 23-11-2018 o 09:51

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy mapa do celów projektowych jest wystarczającym dokumentem, na którym mogę się oprzeć?

  4. #4

    Domyślnie

    Do gminy jeszcze nic nie wysyłałem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy mapa do celów projektowych jest wystarczającym dokumentem, na którym mogę się oprzeć?
    Nie. Taką mapę przygotuje ci geodeta który okazywał granice.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze raz. Działam i opiszę jak sprawa się zakończyła.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Rozbieżności między rysunkiem na mapie a sytuacją w terenie powinny byc wyjaśnione przez wykonawcę mapy do celów projektowych. On cie wsadził na minę. Narysowana mapa to tylko obrazek, jesli coś się nie zgadza to nalezy to wyjasnic PRZED inwestycją, nawet jeśli pociaga to dodatkowe koszty np. ustalenie granic gdy brak dokumentów bądź rozgraniczenie gdy jest spór co do przebiegu granicy. Inwestorzy kosztów unikaja jak diabeł święconej wody, lecz roztropny geodeta powinien wyjaśnić kosztowne następstwa pozornych oszczędności na przygotowaniu inwestycji.

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę trwalo, ale sytuacja się rozwiązała. Napisałem do starosty pismo zgodnie z Twoim wzorem (no moze trochę bardziej łagodnie ), ale nie wykonywalem wznowienia granic tylko zamieściłem mapkę do celów projektowych. Dalem termin 14 dniowy, a że byłem dość mocno zajęty nie zauważyłem nawet, że minęły 2 miesiące a odpowiedzi brak. Poszedłem więc do starosty i poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego moje pismo zostało potraktowane jak powietrze? Starosta był mocno zdziwiony, bowiem twierdzil, że żadnego pisma nie otrzymał. Rozmowa zakończyła się stwierdzeniem starosty, że zobaczy co da się zrobić. Dwa dni później felerne ogrodzenie zostało rozebrane.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony